Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.6.2013, 0:13   #541
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Meni je najjace sto su paralelno s ovim izbacili i novi model Xbox 360 - Super Slim. Koji je:

1. Identicnih dimenzija kao i obican Slim.




2. Nema opticki port koji omogucava snimanje gameplay video zapisa. Standard za ostale Xbox konzole.

3. Ima istu cenu kao i prethodnici.

High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 0:36   #542
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Vec imam u glavi sliku u kojoj dolazi cika Billy i samara sve redom od menadzmenta. Naravno zahteva da nema nikakvog DRM-a posto cesto putuje u Afriku sa zenom!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 0:43   #543
Mudrac
Novi član
 
Član od: 2.3.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Hm, a sony je poceo da naplacuje svoj online servis, jer su bili toliko sigurni u svoju pobedu. Ko je sad tu koga za*****... Kao sto je neko rekao, mozda im je ovo i bio plan od pocetka, nije bas najbolji, ali videcemo koliko je uspeo uskoro. Mogu da se kladim da ce mnogi sad jurnuti nazad na XBone, jer, jel'da, vecina ce ovo razumeti kao da MS slusa svoje musterije kao niko drugi.
Mudrac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 0:43   #544
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Ja mislim da će ubaciti Xbox bez kinteca za 100$ manje i to je to.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 0:49   #545
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
Mudrac kaže: Pregled poruke
Hm, a sony je poceo da naplacuje svoj online servis, jer su bili toliko sigurni u svoju pobedu. Ko je sad tu koga za*****... Kao sto je neko rekao, mozda im je ovo i bio plan od pocetka, nije bas najbolji, ali videcemo koliko je uspeo uskoro. Mogu da se kladim da ce mnogi sad jurnuti nazad na XBone, jer, jel'da, vecina ce ovo razumeti kao da MS slusa svoje musterije kao niko drugi.
Sony je dokazao prije 7 dana da slusa korisnike MP su poceli naplacivati jer treba odrzavati infrastrukturu jer sve vise i vise igara se oslanja na MP mod, a i prodaja igara se polako seli sa retail izdanja na digitalna izdanja.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 0:57   #546
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
sony je dokazao prije 7 dana da slusa korisnike :d mp su poceli naplacivati jer treba odrzavati infrastrukturu jer sve vise i vise igara se oslanja na mp mod, a i prodaja igara se polako seli sa retail izdanja na digitalna izdanja.
То јесте, али М$ је јака компанија... После катастрофе на почетку, сада су смањили предност, али мислим да још имају шансе...

Корисничка претплата, омогућавање пиратерије док се не прода који милион конзола... Највећа грешка им је била што су потрчали прије Сонија да представе конзолу.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 0:59   #547
Mudrac
Novi član
 
Član od: 2.3.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Sony je dokazao prije 7 dana da slusa korisnike MP su poceli naplacivati jer treba odrzavati infrastrukturu jer sve vise i vise igara se oslanja na MP mod, a i prodaja igara se polako seli sa retail izdanja na digitalna izdanja.
Pa sad, ne moze se nikad biti siguran u tim velikim igrama. Mozda je i Sony hteo ovako neki DRM (secam se da su bile price o nekom Sony-jevom patentu za blokiranje koriscenih igara), a onda su videli da je najbolje da nista ne cine. Realno, ljudi su se odusevili zato sto su dozvolili ono sto se uvek podrazumevalo sto po meni i nije neko narocito slusanje igraca. To je kao da ti ja prodajem auto i kazem ti da dolazi sa tockovima, ne moras da ih kupujes zasebno. A za MP moje je shvatanje da su tu iza MS po kvalitetu usluge (ovo sam samo citao, ispravite ako gresim), a da ih je drzalo to sto je besplatno. Cak i da nije tako, izgubili su prednost samo zato sto vise nije besplatno, sigurno su mogli i da zaobidju to placanje, ali delovalo im je da sad sve mogu da proguraju, pa ajde da i odatle uzmu dodatno kes.
Mudrac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 1:03   #548
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
Mudrac kaže: Pregled poruke
Pa sad, ne moze se nikad biti siguran u tim velikim igrama. Mozda je i Sony hteo ovako neki DRM (secam se da su bile price o nekom Sony-jevom patentu za blokiranje koriscenih igara), a onda su videli da je najbolje da nista ne cine. Realno, ljudi su se odusevili zato sto su dozvolili ono sto se uvek podrazumevalo sto po meni i nije neko narocito slusanje igraca. To je kao da ti ja prodajem auto i kazem ti da dolazi sa tockovima, ne moras da ih kupujes zasebno. A za MP moje je shvatanje da su tu iza MS po kvalitetu usluge (ovo sam samo citao, ispravite ako gresim), a da ih je drzalo to sto je besplatno. Cak i da nije tako, izgubili su prednost samo zato sto vise nije besplatno, sigurno su mogli i da zaobidju to placanje, ali delovalo im je da sad sve mogu da proguraju, pa ajde da i odatle uzmu dodatno kes.
Slažem se. Ipak će izgubiti dio mlađe publike... Jer nekako kada ovo gledamo, podrazumjeva se da ćemo lako kupovati pretplatu, a nešto sumnjam da će roditelji biti oduševljeni da klincima plaćaju i pretplatu za online pored konzole.... Nije puno, ali je nekako - cimanje.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 1:08   #549
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
MP su poceli naplacivati jer treba odrzavati infrastrukturu jer sve vise i vise igara se oslanja na MP mod

