Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Pregled rezultata glasanja: Koja je vasa main GW2 profesija?
Mesmer 12 6,09%
Engineer 19 9,64%
Thief 21 10,66%
Guardian 29 14,72%
Necromancer 25 12,69%
Ranger 27 13,71%
Warrior 41 20,81%
Elementalist 23 11,68%
Glasova: 197. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.4.2013, 0:42   #6981
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Karzen kaže: Pregled poruke
Ljudi svaka čast! Smarate za zlatnu olimpijsku medalju! Svaki put kad uđem na forum iste žalbe:
1. nije GW1 (q.q),
2. nema GvG (q.q),
3. nema endgame(q.q),
4. nema lfg (q.q)
5. vrati se na stavku 1.
Napravite vi svoju j***** igru sa svime što vam nedostaje pa da vidite kad ljudima počnu da nedostaju stvari u toj igri...
Prestanite da smarate, ili budite originalni u pritužbama ili prestanite da mlatite praznu slamu!
Pa ako toliko ljudi ima primedbu na iste stvari zar ne misliš da onda u njihovim pritužbama možda ima i istine? Jel treba svako na silu da izmisli po par "originalnih" stavki čisto da se neko u ovoj temi ne bi naljutio?

1. Niko ne traži od GW2 da bude GW1 ali kad se iz nastavka istrgne sve ono što je bilo unikatno i dobro u originalu normalno je da se ljudi pobune.

2. GvG je nešto po čemu je GW1 bio unikatan. Ajde da razumem ljude koji nisu igrali keca pa ni ne znaju kako je GvG dobra stvar ali ono što nikako ne razumem je kako oni koji su igrali keca mogu da podržavaju njegov izostanak u GW2

3. Endgame? U GW1 je apsolutno svaki endgame bio epski, od maratonske pripreme za obračun sa Undead Lich-om u poslednjoj misiji "Prophecies" kampanje, preko obračuna sa Abaddonom lično u "Nightfall-u" pa sve do smrada Špire u Factions i The Great Destroyer-a u EOTN. U svakoj od ovih kampanji se osećala jasna tenzija kad dođe taj završni deo gde igrač nije k'o neki kreten obavljao baby-sitting questove kao u GW2 samo da bi ga na kraju dočekao bagoviti Arah sa žgoljavim reptilom kojeg je ANet očigledo dao PiroTćancu da ga hrani jedno pet-šest meseci pred objavljivanje igre.

Zna se šta je endgame - završnica igre koja treba da donese epilog radnje i obračun sa glavnim negativcem. Ne može sada neko da mi prodaje filozofiju kako je cela igra endgame kad 25+ godina mog igračkog iskustva govori suprotno.

4. LFG sistem... Meni ovo realno nije predstavljalo veliki problem.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Krilce (17.4.2013), ljubo-exyu (18.4.2013), r0nIn (17.4.2013)
Stara 17.4.2013, 3:21   #6982
Grotar
Član
 
Član od: 7.4.2010.
Poruke: 385
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 245 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Pa ako toliko ljudi ima primedbu na iste stvari zar ne misliš da onda u njihovim pritužbama možda ima i istine? Jel treba svako na silu da izmisli po par "originalnih" stavki čisto da se neko u ovoj temi ne bi naljutio?

1. Niko ne traži od GW2 da bude GW1 ali kad se iz nastavka istrgne sve ono što je bilo unikatno i dobro u originalu normalno je da se ljudi pobune.

2. GvG je nešto po čemu je GW1 bio unikatan. Ajde da razumem ljude koji nisu igrali keca pa ni ne znaju kako je GvG dobra stvar ali ono što nikako ne razumem je kako oni koji su igrali keca mogu da podržavaju njegov izostanak u GW2

3. Endgame? U GW1 je apsolutno svaki endgame bio epski, od maratonske pripreme za obračun sa Undead Lich-om u poslednjoj misiji "Prophecies" kampanje, preko obračuna sa Abaddonom lično u "Nightfall-u" pa sve do smrada Špire u Factions i The Great Destroyer-a u EOTN. U svakoj od ovih kampanji se osećala jasna tenzija kad dođe taj završni deo gde igrač nije k'o neki kreten obavljao baby-sitting questove kao u GW2 samo da bi ga na kraju dočekao bagoviti Arah sa žgoljavim reptilom kojeg je ANet očigledo dao PiroTćancu da ga hrani jedno pet-šest meseci pred objavljivanje igre.

