Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.6.2021, 19:47   #5741
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: TV serije

MARE OF EASTTOWN



https://www.imdb.com/title/tt10155688/

Na površini ovoga je mnogo i dobro odrađenih dramskih momenata, zanimljivih likova, porodičnih i inih gradskih tajni i svega pratećeg što je odrađeno na zadovoljavajućem nivou. Kad se malo i malo više zagrebe, međutim, dve stvari postaju preočigledne i vuku celu stvar na dole.Prva se tiče činjenice da je ovo jasan vanity projekat koji za cilj ima da kamera u, praktično, 98% scena bude zalepljen za Kejt Vinslet i njen performans koji izlazi na uši, pri čemu je dotična stalno prikazana kao sredovečna isfrustrirana žena sa gomilom problema (od kojih su tek pojedini maestralno odrađeni u pojedinim scenama) i mana, ali eto to je u isto vreme čini mnogo kul likom zbog načina na koji se ona sa svime time nosi.

Druga zjapeća rupa scenarija tiče se inicijelnog dramskog okidača (ubistvo devojke) koji je toliko prazno osmišljen, da su u narednih šest epizoda morali da smisle sporednu kriznu situaciju (nestanak devojaka), kako bi nekako nafilovali prostor i vreme za nešto što je moglo da bude rešeno unutar gabarita jednog standardnog dramo-trilera ispod dva sata trajanja (što je cela stvar i trebala da bude, zbog boljeg efekta). Iz ovog razloga, poslednjih 20 minuta pretposlednje epizode predstavlja nešto naj-wtf-ktičnije što se u svetu TV-serija pojavilo po pitanju montaže u poslednjoj deceniji. Likovi se hektično susreću jedni sa drugima, teleportuju unutar scena, neprirorodno i rapidno razmenjuju gomile informacija jer su valjda tek tad skapirali da im je preostala još jedna epizoda da ispovežu sve po pitanju glavnog slučaja i nekako ga privedu kraju (uz glupave i bespotrebne obrte do samog kraja).

O idiotlucima koji tada počinju da osviću sa svih strana da i ne pričamo:

Spoiler za Spojler:
U kom to univerzumu policija ne bi momentalno privela ženu koja je ometala istragu i svesno skrivala informacije o ubistvu tinejdžerke (i to da bi zaštitila supruga i sina no less)? Verovatno u istom onom univerzumu u kojoj bi joj socijalna služba dodelila na staranje dete upravo pomenute, ustreljene tinejdžerke, wat wat.

Ili genijalni momenat kada oružje kojim je izvedeno ubistvo vrate na mesto gde su ga i uzeli(!?), i tako ga ostave, iako dotičnom mestu pristup imaju ukupno dve osobe, od koji je jedna nepoveziva sa slučajem...

Kako bi li tekao taj razgovor jednog dana kada mališa poraste: "Mamo, mamo (odnosno gospođo koja se predstavljaš kao moja majka), šta se tačno desilo mojoj pravoj majci? Ništa strašno zlato, tvoju majku tinejdžerku ubio je tvoj polubrat koji još uvek gilja robiju zbog toga (a to je uradio dok je bio maloletnik), dok je tvoj pravi otac zapravo moj muž, koji je spavao sa pomenutom ubijenom tinejdžerkom, kojoj je bio stric, odnosno rođeni brat tvog dede, a ja sam svo vreme znala za to i zataškavala sam ubistvo tvoje majke kako bi nastavili da budemo jedna srećna, funkcionalna porodica...


Uz sve ovo dodati i Kviksilvera Evana Pitersa kao opasnog detektiva genijalca koji sa onim svojim zbunjenim okicama deluje kao detence koje je mama izgubila negde u tržnom centru, pa se zalepio za Kejt Vinslet da ga drži za rukicu, dok krišom ima fiksaciju na njeno bujno poprsje...

