Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.12.2019, 19:51   #1
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.136
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.043 puta na 1.265 poruka
Određen forumom The Suicide of Rachel Foster

trailer



Citat:
1993
LEWIS & CLARK COUNTY, MONTANA, US

Ten years ago, teenager Nicole and her mother left the family hotel after discovering her father Leonard’s affair with, and pregnancy of Rachel, a girl her own age who eventually committed suicide.
Now that both of her parents have passed, Nicole hopes to fulfill her mother’s last will to sell the hotel and make amends to Rachel’s relatives. She returns to the hotel with the family’s lawyer to audit the decaying structure.
As the weather unexpectedly turns for the worst, Nicole has no way to leave the large mountain lodge, and finds support in Irving, a young FEMA agent, using one of the first radio telephones ever built.
With his help, Nicole starts to investigate a mystery far deeper than what people in the valley thought. A story of love and death, where melancholy and nostalgia melt into a thrilling ghost tale.

https://store.steampowered.com/app/1...Rachel_Foster/ Februar 2020
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2019, 20:03   #2
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Suicide of Rachel Foster

Je l ovo nastavak The Vanishing of Ethan Carter?
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2020, 20:16   #3
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: The Suicide of Rachel Foster

Završio sam je. Utisci su podijeljeni. Atmosfera je odlična i to kako su skinuli hotel. Mnogo podsjeća na hotel iz Shininga. Ovaj se zove Timberline, ali je seting donekle sličan.

Zaplet prati Nicole koja se vraća u imenovani hotel deset godina nakon što se desio nemili događaj u kojem je otkrivena afera između njenog oca i Rachel, tada šesnaestogodišnjakinje i Nicoline drugarice iz razreda. Nakon što se o aferi pročulo Rachel je izvršila samoubistvo, a Nicole sa majkom napušta oca i hotel. U međuvremenu joj umire majka, a zatim i otac. Kao jedina nasljednica Nicole se vraća da sredi papire, proda hotel i konačno stavi tačku na taj period života.

Sam hotel više nije funkciji, drugi sprat prokišnjava, sanacioni radovi su započeti ali nikad nisu završeni i u hotelu je u posljednje vrijeme praktično živio samo njen otac. Jedina misao koju Nicole ima po dolasku je da samo što prije obavi to što treba i da se izgubi. Međutim, neposredno po dolasku počinje snježna oluja, putevi su blokirani i htjela ili ne, Nicole ostaje nekoliko dana zarobljena u hotelu daleko od civilizacije. Jedina veza sa vanjskim svijetom je smušeni Irvin, mladić koji radi u FEMA, nekakvoj američkoj verziji hidrometeorološkog zavoda, sa kojim komunicira putem mobitela i to onog ogromnog prve generacije jer je radnja smještena u devedesete godine prošlog stoljeća.

Boravak u hotelu polako budi zakopana sjećanja, a ubrzo se čini da junakinja nije sama. Je li joj se zbog osjećaja izolacije počinje priviđati da čuje korake i čudne zvukove koji odjekuju napuštenim hotelom? Da li su bilješke koje je na marginama knjiga o okultnome ostavljao njen otac samo baljezgarije prolupalog i usamljenog starca ili imaju drugo značenje? Zašto se čini da smotani Irvin zna više nego što govori? Da li je ekipa koja je radila serijal o ukletim objektima zaista vidjela duha u hotelu? Šta se krije iza misterioznog poziva sa porukom da je Rachel živa? Sve su to pitanja na koja treba dobiti odgovor.

E sad, ovakav seting zaista obećava ali po mom mišljenju nije dovoljno iskorišten. Sama činjenica da si sam samcat izolovan u hotelu dok napolju bijesni mećava budi osjećaj jeze. Meni nekada nije baš ugodno ostati po noći sam u stanu, a kamo li da se mogu zamisliti da zanoćim u ogromnom hotelu uz sve te zvukove. Zato je šteta što ovakav seting nije iskorišten na način kako je to recimo urađeno u Scratches, kultnoj horor avanturi sa donekle sličnim ambijentom. Nekoliko je razloga. Prvo, sam gameplay je lišen ozbiljnijih zagonetki. Sve je skriptovano, igra igrača preko to-do liste usmjerava na to šta tačno treba uraditi uraditi u datom trenutku, tako da se osjećaj rješavanja misterije kakav smo imali u Scratchesu izgubio. Drugi razlog je što sama priča ima dosta nedosljednosti. Na kraju se sve riješi ali to rješenje otvara još veće rupe u priči. I na kraju, igra je prekratka što još više pojačava prve dvije mane. Stiče se dojam da su se autori iscrpili na osmišljavanju samog hotela, ali da nisu imali ideje i energije da u takvo okruženje smjeste kvalitetnu, uvjerljivu i dugo pamtljivu priču. Što je zaista šteta.