Zna se šta je endgame - završnica igre koja treba da donese epilog radnje i obračun sa glavnim negativcem. Ne može sada neko da mi prodaje filozofiju kako je cela igra endgame kad 25+ godina mog igračkog iskustva govori suprotno.

4. LFG sistem... Meni ovo realno nije predstavljalo veliki problem.
Pa onda lepo ti i kompanija koja ovde vec poslednja 2 meseca, kuka svaki dan, lepo idite i napisite post neki na zvanicnom forumu umesto sto ovde spamujete.

Ako niste zadovoljni igrom i ne igrate je onda lepo okanite se teme ostavite nas koji nemamo pojma sta je dobra igra da uzviamo u ovome sto imamo. Pa kada dodje prva ekspanzija vi lepo dodjite na temu pa proverite sta su ubacili.

Prelistajte zadnjih 10 strana, nema strane gde niste izmaltretirali post koji ima i nema veze sa vasim primedbama. Vec smo svi naucili sta vam smeta izgleda samo da vi ne mozete da shvatite da to sto ovde spamujete nece promeniti nista.... Ili mozete da igrate GW1 keca uvek.
Grotar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Grotar na korisnoj poruci:
Karzen (17.4.2013)
Stara 17.4.2013, 3:25   #6983
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Grotar kaže: Pregled poruke
Pa onda lepo ti i kompanija koja ovde vec poslednja 2 meseca, kuka svaki dan, lepo idite i napisite post neki na zvanicnom forumu umesto sto ovde spamujete.
Radili smo i to... Dok moderacija tog istog zvaničnog GW2 foruma nije počela da briše postove pod izgovorom da, pajz sad, "kritike nisu konstruktivne"

No ajde ja neću više da se ponavljam pa da vidimo koliko tačno postova će ovde ostaviti ljudi koji igraju igru. Osim klasičnog copy-paste-a sa zvaničnog foruma smem da se kladim da će ih biti isto koliko u poslednja dva-tri meseca - tačno NULA.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
ljubo-exyu (18.4.2013)
Stara 17.4.2013, 6:13   #6984
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Grotar kaže: Pregled poruke
Pa onda lepo ti i kompanija koja ovde vec poslednja 2 meseca, kuka svaki dan, lepo idite i napisite post neki na zvanicnom forumu umesto sto ovde spamujete.

Ako niste zadovoljni igrom i ne igrate je onda lepo okanite se teme ostavite nas koji nemamo pojma sta je dobra igra da uzviamo u ovome sto imamo. Pa kada dodje prva ekspanzija vi lepo dodjite na temu pa proverite sta su ubacili.

Prelistajte zadnjih 10 strana, nema strane gde niste izmaltretirali post koji ima i nema veze sa vasim primedbama. Vec smo svi naucili sta vam smeta izgleda samo da vi ne mozete da shvatite da to sto ovde spamujete nece promeniti nista.... Ili mozete da igrate GW1 keca uvek.
Ae batali prozivku, u ovoj temi sam od izlaska igre napisao 4 posta bas zbog toga sto neko napise post a vi odmah skacete za gusu.
Tako da nemoj da me pakujete u kos sa spamerima hejterima i ebem ga cime vec. Ako sam ja vec spamer ti lepo napisi tipa ej pa rade na LFG sistemu, izvuces neki post sa main foruma ili bilo sta, ne provociraj.

Igram igru svaki dan, imam preko 2.5k sati ingame od izlaska, uzivam u njoj i super mi je. Ali joj generalno fali nekih stvari pa me razapni na krst sada ako oces u tom tvom cistom raju od igre.

