Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.12.2014, 19:55   #1
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom iPhone 6


Yup, yup, yup. Telefon koji mrzite do koske i sve sto ima veze sa Apple kompanijom ili koga prosto obozavate i kunete se u stabilnost,kvalitet izrade i "magican" (sto bi Steve Jobs rekao) osecaj,vibe prilikom njegovog koriscenja... ili samo cisto pomodarstvo i dokazivanje finansijske situacije ?

Molio bih vas da se ne pretvori u temu Samsung vs Apple, bacanje para vs sirotinje itd. Svako ima pravo na svoje misljenje i svako kupuje prema svojih prohtevima i mogucnostima.

Trudicu se da budem sto objektivniji i da se fokusiram na stvari koje mozda najvise ljude zanimaju (ako nesto zafali, vi pitajte) .

Ukratko o SPECIFIKACIJAMA: postoje 2 verzije tel sto se tice dimenzija ekrana a to su 4,7inch iPhone 6 i 5,5inch iPhone 6+. Rezolucija je 1334x750,326 ppi.
Storage memorija:16,64,128gb uz nemogucnost memorijskih kartica itd. Kamera zadnja 8Mpix,dual flash, slo motion video,panorama slikanje od zanimljivijih dok je prednja 1,3mpih.
Telefon je izradjen od aluminijuma cini mi se (nisam nasao na njihovom sajtu). Da ne bih prepisivao sve sa njihovog sajta, ostalo cu da spomenem u daljem opisu.

MODEL konkretno na testu je iPhone 6 64gb.

Dizajn i kvalitet izrade: Meni iskreno je jedan od najlepsih telefona,stvarno ne mogu da mu nadjem neku jacu konkurenciju barem sto se tice dizajna. Apple je opsednut tim minimalistickim pristupom generalno i prosto necete naci nista suvisno i trudice se da sa nekoliko osnovnih dugmica imate sve mogucnosti.
Ultra je tanak,ivice su zaobljene i lepo lezi u ruci. Meni licno je trebalo neko vreme da se naviknem na velicinu s obzirom da sam koristio iPhone 4 (3,5 inch) ali ne verujem da ce se neko buniti na velicinu.
Sto se tice cuvenog savijanja u dzepu, verujem da je moguce s obzirom da je bas tanak i kada to spojimo sa velicinom i materijalom od kojeg je napravljen. Meni licno se nije iskrivio (posle mesec dana koriscenja i da nosim ga u dzepu od farmerki) mada moram reci da pazim na njega prilikom sedanja bas zbog te fame .
Ekran ima gorrila glass, otporan na grebanje i ostala cuda mada verujem da ce se izgrebati ako ga ne cuvate kao sto bi se desilo i svakom telefonu.

EKRAN: Ekran je stvarno wow,ta gustina, te boje !!
Ja odusevljen kao i vecina po netu koliko vidim. Boje mi deluju prirodnije na njemu nego na nekim Galaxyjevima , konkretno s3.

Performanse,CPU,GPU,RAM itd:Apple je oduvek znao da optimizuje na najbolji nacin njihov OS i app, prosto izvlace svaki moguci atom snage i koriste ga MAX sto se i vidi u realnom radu !!Tu stvarno MISLIM da im niko ne moze da parira. Konkretno S3 Galaxy kada se napuni posle nekog vremena krene sporije da reaguje (npr dok izadje iz neke app) dok na iOS-u radi momentalno bez obzira koliko napunjen bio. Mislim da se ne lazemo ako imate stari iPhone i noviji iOS,skinete zahtevne app za njega, isto ce mozda sporije raditi app i mozda ce izlaziti malcice sporije iz iste ali daleko brze od konkurencije. Grafika u igrama je savrsena,Rama dovoljno za sve. I nemojte molim vas da brisete non stop app iz pozadine kao neki, za to RAM i sluzi pobogu !

Prosto kada platite toliku sumu za telefon ocekujte sve najbolje barem sto se tice performansi,uveravam vas da ce kliziti sve na njemu sto instalirate i pri svakodnevnom koriscenju pocevsi od pozivanja,poruka,otvaranja kamere itd.
Ima telefona koji imaju jacu CPU i RAM ali verujem da Android ne moze biti optimizovan toliko dobro kao iOS zato sto Apple distribuira iOS samo za jedan telefon (recimo 4 generacije unazad) dok Android distribuira za malih milion razlicitih telefona. I tu Apple parira tim jacim telefonima, u optimizaciji cistoj !
Kamera: verujem da ce zadovoljiti svakog Instagram korisnika pa cak i profi fotografe. Ima dual flash tako da daje KAO prirodnije osvetljenje, fokus je nenormalno brz. Panorama je sjajna, time lapse opcija takodje dostupna mada ne znam koliko prakticna za svakodnevnu primenu , slow motion meni najzanimljivija funkcija gde snimci stvarno ispadaju sjajno, prosto mozete da se igrate po ceo dan, Imate filtere u samoj app za kameru kao presete ali mozete i rucno da podesavate light,exsposure itd.Prosto onaj ko se razume u fotografiju moze da se igra sa tim parametrima do sutra .Prednja kamera je iznenadjujuce dobra cak i u losijem ambijentu.

