Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.5.2020, 22:54   #141
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Znaci nema tacnog datuma
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2020, 23:49   #142
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

А можда Мајкрософт неће да објави тачан датум изласка конзоле док се Убисофт не изјасни :d
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2020, 1:18   #143
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.126
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Pa s'obzirom da je trejler reprezentativni gejmplej na XBOX One-u cisto sumnjam
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2020, 3:13   #144
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
Ima u postu dosta istine, ali za ovo boldano moram da se uhvatim jer sam bas skoro odigrao Black Flag, pa u toj igri je sunjanje i misije pracenja skoro svaka glavna misija.To je u tolikoj meri da je do krajnje iritantnosti.

Bas sam se sokirao koliko je u igri fokus na planiranju kretanja i na sunjanju.Zaboravilo se, narocito kad BF odigras ponovo posle Odiseje i Originsa, gde mozes da rokas neprijatelje bez ikakvih obzira.Jos oni opcionalni segmenti, brrrr
Da se ispravim, tacno je da ima dosta sekcija sa sunjanjem ali su one dosta ogranicavajuce za razliku od Odiseje i ovih novijih, bar po meni. Jeste da si tu morao da se sunjas ali u Odiseji i Originsu si mogao da se sunjas gde hoces i kako hoces, bez potrebe da se prate sabloni, ponavlja misija ako vas otkriju itd. Dosta je fleksibilniji stealth u novijim igrama gde mozes nekako da se prilagodis situaciji umesto sto ces da polazis od checkpointa svaki put. Pre svega sam na to mislio, igraci imaju mnogo vecu fleksibilnost i opcije za sunjanje samimi tim smatram da je stealth mnogo veci, bolji i primenjeniji u novijim igrama.. Prethodnici su bili cisti sabloni sa predefinisanim mestima za sakrivanje, buvkalno kao slagalicu da igras a ne sunjalicu. I ako te otkriju u vecini slucajeva automatski fail
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2020, 8:31   #145
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Vidis ja se necu sloziti sa tim. Unity i Syndicate su mnogo bolje stealth igre jer ti daju dosta alata za stealth. U Odyssey i Origins imas visoku trav, luk i strelu i to je to. AI neprijatelja nije prilagodjen stealth-u nikako. Cak je i Black Flag imao vise alata za stealth iako nije imao kretanje u cucnju. Prije 10 dana sam igrao Unity CooP i Odyssey uporedno i stealth je nebo i zemlja razlika.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2020, 10:56   #146
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Lepo izgleda nema šta, videćemo uživo.
Već od Black Flaga, ne gledam na ovaj serijal kao neku celinu, već kao nezavisne igre sa određenom power-fantazijom koju pružaju igraču.

Onaj meta story iza i animus, mislim da je odavno postao gimik!
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2020, 19:09   #147
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.136
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.043 puta na 1.265 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Vidis ja se necu sloziti sa tim. Unity i Syndicate su mnogo bolje stealth igre jer ti daju dosta alata za stealth. U Odyssey i Origins imas visoku trav, luk i strelu i to je to. AI neprijatelja nije prilagodjen stealth-u nikako. Cak je i Black Flag imao vise alata za stealth iako nije imao kretanje u cucnju. Prije 10 dana sam igrao Unity CooP i Odyssey uporedno i stealth je nebo i zemlja razlika.

Zato sto u to dve zadnje prave AC igre ma kakve one bile, ovo posle nema nikakve veze sa AC sem naziva. ACOD je bukvalni filler od igre
Exia je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2020, 19:15   #148
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Jeste, ali kako smestiti AC drugačije u svet pre Asasina i Templara?

Eto onako kako su to uradili. Meni je smešno kako u Odiseji tek u jednom DLCu imamo poveznicu sa starim asasin konceptom, a u drugom DLCu poveznicu sa SF elementima sa početaka franšize.