Nemoj da zaboravimo story - vise ne moze da se ponavljaju misije navodno da se ne bi farmalo - zivo me zanima da li se iko od vas seca i sta je radio tokom story moda koji je trebao biti jedna od perjanica ove igre.
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pile_glodje_kost na korisnoj poruci:
ljubo-exyu (18.4.2013)
Stara 17.4.2013, 7:51   #6985
Grotar
Član
 
Član od: 7.4.2010.
Poruke: 385
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 245 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Pile_glodje_kost kaže: Pregled poruke
Ae batali prozivku, u ovoj temi sam od izlaska igre napisao 4 posta bas zbog toga sto neko napise post a vi odmah skacete za gusu.
Tako da nemoj da me pakujete u kos sa spamerima hejterima i ebem ga cime vec. Ako sam ja vec spamer ti lepo napisi tipa ej pa rade na LFG sistemu, izvuces neki post sa main foruma ili bilo sta, ne provociraj.

Igram igru svaki dan, imam preko 2.5k sati ingame od izlaska, uzivam u njoj i super mi je. Ali joj generalno fali nekih stvari pa me razapni na krst sada ako oces u tom tvom cistom raju od igre.

Nemoj da zaboravimo story - vise ne moze da se ponavljaju misije navodno da se ne bi farmalo - zivo me zanima da li se iko od vas seca i sta je radio tokom story moda koji je trebao biti jedna od perjanica ove igre.
Sto si se ti nasao prozvanim ? Lepo si rekao sta ti se ne svidja i to je ok.. Ako prelistas malo unazad temu videces da par ljudi spamuju troluju sve postove i kukaju kao da ce to da resi probleme. I to ne samo na ovom forumu vec i na drugim forumima.

Lepo ste nam objasnili sta vam se ne svidja hvala ne morate stalno da ponavljate.

Za igru koju ne igrate ili vam se ne svidja bas pruno vremena trosite na nju, spamujuci temu svaki dan.
Grotar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Grotar na korisnoj poruci:
Karzen (17.4.2013), pentraksil (17.4.2013)
Stara 17.4.2013, 9:08   #6986
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

LFG sistem i nije neka stvar zbog koje treba plakati. Deluje dobro na papiru svakako, ali ona dungeone(ili cak raidove) pretvara u obican farm. A farm naravno treba biti lak da bi ga sto vise ljudi radilo, a to znaci faceroll dungeoni(i raidovi). Najbolje resenje je merge servera, ali kvalitetan merge sa dosta ljudi na jednom serveru gde ce se uvek moci naci grupe za neki dungeon ili raid.
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Psycho13 na korisnoj poruci:
Karzen (17.4.2013), pentraksil (17.4.2013)
Stara 17.4.2013, 9:45   #6987
Montoya
Član
 
Član od: 18.8.2011.
Poruke: 85
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 21 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ionako je sve na klick jos i lfg fali,mislim to ce sigurno da ubace jer tabele maximalno koriste.Ne vidim da je moguce da bilo sta drugo pametno ubace.Nekako mi se cini da je takva arhitektura igre i da je ovo krajnji proizvod,da sve sto predstoji je stancovanje novih portala i mapa.
Montoya je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2013, 10:05   #6988
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Rekli su u par navrata da rade na LFG sistemu, ali ne bih ga očekivao u skorije vreme. Tako su rekli za mnoge stvari koje su se pojavile tek nakon šest meseci ili uopšte i nisu.

To "rade" je uvek u smislu "we are investigating" ili "we are looking into it".
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2013, 10:09   #6989
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

kako bi izvrsio merge 2 puna servera?

inace, misije su mogle da se ponavljaju?
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2013, 11:07   #6990
Karzen
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 158
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 38 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

ok sad je završena diskusija o stavki broj 4: nema LFG toola (q.q).

Jedva čekam da vidim "originalni" post o tome kako GW2 nije GW1....

Ljudi samo okrećete jednu te istu priču,
Prvi tip kaže nešto već milion puta rečeno, drugi i treći ga potapšu po ramenu "Dobro si im to rekao!".
Dan kasnije drugi kaže to isto, prvi i treći ga potapšu po ramenu "Kako si samo to sročio... svaka čast!".
Dva dana kasnije treći kaže potpuno istu stvar, prvi i drugi ga potapšu po ramenu "Ivo Andrić ti nije ravan! Majstore, Anet mora da klekne i ljubi ti smrdljive noge....".