Hotel je grafički predstravljen izuzetno kvalitetno. Kretanje je iz prvog lica. Sjetimo se da su starije avanture iz prvog lica, pa i spomenuti Scratches, često koristile node sistem kretanja. Gdje se tranzicija iz sobe u sobu dešavala instantno i gdje je pozicija igrača bila prikovana u jednu tačku uz mogućnost rotiranja pogleda u 360 stepeni. Ova igra pokazuje koliko je grafika napredovala od tada. Nažalost, dobra grafika često ne znači i dobar gameplay. Zato je meni je u ovoj igri upravo najjači adut sam seting, arhitektura hotela i spooky atmosfera koja iz toga proizilazi. Već sam rekao da je igra kratka, a bila bi još kraća da nisam namjerno lutao po hotelu često i ne prateći zadatak kojeg mi je igra dodijelila da odradim. 🙂

Grafika i okruženje: 10/10.
Glasovna gluma: 9/10.
Zabavnost gameplaya: 4/10.
Priča: 6/10.
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Emx77 na korisnoj poruci:
Shlaymara (4.12.2020), Telepatic (5.10.2021), voodoo_ (5.10.2021)
Stara 5.10.2021, 21:17   #4
Telepatic
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.868
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 199 puta na 116 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Telepatic
Određen forumom Re: The Suicide of Rachel Foster

Citat:
Emx77 kaže: Pregled poruke
Završio sam je. Utisci su podijeljeni. Atmosfera je odlična i to kako su skinuli hotel. Mnogo podsjeća na hotel iz Shininga. Ovaj se zove Timberline, ali je seting donekle sličan.

Zaplet prati Nicole koja se vraća u imenovani hotel deset godina nakon što se desio nemili događaj u kojem je otkrivena afera između njenog oca i Rachel, tada šesnaestogodišnjakinje i Nicoline drugarice iz razreda. Nakon što se o aferi pročulo Rachel je izvršila samoubistvo, a Nicole sa majkom napušta oca i hotel. U međuvremenu joj umire majka, a zatim i otac. Kao jedina nasljednica Nicole se vraća da sredi papire, proda hotel i konačno stavi tačku na taj period života.

Sam hotel više nije funkciji, drugi sprat prokišnjava, sanacioni radovi su započeti ali nikad nisu završeni i u hotelu je u posljednje vrijeme praktično živio samo njen otac. Jedina misao koju Nicole ima po dolasku je da samo što prije obavi to što treba i da se izgubi. Međutim, neposredno po dolasku počinje snježna oluja, putevi su blokirani i htjela ili ne, Nicole ostaje nekoliko dana zarobljena u hotelu daleko od civilizacije. Jedina veza sa vanjskim svijetom je smušeni Irvin, mladić koji radi u FEMA, nekakvoj američkoj verziji hidrometeorološkog zavoda, sa kojim komunicira putem mobitela i to onog ogromnog prve generacije jer je radnja smještena u devedesete godine prošlog stoljeća.

Boravak u hotelu polako budi zakopana sjećanja, a ubrzo se čini da junakinja nije sama. Je li joj se zbog osjećaja izolacije počinje priviđati da čuje korake i čudne zvukove koji odjekuju napuštenim hotelom? Da li su bilješke koje je na marginama knjiga o okultnome ostavljao njen otac samo baljezgarije prolupalog i usamljenog starca ili imaju drugo značenje? Zašto se čini da smotani Irvin zna više nego što govori? Da li je ekipa koja je radila serijal o ukletim objektima zaista vidjela duha u hotelu? Šta se krije iza misterioznog poziva sa porukom da je Rachel živa? Sve su to pitanja na koja treba dobiti odgovor.

E sad, ovakav seting zaista obećava ali po mom mišljenju nije dovoljno iskorišten. Sama činjenica da si sam samcat izolovan u hotelu dok napolju bijesni mećava budi osjećaj jeze. Meni nekada nije baš ugodno ostati po noći sam u stanu, a kamo li da se mogu zamisliti da zanoćim u ogromnom hotelu uz sve te zvukove. Zato je šteta što ovakav seting nije iskorišten na način kako je to recimo urađeno u Scratches, kultnoj horor avanturi sa donekle sličnim ambijentom. Nekoliko je razloga. Prvo, sam gameplay je lišen ozbiljnijih zagonetki. Sve je skriptovano, igra igrača preko to-do liste usmjerava na to šta tačno treba uraditi uraditi u datom trenutku, tako da se osjećaj rješavanja misterije kakav smo imali u Scratchesu izgubio. Drugi razlog je što sama priča ima dosta nedosljednosti. Na kraju se sve riješi ali to rješenje otvara još veće rupe u priči. I na kraju, igra je prekratka što još više pojačava prve dvije mane. Stiče se dojam da su se autori iscrpili na osmišljavanju samog hotela, ali da nisu imali ideje i energije da u takvo okruženje smjeste kvalitetnu, uvjerljivu i dugo pamtljivu priču. Što je zaista šteta.

Hotel je grafički predstravljen izuzetno kvalitetno. Kretanje je iz prvog lica. Sjetimo se da su starije avanture iz prvog lica, pa i spomenuti Scratches, često koristile node sistem kretanja. Gdje se tranzicija iz sobe u sobu dešavala instantno i gdje je pozicija igrača bila prikovana u jednu tačku uz mogućnost rotiranja pogleda u 360 stepeni. Ova igra pokazuje koliko je grafika napredovala od tada. Nažalost, dobra grafika često ne znači i dobar gameplay. Zato je meni je u ovoj igri upravo najjači adut sam seting, arhitektura hotela i spooky atmosfera koja iz toga proizilazi. Već sam rekao da je igra kratka, a bila bi još kraća da nisam namjerno lutao po hotelu često i ne prateći zadatak kojeg mi je igra dodijelila da odradim. ��

Grafika i okruženje: 10/10.
Glasovna gluma: 9/10.
Zabavnost gameplaya: 4/10.
Priča: 6/10.
Jel neko poznaje jos neku igru ovog tipa, da podseca na Shining? (EDIT: Neko mi je malocas predlozio na Stimu "At dead of night", deluje bas u tom fazonu)

Poslednja ispravka: Telepatic (6.10.2021 u 1:35)
Telepatic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Danny Foster i most preko Ade Fibonacci Brbljaonica 15 8.6.2011 12:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com