Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.7.2008, 14:36   #1
seymourc64
Član

Član od: 5.12.2005.
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Exclamation Čudno ponašanje tastature

U poslednjih dva-tri meseca desavaju mi se cudne stvari. Pritiskom na levi taster CTRL mutira mi se zvuk(znaci pri svakom copy-pasteu mi se mutira zvuk, a bavim se programiranjem ), na pritisak windows tastera mi se izvrsava shutdown, a na f5 u bilo kom programu mi se otvara windowsov search. Takodje cesto mi se zna spucati racunar(dobro to je i do memorije(512MB), a pritom pokrecem i FLASH CS3 i ES(3/4) i APACHE i MySQL i MSN i FIREFOX i IE istovremeno).

Skenirao sam od tada komp i sa avastom i avgom(sa najnovijim definicijama) krsha puta i nisu nasli nista. Nije problem do zaglavljivanja tastera jer koliko znam ne postoji kombinacija tastera koja mutira zvuk.

Da li ima neko slicnih iskustva ili mozda zna uzrok te resenje mog problema?Ponovna instalacija windowsa ne dolazi u obzir.
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2008, 14:55   #2
Beagle
Drug Član

Član od: 12.7.2006.
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Cudno ponasanje tastature

Probaj Spybot S&D i AdAware, pa vidi ima li kakve promene.

Citat:
seymourc64 kaže: Pregled poruke
Da li ima neko slicnih iskustva ili mozda zna uzrok te resenje mog problema?Ponovna instalacija windowsa ne dolazi u obzir.
A shta bi falilo jednoj reinstalaciji, malo da osvezish sistem? Windows, kao takav ima ogranichen rok trajanja, i pobrljavi posle izvesnog vremena. Jedino trajnije reshenje je da probash alternativu. Ako ipak nisi za alternativu, onda napravi image sveze instaliranog sistema (shto traje pet minuta u Acronisu ili Norton Ghostu) i kad god pobrljavi mozesh da ga vratish u prethodno stanje u rekordnom roku
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2008, 15:35   #3
mr.marvin
Član

Član od: 28.4.2007.
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 112 puta na 81 poruka

Koristiš li drajver koji je došao sa tastaturom ili onaj obični, Windowsov? Pada mi na pamet i da je tastatura pogrešno mapirana zbog "regional" podešavanja (manje vjerovatno), ili da je "zaglupi" neki od programa koji se učitavaju pri podizanju sistema, npr. pogrešno podešene "hotkeys" za neki od programa.
mr.marvin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2008, 16:25   #4
seymourc64
Član

Probao sam adaware ne nadje nista(osim "opasnih" cookija).
Zajedno sa sistemom mi se podize samo Comodo firewall.
Stara 9.7.2008, 13:14   #5
mr.marvin
Član

Član od: 28.4.2007.
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 112 puta na 81 poruka

Probaj da je deistaliraš sa sistema:

WIN+PAUSE > Hardware > Device Manager > Keyboards > desni klik na podstavke > Uninstall. Za svaki slučaj ugasi računar i promijeni USB port na kojem je tastatura. Nakon restarta ponovi će se instalirati.

Ništa više mi ne pada na pamet.
mr.marvin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2008, 19:42   #6
seymourc64
Član

E da, zaboravih reci da sam i to probao. Naravno ,sve je bilo po starom .

Ma mora da postoji neki pakleni proces koji registruje Hook na tastaturu(preko poziva SetWindowsHookExW(WH_KEYBOARD_LL,...) ) ne primetan je u task manageru(i jos par proces managera koje sam koristio), ne prikazuje ga ni TC(sa ekstenzijom) niti bilo koji drugi program koji prikazuju sve startup programe i ne mogu ga ni ad-watch ni AVG detektovati. Izgleda da je jedini nacin reinstalacija sistema, ali odlagacu je koliko god mogu, jer jednostavno ne mogu sebi to da priustim(izgubicu barem 3-4 dana dok sve ne podesim, a to mi je previse zbog posla).
Stara 23.7.2008, 19:18   #7
White Ripper
Deo inventara foruma

Član od: 21.5.2008.
Zahvalnice: 1.061
Zahvaljeno 1.079 puta na 703 poruka
Određen forumom Re: Čudno ponašanje tastature

Citat:
seymourc64 kaže: Pregled poruke
U poslednjih dva-tri meseca desavaju mi se cudne stvari. Pritiskom na levi taster CTRL mutira mi se zvuk(znaci pri svakom copy-pasteu mi se mutira zvuk, a bavim se programiranjem ), na pritisak windows tastera mi se izvrsava shutdown, a na f5 u bilo kom programu mi se otvara windowsov search. Takodje cesto mi se zna spucati racunar(dobro to je i do memorije(512MB), a pritom pokrecem i FLASH CS3 i ES(3/4) i APACHE i MySQL i MSN i FIREFOX i IE istovremeno).

Skenirao sam od tada komp i sa avastom i avgom(sa najnovijim definicijama) krsha puta i nisu nasli nista. Nije problem do zaglavljivanja tastera jer koliko znam ne postoji kombinacija tastera koja mutira zvuk.

Bogami osudjen si na reinstalaciju windowsa
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sumnjivo ponašanje potpuno novog računara NSadian Kvarovi 21 13.1.2008 0:27
Čudno ponašanje sistema Nowitza Kvarovi 24 13.11.2006 19:40
Čudno ponašanje kompa mirror Kvarovi 9 18.9.2006 23:46
Multifunkcije kod tastature ne rade. M.P. milim Ostale komponente 0 12.6.2006 17:15
Dosada (čudno ponašanje računara) Nikola Medjedovic Kvarovi 12 19.2.2006 1:05

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:23.