Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.12.2007, 20:45   #1
Maksim Gorki
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 161
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Da li je moguce da su prodavci mobilnih telefona toliko neobrazovani(glupi)

Ovih dana sam malo setao po gradu gledao neki mobilni koji bi kupio. Jedno vreme sam se cak razmisljao o w950. U 90% radnji u kojima bih pitao o modelima sa touch screen-om bi mi davali one Samsunge U600(bar ja mislim) koji imaju touch pad-ove!!!
Prosto nisam mogao da verujem da radnici nemaju pojma da je to ogromna razlika. Cak me je jedan i ubedjivao kako touch screen ne postoji.

I da napomenem nisu bile radnje neznam gde, vec uglavnom po Bg-u tipa Bulevar, Balkanska, Knez itd.

Jel je imao iko slicno "iskustvo"
Maksim Gorki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2007, 21:05   #2
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Da li je moguce da su prodavci mobilnih telefona toliko neobrazovani(glupi)

Ne brate... mi iz unutrasnjosti ne kupujemo po tim fenserskim radnjama tako da nemamo tih problema

Mada ja sam moj m600i kupio bas u Balkanskoj...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2007, 21:06   #3
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Da li je moguce da su prodavci mobilnih telefona toliko neobrazovani(glupi)

To nije nista cudno, al' je tuzno. Uglavnom tamo rade nasminkane i doterane "tete" koje su tu da privuku kupca a ne da ga upute u odredjeni telefon koji ga interesuje. Negde juna ove godine sam usao u jednu radnju i pitao kolika je cena W950, na sta me je radnica upitala: "A sta ti je to?", sa izrazom lica koji je nedvosmisleno govorio: "To mora da se maze na leba!"
Takodje je bilo raznih zanimljivih situacija dok sam trazio slusalice HPM-70. Kada me je jednom prodavacica upitala o kakvim se slusalicama radi, ja sam joj rekao da je to in ear model, da ulazi u usni kanal. Ona se osmehnula i rekla: "Pa decko, svake slusalice ulaze u uvo, samo one velike ne, one su spolja."
Mislim...sta reci a ne nasmejati se?
Nazalost, tacno je to da te 80% prodavaca gleda kao da trazis rezervne delove za Space Shuttle a ne neki dodatak za mobilni.
Medjutim, postoje i oni koji su koliko-toliko potkovani nekim tehnickim znanjem pa su u mogucnosti da musteriji kvalitetno prezentuju odredjeni telefon. Takvih, na zalost, nema bas mnogo.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2007, 22:30   #4
Blood Raven
Član
 
Član od: 13.11.2006.
Poruke: 238
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 412 puta na 120 poruka
Arrow Re: Da li je moguce da su prodavci mobilnih telefona toliko neobrazovani(glupi)

To nije tako samo u bg-u već manje više svud .A nisu tu samo tete već i mrke rmpalije koje te pogledaju ko da si opsovao sve po spisku ako slučajno pomeneš model telefona koji oni nemaju u ponudi ili još gore za koji još nisu čuli .Ljudi rade u usko specijalizovanim prodavnicama mogu bar malo da se informišu ( ok ima mali milion modela ne računam da ih sve drže u malom prstu) i mogu da budu bar mrvicu ljubazni i poslovni i zamole te da sačekaš sakundu dok oni provere sa šefom/vlasnikom da li se može ispuniti tvoj zahtev.Umesto toga većina te otrese po kratkom postupku.
Blood Raven je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2007, 23:50   #5
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Da li je moguce da su prodavci mobilnih telefona toliko neobrazovani(glupi)

То су само комерцијалисти, људи коју су се ту запослили јер је топло и добра је плата.

Мада, у Џорџа Вашингтона има једна продавница где је продавац стварно зналац.
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2007, 0:07   #6
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Da li je moguce da su prodavci mobilnih telefona toliko neobrazovani(glupi)

ja sam vecinu telefona kupio u balkanskoj, najjeftiniji su i imaju dobar izbor, mada sam vecinom trazio aktuelne meodele, koji se obicno dobro prodaju. valjda zbog toga nisam imao problema...
ali zato sam otisao u jedan servis u sapcu, radi jedna devojka, i odneo ketridz na refilovanje, kad sam joj pomenuo te dve - tri reci, sa njene face je moglo samo da se procita ????? (i jos mnogo vise)... mozda mali off, al' nek ide zivot!
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2007, 0:13   #7
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Da li je moguce da su prodavci mobilnih telefona toliko neobrazovani(glupi)

Naravno da nemaju pojma, te iste devojke su do juče radile u nekom butiku ili hamburgeriji, a sad odjednom prodaju telefone, nije ni čudo što ništa ne znaju. A i ne zanima ih puno.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2007, 0:30   #8
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Da li je moguce da su prodavci mobilnih telefona toliko neobrazovani(glupi)

ali ima tu i pozitivnih stvari, uvek je lepse videti lepu nasmejanu devojku, nego nekog ne tako lepog strucnjaka za tehniku... ja sam preterani optimista, u svemu losem vidim nesto dobro?!
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2007, 0:46   #9
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Da li je moguce da su prodavci mobilnih telefona toliko neobrazovani(glupi)

Sve zavisi. Ja obično kad nešto kupujem, prethodno se dobro obavestim, tako da mi prodavac uopšte nije ni potreban, osim da mi naplati ako ću da kupim. Ali za one koji su došli u prodavnicu i da se raspitaju, sa srećom.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2007, 10:09   #10
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Da li je moguce da su prodavci mobilnih telefona toliko neobrazovani(glupi)

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Sve zavisi. Ja obično kad nešto kupujem, prethodno se dobro obavestim, tako da mi prodavac uopšte nije ni potreban, osim da mi naplati ako ću da kupim.
Upravo tako! Tako sam radio i sa mobilnim telefonima i sa komponentama za racunar. Ali najjace od svega mi je kad nemaju to sto trazim, pa mi onda nude nesto drugo, ubedjujuci me kako je to mnogo bolje. Pa ne informises se ja dzabe na netu, kad vidite koliko su namazani.