MP su poceli naplacivati jer su videli da to Microsoftu prolazi bez problema. Vecina igara danas nema dedicated servere, a i one koje ih imaju, hostuje ih firma koja je pravila igru.
Sto se tice Xboxa, ako MP stavimo na stranu, Gold clanstvo ne donosi apsolutno nista vredno mesecne pretplate. Samo ti otkljucava niz servisa, za koje ti opet treba poseba clanarina.
I ne samo to, nego sto su dve trecine ******* Dashboard interfejsa reklame, a tek ostatak - funkcionalni meni.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 1:12   #550
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
MP su poceli naplacivati jer su videli da to Microsoftu prolazi bez problema. Vecina igara danas nema dedicated servere, a i one koje ih imaju, hostuje ih firma koja je pravila igru.
Sto se tice Xboxa, ako MP stavimo na stranu, Gold clanstvo ne donosi apsolutno nista vredno mesecne pretplate. Samo ti otkljucava niz servisa, za koje ti opet treba poseba clanarina.
I ne samo to, nego sto su dve trecine ******* Dashboard interfejsa reklame, a tek ostatak - funkcionalni meni.
Zapravo, svugdje su dedicated serveri, ali ih hostuju firme koje prave igre i podzakupci...

Mene pretplata nervira jer nisam pasionirani gamer - ok je za nekoga ko igra sve i svašta, pa se oduševljava šta mu Sony daje besplatno. Ipak, ako želim da igram igru (primera radi BF3), platim 50e igru kad izađe, pa 5 DLC po 10 evra, pa 50 evra za pretplatu... Ispade dadoh 150 evra + konzola za jednu igru i još par... Bezveze..
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 1:26   #551
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Zapravo, svugdje su dedicated serveri

Nisu. Veliku vecinu hostuju igraci.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 1:29   #552
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Nisu. Veliku vecinu hostuju igraci.
Pheh, ja za ovo prvi put čujem u novije vrijeme... ZAr dedicated serveri znatno ne smanjuju lag? Mislio sam da je to prošlost....
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 1:33   #553
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Pheh, ja za ovo prvi put čujem u novije vrijeme... ZAr dedicated serveri znatno ne smanjuju lag? Mislio sam da je to prošlost....
Konzole su do sad imale uvek servere koje hostuju igraci. Zato je i MP u mnogim igrama bio strasno limitiran. Recimo igre tipa BF3.

U ovoj generaciji je M$ obecao dedicated servere, koliko znam i Sony. Da li ce tako i biti, nisam siguran.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 1:37   #554
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Konzole su do sad imale uvek servere koje hostuju igraci. Zato je i MP u mnogim igrama bio strasno limitiran. Recimo igre tipa BF3.

U ovoj generaciji je M$ obecao dedicated servere, koliko znam i Sony. Da li ce tako i biti, nisam siguran.
Pa na Bf3 sam i mislio... Volio bih kada bi omogućili i miš i tastaturu za konzole Ne znam što se inate i to ne učine...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 1:51   #555
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Pa lakse ti je igrati sa joypadom. Cak i FPSove.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 1:59   #556
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Pa lakse ti je igrati sa joypadom. Cak i FPSove.
FPSove nije ni malo... Da ne pominjem kakve profesionalnije gejmerske miševe Logitechove i sl... Znam da to ne odgovara kompanijama jer moraju da prodaju džojpede, ali npr. neki sopstveni miš koji M$ omogući bi mogao vratiti povejrenje u konzolu.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 2:05   #557
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Pa na Bf3 sam i mislio... Volio bih kada bi omogućili i miš i tastaturu za konzole Ne znam što se inate i to ne učine...
Mis i tastatura su omoguceni na konzolama. Ja sam licno odigrao Crysis 2 na PS3 uz mis i tastaturu i to genericki mis i genericka tastatura. Naravno USB.

Nije to nikakva novost. Verujem da i Xbox 360 podrzava mis i tastaturu, za Xbox One sam gotovo siguran da je tako.

Wii i Wii U podrzavaju tastature takodje.

Poslednja ispravka: dragomix (20.6.2013 u 2:19)
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (20.6.2013), superime (20.6.2013)
Stara 20.6.2013, 2:07   #558
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Nekoliko Gamestop radnji povuklo Xbox One iz prodaje

https://twitter.com/UF_Shane/status/347076508252270592

A gle ko je taj lik CIO and Community Manager for Urgent Fury, a PlayStation Tournament Community. Koja farsa, i jos procitajte twittove ispod gde kazu ili da su prodali sve sto su imali ili da ima jos da se naruci.. Ovo je lov na vestice.

:/ nisam refresovao temu, al nek ostane ovaj post.
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 2:10   #559
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
FPSove nije ni malo... Da ne pominjem kakve profesionalnije gejmerske miševe Logitechove i sl... Znam da to ne odgovara kompanijama jer moraju da prodaju džojpede, ali npr. neki sopstveni miš koji M$ omogući bi mogao vratiti povejrenje u konzolu.

Meni je licno, sa joypadom udobnije igrati sve osim strategija.

Jedno pitanje, jesi li ti konzolas ? U smislu, da li igras savremene igre na nekoj konzoli ?
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 2:17   #560
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
A gle ko je taj lik CIO and Community Manager for Urgent Fury, a PlayStation Tournament Community.
****te, koliki pacenik neko mora da bude pa da ide po internetu i siri takve stvari.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
E3 show nexexcalibur O igrama uopšte 1468 12.12.2023 19:58
Xbox i komp na istom monitoru? AnTrZ ŠDK - Foto i audio/video 0 16.4.2011 2:50
XBOX 360 Update n1n3 Konzole 13 2.6.2009 17:57
UPS i XBOX Phat Konzole 3 8.2.2009 17:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com