I štos je što svako ko kaže "Ova igra je odlična!" (Ed hunter je poslednji zasad), 5 kaže da nije, "smorićeš se kad izleveluješ, uradiš sve dungeone, nabaviš legendary"...
Legendary ne moraš da napraviš ako ti se ne sviđa, ima ljudi koji prave legendary samo zato što se zove legendary, da bi mogli da se ku***! Ako ti se sviđa kako izgleda neki, odlično utroši vreme, napravi ga! Ako ti se ne sviđa, nemoj! Ima gomila forge exotica koji izgledaju mnogo bolje i mnogo su ređi (danas svaki farmer ima Legendary ili dva jer je "cool" da imaš legendary). Ja sam juče napravio Wings of Dwayna , longbow koji je vizuelno 10 puta lepši od legendary longbow, i da ne pominjem da je mnogo ređi!

Što se tiče da će ti igra postati dosadna kad izleveluješ? To zavisi od tebe! Meni nije a ja imam približno 3000 sati igranja, imam 9 lvl 80 likova (svi izlevelovani na questing sem možda 4-5 lvl craftingom)+ još 2 low lvl, ni na jednom nemam 100% mape,
Dungeon master titulu (pre neki dan odradio poslednji dungeon), 5 sati u WvW ukupno, sPvP nisam igrao posle 10. dana od 3day Headstarta (ne zato što mi se ne sviđa nego zato što ne volim da igram sa nepoznatima), ako još 4 drugara odluče da igraju, igraću i to! I WvW nisam igrao, iako ne volim izvođenje istog, ali kad znaš da ljudi sa kojim igraš neće da te ostave iza sebe igrao bih ga, sa drugarima je uvek zabavno!

Ako nemaš drugare online uradi neki PUG dungeon, i prosipaj štoseve, pričaj o filmovima, igrama, ako se neko uključi u razgovor dodaj ga na friend listu (kaži da si to uradio) reci da si uvek za dungeone, bilo koji, i da ako mu ikad treba još jedan čovek da te slobodno pozovu, zovi i ti njega ako imaš nepotpun PUG, ako odbije par puta jer ima planove to je ok, probaj neki drugi put. Ja sam tako uradio par puta, (nekad sam ja pozvan, nekad sam ja pozivao) i sad imam nekih 15-ak ljudi sa kojima idem u dungeone redovno. Ako sa si u grupi sa par drugova (iz dungeona) pozovi nekog koga si isto tako upoznao u dungeonu, ja sam napravio (spontano) prijateljsku grupu upoznajući ih jedne sa drugima, sad više ni ne idem u dungeone sa guild grupama (par drugara sam nagovorio da pređu u moj guild, ali sem toga...). I nikad nemoj da čutiš (ne pišeš) u toku dungeona, ako počnu dungeoni žutih u jednom runu, ti nemaš ni zelene? optuži ga (ne ozbiljno) da ti krade sreću, i insistiraj da je vrati. Dobijaš samo tonike? linkuj ih i kaži da si to uvek želeo... bilo šta samo da pokreneš priču.
Karzen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2013, 11:42   #6991
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Što se ti primaš toliko, brate? Ti si u principu isti kao ti hejteri na koje kukaš, samo si druga strana medalje koja se zove fanboy. Njima je sve loše (ili većina stvari), a tebi je sve dobro i imaš opravdanje za sve što se pomene kao iole negativna stvar.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2013, 11:49   #6992
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

karzen, sad da te ja potapsem po ramenu i kazem: dobro si im rekao

slicno razmisljamo, a tako bi trebao da razmislja svaki gw2 igrac.

nego, mozda bi bilo dobro da srca budu repeatable. i ono sto mi stvarno zaista fali je notifikacija kad mi prijatelj dodje online.... ja ne znam mmo koji to nema. ili ja nisam ukljucio u opcijama? gde je to ako ima da se ukljuci?

edit: ne prima se on nego vi. on pokusava da vam objasni kako se pristupa ovoj igri kako biste uzivali u njoj. ako joj pristupate kao mmo-u sigurno necete uzivati.

