Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.8.2012, 19:25   #1
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Alcatel OT-995

Uzeo sam ovaj telefon preko mts-a pre desetak dana. Kostao je 6000din uz paket bel 200 ( 1062din msesecno ) na 2 godine ugovora. Sto izadje nekih ~30.000din. Vidim da je cena na tržištu oko 220evra ( ~26000din , kurs od 118din za 1evro ) tako da mislim da je prilično dobra ponuda.






Pakovanje (MTS):
- Alcatel OT-995 ( crne boje ,inace u MTS-u imaju i beli u ponudi )
- Punjac sa usb kablom koji se razdvaja od punjača i tako služi za povezivanje sa PC-jem
- Žičane slušalice sa mikrofonom
- Uputstvo za korišćenje ( samo na Srpskom jeziku )

Bitnije spesifikacije:


OS: Android v2.3.6. (Gingerbread), upgradable to v4.x
Ekran : 4.3“ TFT capacitive touchscreen, 16M colors, rezolucije 480 x 800 pixels (~217 ppi pixel density)
CPU : 1.4 GHz ( GPU Adreno 205 )
Memorija : 2 GB ROM ( oko 1GB slobodno), 512 MB RAM ( ~340MB vidljivo, ostalo navodno koristi gpu), 4 GB microSD kartica koja se dobija uz telefon ( do 32GB moguce prosirenje)
Kamera : 5 MP, autofocus, LED flash ( ima i prednju VGA)
Video : 720p @30fps
Veličina : 128 x 68 x 9.8 mm
Težina :124 g
Baterija: Li-Ion 1500 mAh
Ostalo: GPS, Wi-Fi, 3G Network HSDPA 900 / 2100 ...
Detaljne informacije link

Hardver:

Telefon je monoblok, ispod ekrana se nalaze 4 soft-touch tastera ( meny, home, search, back ) , iznad ekran je slušalica , sa leve strane slušalice je kamerica za video call, sa desne strane se nalaze senzor za osvetlje i mala led lampica za notifikacije(kada imate propusten poziv, sms, ili prazna baterija itd..). Sa gornje strane telefona se nalazi 3.5mm konektor za slušalice sa mikrofonom i on/off taster ( koji je za moj ukus malo više uvučen nego što mi odgovara ali nije problem da se navikne ). Sa leve strane telefona pri vrhu se nalaze tasteri za pojačavanje/stišavanje zvuka a pri dnu min USB prikljucak koji služi kako za prenos podataka, tako i za punjenje telefona . Desna strana nema ni jedan taster odnosno konektor. Sa donje strane se nalazi mini HDMI konektor za povezivanje sa ekranima/televizorom. Na zadnjoj strani se nalaze kamera, fleš, i zvucnik.
Telefon je napravljen od plastike, rekao bih relativno kvalitetne , zadnja stranica tj kaver za bateriju ima gumirani finish tako da lepo leži u ruci ( a i pomaze da telefon ne ispadne iz džepa tako lako ). Za samu tvrdocu i izdrzljivost nisam siguran ali , kao sto je Freško rekao u svom opisu ZTE Skate-a, „nebih smeo da se zakunem da bi preživeo pad iz ruke na pločice/asfalt/beton“ kao npr SonyEricsson K550i koji sam koristio od 2007. a taj je preziveo svasta. ( i jos uvek radi, sad ce da predje kod mog matorog na korišćenje).

Ekran:
TFT capacitive touchscreen, multitač dijagonale 4.3 inča pri rezoluciji od 480x800 daje ostru i preciznu sliku, osvetljenje je sasvim dobro, po sunčanom danu može da se koristi bez problema. Kontrast je tu i tamo, nekome bi boje možda izgledale isprano ( e sad ja sam imao prilike da se „igram“ sa iphone 4 i HTC sensation pa mogu da poredim sa njima) ali nista posebno, ne kvari utisak. Odziv na dodir je dobar bez ikakvog laga, i skorlovanje levo-desno , gore-dole funkcionise bez lagovanja ( ponekad se desi ali jako retko mada predpostavljam da to vise ima veze sa cpu nego sa ekranom al ajd nek se nadje u ovom delu)

Zvuk:
Zvucnik sa zadnje strane daje jak i ostar zvuk, neke prosecne glasnoce za danasnje telefone ove kategorije ( dakle nije tih niti se nesto posebno istice jacinom zvuka). Slusalice koje idu uz aparat su prosecne , in-ear ili ti one koje se guraju skroz u uši , sto mene jako nervira, takve uopste nevolim tako da imam neke matore hama koje se kace za skoljku od uveta ( nekima je to jako neudobno ali posle godina koriscenja se covek navikne). Zvucnik preko kojeg slušate sagovornika je dobra, da kazem opet prosecna za danasnje standarde ( dakle ne tiha niti losa niti preglasna, takle taman kakva treba da bude ). Ugrađeni mikrofon takodje zadovoljava današnje standarde. Poredjenja radi rečeno mi je da me bolje čuju u odnosu na matori Sonyericsson k550i.

CPU:
Procesor radi na 1.4 GHz koji predstavlja osnov konkurencije danasnjim telefonima za oko 200-220evra ( pod ovom cenom racunam nove telefone, ne polovne.). Telefon sam po sebi radi glatko, bez nekog laga ili bagovanja. E sad koliko mu tih 0.4 GHz pomaže za svakodnevno korišćenje nisam siguran ( kažem 0.4 posto je neki standard za telefone ovog cenovnog ranga 1 GHz ). Bez problema pušta video zapise 720p , preko Vplayera sam isprobao neke filove u mp4, mkv, i avi formatu

Poslednja ispravka: GoranSTX (30.8.2012 u 13:22)
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Banko na korisnoj poruci:
Stefan programer (29.1.2014)
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Alcatel OT-990,Telenor one-touch gorgilije Aparati i oprema 546 4.4.2014 18:16
[Mobilni telefon] Alcatel 800 OT Tribe todos Opisi, recenzije i testovi 113 9.9.2012 10:37
galaxy fit vs alcatel ot-990 NIKOLA94s Aparati i oprema 9 17.7.2012 23:10
VIP Alcatel X090S pera333 Aparati i oprema 1 30.9.2011 23:41
MTS Internet Alcatel X0806 na Ubuntu 10.10 mali-genije Slobodni softver 10 14.1.2011 14:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com