Tako da je u mojoj knjizi Odiseja AC po svemu, osim po teškom RPGu koji se ogleda u pogledu izbora dijaloga, prenatrpane kastomizacije, multi završetaka, nekonzistencija u priči itd.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2020, 22:00   #149
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.136
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.043 puta na 1.265 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

U ACOD su "morali" da povezu glavnog lika sa naslednicima pa su u onom legacy of the first blade povezali sa Ayom aka Amunet. naravno da su to morali da stave u dlc jer se videlo kroz celu main igru da (klasicno) Ubisoftov tim pisaca nije imao nikakv pravc i plan, pa je sve uradjeno zbrda zdola...a tek onaj Kult of Kosmos vec na poal igre znas ko je lider i neams nikakvu zelju da radis jedno te isto da bi ih sve ulovio.


Ovu Valhalu radi tim iz Origins-a koji je imao koliko toliko bolju pricu (ne nesto preterano bolju) i dosta su bili konkretniji sa krajem tako da mozda ova igra bude bolja i na tom planu od ACOD
Exia je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2020, 22:05   #150
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
U ACOD su "morali" da povezu glavnog lika sa naslednicima pa su u onom legacy of the first blade povezali sa Ayom aka Amunet. naravno da su to morali da stave u dlc jer se videlo kroz celu main igru da (klasicno) Ubisoftov tim pisaca nije imao nikakv pravc i plan, pa je sve uradjeno zbrda zdola...a tek onaj Kult of Kosmos vec na poal igre znas ko je lider i neams nikakvu zelju da radis jedno te isto da bi ih sve ulovio.


Ovu Valhalu radi tim iz Origins-a koji je imao koliko toliko bolju pricu (ne nesto preterano bolju) i dosta su bili konkretniji sa krajem tako da mozda ova igra bude bolja i na tom planu od ACOD
Najbitnije od svega je da je Darby McDevitt ponovo na kormilu sto se price tice. On AC lore ima u malom prstu. A i kao pisac je jako dobar, jedni od najbolje napisanih likova su u Revalations i Black Flag koje je on vodio, takodje te dve igre zajedno sa AC Embers kratkim filmom imaju najbolje krajeve u fransizi i on je za to bio zaduzen. Tako da ja ocekujem poprilican skok u kvalitetu pisanja u Valhalla.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2020, 22:33   #151
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

inače deluje da su dosta inspirisani serijom Vikings što je do skoro bila aktuelna
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2020, 22:58   #152
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 900
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

И даље је актуелна, а други део задње сезоне почиње за 6-7 месеци.
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2020, 13:21   #153
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Vidis ja se necu sloziti sa tim. Unity i Syndicate su mnogo bolje stealth igre jer ti daju dosta alata za stealth. U Odyssey i Origins imas visoku trav, luk i strelu i to je to. AI neprijatelja nije prilagodjen stealth-u nikako. Cak je i Black Flag imao vise alata za stealth iako nije imao kretanje u cucnju. Prije 10 dana sam igrao Unity CooP i Odyssey uporedno i stealth je nebo i zemlja razlika.

A koji su to alati za stealth u prethodnim delovima kojih nema u novijim? Mozda bodezi koje mozes da bacas ali tu funkciju zamenjuje luk, posto bi bilo glupo imati tako nesto u Syndicate ili Unity.

Ja sam licno u novijim AC-ovima imao mnogo vise slobode kada je stealth u pitanju, nisu tu samo bas luk i strela i visoka trava, jedina veca razlika u ranijim delovima je sto su neke misije terale na stealth ranije a sada imas izbor.
Sam pristup lokacijama je mnogo otvoreniji, smena dana i noci (koju mozes da kontrolises) uz smenu straza, mogao si bolje da se prilagodis. Stariji AC-ovi uglavnom imali sablone gde da udjes i kako. Ima ih i u novijima ali mi je sve to mnogo fleksibilnije izgledalo. Prosli AC-ovi nisu ni imali dugme za stealth ako cemo iskreno, vec si morao da cekas odredjenu lokaciju za to.