Poslednja ispravka: ed_hunter (17.4.2013 u 12:10)
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2013, 12:50   #6993
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

cinjenica je da igra ne blista, da je znatan broj ljudi odustao, a i sama prodaja nije bas nesto svetla, 3 miliona jedinica za 8 meseci je dosta slabo za jedini MMO u 2012 vredan pomena...

Ljudi samo nabrajaju razloge za koje misle da su doprineli tome da igra ne bude ni priblizno onome sta se od nje ocekivalo.

A ti govoris suprotno i trazis opravdanja za svaku zamerku, sto te kvalifikuje za titulu fanboya.
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nicpid na korisnoj poruci:
r0nIn (17.4.2013)
Stara 17.4.2013, 13:43   #6994
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
karzen, sad da te ja potapsem po ramenu i kazem: dobro si im rekao

. i ono sto mi stvarno zaista fali je notifikacija kad mi prijatelj dodje online.... ja ne znam mmo koji to nema. ili ja nisam ukljucio u opcijama? gde je to ako ima da se ukljuci?
.

Poigraj se malo sa chat tabovima. Ja imam recimo jedan koji sam nazvao svasta i u kome mi je sve ukljuceno.

Tako da vidim kada mi bili ko sa friend liste dodje online, afk ili off.

Chat tab ti je gore na vrhu chata, ne znam sada koji su default, ali cini mi se da ima plusic za dodavanje novih.

takodje korisna opcija je da ti pise sta si pokupio u inventar, kada ono u brzini samo spamujes F.
Steta samo sto su svi itemi prikazani istom bojom pa ono ako ne znas imena nisi siguran sta si pokupio
opet da spomenem - na gw1 chaty je prikazivao ime itema u boji onog ranka koji je item bio, plavi, beli, zuti.... sto mi ovde nedostaje.
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Pile_glodje_kost na korisnoj poruci:
ed_hunter (17.4.2013), ljubo-exyu (18.4.2013)
Stara 17.4.2013, 13:46   #6995
Karzen
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 158
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 38 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ja ne branim igru od vas nego druge igrače! Non-stop se žalite na iste stvari, pravite od muve magarca. Ako sam našao igru koju mogu da igram i uživam 8 meseci posle izlaska, onda sam fanboy, bolje to nego da tražim dlaku u jajetu, samo da bih mogao da trolujem.
Vi ste se uhvatili za 4-5 stvari koje vam ne valjaju i onda cela igra ne valja, i svako ko kaže da je dobra odmah bude napadnut!
Ako ti toliko igra ne odgovara, nemoj da igraš, nemoj da troluješ i kraj!

Poslednja ispravka: Karzen (17.4.2013 u 14:00)
Karzen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Karzen na korisnoj poruci:
GaleOm (17.4.2013), pentraksil (17.4.2013)
Stara 17.4.2013, 14:14   #6996
Vecanski
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 266
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 165 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
cinjenica je da igra ne blista, da je znatan broj ljudi odustao, a i sama prodaja nije bas nesto svetla, 3 miliona jedinica za 8 meseci je dosta slabo za jedini MMO u 2012 vredan pomena...

Ljudi samo nabrajaju razloge za koje misle da su doprineli tome da igra ne bude ni priblizno onome sta se od nje ocekivalo.
Kad neko napiše "Činjenica je..." a posle toga napiše subjektivna zapažanja zvuči u najmanju ruku neozbiljno.

Dalje, 3 miliona kopija je bilo prodato do sredine januara što je oko 5 meseci od otvaranja servera.

Samo se prisetite da je igra bila rasprodata u prodavnicama a online kupovina prekinuta da se serveri ne bi preopteretili pa onda ponovo pokrenuta kada se povećao kapacitet servera.
51 aktivan server u US i EU od kojih ni jedan nije ispod medium population i bez govora o bilo kakvom merge-ovanju govori protiv teorije o malom broju ljudi. Iz iskustva mogu da kazem da na većim eventovima nekad nije moguće ući ni na overflow server.

Da li je igra približno onome što se očekivalo od nje, baš ono što se očekivalo ili je prevazišla sva očekivanja je isto tako subjektivna, ali ako pogledam ocene na bilo kom od relevantnih sajtova GW2 je u odličnoj poziciji.

