Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.1.2009, 16:14   #201
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Па већина ствари у великим количинама није добра па тако је и са рачунаром.Погледајте само WoW-це.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2009, 16:33   #202
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Ja sam poceo kosarkom da se bavim zbog NBA Live-a I eto,znaci poceo sam da se bavim sportom,zdraviji zivot

Sto se mene tice,stetno je sto mi kida zivce,sta cu kad sam nervozan po tom pitanju

Joj,kad se setim kad sam na kraju osmog radio test sposobnost,i sad ide ono cime bih hteo da se bavim,a ja tad bio napaljen na CS pa najvise zaokruzivao gde ima vojske i oruzja.I na kraju ispalo prvo mesto informatika,drugo vojska
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2009, 17:04   #203
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

У својим првим играчким данима сам чуо од старијег брата да ће ми једном досадити видео игре. Помислио сам како бих волео да ми никада не досаде.
Међутим, догодило се оно чега сам се плашио. Сад само понекад упалим Цивилизацију auf Deutsch и то због учења језика. Али и то ми досади јер се запитам чему то, боље да читам нешто.

Човек је, између осталог, и биће игре и природно је да се игра. Док садржај подстиче духовни и интелектуални развој, игре су корисне. За децу није добро да посматрају сцене насиља, а још горе да виртуелно учествују у томе. Какве су нам мисли, такав нам је живот.

Живи били!
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2009, 22:39   #204
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Citat:
Reassuring news for parents about violent videogames: a new study released today shows that violence is not what attracts players.
Violent Videogames OK?
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2009, 20:13   #205
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Ljudi su najcudnija stvorenja na ovom svetu...

http://www.blic.rs/svet.php?id=86296
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2009, 20:29   #206
- TERMINATOR -
Član
 
Član od: 1.11.2008.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 301
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom

Citat:
Doolio kaže: Pregled poruke
eto, sad je sve reseno, vazno je imati oko sokolovo, ostalo ce samo doci, odo sad da igram 35 sati nesto u nadi da cu gotivno uocavati predmete i oblike, gde ce mi onda biti kraj. ako mi neko kaze 'care, kolko blejis na tom kompu, nisi normalan', ja cu samo da mu kazem 'pusi ***** majmune, jel vidis onaj tamo oblik? ne? e pa ja vidim!'
LOL hehehe

Ma ceo svet ide u propast. Kako napreduju ove game kompanije, sa grafikama, sa igrama i svim ti *****ima, zele da nas samo uniste. Stvarno, neki debili po ceo vikend provode pored igrica. Dobro, ja ne igram igrice (igrao sam ranije). Sad idem uglavnom na netu, al moram po 3 sata najmanje, ponekad i po 5, to je zavist, a ne znam kako da se odviknem.... Stvarno ima nekih mentalno poremecenih ljudi sa tim igricama.
Nemam nista protiv za ovaj 21. vek (stvarno je strava), al cim smo videli kompove, odmah smo se napalili. Mi nismo normalni. () Igrice nam pogorsavaju vid, ma bre unistavaju zdravlje. To je istina, al debili zavisnici misle bre da je to zdravo. Cool je igrati igrice po 2 sata, 3 najvise. Al bre ovo zavist (znaci zbog kompova ponekad i PRESKACEMO RUCAK , ne izlazimo sa drugovima i vise gledamo kompove i igrice nego devojke. . Ima nekih likova koji se ZALJUBLJUJU u kompove!!

Poslednja ispravka: Highlander (2.4.2009 u 15:12) Razlog: spojene dve poruke
- TERMINATOR - je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2009, 20:58   #207
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Ima likova koji se zaljubljuju u filmove i po ceo dan sede gajbi i gledaju ih.

Prica ti stvarno nije na mestu, zbog idiota mi obicni gameri smo kao kreteni a igre su droga.

