Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.5.2006, 14:02   #1
branka
Novi član
 
Član od: 23.5.2006.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Zvuk na tv kartici

Asus Quck Tv kartica nemam zvuk Sve je prikopcano, imam dobru sliku, zvuk je ispravan, ali sa tv kartice nemam zvuk.UPOMOC!!!
branka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2006, 14:12   #2
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: zvuk na tv kartici

Citat:
branka kaže:
Asus Quck Tv kartica nemam zvuk Sve je prikopcano, imam dobru sliku, zvuk je ispravan, ali sa tv kartice nemam zvuk.UPOMOC!!!
Pogledaj Branka da li si instalisala drajvere za zvuk na TV kartici?
Pozdrav od Branka.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2006, 15:28   #3
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: zvuk na tv kartici

Prvo proveri gde je prikljucen izlaz za zvuk sa tjunera na zvucnu karticu(aux,line in ili tad)i zatim udji u volume control i proveri da nije mutiran taj ulaz(obicno jesu).ako ga nema u spisku ona uci u Options,properties pa je tu spisak svih miksera pa ih ukljuci.srecno!
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2006, 17:00   #4
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: zvuk na tv kartici

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Prvo proveri gde je prikljucen izlaz za zvuk sa tjunera na zvucnu karticu(aux,line in ili tad)i zatim udji u volume control i proveri da nije mutiran taj ulaz(obicno jesu).ako ga nema u spisku ona uci u Options,properties pa je tu spisak svih miksera pa ih ukljuci.srecno!
Да, и ја сам разбијао главу због тога док нисам открио шта је. Вероватно имаш каблић којим треба да превежеш аудио излаз из ТВ картице и улаз у на звучној картици, а затим погледај и миксер.
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2006, 20:31   #5
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: zvuk na tv kartici

I ja sam imao sličan problem samo se je "signal sa TV kartice sudarao sa nekim kodecima" takomi rekao čovek u servisu. Onda sam obrisao neke kodeke ubacio druge i eto ga...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2006, 22:46   #6
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: zvuk na tv kartici

Citat:
Zeljko.C kaže:
I ja sam imao sličan problem samo se je "signal sa TV kartice sudarao sa nekim kodecima" takomi rekao čovek u servisu. Onda sam obrisao neke kodeke ubacio druge i eto ga...
Ma salio se verovatno serviser. Kakve veze imaju codeci sa zvukom line IN.
Ako je sve dobro prikljuceno i u softveru zvucne ulaz pojacan ili ukljucen onda nema problema. Codeci mogu praviti problema pri snimanju ( nema zvuka ) ili pri reprodukciji. Uostalom za to i sluze. Instaliraj svez win. podigni drajvere i aplikaciju pa vidi da li ces moci da gledas TV bez codeka. Pa naravno da hoces ali neces moci da snimas niti da reprodukujes u codecu koji si snimao ako nije podrzana i reprodukcija.
@ Branka je navela da je sve dobro prikopcala pa i ne sumnjam da kabl od zvucne nije ukljucila tamo gde treba. Mozda u softveru nije ukljucen line in ili je na min. sto moze da proveri vrlo lako.
Mada iz visegodisnjeg iskustva sve mi to lici na drajvere.
Branka, javi se da znamo sta si uradila.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2006, 0:23   #7
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: zvuk na tv kartici

Pozdrav svima. Evo i ja imam slican problem. Kupio sam na preporuku sa foruma Saphire ati 550 theater pro tv kartu i posto je onaj power cinema program ocajan, nabavio sam christv 4.9 , koji je dosta bolji cini mi se, ima gomilu opcija, ali zvuk nikako da namestim, cuje se samo slabo krcanje, kao da ce svakog casa proraditi ali nista. Cuo sam da je ovo cesta pojava kod ovog programa, pa zna li neko u cemu je problem? Na power cinemi zvuk se cuje dobro. Da li imate preporuku za neki drugi program za ovu karticu? Imam neku integrisanu zvucnu, ploca je as rock kt 266 , win xp 2002, nema service pack. Hvala unapred za pomoc.
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2006, 8:33   #8
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: zvuk na tv kartici

Citat:
milanp kaže:
Pozdrav svima. Evo i ja imam slican problem. Kupio sam na preporuku sa foruma Saphire ati 550 theater pro tv kartu i posto je onaj power cinema program ocajan, nabavio sam christv 4.9 , koji je dosta bolji cini mi se, ima gomilu opcija, ali zvuk nikako da namestim, cuje se samo slabo krcanje, kao da ce svakog casa proraditi ali nista. Cuo sam da je ovo cesta pojava kod ovog programa, pa zna li neko u cemu je problem? Na power cinemi zvuk se cuje dobro. Da li imate preporuku za neki drugi program za ovu karticu? Imam neku integrisanu zvucnu, ploca je as rock kt 266 , win xp 2002, nema service pack. Hvala unapred za pomoc.
Nabavi Power Cinema 4 ja ga koristim na doticnoj kartici.Radi mnogo bolje nego predhodna verzija.I obavezno najnoviji drajveri za tjuner!
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2006, 8:41   #9
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: zvuk na tv kartici