Senzor za otisak prsta: Neki ce reci preterivanje i mamac za izvlacenje WOW efekta kod drustva. Ja sam u pocetku mislio tako ali nije losa stvar s obzirom da cu da pritisnem to home dugme te cu da pritisnem a sto bi neko ima mogucnost da svrlja po mom telefonu.Da kucam one brojeve me mrzi. Senzor je precizan,mozete iz vise uglova da ocitate otisak i do 5 prstiju prepoznaje (da,moze i bradavice da prepozna i tako da otkljucava telefon).

Baterija: klasika, moze da izvuce dan (znaci uvece obavezno punjenje, eventualno do ujutru ali ako ga drndate non stop lako cete ga puniti 2x na dan.


iOS jeste drugaciji od Androida ali oni imaju taj minimalisticki pristup i prosto nemate puno opcija za budzenje,namestanje i menjanje funkcija sto zna da iritira, Konkretno hteo sam da postavim za shortcuts 3G dugme ali ne moze da se menja taj fabricki raspored (npr stavili digitron kao vazan shortcut).Tako neke stvari znaju da iznerviraju ili npr sto ako nije jailbreakovan neke app koje su free na Androidu se ovde placaju.

Sad dal vredi para, dal je bolji od Samsungovog flagshipa koji je jeftiniji verujem i u nekim karakteristikama jaci, to je sve subjektivno. Prosto neko ide na dizajn i ceo taj ekosistem i nije mu zao para, dok ce neko da se zali na performanse za te pare i reci ce sta su sve mogli da nabudze za tu cenu. To vam dodje fazon ko poredjenje kola, Opel Insignia sa full opremom,radi sve isto sto i npr Audi,cak veca oprema za manje pare aliii .... Audi je premium,pa je i sve skuplje, malo lepse upakovano itd.

Da ne shvate ljudi pogresno da ne pomisle da mislim na Samsung vs Apple,prosto Apple zna da poseduju nenadmasiv dizajn,sve to lepo upakovano,malo isperu mozak sa IT JUST WORKS frazama i napucaju cenu jer znaju da ce ljudi da uzimaju to.
Da ne napucaju cenu, ne bi bili premium brend.

Pitajte sta vas jos zanima, ne zamerite na review-u ako nesto nisam spomenuo. Ovo mi je prvenac
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Starface na korisnoj poruci:
Filip89x (5.12.2014), LIMAN (4.12.2014), malo blesav (4.12.2014), maska (10.12.2014), todos (4.12.2014), tref (4.12.2014), zajchik (4.12.2014)
Stara 4.12.2014, 20:02   #2
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: iPhone 6

Sto se tice STORAGE-a, 16 gb vam je dovoljno za osnovne potrebe. Znaci malo fotkanja, par app,neka dokumenta itd. Ako ste vec app freak,da volite da se igrate sa kamerom itd ,predlazem 64 gb jer dobra igrica zna da zauzme po 1gb.

Poslednja ispravka: Starface (4.12.2014 u 23:25)
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2014, 21:10   #3
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: iPhone 6

Dobra recenzija, samo sto moram da te ispravim - sada je Apple vs Android, nije Samsung neki poseban konkurent Appleu, posebno jer su ga konkurentske kompanije stigle i prestigle. Istina je da je Samsung popularizovao Android OS, dao mu je legitimitet, ali jos od S3-e Samsung realno nije "tech-leader" u ovom taboru. iPhone uporedi sa HTC One M8, isporobao sam ga pre mesec dana, WOW! Od dizajna, preko UX-a, sve je... gotovo nadrealno.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2014, 21:42   #4
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: iPhone 6

Ja bi vise da si ga uporedio sa nekim telefonom tig cenovnog ranga i iz te godine,napamet mi pada neksus 6,s5, moto x gen.2. Naravno neki novi wp koji su jako poznati po dobroj optimizaciji
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2014, 21:47   #5
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: iPhone 6