A biseri poput ovog:
Citat:
Montoya kaže: Pregled poruke
Anet je prevario ljude,jer je raklamirao mmo,a ustvari je kao i bf3 udjes zezas se 30min u multiplayer,izadjes...napredna facebook aplikacija za kratku razbibrigu.
koji stižu od čoveka koji hvali Allods, igru u kojoj moraš da potrošiš preko 1k evra (sem ako ne kradeš gpotatoe) da bi mogao kompetitivno da igraš PVP i uporedjuje GW2 sa teškim Azijskim niskobudžetnim grindfestovima, čini da sve kritike od strane svih ostalih izgledaju bezveze.
Vecanski je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Vecanski na korisnoj poruci:
ed_hunter (17.4.2013), Karzen (17.4.2013), pentraksil (17.4.2013), svracak (17.4.2013)
Stara 17.4.2013, 14:22   #6997
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Pile_glodje_kost kaže: Pregled poruke
Poigraj se malo sa chat tabovima. Ja imam recimo jedan koji sam nazvao svasta i u kome mi je sve ukljuceno.

Tako da vidim kada mi bili ko sa friend liste dodje online, afk ili off.

Chat tab ti je gore na vrhu chata, ne znam sada koji su default, ali cini mi se da ima plusic za dodavanje novih.

takodje korisna opcija je da ti pise sta si pokupio u inventar, kada ono u brzini samo spamujes F.
Steta samo sto su svi itemi prikazani istom bojom pa ono ako ne znas imena nisi siguran sta si pokupio
opet da spomenem - na gw1 chaty je prikazivao ime itema u boji onog ranka koji je item bio, plavi, beli, zuti.... sto mi ovde nedostaje.
hvala za ovaj savet. da, i to je ono sto mi je falilo, ispisivanje itema. secam se da je u gw1 imalo...

vencanski sve sto je rekao je na mestu.
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2013, 14:29   #6998
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

LFG i server merger je spasilo mnoge MMO igre od propasti, zadnji primjer (SWTOR).Sad imaš 10 evropskih servera koji su u po dana i u pola noći ili very heavy ili full
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2013, 14:40   #6999
svracak
Novi član
 
Član od: 6.8.2012.
Poruke: 9
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Pile_glodje_kost kaže: Pregled poruke
opet da spomenem - na gw1 chaty je prikazivao ime itema u boji onog ranka koji je item bio, plavi, beli, zuti.... sto mi ovde nedostaje.
imam utisak da ArenaNet nije završila GW2 kada je izbacila igru prošle godine. ovakve ^ stvari, plus još mnoge dokazane alatke koje su usvojene u MMO igrama (koje je imao GW1), logične i funkcionalne delove kao što su GvG, Guild Hall, LfG, sve ono što su mnogi ljudi pominjali kao neočekivane nedostatke meni izgleda kao ishitrenost i ispunjavanje rokova. Ono što ne bih želeo da se desi ArenaNetu (i GW2) je inercija tržišta koje ima svoje zahteve i kojem svaki proizvod u nekoj meri mora da se prikloni. Na žalost, praćenje takvih zahteva oduzima vreme i mogućnost da se poprave i ispeglaju zaostale greške, propusti i gluposti. Još gore, delimično se krenulo u lošem pravcu sa ranim uvođenjem nove opreme sa boljim statistikama i čini mi se da je to zaustavljeno isključivo negativnom reakcijom 'zajednice', ali je krajnje zabrinjavajuće. GW1 je u tom smislu bio sasvim hard kor, i nije podilazio tržištu zato što nije morao. GW2 mora da prati zahteve tržišta ali ne sme da žrtvuje naša očekivanja (koja su pak posledica njihovog nasleđa (GW1) i njihovih obećanja).
svracak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku svracak na korisnoj poruci:
Neutrino (17.4.2013)
Stara 17.4.2013, 14:43   #7000
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

SWTOR je spasilo to sto je postao free zbog toga su puni serveri, a ne zbog mergovanja...
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars 2, mmorpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars Sale013 MMORPG igre 4095 7.6.2023 18:02
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars ! !Hand-of-blood! ! Tekstovi u SK 2 19.11.2007 14:09
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com