Citat:
milanp kaže:
Pozdrav svima. Evo i ja imam slican problem. Kupio sam na preporuku sa foruma Saphire ati 550 theater pro tv kartu i posto je onaj power cinema program ocajan, nabavio sam christv 4.9 , koji je dosta bolji cini mi se, ima gomilu opcija, ali zvuk nikako da namestim, cuje se samo slabo krcanje, kao da ce svakog casa proraditi ali nista. Cuo sam da je ovo cesta pojava kod ovog programa, pa zna li neko u cemu je problem? Na power cinemi zvuk se cuje dobro. Da li imate preporuku za neki drugi program za ovu karticu? Imam neku integrisanu zvucnu, ploca je as rock kt 266 , win xp 2002, nema service pack. Hvala unapred za pomoc.
Na ciju si preporuku kupio ATI TV karticu. Procitaj da sam upozoravao da je softver za tu karticu krs ali ne vredi. Kazu izaci ce novi a kako ce raditi to niko ne zna. Sta je tu je. Ja sam skinuo sa neta cisto da probam Chris TV 4.9 Profesional i ono sto ide uz njega a nesmem da pisem sta i na Leadtekovoj Expert TV kartici sve radi odlicno. Pise da podrzava i tvoju karticu pa ne vidim razloga zasto ne bi radio i kod tebe zvuk.
Ne znam kakav je XP 2002 osim ovog koji imam u kompu XP Profesional ali je vazno da ima service pack 1 sto noviji hardwer i programi cesto traze. Ako nije implementiran u Win.2002 stavi ga obavezno i restartuj racunar kao i svezu instalaciju Chris TV-a.
Potom instalisi Klite mega codek pack v 1.11 teska 19.1 MB pa opet restart racunara kako bi Chris TV prepoznao codeke koje imas u racunaru a rade savrseno sa svim programima slicnih namena.
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2006, 1:06   #10
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: zvuk na tv kartici

O thanks narode.Videcu za ovaj power cinema 4. Skino sam vec nove drajvere za tuner ali nije pomoglo. Imam SP 1 na nekom disku pa cu probati i to mozda pomogne. I jos nesto, na daljinskom mi ne rade dugmad chanal +/- , a to najvise koristim. Ima li neko objasnjenje za ovo .pozz
ps. Christv 4.9 pro mi nije registrovan pa mozda zbog toga ne radi, a ovaj win je u stvari win xp pro version 2002
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2006, 1:00   #11
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: zvuk na tv kartici

Evo proradilo dugme chanal +/-, ne znam da li je zbog instalacije sp 1 , ali sad radi. Ali zvuka na chrisu jos nema !!!!!!!!!!!!!!!!!
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2006, 8:55   #12
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: zvuk na tv kartici

kod mene na sp1 Chris Tv radi u full-u ali mi je ipak losiji od power cinema 4
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2006, 0:36   #13
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: zvuk na tv kartici

Izgleda da cu morati da skidam power cinema 4,ima oko 35mb. Sa dial up-om ima da traje citavu vecnost
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 18:41   #14
Pipenzi
Novi član
 
Član od: 22.1.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: zvuk na tv kartici

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Pogledaj Branka da li si instalisala drajvere za zvuk na TV kartici?
Pozdrav od Branka.

Imam isti problem, drajveri su instalirani ali zvuka i dalje nema, slika je odlicna!
Skinula sam codec-e, K-lite 2.00 i Lame3.98 final, pa cu sad da isprobam.
Ulazi su ok, sve je namesteno i povezano, sto se tice hardware-a.
Pipenzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 18:51   #15
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: zvuk na tv kartici

Meni su na Leadteku glavni problem pravile mixete, tj. problem je bio sofware-skog tipa. Ne postoji univerzalno resenje za tako nesto. Cackajte sami, mi mozemo jedino da vam damo neke okvirne putanje i hintove uz pomoc kojih bi se orijentisali...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nema tona na TV Kartici! rudar Kvarovi 12 5.4.2011 19:15
Drnda kuler na grafičkoj kartici rade_pg Kvarovi 8 20.8.2008 11:36
Zamena eeproma na TV kartici Neoplantius Kvarovi 5 16.8.2008 14:42
na jednoj mreznoj kartici i adsl internet i umrezavanje za 2 kompa... polarnimeda Komunikacioni uređaji i umrežavanje 11 9.11.2007 17:20
Ubrzan zvuk na Realtek zvucnoj karti MladenIsakovic Zvuk na računaru 1 2.11.2007 0:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com