Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.10.2015, 19:17   #1
aca1
Član
 
Član od: 11.11.2009.
Lokacija: Tu sam!!!
Poruke: 173
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Meizu MX5

Zdravo svima,

Zanima me sta mislite o ovom modelu? Relativno skoro je izasao. Da li ga je mozda neko isprobao i kako se pokazao? Da li se cesto kvare ovi "premium kinezi" i slicno? Gledao sam neke recenzije i po spec nije lose, delujem mi lepo, ali me zanima kako to radi u praksi? Gledao sam i Lg G3? Sta bi ste vi pre izabrali?
aca1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2015, 20:30   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Meizu MX5

Odličan ako imaš pare. Nije mogao niko čak ni iz Kine da ga testira jer je tek izašao a na svim prodavnicama je u presale ali out of stock, tako da nema pojma o dolasku kod nas računajući na brzinu dostave bar do polovine novembra.
Izašao je i Meizu Metal, 16 gb 200 dolara, 32 gb 240 dolara, preporučene cijene na prodavnicama do kojih neću ostavljati linkove osim na PM, a ni tamo ga NEMA U PRODAJI tako da još treba sačekati sa odlukom, recenzijama, mišljenjima i nagađanjima. Inače, telefon je među bestbuy modelima u svojoj klasi.

"Da li se često kvare premium Kinezi" je glupo pitanje, jer ako je nešto premium onda s razlogom nosi taj epitet. Izuzetak su modeli koji su se ispostavili kao krš i/ili nedovršena roba, Lenovo Vibe X2 (displej crkava), Xiaomi Redmi Note 2 (displej nije Sharp nego neki jadniji kineski, baterija krepava brzo, 3.5 sata SOT-a) i slično. E sad, drugo je što bi svaka korporativna šuša htjela da ima "premium" telefon i da ga tako naziva, a da tokom izrade unutra trpa krš ili jeftine komponente (Umi, Oukitel, THL, iNew i sl.) ali za pravi premium treba i prava lova, do 350 dolara.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2015, 20:42   #3
aca1
Član
 
Član od: 11.11.2009.
Lokacija: Tu sam!!!
Poruke: 173
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Meizu MX5

Hvala na odgovoru.
Sto se tice telefona, telefon je dosao kod nas i prodaje se vec uveliko.
Pitanja o kvaru telefona je sasvim na mestu! I Iphone 6 je telefon koji kosta, koliko kosta, pa kad je izasao, bilo je dosta spekulacija o njemu, cak i o tome da se krivi u dzepu.
aca1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2015, 22:36   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Meizu MX5

Ne vjerujem u priču da je došao na Balkan, ako imaš neki link - podijeli. Tek je krenuo sa prodajom u Kini, čudo bi bilo da je došao ovdje ali sve je moguće. Pitanja o kvarovima telefona su diskutabilna iz razloga koje sam naveo, plus što na Balkanu ni u EU nemaš ovlaštene servise za popravku ovih telefona nego se šalju u Kinu, što je dodatna zaje**ncija. Ako brineš i predviđaš da će ti se pokvariti, radije ga nemoj kupiti nego uzmi neki "na sve otporan" Sony ili Samsung.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2015, 23:58   #5
aca1
Član
 
Član od: 11.11.2009.
Lokacija: Tu sam!!!
Poruke: 173
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Meizu MX5

Verovatno je zabranjeno da se postavljaju linkovi. Dosao je u Srbiju jos krajem Septembra. Imas njihovu official-nu stranicu na fb-u. Znaci ne postoji official-ni servis za meizu u Srbiji? Kako im se isplati samo da za neki obican kvar tel ide za Kinu?
aca1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2015, 0:06   #6
Stella Rossa
Član
 
Član od: 2.8.2010.
Lokacija: Nederland
Poruke: 475
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 62 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Meizu MX5

Na KP ima vec odavno da se nadje mx5
Stella Rossa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2015, 11:51   #7
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Meizu MX5

Citat:
aca1 kaže: Pregled poruke
Verovatno je zabranjeno da se postavljaju linkovi. Dosao je u Srbiju jos krajem Septembra. Imas njihovu official-nu stranicu na fb-u. Znaci ne postoji official-ni servis za meizu u Srbiji? Kako im se isplati samo da za neki obican kvar tel ide za Kinu?