Za drugove i devojke uvek imam vremena, a rucak sto preskocim koji put nista strasno nadoknadim na veceri
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2009, 1:40   #208
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Igram igre od Sege pa sve do danas i ništa mi ne fali. Da nema kompa ja bih se smorio. A što se tiče nasilja, pa zar toga nema i na tv-u ili bilo gde. Pogledaj samo dnevnik, ovaj ubo onog, ovaj pregazio onog, pa latinoameričke serije... i to pokazuje nasilje pa nikom ništa nego traže dežurnog krivca samo da skrenu misli ljudi sa bitnih stvari. Mada mogu igre biti više nego korisne. Umanjiš stres, nešto naučiš (npr. Age Of Mythology), ili npr. ako igraš šah aktivno možeš da vežbaš putem igara. Sigurno su loše igre ali samo ako se pretera a pod preterivanjem se podrazumeva da igraš toliko da ti ugrožava život, ako oni kinezi koji su umirali posle 48 sati igranja wow-a. Ali ako ti igraš dnevno 5-6 sati znači da to voliš i da ti prija. Neko ko voli sport ili pevanje ili nešto drugo isto toliko će provesti vremena u bavljenju sportom ili pevanju. Pa što onda niko to ne zove zavisnošću.

A što se tiče dekica što neko ne raspravlja o njihovoj zavisnosti od gledanja dnevnika, ili od utrčavanja u autobus. To se niko nije setio.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2010, 17:23   #209
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

^Hehe, vrlo moguće.

Uvek koristim komp i igre za opuštenciju. Dođem nervozan i umoran sa posla, sednem, opletem jednu partiju neke pucnjave ili tako nečeg, mozak se opusti, potom pustim neku mjuzu i idemo dalje sa poslom. Ortaci, devojke, obaveze...Igre su odlične, dokle god se konzumiraju u normalnim količinama.
Naravno, dok sam bio u srednjoj školi, dosta više vremena sam provodio uz igre, mada sad relativno imam manje slobodnog vremena, ali je i kvalitet igara višestruko opao u odnosu na pre par godina, i to je više uticalo da manje igram nego sam nedostatak slobodnog vremena.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2010, 1:05   #210
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

LOL!!!
hahaha
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2010, 10:59   #211
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Pozdrav svima!

Iskoristio bih ovu priliku da i ja dodam nešto ovoj raspravi. Čitao sam sinoć poruke u ovoj temi i vidim da ljudi imaju različita mišljenja i pišu svašta. Ono što upada u oči jeste da se rasprava uglavom vodi na osnovu ličnih mišljenja i stavova (što nikako nije loše) ali bih ja na sve ovo dodao malo nauke i statistike. O ovoj temi bih mogao jako puno da pišem, pošto ja volim da igram kompjuterske igre, a u isto vreme me vrlo interesuje ljudsko ponašanje i oblici učenja kojima se stiču razni oblici ponašanja, no neću to da radim. Kao što rekoh, prikazaću samo ukratko rezultate jedne nove meta-analize koja se bavi povezanošću igranja nasilnih kompjuterskih igara i agresivnog ponašanja kod dece i omladine, i kritiku te analize. Obe su vrlo sveže i aktuelne u naučnim krugovima.

Meta-analiza Andersona i saradnika (2010) u kojoj je obuhvaćeno 136 istraživačkih radova koji su se bavili temom štetnosti igranja kompjuterskih igara postavila je, i potvrdila, 6 hipoteza: H1 – nasilne video igre utiču na agresivno ponašanje; H2 – Nasilne video igre utiču na agresivnu kogniciju; H3 – Nasilne video igre utiču na agresivni afekat; H4 – Nasilne video igre (negativno) utiču na prosocijalno ponašanje; H5 – Nasilne video igre (negativno) utiču na empatiju i H6 – Nasilne video igre utiču na fiziološku pobuđenost.

