Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.4.2006, 22:00   #21
phoenix[illusion]
Veteran

Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Re: Tomb Raider LEGEND

Citat:
Ice-Man kaže:
Pa i ako su na pocetku komande malo nezgodne ja sam se brzo naviko na njih pa mi to sad ne pravi problem.Jedino sto mi smeta je to sto su neprijatelji mnogo zilavi a oruzje nije mnogo precizno. Igra mi je pomogla da se vratim avanturistickom duhu, jer mi je jos na prvom "nivou" bio nezgodan jedan deo sa nekim sanducima koje treba podignuti.

Pitam se koju ce joj ocenu dati redakcija sveta kompjutera? Koju biste joj vi ocenu dali ako ste je igrali?
Potpuno se slazem sa tobom!
Odavno nisam igrao neku dobru avanturisticku igru i ova igra mi je vratila avanturisticki duh(kao i tebi)
Uskoro zavrsavam igru!
Ocena 93
A na IGN-u je 8.2 (inace IGN je strozji od SK-a)
phoenix[illusion] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 18:01   #22
dragonfly2001
Novi član

Član od: 6.1.2006.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka

.....morao sam da se oglasim povodom izlaska novog Tomb Raidera.Spadam u stariju generaciju igraca koji je svoje igracko iskustvo kalio kroz Spectrum,C64, Amigu i razne arkadne masine pa kasnije prvog Playstationa i 2-3 PC ....Prvi susret sa igrom kod prijatelja na PS je ostavio veliki utisak na mene,intro,prvo susretanje sa poligonima,ambientalni zvuci,totalno novi svet,na prvi pogled neogranicen,igracka nirvana.****te ovo ima da se igra mesecima.Samo entuzijazam ili ludost moze da se meri sa igranjem TR bez memoriske kartice.Konzolu nismo gasili danima.Kao veliki fan ove igre koji je odigrao sve nastavke,dopunske misije i neke nivoe odradjene editorom koji je bio u 5 delu,tj. ogroman broj sati poklonjen ovoj igri moram da priznam da sam strasno razocaran i ogorcen..Igru sam dobio juce uvece ,instalirao i posle sat vremena poceo da se nerviram ....ok, mozda sam umoran pa mi sve smeta,tu su i drugi dani...Danas posle nekoliko sata igranja izgleda da moje sumnje nisu bile bez razloga...uzas..kontrola i pozicioniranje kamera nikad nisu bile gori a kad se setim da su kritikovali i pljuvali kameru u prethodnim delovima koja je bila losa ali daleko bolja nego sada...linearnost u TR ,necuveno..Sumnja,mozda to ide sa godinama ko zna..tu je mreza da vidimo sta kazu drugi ..posle dva sata provedenih na raznim forumima vidim da mnogi ljudi dele moje misljenje..kulminaciija svega je da su neki likovi zavrsili igru posle pet sati igranja a neki tokom prethodnog vikenda..Alo ovo nije Call of Duty(protiv kojeg nemam nista ,sjajna igra)ili neki drugi FPS koji se zavrsava za 7-8 sati ili mozda novi benchmark za testiranje novih grafickih kartica,ovo je Tomb Raider,igra koja se igra danima...veliki broj zagonetki,prava avantura...nesto sto iz svakog igraca izvlaci poslednje..gde koriscenje walkthrough-a nije nista lose jer ce igranje da se prenese mozda i na drugi mesec kad zapne..cetvrti deo je i dobrim igracima pricinjavao veliki problem,najmanje 10-15 dana igranja po 4-5 sati dnevno...5-6 sati ili vikend igranja,smesno i jadno...gde su nivoi koji ti oduzimaju pola dana,umesto toga imamo skriptovane sekvence koje pokazuju da stisnes ovo ili ono..ko debili..zbog filmske dinamike..filmska dinamika moj k....pa ljudi valjda smo tu zbog gameplay-a a ne *****ih pixel shadera i ko zna kojih efekata zbog kojih nam uzimaju poslednji dinar iz dzepa ..totalno su pobegli od osnove prvog TR...mozda je ovo i preuranjeno sa moje strane ali cinjenica da je igra toliko kratka tesko da nesto moze da promeni kod mene kasnije..Posle tokog cekanja igre i nadanja i cinjenice da igru pravi renomirana ekipa Crystal Dinamica..samo nekoliko sati igranja su bili dovoljni da izgubim totalno volju..to mi se nije desilo ni sa prethodnim delom koji je bio veoma los ali daleko bolji u nekim segmentima od novog TR...Toliko je los da su oni ocajni fimovi prava premija..
dragonfly2001 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 18:03   #23
dragonfly2001
Novi član

Član od: 6.1.2006.
Zahvalnice: 0
Određen forumom Nastavak utiska TRL...

