Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2019, 14:02   #41
Svabo
Član
 
Član od: 19.1.2015.
Poruke: 37
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
A ako si na 1050Ti stavio FC5 na ultra i ne štuca evo ja ću svoju RX580 da pojedem za doručak, sa sve ventilatorima i kulerom, bez vode.
Slazem se, i ja cu moju rx580 da pojedem.
Svabo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2019, 14:27   #42
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

Ja sa grafom rx560 2 gb Saphire Pulse nikada nisam imao nikakvih problema,a gomilu igara sam sa njom obrnuo......bukvalno nijednom mi se nije desilo da komp zakuca u igri...ili da se tako sam od sebe restartuje.....a kupio sam je polovnu staru godinu ipo dana sa garancijom,prethodni vlasnik se kune da nije rudarila...

Sada imam Asus rx580 Stix 8 gb (rudarila je) i ona ponekada zakuca u igrama,ali provalio sam da je to zato sto temperature odu preko 90stepeni,jer nisam bio dobro podesio onu krivu rada ventilatora u MSI AfterBurneru....
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2019, 14:51   #43
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

To je čar AMD-a. Nisu dosadni ko Nvidia

I ja sam na Asusovkama imao problem. U sred igre bude display driver stop working. ( isto gpu isao preko 90c) Onda lepo udjem u ati overdrive (sadasnji wattman) i odvrnem ventove na 100%. Nema više problema. Da stvar bude bolje ima lepo opcija sa custom profilima gde pojedinačno za svaku igru podesim kako da mi rade ventovi i super Kad pokrenm igru automatski gura custom podesavnja….
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2019, 15:10   #44
filnibg
Član
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Srbija
Poruke: 426
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 83 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

Citat:
Svabo kaže: Pregled poruke
Slazem se, i ja cu moju rx580 da pojedem.
Ako je stvarno to kako on kaze, a ja isto na mojoj nisam mogao tako da igram, ja cu cepnem i malo rama za uzinu pored grafe, a zasladicu se sa procesorom
filnibg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2019, 18:13   #45
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

Citat:
Filip89x kaže: Pregled poruke
To je čar AMD-a. Nisu dosadni ko Nvidia

I ja sam na Asusovkama imao problem. U sred igre bude display driver stop working. ( isto gpu isao preko 90c) Onda lepo udjem u ati overdrive (sadasnji wattman) i odvrnem ventove na 100%. Nema više problema. Da stvar bude bolje ima lepo opcija sa custom profilima gde pojedinačno za svaku igru podesim kako da mi rade ventovi i super Kad pokrenm igru automatski gura custom podesavnja….
Ali cek,ako odvrnes ventove na 100% onda grafa (koja god I koliko god bila dobra) postane bucna kao usisivac?

Kako mozes da sedis pored tolike bike I igras igru?
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2019, 18:20   #46
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

pa verovatno mu ne smeta od zvuka iz igrice sad i ti ga pretera ko usisivač .. čuje se zujanje ali ništa posebno još ako malo pojačaš zvuk u igri nećeš ni da je čuješ..

Kakve sam ja usisivače viđao i to ne samo u igri da su bučni nego čim ga upališ...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Filip89x (5.2.2019)
Stara 5.2.2019, 18:29   #47
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

ja leti kad popalim ventilatore po kućištu na maks jer ne mogu da gledam kako mi se greju komponente.. to su 3-4 ventilatora.. pa opet ne smeta mnogo samo neko konstantno zujanje.. još ako živi u nekoj prometnoj ulici gde ima puno saobraćaj veruj mi da su mu ventolatori na maks neprimetni
Mada ono i ja sam ljubitelj tišine ali i brinem za komponente da se ne peču na 90c...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2019, 1:55   #48
zexns73
Član
 
Član od: 21.2.2016.
Poruke: 112
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

Pa ako je uzeo rx560 za rudarenje bas se nesto i nece narudariti
a sad radeonke nikad vise, to mi lici ko sto sam pre dosta godina imao lose iskustvo sa saphirovom kartom koje su na dobrom glasui pazario novu u prodavnici(bar sam ja mislio da je nova ) pa sam posle bezo od saphira ko djavo od krsta al i ja sam u jednu ruku bio kriv platio cenu neiskustvu prodali mi karticu koja je bila u izlogu ja reko dobra cena+safir a ona bez pakovanja nego samo u nekom celofanu dono kuci ubacio instaliro drajvere super radi i po obicaju nisam lenj pa pokreno 3d mark i posle par minuta ona zavezala, nazad u prodavnicu i posle svadje i bespotrebne rasprave i probe i u prodavnici zamenim za powercolor i posle bezo od saphira ko djavo od krsta i eto pogazim rec i opet zavrsim sa saphirovom kartom i sve ok


tako da ne sudi po jednom samo su ti skretali paznju da za otprilike isto novca si mogao uzeti 256 bitnu kartu


amd ii nvdia sta je bolje?koji vise ceni i voli igrace? posle svih ovih godina zakljucio sam da je to ista kapitalisticka banda kojima je vazan samo profit i samo profit



u svakom slucaju najvaznije da si ti zadovoljan i nek 1050ti sluzi u zdravlju i veselju
zexns73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2019, 8:23   #49
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
pa verovatno mu ne smeta od zvuka iz igrice sad i ti ga pretera ko usisivač .. čuje se zujanje ali ništa posebno još ako malo pojačaš zvuk u igri nećeš ni da je čuješ..