Odmah po izdavanju ove analize Ferguson i Kilburn (2010) objavili su kritiku sa sledećim zaključcima:
- Iako je meta-analiza Andersona i saradnika pronašla korelaciju za svih 6 hipoteza, prosečna korelacija iznosila je svega r = 0.15 što je izuzetno nisko.
- Meta-analiza Andersona i saradnika obuhvatila je i neka neobjavljena istraživanja (a postoji mnogo razloga zbog čega je to problematično).
- Iako se Anderson i saradnici pozivaju na nepristrasnost prilikom odabiranja radova za svoju analizu, ona je ipak sumnjiva sudeći po nekim podacima (i nedostacima nekih drugih podataka).
- Prethodne analize Andersona i sar. imale su još vidljivije znakove pristrasnosti u odabiranju radova za analizu.
- Određen broj poznatih naučnih analiza koje nisu našle rezultate u prilog hipoteza Andersona i sar. nisu uključene u njihovu analizu, a vrlo su značajne u svojim rezultatima.
- Anderson i sar. ignorisali su jedan veoma važan podatak – rast prodaje nasilnih video igara od početka 90-ih godina do danas, prati pad nasilnih delikata među mladima u SAD-u, Kanadi, Japanu, Velikoj Britaniji i drugim industrijskim zemljama (grafikon 1).
- Iako Anderson i sar. tvrde da je korelacija koju su oni dobili (r = 0.15) zapravo vrlo konzervativna, ona je u stvari vrlo liberalna jer kada se isključe uticaji ostalih faktora rizika (depresivnost, vršnjaci, roditelji) ta korelacija pada gotovo na nulu.
- Anderson i sar. tvrde da je korelacija od r = 0.15 značajna kao kriminološki faktor, a ona čak i da iznosi r = 0.15 spada na sam kraj liste faktora (tabela 1).

Grafikon 1. Prodaja video igara i broj nasilnih delikata među mladima (Ferguson i Kilburn, 2010).


Tabela 1. Povezanost različitih faktora sa agresivnim, antisocijalnim i kriminalnim ponašanjem (Ferguson i Kilburn, 2010).


Zaključke ostavljam vama.

Literatura:
Anderson, C. A., Ihori, N., Bushman, B. J., Rothstein, H. R., Shibuya, A., Swing, E. L., Sakamoto, A., Saleem, M. (2010). Violent Video Game Effects on Aggression, Empathy, and Prosocial Behavior in Eastern and Western Countries: A Meta-Analytic Review, Psychological Bulletin, Vol. 136, No. 2, 151-173.

Ferguson, C. J. & Kilburn, J. (2010). Much Ado About Nothing: The Misestimation and Overinterpretation Of Violent Video Game Effects in Eastern and Western Nations: Comment on Anderson et al. (2010), Psychological Bulletin, Vol. 136, No. 2, 174-178.

Oba rada dostupna su u bibliografskoj bazi EBSCO na web adresi: http://search.ebscohost.com/

=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 21:21   #212
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Ajde ne pravi se dingospo nego reci suvo čime nas hoćeš gađati.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 21:32   #213
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Pa ne može kompjuter da vaspitava decu, nego roditelji
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 21:57   #214
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

@FI-Ghost: Random zahvalnica za ovo. Konačno neko pravo i opipljivo istraživanje, a ne samo ona što ih sprovode "britanski naučnici" i "stručnjaci sa Harvarda".
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 22:15   #215
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
@FI-Ghost: Random zahvalnica za ovo. Konačno neko pravo i opipljivo istraživanje, a ne samo ona što ih sprovode "britanski naučnici" i "stručnjaci sa Harvarda".
Nema na čemu. Meni je ovo vrlo interesantna tema i drago mi je da mogu doprineti ovoj raspravi. Postoji veliki broj istraživanja koja se bave uticajem igranja igara na ponašanje, doživljavanje i slično a dostupna su online. Trenutno nemam vremena da detaljnije istražujem to, ali kada prođe rok hoću. Do tada, ako nekoga interesuju ova dva rada može mi se javiti pa ću mu ih poslati.
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2010, 14:04   #216
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Slažem se sa water wizard-om. Vrlo pametno rečeno, ja kada sam bio klinac i ja sam imao igre kao i ovi klinci danas, to sam već i ranije napomenuo ali nisam sedeo non stop u kući. Izašao sam napolje i igrao se sa drugarima. Dok danas ljudi nemaju vremena ni za osnovne potrebe, pogledajte samo koliko ljudi pati od depresije usled neispavanosti. Svi samo žure negde i nikada ne staju, uvek u nekoj poteri za novcem i boljim životom. Onda naravno prepuštaju vaspitavanje dece kompjuterima i odatle sve ide nizbrdo. Medjutim nasilje ne dolazi od kompjutera nego od nasilne okoline, npr. neko dete vidi neku dvojicu kako tuku trećeg, pošto je dete još u razvoju ono ne zna da razlikuje loše od dobrog, i kada posle tuče neko kaže tim likovima svaka čast dete onda stiče iskustvo da je to ustvari dobro a ne loše pa se onda ponaša asocijalno.