I u Odyssey imas otrove, dimne bombe, guzve u koje mozes da se sakrijes, konopce itd.

@Exia

Kao sto sam i ranije rekao, mislim da se preteruje. I dalje imas stealth i dalje imas Assassine i Templare, i dalje je to ta prica i igra. Jeste sada malo promenjena, jeste sada na nekim steroidima (sto se ni meni ne dopada previse) ali su tvrdnje o nekom potpunom odvajanju od "istinske" AC fransize po meni preterane. Eto, BF navodno najbolji AC a on najmanje ima veze sa AC-om ako gledamo te stvari.
Ljudi su do skora kukali kako je AC bukvalno isti a sada kada se malo promenio opet ne valja.

Da se razumemo, noviji AC itekako ima mana ali iskreno ne razumem te price o potpunoj odvojenosti od fransize itd.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2020, 13:28   #154
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Od bodeza, do dimnih bombi, petardi, gasnih bombi, normalnog cover sistema, otrovnih strelica, 1 shot kill sa hidden blade-om... Imao si mnogo vise alata da pomjeris neprijatelja ili namamis istog. U Odyssey ispalis strelu da privuces paznju neprijatelja on se odmah okrene prema mjestu sa kojeg je strela ispaljena.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2020, 13:44   #155
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Od bodeza, do dimnih bombi, petardi, gasnih bombi, normalnog cover sistema, otrovnih strelica, 1 shot kill sa hidden blade-om... Imao si mnogo vise alata da pomjeris neprijatelja ili namamis istog. U Odyssey ispalis strelu da privuces paznju neprijatelja on se odmah okrene prema mjestu sa kojeg je strela ispaljena.

Kao sto sam napisao, bodeza nema ali je tu luk i strela kao zamena. Stariji AC-ovi nisu imali luk i strelu osim mozda samostrela.
Dimnih bombi i dalje ima, otrovnih strelica i dalje ima, za 1 shot kill se slazem donekle ali je to situacija samo u pocetku dok ne dobijes malo levela (bezveze, slazem se ali je opcija i dalje tu). Cover sistem i dalje je tu samo sto malo drugacije funkcionise. i mislim da to ne menja stealth previse. Neprijatelji su se i u ranijim delovima okretali na bodeze i sve i svasta, AI nikada nije bio najsjajniji. Pratio sablone a u samoj borbi da i ne govorim.

pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2020, 13:54   #156
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.136
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.043 puta na 1.265 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

U Odyssey nema ni A od Assassin-a ni T od Templara i svako ko napise drugacije nije ni igrao igru ali realno. Ima jedan random kult i nesto totalno nepovezano sa atlantidom. A bilo kakava veza sa Assassin-ima je tek u prvom dlc-ju dok su u drugom koliko toliko objasnili sve u vezi Atlantide.


Kult of Kosmos je toliko random i bez ikakve intrige i smisla da bi se poredio sa Templarima ili Order of The Ancients a jedina realna povezanost jeste prilikom finalnog "obracuna" sa vodjom gne ta osoba spomene par recenica o boducnosti i sve ono sto je vec rekla (da ne spojlerisem i to jos u pogresnoj temi)


Sad odosmo u debeli off ali kad po netu vidim ljude koji objasnjavaju i pravdaju kako se nije izgubio smisao koji je AC imao u dve zadnje igre (pogotovu i ACOD) znaci smejurija. Stealth u ACOD je totalno irelevantan recimo, na pola igra postajes toliko op aka ****** bog, da ti protivnici nemogu nista (pogotovu nakon sto su povecali level cap pa si mogao jos skill points-a da koristis) a plus jako malo misija u igri uopste zahteva stealth ili bilo kakav takticki pristup koji je bio prisutan u ranijim igrama. Bukvalno posle jednog odradjenog zadatka gotovo svaki sledeci je na isti nacin, borba je otisla skroz u nekom suprotnom pravcu tako da nema nikakvog ozbiljnijeg razmisljanja prilikom igranja (kao sto je bilo nekada u AC)