..Jedine pozitivne strane su strahovito dobra optimizacija igre,slabije masine ce sasvim pristojno da poteraju igru i grafika koja nikad nije bila primarna stvar ovog serijala...Verujem da ce igra ostaviti jedino povoljan utisak kod mladjih igraca koji se prvi put susrecu sa Larom .. Jednom recju instant kao i mnoge stvari u ovom vremenu,bez ikakvog kvaliteta...Produkt napravljen za decu sa zapada bez mnogo razmisljanja..slava koja je stecena prethodnim delovima iskoriscena da se jos malo uzme kinta totalno bezvrednim nastavkom..Kao sto rece jedan lik sa nekog foruma,prestanite da pravite gluposti neka serial "umre" dostojanstveno...Ovo je samo moj licni stav i nemam nameru da se raspravljam niti da nekog vredjam..

ovo je postovano na jos dva foruma:
http://www.benchmark.co.yu/forum/sho...8&page=5&pp=25
http://www.exxtreme3d.co.yu/forum/to...88&whichpage=4
dragonfly2001 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 23:12   #24
korisnik
Veteran

Član od: 12.11.2005.
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 74 puta na 67 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik

Svako ima pravo na svoje misljenje ali ima i nekih cinjenica preko kojih se ne moze.

Javnost je odlicno prihvatila novi TR, kako ce to proci na SK pola osam sest procesorima neznam. Igra se ne moze zavrsti u 5 sati. jeste kratka ali ne 5 sati.
Totalno je priblizena TR 1. Pa kome je taj bio dobar, mora biti i ovaj. Kontrole su malo teze, ali to je igra za XBOX, i nema vise grid map hodanja.

u svakkom slucaju, ko je posten mora da joj da visoku ocenu. Cak i u mesecu kad ce oblivion biti igra meseca, mislim da TRL mora to biti, jer ona reestablisha fransizu, dok su elder scrolli klasicno dobri.

Grafika je jedna najboljih next gen na visokim revoluijam izgleda krasno, muzika je vanredna, i puzzli su realni.

Ebiga tako je.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 23:19   #25
Nillaith
Veteran

Član od: 12.3.2006.
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka

Evo, konacno sam dobila priliku da igram Legend [upravo sam presla Tokio]

Kao sto je neko ranije spomenuo, igra je sjajna, ali ne kao Tomb Raider. Nije to TO, mada je igra zabavna i (za sada) uspeva da mi zadrzi koncentraciju :P Glupo mi je do bola sto su izmenili Larinu biografiju (pogotovo zato sto je nova biografija ubiboze.. =/), al' sta ces. Ima smesno mnogo Legacy of Kain: Defiance slicnosti - znam da je Crystal Dynamic radio obe igre, ali sta ce nam klonovi?

Slazem se za grafiku i muziku, veoma mi se dopadaju Steta sto nemam jacu graficku, Next Gen deluje sjajno (ali mi rusi igru xD) ~ samo, zasto nisu sredili one pixele oko lijane? Izgleda 2D u poredjenju sa okolinom, cak i sa Next Gen :S
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 23:24   #26
korisnik
Veteran

Rusi se i meni, cekam crack za patch. Sto se tice jedinice i sam u pocetku tako mislio, a onda sam svatio da se radi ne o revoluciji nego o evoluciji. Jedinica ti je pri srcu radi nostalgije, ali je ovaj dio ustvari remake jedinice sa dodacima koji su joj falili. Samo bi trebalao da traje 25 sati.

Kad je mene privuklo da je progutam, a redko igram igre, kamoli 11 sati. Na posao sam kasnio radi nje. A i stori je bolji nego gluposti da umre pa ozivi. Cmon. naravno just my two cents.

Pazi samo kako Lara govori sa osecanjima, videt ces do kraja, zalostna prica.

Definitivno 9/10, samo zato sto se 10/10 ne daje.
Stara 12.4.2006, 13:04   #27
phoenix[illusion]
Veteran

Odigrao sam do kraja i meni je super samo je kraj totalno glup!
Jednostavno nerazumljiv.Sta je tacno na kraju bilo?Ne kontam!
Stara 12.4.2006, 16:50   #28
korisnik
Veteran

Neki timeloop, a dalje ce se videti.
Stara 12.4.2006, 17:00   #29
ddak
Veteran

Član od: 3.12.2005.
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak

Meni je novi TR zanimljiv bio, i nemam zalbi na kameru i na kontrole-svako ko je igrao Prince Of Persia serijal nebi trebao imati muke sa TR:LEgend!
E sad, igru sam zavrsio za 6sati i desetak minuta (citao sam na forumu http://www.tombraiderforums.com/ da je neki lik je uspio preci za 5 sati!!!), sto je apsurdno, ne mogu da vjerujem da su ovakav naslov ****LI tako! Ne znam jesu li mogli sta gore uraditi!