Po meni je odgovor jednostavan, mislim da su roditelji i okolina krivi za nasilje a ne neke kompjuterske igre. Sve manje i manje pažnje posvećuju deci i sve ih više prepuštaju ulici.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2010, 20:53   #217
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

ilic stefan objasnio.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2010, 23:59   #218
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Možda nije mesto, ali da se zna: moj bratanac danas ima 6 i kusur godina. Odigrao je gomilu igara od COD to svih nastavaka, preko FEAR, Battlefield ... dakle, sve ono što i danas mnogi igraju ovde. I nikad nija u igri uzeo nijednu tu igricu kao osnovu za njegovo kasnije igranje sa decom ili kad mene uvlači u njegov svet igre. ali je zato u angro slučajeva uzeo kao osnovu crtani film, recimo onog glupog Ben Tena, ili Nindža Kornjače, ili šta ja znam koji, i uz one njihove glupe mačeve krenuo u napad na nekog. I to je situacija sa mnogo njegovih drugara, dakle, svi oni imaju kompjutere, iste igrice, isto ponašanje. Ako neko pita mene, na osnovu iskustva sa ovim klincima, mnogo veći negativni uticaj na njih imaju pomenuti crtani fimovi nego što imaju igrice.

A drugo, nemojte sve da bacate na roditelje. I ja sam bio dete, mada u mnog bolje vreme ekonomski gledano. I iskreno, nisam se baš nešto nagledao roditelja ni ja, uvek je bilo posla, uvek je trebalo para ... Treba da se vidi kako je tada društvo se ponašalo, kako je vaspitavano u školama, kolika su imali ovlašćenja profesori tada i sada, koliko je zakon davao prava roditeljima i profesorima tada i koliko imaju danas, da se pogleda kakav je bio odnos roditelja i profesora tada i danas i da se povuku neke praralele. Da se vidi rezultat tadašnjeg sistema i da se pogleda rezultat sadašnjeg sistema i da se vidi koji je sistem vaspitanja davao bolje rezultate, i taj sistem primeniti. Prosta stvar.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2010, 0:38   #219
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Naravno, pre se znalo kad napraviš neko sr@nje u osnovnoj, prvo par šamara pa razgovor kod direktora, a ne sad ova današnja deca su zaštićena po školama k`o beli medvedi. Batina je iz raja izašla.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2010, 10:16   #220
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Batina je iz raja izašla.
A da je dobra u raju bi i ostala.

Šalu na stranu, kažnjavanje treba koristi u krajnjoj nuždi jer ono ne izgrađuje poželjno ponašanje, već samo potiskuje nepoželjno. Dokazano u eksperimentima i praksi.
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
igre, iskustva, nasilje, stetnost, uticaj

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Povećajte broj strana za opise igara Denis Tekstovi u SK 62 10.4.2009 18:14
Najbolji program za katalogizaciju PC igara ??? Ceka Aplikativni softver 7 18.12.2007 18:51
Kolekcija igara, procena? tiberije O igrama uopšte 9 20.6.2007 12:35
Razvoj igara u zemljama u regionu Marsa Pravljenje igara 7 4.2.2007 3:28
Iskakanje iz igara The mighty Boo Kvarovi 4 14.8.2006 23:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com