Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.12.2020, 18:49   #1
Borkic
Novi član
 
Član od: 1.12.2020.
Poruke: 7
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Asus N53Jf laptop nece da udje u bios

Pozdrav svima ,
Da li neko moze da mi pomogne , naime u pitanju je Asus N53JF nece da udje u bios . Kada ga upalim samo izadje na ekranu logo Asus i dole desno Intel i to je to . Sve sam pokusao stose tice kombinacija dugmica itd , nece ni windows da podigne . To se desava od pokusaja instaliranja windowsa 10 preko usb-a.
Unapred zahvalan
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG-00f5981c9581bb459e51d25331810079-V.jpg
Viđeno:	197 puta
Veličina:	21,3 KB
ID:	57607  

Poslednja ispravka: Borkic (3.12.2020 u 19:27) Razlog: pokusavam da ubacim sliku Asusa N53Jf
Borkic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 20:28   #2
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Asus N53Jf laptop nece da udje u bios

Skini ga sa napajanja i izvadi bateriju, sacekaj par minuta, vrati bateriju, prikljuci na elektricnu mrezu pa probaj ponovo. Eventualno vrati taj usb nazad. Za ulazak u bios na ASUSU bi trebalo da pritiskas F2 taster ako se dobro secam.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Borkic (4.12.2020)
Stara 3.12.2020, 22:24   #3
Borkic
Novi član
 
Član od: 1.12.2020.
Poruke: 7
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Asus N53Jf laptop nece da udje u bios

Hvala na predlogu , ali probao sam to vec , da , baterija laptopa ne radi poodavno. Inace ranije sam ulazio x puta u bios i jeste F2 ali sada jednostavno ne ide... Cak sam i bateriju cmos bios zamenio novom sto bi trebalo da resetuje bios ali isto se ponasa kao na slici . cuje se ventilator dva- tri puta blinkne HDD i to je to. Ova plava led dioda gore desno pored pover dugmeta znaci da je to upaljena grafika sa procesora , kada je bele boje znaci da se upalila Ge Force GT 425m ,1GB.
Borkic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 23:24   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Asus N53Jf laptop nece da udje u bios

probaj drugi disk ssd/hdd
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 23:54   #5
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Asus N53Jf laptop nece da udje u bios

Ili sasvim izvuci hard disk iz laptopa pa probaj tada. Bitno ti je da udjes u bios, ostalo ces lako. Ne verujem da je nesto crklo, imao sam slican problem posle probanja jednog live linux distroa, resio ga vadjenjem baterije i hard diska. Posle vratio hard disk i sve radi i dan danas bez ijednog problema. Moguce je da se laptop zbunio ako si imao boot sektor u mbr "formatu" a taj instalacioni usb je bio formatiran za gpt. I sad ti taj stari hard disk sa razlicitim boot sektorom ne provaljuje uopste - kapira da hard sisk postoji, kapira i da neki boot sektor na hard disku postoji ali ne onaj koji on ocekuje. A ako si jos i promenio u biosu podesavanje za GPT/UEFI a imao MBR eto jos malo problema..vadi hard disk iz laptopa pa probaj.

Poslednja ispravka: Laskaris (4.12.2020 u 0:03)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Borkic (4.12.2020)
Stara 4.12.2020, 11:51   #6
Borkic
Novi član
 
Član od: 1.12.2020.
Poruke: 7
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Asus N53Jf laptop nece da udje u bios

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ili sasvim izvuci hard disk iz laptopa pa probaj tada. Bitno ti je da udjes u bios, ostalo ces lako. Ne verujem da je nesto crklo, imao sam slican problem posle probanja jednog live linux distroa, resio ga vadjenjem baterije i hard diska. Posle vratio hard disk i sve radi i dan danas bez ijednog problema. Moguce je da se laptop zbunio ako si imao boot sektor u mbr "formatu" a taj instalacioni usb je bio formatiran za gpt. I sad ti taj stari hard disk sa razlicitim boot sektorom ne provaljuje uopste - kapira da hard sisk postoji, kapira i da neki boot sektor na hard disku postoji ali ne onaj koji on ocekuje. A ako si jos i promenio u biosu podesavanje za GPT/UEFI a imao MBR eto jos malo problema..vadi hard disk iz laptopa pa probaj.
Sve sam probao , zona sumraka , cak moze da seupali skroz levo dugme gore kao da udje u safe mode ali se upali samo Asus logo u boji i to je to , vadio cd rom , Hdd , ram ...... Hvala momci ali za sada nista...
Borkic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2020, 17:22   #7
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Asus N53Jf laptop nece da udje u bios

Da li radi tastaura? Jel ti zabode samo na tom ekranu? Mozes li lupam F12 za boot options da stisnes?

Ako ti zabada uvek na istom mestu,mozda je hardverski kvar kad krene da vuce vise struje ne moze da dobije pa zabode?
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2020, 19:12   #8
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Asus N53Jf laptop nece da udje u bios

Mozes da izvadis i bateriju na ploci pa je vrati. To bi trebalo da raspasulji bios tj da ga vrati na default podesavanja. Mislim da je baterija na tom modelu lako dostupna (odmah ispod poklopca).

Poslednja ispravka: Laskaris (5.12.2020 u 21:46)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2020, 20:06   #9
Borkic
Novi član
 
Član od: 1.12.2020.
Poruke: 7
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Da li radi tastaura? Jel ti zabode samo na tom ekranu? Mozes li lupam F12 za boot options da stisnes?

Ako ti zabada uvek na istom mestu,mozda je hardverski kvar kad krene da vuce vise struje ne moze da dobije pa zabode?
Uvek na istom mestu , tastatura koliko sam testirao mislim da radi , jel kad stisnem pover dugme i brzo pritisnem fn dugmr i mislim F6 gde se pojacava svetost ona se za nijansu pojaca , a na F12 ne reaguje , nijwdan F ne reaguje , ni u kombinaciji sa Fn

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Mozes da izbadis i bateriju na ploci pa je vrati. To bi trebalo da raspasulji bios tj da ga vrati na default podesavanja. Mislim da je baterija na tom modelu lako dostupna (odmah ispod poklopca).
Kupio novu uradio vise puta i opet isto.

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Da li radi tastaura? Jel ti zabode samo na tom ekranu? Mozes li lupam F12 za boot options da stisnes?

Ako ti zabada uvek na istom mestu,mozda je hardverski kvar kad krene da vuce vise struje ne moze da dobije pa zabode?
Mislis na napajanje ? Probao imam dva napajanja 19V 4,7A orginal Asusova

Poslednja ispravka: DeCoy (4.12.2020 u 20:59)
Borkic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop ASUS X52JU-SX248 mišljenje o ovom laptopu joxim Prenosni računari 8 7.6.2011 18:18
Asus overclocker 2010 (25.07.2010 - 25.08.2010) Spacemaster Dešavanja i događaji 9 8.9.2010 16:55
nece da udje u bios! pomoc sto pre! Cryonosis Operativni sistemi 4 10.7.2009 11:33
Nece u bios a ni xp instal? roza+ Osnovne komponente 27 28.3.2008 14:02
Laptop nece da se pokrene Robert Prenosni računari 6 1.2.2006 11:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com