Kakve sam ja usisivače viđao i to ne samo u igri da su bučni nego čim ga upališ...
A ako igra ima dosta delova u kojima preovladjuje tisina ili neka tiha muzika i efekti?...(kakve su npr razne avanture itd?)

Mada,verovatno nam je prag tolerancije na buku drugaciji pa nekome smeta nekome ne......meni,npr jedino kada stavim slusalice,a ventovi grafe rade na vise od 70-80% zujanje ne smeta.....i jos mi je kuciste ispod stola....
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2019, 9:08   #50
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

Da ne bude zabune, sve se svodi sta je trenutno najbolje za odredjeni novac ( a u zavisnosti od potreba/korisnika). U trenutku kada sam kupovao graficku, jurio sam AMD da bih isprobao FreeSync jer sam vec imao monitor. Gtx 1060 je bila skuplja nekoliko hiljada od radeonke (kada je rudarenje pocelo da jenjava) tako da je odluka bila jasna... sada kada i nVidia podrzava freesync, to ce znacajno uticati na sledecu kupovinu, prirastao mi je adaptive sync prirastao srcu
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2019, 10:02   #51
zexns73
Član
 
Član od: 21.2.2016.
Poruke: 112
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

to je super posto sam nedavno promenio monitor i uzo sam da ima freesync i nisam se pokajao odusevio me pa kad i nvdia resila da podrzi to je za nas samo plus odma veci izbor
zexns73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2019, 21:53   #52
karlos
Član
 
Član od: 2.3.2013.
Lokacija: Hamburg
Poruke: 401
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 41 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

^Vama 80-90 stepeni mnogo? Niste imali Titana da vidite sta su temperature sa 75-80c on pocinje da daje gas.
karlos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2019, 1:02   #53
Wolf72
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

Da ne otvaram novu temu, ista graficka je u pitanju znaci xfx rx560, doso drugar doneo dzojstike i aj da se igra pes19
Upalim kad ono nesto secka ko da je fps 30 i "cuje se grafa" jace nego inace...
Ja upalim onaj monitoring da vidim sta je:

Uopste ne izgleda ko da je 70fpsa bas nekako secka
I zasto je gpu na 100% vidim po yt ljudima ne prelazi 70% za pes :/

edit: sad sam probao cs go 110framea lepo ide :d

edit2: ok iskljucio sam wait for vertical refresh u radeon settings i sad je konstanto 60fpsa i smooth je ...

Poslednja ispravka: Wolf72 (15.2.2019 u 2:05)
Wolf72 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2019, 17:35   #54
Wolf72
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

Opet ja.

Imam isti problem kao prvi post. Igrice crashuju random i to konstantno. Danas sam probao Dotu i bilo je strasno. Bukvalno zamrzne ekran pa moram restart. Desava se i prilikom restarta dok se dize windows da zamrzne nakon toga :/
Kod borderlands-a se desavalo isto samo retko. Fifa/Pes isto stalno crashuje.

Evo specs:
http://prntscr.com/oqy6wh


Windows 10 i najnoviji driver za ovu graficku :/
Temperature su normalne skroz znaci bukvalno iz cista mira freezuje.
Savet neki? Il da prodam ovo i kupim nvidiu ko covek?
Wolf72 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2019, 18:14   #55
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

Mozda da probas druge, starije drajvere (ja jos uvek furam one od novembra prosle godine, jedna verzija novija mi je pravila problem sa Bethesda-inim igrama). Probaj poslednju verziju za koju si siguran da su radili ok. Ako i tada zakucava, moguce da je do graficke. Ali, ne ocekuj da je kod nVidiae sve "sunce i duge", narocito ako opsesivno apdejtujes drajvere (i oni umeju da zeznu i to takve banalne stvari, da sam se bukvalno smejao kad sam provalio resenje).