Origins je jos i imao povezanost sa AC mitom zbog price i likova, Odyssey je kao sto sam vec pisao obican filler napravljen da bi se kapitalizovalo na popularnosti (a realnom manjku) akcionih rpg-jeva. Na kraju niti je bila dobra AC igra niti je bilo toliko kvalitetan akcioni rpg.
Exia je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2020, 14:49   #157
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Sad odosmo u debeli off ali kad po netu vidim ljude koji objasnjavaju i pravdaju kako se nije izgubio smisao koji je AC imao u dve zadnje igre (pogotovu i ACOD) znaci smejurija. Stealth u ACOD je totalno irelevantan recimo, na pola igra postajes toliko op aka ****** bog, da ti protivnici nemogu nista (pogotovu nakon sto su povecali level cap pa si mogao jos skill points-a da koristis) a plus jako malo misija u igri uopste zahteva stealth ili bilo kakav takticki pristup koji je bio prisutan u ranijim igrama.
A meni je smejurija kada neko uzme starije AC-ove i pravda ih kao da su bili neki epitom stealtha i tezine, gde je apsolutno nista nije bio filer, gde uopste nisi bio OP bog kome ne mogu apsolutno nista. Ako ova prethodna slika iz keca nije dovoljna onda ajde jos neki klip

AC Black Flag gde uopste nisi OP


AC3 gde uopste nisi OP, sve prsti od stealtha


Parry, vau, kakva tezina

Ja ne branim nista, kult iz Odiseje jeste bio filer (meni se Odiseja i nije toliko dopala), ali ja ovde pricam o preterivanju. Sada ispada novi AC nema apsolutno nikakvih dodirnih tacaka sa AC-om, ovo je sada pucacina iz prvog lica sta li je, igramo COD gde nikakvog stealtha nema, sve je bezveze...A stariji AC su bili potpuni stealth, izuzetno teski, uopste nisi bio OP, imali su sve a ovi sada nemaju nista. Prica o Templarima, Asasinima i Prvom Civilizacijom nije mrdnula jos od dvojke ako gledamo realno, ali eto, tek ovi noviji nemaju veze sa celom tom pricom ovi prosli su svi kul sto se toga tice....
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2020, 14:55   #158
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Kako nije mrdnula priča o Templarima, Asasinima, prvoj civ. još od dvojke?
Ljudi, jeste li vi igrali uopšte sve AC igre?Može se eventualno reći da priča o svemu tome nije u kasnijim naslovima toliko dobra, ali da nije mrdnula, neće biti.

Mnogo se paušalnih stvari iznosi bez problema, a onaj ko je duboko u priči zaista to ne može da čita.

Kao da odigrate i odmah sve zaboravite, ili samo protrčite kroz igre. Stvarno ne razumem.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2020, 14:58   #159
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
Džaba datum, džaba sve, kad nema Steam-a.



To je kao da treba da jedeš čorbu, a nemaš tanjir, a ni pribor.



Još ne mogu da se načudim toj debilani.
Dobio si like od mene jer se nadam da se zezaš, a ako se ne zazeš GOSPODE BOŽE!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku simke85 na korisnoj poruci:
Fabriek (10.5.2020)
Stara 10.5.2020, 15:03   #160
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Dobio si like od mene jer se nadam da se zezaš, a ako se ne zazeš GOSPODE BOŽE!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Dobio si lajk od mene jer si me nasmejao.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Assassin's Creed: Syndicate mare037 Akcione igre 635 27.11.2023 17:49
Assassin's Creed: Origins Emix Akcione igre 555 11.5.2023 8:07
Assassin's Creed Rogue dex3108 Akcione igre 158 16.1.2018 13:20
Assassin's Creed Rebellion Dantheus Igre za mobilne telefone 0 27.6.2017 22:40
Assassin's Creed: Revelations DylaN Akcione igre 1076 28.12.2012 17:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com