Meni je ovo odličan telefon uz par mana.Smetaju mi velicina (mogao je biti bar pola santimetra manji),baterija,cena koja je suluda i na kraju ograničenja koja ima iOS.
Kao glavnu konkurenciju vidim mu sony experia Z3 compact i samsung galaxy alpha mada ima i drugih.
Ne bi se žalio da mi ga neko pokloni ali bi kupio Z3C.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2014, 22:58   #6
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: iPhone 6

To mi se dopada što ima otisak prsta. Svaka čast za korektan test! Cena je stvarno katastrofalno velika.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2014, 23:09   #7
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: iPhone 6

Nisam hteo samo da uporedjujem suve brojke sa testova izmedju telefona niti da nabrajam neke stvari koje se podrazumevaju npr da je zvuk cist,da ima sa strane dugmice i njihov opis itd vec sam POKUSAO (hehe) da odgovorim ljudima na pitanje da li se stvarno isplati i da li samo treba juriti cinjenice na papiru ili gledati kako ponasanje tih cinjenica u realnom radu .
Uglavnom sam ga poredio sa S3 galaxy zato sto imam isti u kuci i onda mogu da uporedim u nekim real time stvarima i kako se ponasaju.

Naravno da sije iPhone 6 S3 ali eto cisto da ljudi imaju neku predstavu na taj deo Android vs iOS . Npr moj iPhone 4 je odzivniji od S3. Ne znam kako da objasnim, S3 ima bolju kameru,brzi je na papiru i verovatno u aplikacijama ali sto se tice ovako saltanja po sistemu i tako neke osnovne app,iOS stvarno zna da zavrsi posao lepo.

Ne favorizujem Apple,rekoh ima on mana pre svega sto je skup dosta kao brend,ne toliko otvoren OS kao Android i sve za njega je skupo pocevsi od futrola pa do raznih dzidzabidza ... ali eto mene je moj iPhone 4 sluzio 4 god i nikakav problem. Mogu reci da sam zadovoljan brendom i svakako bih ga preporucio onom ko je u mogucnosti.
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2014, 23:09   #8
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: iPhone 6

Bravo, odličan test. Tako bre treba, da mi na srpskom objasniš šta valja a šta ne. Šta mi vredi kad trube o brojkama koje mi ništa ne znače
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2014, 23:18   #9
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: iPhone 6

Hvala ljudi na komplimentima . Navodio sam se time da svako moze da nadje review na netu sa brojkama i spec pa onda sam hteo da lici kao kad bih pricao drugu kakav je telefon .
Aj kad budem imao vremena malo detaljnije cu da odradim test za macbook. Verujem i da to zanima ljude, vredi li para,utisci itd !!


TODOS: (ne znam kako da te oznacim u poruci) veruj da je meni to bilo na zadnjem mestu,bukvalno ono zvaka za seljaka . Ali pokazalo se i vise nego dobro kada ti neko uzme da vidi telefon ili klinci,prosto bez tvog otiska ili kombinacije brojeva nema sanse da udju u tel. Samo prislonis prst i sam se otkljuca,sjajna stvar (skoro automatski sto se tice brzine skeniranja) .

Takodje mozete da koristite otisak prsta prilikom kupovine aplikacija jer u ios-u traze lozinku za vas account prilikom preuzimanja.

Poslednja ispravka: Starface (4.12.2014 u 23:25)
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2014, 11:26   #10
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: iPhone 6

Citat:
LIMAN kaže: Pregled poruke
Kao glavnu konkurenciju vidim mu sony experia Z3 compact i samsung galaxy alpha mada ima i drugih.
Ne bi se žalio da mi ga neko pokloni ali bi kupio Z3C.
Potpuno isti stav imam. Sebi bih najrađe Z3C iako nikako da ga vidim uživo. Ali sam evo u subotu čačnuo iP6 pa Alpha jedan za drugim. Za moj lični ukus 6-ica u ruci deluje kao nešto najviše moguće klase, kvaliteta i kompletne uglađenosti (iako mi na slikama uopšte ne ostavlja taj utisak). Alpha uprkos evidentnom trudu prosto ne može da izazove taj osećaj. Znači totalno mogu da zamilsim ljude koji su krenuli u prodavnicu da kupe neki drugi preskupi telefon a izašli sa iP6 na kraju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
apple

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[iPhone] Iphone Procjena Djordje Turjacanin Aparati i oprema 12 21.1.2012 23:01
iPhone 4 vs Xperia Arc vs Xperia Mini Pro ELIPS Aparati i oprema 33 23.11.2011 21:04
[iPhone] iPhone games vs all others Starface Igre za mobilne telefone 96 3.8.2010 2:10
Apple iPhone alesandro Aparati i oprema 231 21.1.2010 22:18
iPhone 3G TypeR Aparati i oprema 38 26.6.2008 19:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com