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ali za one koji su došli u prodavnicu i da se raspitaju, sa srećom.
Sad mali off Probaj jedanput da udjes u fancy radnju sa kompjuterima i reci prodavcu da imas 1000e, a da se uopste ne razumes u racunare i da ti on sklopi najbolje komponente za te pare. Ljudi nemate pojma kakav trash ti prodavci zele da ti uvale. Par mojih drugara je to radilo, da ne pominjem sad radnje u kojima su bili
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2007, 11:16   #11
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Da li je moguce da su prodavci mobilnih telefona toliko neobrazovani(glupi)

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Sad mali off Probaj jedanput da udjes u fancy radnju sa kompjuterima i reci prodavcu da imas 1000e, a da se uopste ne razumes u racunare i da ti on sklopi najbolje komponente za te pare. Ljudi nemate pojma kakav trash ti prodavci zele da ti uvale. Par mojih drugara je to radilo, da ne pominjem sad radnje u kojima su bili
HAHAHA, dobra fora...moram to nekad da uradim

Ovde u Nishu ima takodje nekih bisera...Tipa, usao ja u jednu radnju i trazio laserske miseve.Pitam ja onu devojku koja je cena, ona mi lepo kaze od 2000 pa na gore, i ja normalno pitam koja je rezolucija, a ona onako zbunjenim pogledom kaze:"Pa na njima nista nepise"

Umesto da sedi i lakira nokte i cita novine, mogla je da pogleda malo sta prodaje.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2007, 12:28   #12
Guterill
Banned
 
Član od: 24.11.2007.
Poruke: 976
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 237 puta na 106 poruka
Wink Re: Da li je moguce da su prodavci mobilnih telefona toliko neobrazovani(glupi)

I ja obicno kada kupujem obicno pogledam na sajtu firme koja prodaje i pozovem ih telefonom.Prodavci samo lazu, da bi dobili $$$.
Guterill je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2007, 12:56   #13
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Angry Re: Da li je moguce da su prodavci mobilnih telefona toliko neobrazovani(glupi)

Citat:
Belfegor kaže: Pregled poruke
ali ima tu i pozitivnih stvari, uvek je lepse videti lepu nasmejanu devojku, nego nekog ne tako lepog strucnjaka za tehniku... ja sam preterani optimista, u svemu losem vidim nesto dobro?!
Pa jeste, svetlost putuje brže od zvuka pa i ona izgleda lepo & pametno dok ne progovori.

Imao sam više puta malo nategnute situacije kada neki kreten ili kokoška počnu da se prave pametni, a što je najgore, ne pitam ih za savet, nego jednostavno insistiraju da to i to ne postoji... I to ne važi samo za mobilne telefone, čik uđi u neku manju prodavnicu računarske opreme... Isto će da te sačeka u najvećem broju slučajeva.
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2007, 13:03   #14
2fast4u
Član
 
Član od: 7.11.2006.
Lokacija: Pirot
Poruke: 168
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Da li je moguce da su prodavci mobilnih telefona toliko neobrazovani(glupi)

kad postojao neki kurs za njihovu obuku bilo bi super, nemam ja protiv njih ništa ti ljudi žele da zarade neku kintu pa rade u tim radnjama, ali nema smisla da ih ne interesuje kad su već tu da se malo dublje užive u to što rade, jednostavno ih ne interesuje. za mene i većinu nas nije problem kad on nešto lupi jer od njih 90% mi smo mnogo upućeniji u te male sprave ali udje čovek koji pojma nema a oni mu utrape neku glupost..... to nije lepo
samo treba malo više da , ako umeju
2fast4u je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2007, 13:51   #15
kom@
Član
 
Član od: 13.12.2007.
Poruke: 194
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 35 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kom@
Određen forumom Re: Da li je moguce da su prodavci mobilnih telefona toliko neobrazovani(glupi)

Najcesce kad pitas za nesto sto nemaju, klasican odgovor je "Ma sta ce ti to, to ne valja, uzmi bolje ovo"
Ne mora biti da su prodavci glupi, vec ih verovatno ne zanima to sto prodaju.
kom@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2007, 13:53   #16
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Da li je moguce da su prodavci mobilnih telefona toliko neobrazovani(glupi)

Pa to je klasična logika srpskih bizmismena (avionus kamionus). Umesto da odaberu nekoga ko zna materiju, oni biraju fensi cicu ili radnika koji će da radi za najmanju ponuđenu platu. Ne daj Bože neku obuku da im obezbede...
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zracenje mobilnih telefona Pantelija Aparati i oprema 13 8.2.2006 21:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com