I šteta jednog Gaj Pirsa što je gubio vreme sa svime ovime, deluje da su ga kastovali samo kao bi se Kejt Vinslet žvalavila sa njime u par scena, da bi ga zatim neelegantno šutnuli iz ostatka priče.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2021, 20:22   #5742
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Meni je to jedna od boljih serija u zadnje vreme, da ima mana ima ali mi je odlicna
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2021, 18:23   #5743
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Loki se od-lockovao!
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2021, 18:32   #5744
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Samo za ljubitelje onoga što pravi Álex de la Iglesia (u takve računam i sebe):

30 Monedas a.k.a. 30 Coins (2020- )



U pitanju su, naravno, Judini srebrnjaci.
Neću otkrivati zaplet, već ću se baviti opštim utiskom koji stekoh nakon odgledane 3 od 8 epizoda. Ovo nije tipična holivudska horor-produkcija, ali je ono specijalnih efekata koje do sada videh odlično odrađeno. Priča je uspela da me iznenadi u dva navrata (i to ne mislim na jump-scare momente, jer takvih nema), što je za 3 odgledane epizode veoma dobar prosek.
Gluma je veoma solidna, nema čak ni slabih epizodista.

Judino jevanđelje, demonska stvorenja, višestruke paralelne stvarnosti, prizivanje duhova OUIJA tablom, kardinali u crvenim odorama koji nose krstače okrenute naopačke, sveštenik egzorcista koji poseduje arsenal vatrenog oružja bogatiji od onoga kod Agenta 47...šta tu čovek da ne voli?

Serija nije revolucionarna, ali je solidna (obzirom na to kada je snimana i kada prikazivana).

Ilustracija svega:

odlična uvodna špica

zvanični reklamni spot (sa karakondžulama)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2021, 19:38   #5745
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: TV serije



https://www.imdb.com/title/tt9140554/?ref_=fn_al_tt_1

Odgledao sam prvu epizodu i iako na imdb ima ocenu koju ima prerano je za bilo kakav sud po meni.Dosta spor pocetak, dosta dijaloga.Radnja se nastavlja na End Game ali se najvise pominju i vide momenti iz Avengers-a iz 2012 i Thor-ovog The Dark World.TVA je organizacija koja cuva Timeline i toliko su jaki da Infinity Stones koriste kao drzace za papir, a opet izgleda da je u potpunosti sacinjena od ljudi. Ima dosta "manjina" pa su mozda i oni podglegli kompletnoj woke pi*dariji, te su vanzemaljske rase zamenili njima.Necu da gresim dusu, nisam se nesto informisao po tom pitanju, tj. da li postoji neko objasnjenje za to.Hiddleston i Wilson odlicni, a i Wunmi Mosaku mi je uzasno simpaticna jos iz Lovecraft Country.Zaista mi je tesko da gledam na ovu fazu MCU-a kao klasicne serije jer su produkcijski bas jaki.Nema nekih preterano wow efekata ali se retko gde vidi da su efekti uopste.Radnja je svakako toliko sumanuta, da ce mozda u jednoj od alternativnih vremenskih linija Loki imati i kiosk brze hrane u Beogradu.
Mislim da cu ipak sacekati da izadju sve epizode, ako izdrzim, jer eto zavrsila se epizoda a meni se sad bas gleda...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2021, 7:47   #5746
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Lupin (2021- )



Prva sezona "Be"-klasa, druga još slabija. Ovakav nivo uprošćavanja čovek obično očekuje od Murikanaca, ali došlo vreme da ni "velike evropske nacije" nisu imune na njega.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2021, 19:30   #5747
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: TV serije

City on a Hill (2019)


Treba malo vremena da se naviknete na likove. Nisam baš oduševljen, prilično dosadno, sve zajedno.
Titlovi su za sezonu 1.
https://www.mediafire.com/file/3wa73...l.S01.zip/file
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2021, 22:11   #5748
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Pun mi je, više, polni organ ovakve prakse:

https://hollywoodlife.com/feature/wh...-loki-4429324/


Za nestrpljive
Spoiler za ***:
"The character of Loki famously took on a female form in Marvel comics. Loki was reborn as a woman after a disastrous Ragnarok event left the spirits of Asgardians seeking new hosts. Loki stole the body intended for Lady Sif, according to IGN. Loki spent time as a female for a period of time. Lady Loki appeared again in Loki: Agent of Asgard. In this story, Lady Loki didn’t occupy “someone else’s body but was simply a new form that the genderfluid Loki assumed,” according to Bustle."
.

