Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.2.2012, 15:47   #1
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Bluetooth pomoć

Zeleo bih da mi neko izadje u susret na ovom forumu po pitanju pomoci koja mi je zaista potrebna, i bicu mu vecito zahvalan ukoliko mi pomogne, putem odgovora na temi ili pp-a. A pitanje je jasno i zeleo bih da mi se na njega hitno odgovori, jer mi je pomoc zaista potrebna. Dakle, da li postoji mogucnost da bluetooth postoji u mom laptopu ASUS, i ako postoji, kako ga mogu otkriti, posto ga u pretragama po computer folderu nisam nasao, samo neke linkove koje sadrze rec bluetooth. Imam jedan snimak koji trebam prebaciti sa moba na laptop sto pre, i ja ukljucim pretragu bluetootha, i izadje mi PC bluetooth, ali problem je u tome sto ja nisam siguran da je to moj bluetooth i sto ne bih zeleo da snimak posaljem ko zna kome (a zivim u stanu i vrlo je moguce da je taj signal sa nekog drugog kompa, a i sam imam jos jedan komp kuci), a mislim da se mora i nesto podesiti i instalirati da bi tek radio bluetooth uopste. E, sad, moje glavno pitanje je kako mogu proveriti da li je to moj bluetooth? Unapred hvala na pomoci.
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2012, 19:33   #2
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Bluetooth pomoć

velika vecina laptopova na trzistu 99 % imaju integrisan bluetooth u sebi znaci veoma su retki su oni koji nemaju . e sad prilicno sam siguran 99 % da tvoj laptop ima bluetooth navedi kao prvo naziv laptopa. ja na primer kod sebe imam bluetooth ikonu u control panelu al kod mene je ipak desktop komp i uz bluetooth(eksterni) sam dobio drajvere al dobro to je vec nije bitno. i za kraj sto nisi probao ako tvoj mob ima mini usb /micro usb ulaz da upotrebis usb prikljucis u laptop i tako preneses taj fajl i mnogo brze i mnogo lakse direktno.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2012, 3:35   #3
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Bluetooth pomoć

AMD Turion X2 Dual Core Mobile RM 75 2.20ghz to je naziv procesora, a laptop je notebook mislim ASUS PC, reci ako trebam jos nesto navesti, a posto sam prilican laik u svemu ovome, bio bih ti veoma zahvalan ako bi mi pomogao u ovome, ili ti ili bilo ko drugi. Nemam usb i nisam siguran da imam taj ulaz, imam nokiu 2700 classic, e sad kad bih znao kako izgleda taj ulaz sa sigurnoscu bih znao da ti odgovorim, imam samo sa strane (pored osnovnih prikljucaka za slusalice i punjac naravno) jedan kvadratic koji se izdvaja od ostalog zadnjeg dela telefona, ali nisam siguran da njega mogu da otvorim, a mozda je to? U control panelu sam prvo trazio i to jos davno blutut i nasao ga ali kao da nije bio aktiviran jer nisam mogao nista uraditi kad bih kliknuo na njega, a moram napomenuti da je laptop pre samo nekoliko dosao pre popravke i promene sistema, imao sam Windows vistu a sada windows 7 pa ako to moze pomoci, bio bih zahvalan svakome jer ce mi ovo stvarno puno znaciti. A sada inace nema ikonice blutut.
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2012, 11:02   #4
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Bluetooth pomoć

brate pregledao sam arhivu na it svetu i video sam da je nekoliko modela asusa imalo taj procesor da nije slucajno bas ovaj u pitanju http://www.itsvet.com/proizvod/asus-x70z-7s055-amd-turion64-x2-2.1ghz-4096mb-320gb-dvdrw-17.0''-wxga+-freedos/comp_comp_laptop/20/3166 taj laptop od asusa kao i ostali sa tim procesorom nemaju navedeno u specifikacijama da imaju bluetooth. sto se tice usb-a i nokie 2700 ona ima micro usb ulaz -kabl http://www.nokia.rs/proizvodi/dodatn...ataka-ca-190cd i ako navabis takav kabl mozes u laptop da prikljucis i prebacujes. a ovo za bluetooth jos cemo videti. Update Onaj laptop sto sam naveo ima taj Turion™ Processor amd turion RM72 a onaj sto si ti naveo rm75 mada su u sustini isti sad ne znam dali su one informacije tacne posto po njima nema blututa . znam da je blutut integrisan a ti si rekao da ranije kad si imao ikonu blututa kad bi probao da kliknes na nju ne bi reagovala , u vezi sa tim sam mislio da nedostaje neki drajver al kad malo bolje razmislim pa drajver i ne treba kod laptopova jer je blutut integrisan.

Poslednja ispravka: sale94 (5.2.2012 u 11:15)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć - Dell N110 ili Lenovo E520 GiaBlack ŠDK - Prenosni računari 10 19.11.2011 12:14
Bluetooth ne radi na laptopu, pomoc! jingles Ostale komponente 4 4.12.2010 7:22
Bluetooth mis sa spoljnim adapterom Packypfc Ostale komponente 1 26.11.2010 12:11
[Symbian] Bluetooth - Mobile & PC Dapper Aparati i oprema 6 15.9.2010 23:40
Bluetooth LAN?! Master Neo Internet tehnologije 7 9.3.2006 13:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com