Ne postoji "oficijelni Meizu servis" nigdje osim Kine, čak i reselleri šalju direktno na fabriku ili nekolicinu tamošnjih ovlaštenih servisa. Njima se isplati da ti poprave telefon, ali svi drugi troškovi (slanje, vraćanje, eventualne duple carinske i poreske zaje**ncije) padaju na tebe.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2015, 18:10   #8
aca1
Član
 
Član od: 11.11.2009.
Lokacija: Tu sam!!!
Poruke: 173
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Meizu MX5

Niko mi nije odgovorio na poslednje pitanje.
Sta bi ste vi pre uzeli? LG G3 ili Meizu MX5?

Poslednja ispravka: aca1 (25.10.2015 u 18:24)
aca1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2015, 18:44   #9
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Meizu MX5

Imas opis u aktulenom broju SK-a, meni se generalno telefon dopao, nema tako unikatnog dizajna kao kod proslogodinjeg modela, softver generalno ima mesta za dorade ali sveukupno jako dobar telefon. G3 nisam imao prilike da probam tako da o njemu ne mogu suditi, ali moja preporuka je da probas oba, mislim da smo MX5 dobili na test od Teleonora, tako da prosetaj do neke njihove poslovnice, istestiraj telefon, G3 bi trebalo da imaju mislim svi provajderi tako da ces bez mnogo muke moci sam da steknes utisak sta ti vise lezi.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2015, 1:49   #10
aca1
Član
 
Član od: 11.11.2009.
Lokacija: Tu sam!!!
Poruke: 173
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Meizu MX5

Hvala na odgovoru.
Pogledacu, mada mi ovaj MX5 deluje interesantnije.
aca1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2015, 18:47   #11
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Meizu MX5

Pozdrav svima

Ja sam kupi Meizu MX5 i imam ga vec dva mjeseca i mogu reci da sam prezadovoljan s telefonom. Razumijem se u telefone i koristim ih maksimalno za raznepotrebe i prilikom kupovine nisam ocekivao da ce me ovoliko iznenaditi ali jednosavno telefon je FANTASTICAN! Za sva pitanja koja imate postavite a ja cu pokusati da odgovorim sto pre .

Citat:
aca1 kaže: Pregled poruke
Niko mi nije odgovorio na poslednje pitanje.
Sta bi ste vi pre uzeli? LG G3 ili Meizu MX5?
Naravno. Meizu MX5. LG G3 je fin telefon ali ovaj bolji od njega u svakom segmentu. Licno sam testirao kameru, testirao i mnoge druge stvarcice i Meizu je fantastican telefon. Ako zelite mogu postaviti neke slike.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2015, 2:31   #12
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Meizu MX5

Daj neki uzorak kamere, Antutu, battery score
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2015, 2:55   #13
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Meizu MX5

opake specifikacije, samo je verovatno 300+ evra kod nas...
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2015, 12:01   #14
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Wink Re: Meizu MX5

Telefon sam preordovao u Kini preko Aliexpresa i stigao je za 15 dana "free shipping" metodom. Znaci Meizu MX5 64GB za 320eura. Nikako ne uzimajte 32GB, jer slike pravi odlicne od 21mpx koje iznose od 10mb pa do 15mb(ponekad malo manje ponekad malo vise) .

Nedavno je dobio upgrade na novu verziju obojanog softvera Flyme 5 koja ga je znatno poboljsala. Jedina mana telefona jeste to sto mu je Bootloader zakljucan. Dosta aplikacija su namjenjeni za kinesko trziste. Ali to nije problem. Telefon dolazi ROOT-ovan tako da sve te nepotrebne sistemske aplikacije mozete izbrisati.