Nisam protivan da neko napravi novi lik od nule i vozi, pa neka konzumenti (i vreme) pokažu vredi li. Ovo pantljičarenje samo da bi se jahalo na trenutnom murikanskom percipiranju stvarnosti ume da me razbesni.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2021, 22:29   #5749
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
Pun mi je, više, polni organ ovakve prakse:
Nerviraš se zbog stripa iz 2008. godine... First world problems
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2021, 23:36   #5750
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Znam kada je banulo, jer Marvela zaobilazim u širokom luku još od detinjstva, ali serija nije iz 2008. ( ), nego im se "baš zgodno poklopilo" sa sadašnjim preovlađujućim narativom.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2021, 23:47   #5751
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
Znam kada je banulo, jer Marvela zaobilazim u širokom luku još od detinjstva, ali serija nije iz 2008. ( ), nego im se "baš zgodno poklopilo" sa sadašnjim preovlađujućim narativom.
Kapiram i strip i seriju ali stvarno ne vidim u čemu je problem.

Zašto je toliko teško poverovati...
Spoiler za :
...da jedna od varijanti ide dvajes santima u dubinu umesto u dužinu?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2021, 1:24   #5752
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Bio je i on i ona i ono...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2021, 15:37   #5753
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
City on a Hill (2019)


Treba malo vremena da se naviknete na likove. Nisam baš oduševljen, prilično dosadno, sve zajedno.
Titlovi su za sezonu 1.
https://www.mediafire.com/file/3wa73...l.S01.zip/file
Mnogo je hvala, ali me nijedna serija nije sporila nakon 2 epizode kao ova
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2021, 0:45   #5754
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: TV serije

City on a Hill (2019)
https://www.imdb.com/title/tt7187044/



Ništa se nije promenilo na bolje u 2 sezoni. Dosadno do zla Boga. Komplet za S02 je na linku.

https://www.mediafire.com/file/j0sr0...l.S02.zip/file
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2021, 22:33   #5755
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Uh, odlične prve dve epizode Lokija, trebao sam da čekam da sve izađe, sad ima da se stiskam svake nedelje dok se ne pojavi nova epizoda.
Ima potencijala da mi se dopadne više od Vande i Vizije.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2021, 13:18   #5756
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Odgledao sam i ja juce konacno drugu epizodu i ne znam sta je problem sa samom zavrsnicom u smislu Lokijeve superiorne ili inferiorne druge varijante...
Iako je epizoda bila dosta dobra kada sam na pocetku epizode cuo jos jednu iteraciju "I need a Hero" pesme, doslo mi je da se ispovracam.Mislim imalo je smisla u trejleru za He-Man-a kao neki povratak i za heroja kakav He-Man jeste, ali ovde mi je bilo potpuni krindz i van konteksta(ostaje pitanje, naravno, ko je bio prvi).Takođe, užasno me nervira što sve te serije, koja god tema da je, moraju da imaju određenu dozu humora i da na neki način evociraju uspomene na 80e.Forsiraže to dok nam se te godine prošlog veka ne smuče.To što je Loki spletkaros i prevarant ne cini ga automatski za**bantom u svakoj mogućoj situaciji...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2021, 15:04   #5757
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Ma kaki te vaše serije. Ja gledam samo SuperCicu extra ciciu, i ove DC Legende to mi je interesantno.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2021, 17:01   #5758
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
analayzer kaže: Pregled poruke
...i ove DC Legende to mi je interesantno.
DC legende prolaze samo zato sto su potpuno prihvatili da je u pitanju zestoki cringe.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2021, 18:34   #5759
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Na zalost, DC ne moze posten film da napravi a ne jos da ide u stancovanje heroja po serijama...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2021, 14:30   #5760
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Sweet Tooth



Radnja je u principu avantura smeštena u postapokaliptičnu SF oblandu. Pri čemu je "postapokalipisa" ovde uglavnom zelena i vedra. Meni cela serija ima jak The Last of Us vajb što se tiče opšte atmosfere. Takođe jako podseća na rane spilbergove filmove npr. pa ko je voleo njegove avanture će skoro sigurno voleti i ovo. Kako god, ja sam slistio sezonu za par dana i baš uživao.

Edit: tek sad kontam da je rađeno po DC stripu. Nisam upoznat sa naslovom uopšte i ne znam koliko je kvalitetna adaptacija ali serija kao serija mi se sviđa.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Serije grafičkih kartica Ilke Grafika 19 14.7.2009 12:40
Španske serije miša topola Cvet kompjutera 20 17.4.2009 18:05
Novi Slax 6.1.0 i zadnji iz serije 6.x laikexpert Slobodni softver 2 14.4.2009 16:25
Nova kamera starije serije westorbit ŠDK - Foto i audio/video 0 18.4.2007 16:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com