Takodje sam cuo da ce se nastavci novog TR izdavati svakih par mjeseci-da bi opravdali kratkocu-ali mislim da je to jako lose, napraviti spansku sapunicu od igre, u nekih 300 epizoda! PI, bolje da su sve u jednoj igri ubacili, pa nek zauzme 40 giga prostora, ali neka to bude to!
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2006, 23:45   #30
Nillaith
Veteran

Heh, ja igram vec nekih 7-8 sati, a "tek" sam presla Englesku :P Sta ces kad volim da istrazujem i zezam se po nivoima... Sa druge strane, moj brat je zavrsio igru, a poceo je da igra posle mene :S Ehhh.

I mojne neko okaci spoiler za kraj, mislim da znam sta ce se desiti (igra je do sada bila vise nego predvidiva, prestala sam da obracam paznju na pricu -_-) ali ono... faktor iznenadjenja i tako to :P
Stara 13.4.2006, 1:46   #31
ddak
Veteran

Član od: 3.12.2005.
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak

Citat:
Nillaith kaže:
I mojne neko okaci spoiler za kraj, mislim da znam sta ce se desiti (igra je do sada bila vise nego predvidiva, prestala sam da obracam paznju na pricu -_-) ali ono... faktor iznenadjenja i tako to :P
iznenadjenje?? zivis u zabludi... meni su sjevali upitnici iznad glave, i to crveni-pojma nisam imao sta se desava...
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2006, 14:34   #32
Nillaith
Veteran

Dobro, ondak xD

Ako sam skontala kraj Black Mirror-a, valjda cu skontati kraj TR-a...
Stara 17.4.2006, 22:46   #33
ne volim
Član

Član od: 7.1.2006.
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka

nesto mi nije potpuno jasno, ubio sam neman koju je kontrolisala amanda i tu se igra zavrsava a pise 83%. dali je to to?
ne volim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 23:45   #34
korisnik
Veteran

Da, 83% je pocetak tog nivoa.
Stara 18.4.2006, 9:15   #35
Ice-Man
Veteran

Član od: 8.2.2006.
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Question Re: Tomb Raider LEGEND

Mislite na ono kad sedis u onom elektricnom topu i roves onu crnu zver ili sta li je (kontrolise je Amanda)? Zar je to kraj ? Ja mislim na onu u Kazahstanu u onoj laboratoriji. Valjda nisam u pravu jer ja sam tu dosao sad i malo me mrzi da igram a malo nemam vremena ali svejedno meni je tu igrica na 50% ali ja nisam skupljao sve artifakte na svim nivoima.
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 9:36   #36
phoenix[illusion]
Veteran

Citat:
Ice-Man kaže:
Mislite na ono kad sedis u onom elektricnom topu i roves onu crnu zver ili sta li je (kontrolise je Amanda)? Zar je to kraj ? Ja mislim na onu u Kazahstanu u onoj laboratoriji. Valjda nisam u pravu jer ja sam tu dosao sad i malo me mrzi da igram a malo nemam vremena ali svejedno meni je tu igrica na 50% ali ja nisam skupljao sve artifakte na svim nivoima.
Nije tu kraj, ima jos Artur i Himalaji (mozda sam nesto izostavio) i naravno zadnji nivo kao boss
Stara 18.4.2006, 13:54   #37
ne volim
Član

Citat:
Ice-Man kaže:
to sto ti spominjes je malo pogresno, u tom delu neobracas puno paznje na crnu zver; primarni cilj je topom zatvoriti strujni krug pomocu one cetiri kugle, sici sa topa i pomocu magnetnog lasa pokupiti fragment maca sto lebdi iznad topa, time je borba finito.
Stara 18.4.2006, 14:00   #38
ne volim
Član

Citat:
Nillaith kaže:
To sto su uradili sa pricom mi se gadi... i ne samo to, nego su u potpunosti promenili Larinu proslost

eidos se pravi kao da 6. deo ZAISTA nije postojao. I onda krive Core Design zato sto je njima trebalo vise para... budale.

Videcemo koliko ce "nov" biti LEGEND... zivi bili pa videli.
nillaith, jubavi moja, pa ti si zestoko zagrizena
Stara 18.4.2006, 14:56   #39
Sam Fisher
Član

Zahvalnice: 1

Citat:
ne volim kaže:
nillaith, jubavi moja,...
O bože...
Sam Fisher je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 19:30   #40
Nillaith
Veteran

Eh ^_^;;

Sto se tice postotaka, u taj postotak se ubraja koliko tajni (onih statuica) si pronasao - tek kada pronadjes sve u svim nivoima, ukljucujuci i kucu, ces imati 100%
(tj. 99%, ali da ne cepidlacimo )
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolji Tomb Raider phoenix[illusion] Akcione igre 75 16.4.2012 10:33
tomb raider puding Akcione igre 13 9.1.2007 1:18

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:23.