Koristio sam Xiaomi raninije s njegovim obojanim sistemom MIUI. I mogu Vam reci da stvarno dobre telefone radi Xiaomi. MIUI je sad za sad ali realno najbolji obojani sistem na trzistu android telefona. U opste da znate da kineski telefoni su u rangu telefona velikih brendova i to lagano rame uz rame. Ako pogledate cijenu cak dobijate i vise.

Da se vratim Meizu. Citao sam da je Flyme nestabilan da ima problema, bla, bla, bla... ali na kraju nista od toga nije bilo. Cak mi se sistem vise dopao nego MiUI u kojeg sam vise bio zadovoljan. Telefon je prebrz, nema nikakvog laga, sve radi fantasticno. Zbog Flyme 5 nove verije koja je u beta fazi dobijate update svake nedelje. A ako hocete stabilnu verziju mada iskreno ne vidim nikakav problem u beti, onda instalirajte Flyme 4,5.

Sto se tice telefona, prvo sta budete primjetili jeste njegovu sjajnu "upakovanost" u 5,5 inca ekrana. Telefon je tako dobro upakovan da je uglavnom po dimenzijama vecine danasnih telefona sa 5 inca displayom.

Osjecaj kada drzite telefon u ruci je fenomenalan. Necete vjerovati jer telefon izgleda na slikama predebelo ali on je zaista tanak. Vema dobro lezi u ruci. Iznosi oko 180gr, ima metalno kuciste i SUPER AMOLED ekran koji je bas prelijep. Sunce vam nece mnogo smetati prilikom rada na ovom telefonu. Telefon je bogat opcijama, pa imate mogucnost aktiviranja Duble tap opcije, pokucate prstom u ekran telefona i on se otkljuca.

Za kameru necu mnogo pricati. Postavicu Vam u pocetku stare slike sa verzije 4,5 softvera. Kamera ima 21mpx, sezor IMX220, dual blic i laserski autofokus.

Brzo punjenje je nesto fantasticno kod ovog telefona. Nisam ni sam znao da je toliko dobro. Samo Vam je potreban 1h da dopunite ovaj telefon.

Skener prsta je jos jedna dobra strana ovog telefona. Mnogo je brz cak brzi od S6. Mozete memorisati vise otisaka prstiju u telefonu i tako koristiti za zakljucivanje telefona, aplikacija, placanje preko interneta itd...

Evo par slika: (smanjiao sam rezoluciju slika da bi bile sto lakse za otvaranje)
Spoiler za Slike:





















Poslednja ispravka: Aibo (2.11.2015 u 14:41) Razlog: Slike u spoiler
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2015, 13:22   #15
Danpil
Član
 
Član od: 18.10.2012.
Lokacija: Smederevska Palanka
Poruke: 289
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 52 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Meizu MX5

Vidim da su sve slike slikane sa ukljucenim HDR. I vidi se narocito na liscu i salvetama kako nije cista slika nego kao da ima neku senku. Bas pogledajte to je sedma slika postavljeni sto. Kako da se izrazim nekako su boje plasticne, nestvarne... Ona slika sa kolim je dobro ispala, bas kao i sto treba da bude.
Mozda sam malo vise ocekivao od nahvaljene kamere sa 21mp i sezorom IMX220.
Hvala Isko na slikama.
Danpil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2015, 15:58   #16
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Meizu MX5

Ovo su slike u starom softweru 4.5. U nivijem ispadaju bolje pa cu slikati nove slike i objaviti. Verzija 4.5 trajala je vroma kratko, otprilike 40 dana i onda je objavljen Flyme 5. U Flyme 4 nije bilo problema oko HDR slike koje ponekad duplira sliku u 4.5. Ali Flyme 5 je to rijesio. Mada HDR u svakom telefonu treba nalo saxekati dok ne napravi tri slike i prispoki u 1. Uglavnom se ceka do tri sekunde. I nisu sve slike slikane s ukljucenim HDRom ali napravicu i tu komparaciju. Meni HDR njegov je odlican, mada sve zavisi do ukusa. Imam drugova koji i pored HDR povecavaju saturation
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com