Ako je vreme za zamenu grafike, pogledaj dobro sta ti se vise isplati, imas ovde po forumu ljude koji aktivno prate cene komponenata i koji mogu da ti preporuce best buy u odredjenom rangu i nemoj da mislis da je AMD inferiorniji od nVidiae ili suprotno.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2019, 18:47   #56
Wolf72
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Mozda da probas druge, starije drajvere (ja jos uvek furam one od novembra prosle godine, jedna verzija novija mi je pravila problem sa Bethesda-inim igrama). Probaj poslednju verziju za koju si siguran da su radili ok. Ako i tada zakucava, moguce da je do graficke. Ali, ne ocekuj da je kod nVidiae sve "sunce i duge", narocito ako opsesivno apdejtujes drajvere (i oni umeju da zeznu i to takve banalne stvari, da sam se bukvalno smejao kad sam provalio resenje).

Ako je vreme za zamenu grafike, pogledaj dobro sta ti se vise isplati, imas ovde po forumu ljude koji aktivno prate cene komponenata i koji mogu da ti preporuce best buy u odredjenom rangu i nemoj da mislis da je AMD inferiorniji od nVidiae ili suprotno.
Interesatno da pubg nije crashovao ni jednom dok dota instant crashuje. Malopre sam reinstall drajvere i prilikom restarta kako sam upalio readon settings tako je freezovao xD

Kad dodje vreme za zamenu graficke definitivno ce ostati na tome da je ovo prvi i poslednji put da sam uzeo amd
Jebes i 100 eur ako mi odu zivci ovako
Wolf72 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2019, 21:22   #57
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

Problem je što si uzeo XFX, a ne generalno AMD.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2019, 23:04   #58
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

Tvoja lova, ali gresis ako mislis da je nVidia kvalitetnija ili sigurnija od AMDa.

@decoy

Nije zato sto i sam trenutno koristim xfx, ali sta njima fali? Kad sam gledao reviewove, konkretno xfx 480, bila je jedna od najkvalitetnijih sto se tice izrade ploce, naponske i slicno (bar tako vele ljudi koje se prilicno razumeju u te stvari).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2019, 23:28   #59
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

Jedine karte koje su pravile ogromne probleme tokom eksploatacije u rigovima su bile XFX 560-ce, 4/6 na kraju nisu ni izdržale duže od godinu dana, jedine 4 od 32 komada amd/nvidia miksa koje su crkle za to vreme.

Ja lično AMD ne bih ni štapom pipnuo, ali ovu kombinaciju bih preporučio samo nekome ko mi se ozbiljno zamerio u životu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2019, 2:49   #60
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: XFX RX 560 Problem sa igrama

Citat:
Wolf72 kaže: Pregled poruke
Opet ja.

Imam isti problem kao prvi post. Igrice crashuju random i to konstantno. Danas sam probao Dotu i bilo je strasno. Bukvalno zamrzne ekran pa moram restart. Desava se i prilikom restarta dok se dize windows da zamrzne nakon toga :/
Kod borderlands-a se desavalo isto samo retko. Fifa/Pes isto stalno crashuje.

Evo specs:
http://prntscr.com/oqy6wh


Windows 10 i najnoviji driver za ovu graficku :/
Temperature su normalne skroz znaci bukvalno iz cista mira freezuje.
Savet neki? Il da prodam ovo i kupim nvidiu ko covek?
Uopšte ne mora da znači da je neispravna grafička karta bez obzira što na prvu tako deluje. Iz nekog ranijeg iskustva kod neispravne grafičke problem se drugačije manifestuje - najčešće su to konstantne mrlje/mešanje boja i artifakti po ekranu, ali ne mora uvek da bude tako.

Imao sam do skoro isti problem kao i ti, odlučio da ga rešim, krenuo od grafičke karte, probao i sva moguća softverska rešenja i Nvidiu i AMD i jače napajanje i opet isto (izraženije kod AMD karti). Problem kod mene je bio neispravan RAM - zamenio ga i sve radi kako treba (srećom mu je ostalo par meseci garancije). Što se tiče programa za ispitivanje ispravnosti RAM-a jedino je AIDA64 prijavljivala neispravnost, ostali su svi navodili da je RAM ok.

Savet - prvo testiraj i drugu grafičku kartu i drugi RAM jer je to najlakše zameniti i lako se utvrdi da li je neka od te dve komponente neispravna. Potencialni problem mogu da budu i napajanje i neispravan hard disk, to bi sledeće testirao. Ako nemaš mogućnost da to sam isprobaš onda nosi u servis.
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HDMI switcher / D3 STB problem sa audio signalom neobavesten Kvarovi 0 10.6.2017 13:55
Problem sa kablovskim internetom zbog novog uređaja All exx Kvarovi 15 17.2.2017 22:03
Problem sa grafikom u nekim igrama Ivica95 Kvarovi 6 10.9.2012 22:44
Problem sa WMV fajlovima u igrama --ComputerBoy-- Video/TV softver 0 29.6.2009 19:47
Problem sa igrama Dark Messiah i Double Agent!!! Apokalypsa O igrama uopšte 5 6.9.2007 22:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com