Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.8.2007, 15:45   #161
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Hunting season

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Ne izaziva. Prvo je lepo rekao šta ima da kaže, da ne kažem nacrtao (mada bih ja tu malo lektorisao/mitraljirao, hm), a kad (posle sve te priče) neko ne ukapira suštinu, svako, pa i Jaguar, ima pravo da to primeti i komentariše.

Dešava se da se ne složim sa Jaguarom (i još nekima), ali mi se ne sviđa što je ovde (u ovoj temi) stvorena neka vrsta uslovnog refleksa: čim Jaguar ili ("ne daj Bože") paterfamilias BILO ŠTA napišu, nađe se neki dežurni "skupljač lakih poena" da ih napljuje. Može neko da bude ozloglašen/"ozloglašen" koliko hoće, treba prvo pročitati ŠTA je napisao, pa onda (ako ima zašto) raspaliti.

Jaguarov post na koji je udario seymourc64 je (po mom skromnom mišljenju) više nego dobar.
Ovde se kao osuđuje cenzura,a prilično benigni postovi koji narušavaju "lik i delo" cenjenog MK,se bez ikakvog rezona brišu i strogo cenzurišu.
Ne daj bože,da neko ovim moderatorima-cenzorima da neku stvarnu vlast u životu i društvu,mogu da zamislim kako bi sve to izgledalo.Na sreću pa su izolovani na svojim forumima gde mogu da upražnjavaju svoje cenzorske sposobnosti.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2007, 16:05   #162
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Hunting season

@ paterfamilias

OK, rekao si svoje, ali zašto pre toga ide moj citat? Iz tvog posta ne vidim šta sam ja to rekao na šta se nadovezuješ.

BTW, nikako ne bih bio u Olujinoj koži (bar kad je ova tema u pitanju). Treba i njega da razumemo.
(Pretpostavljam da si na njega mislio kada si pomenuo moderatore-cenzore. )

Poslednja ispravka: zoran845 (12.8.2007 u 16:10)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2007, 17:43   #163
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Hunting season

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
@ paterfamilias

OK, rekao si svoje, ali zašto pre toga ide moj citat? Iz tvog posta ne vidim šta sam ja to rekao na šta se nadovezuješ.
Pa spomenuo si ga u tom postu, Citiram:

"...čim Jaguar ili ("ne daj Bože") paterfamilias BILO ŠTA napišu..."

Valjda zbog toga.
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2007, 2:11   #164
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Citat:
Jaguar kaže: Pregled poruke
Video igre se samocenzurom i cenzurom prilagođavaju ukusima najvećeg tržišta,
a to je USA.
objasni mi kojom matematikom si dosao do toga da je trziste od 300 miliona ljudi (ne kupuju svi igre valjda lol) vece od azijskog trzista npr.?evropu recimo da i ne pominjem
Citat:
Jaguar kaže: Pregled poruke
Dakle, nije u pitanju neka moja anti-američka teorija, već čista realnost,
da većina igara koje dobijamo, bez obzira da li ih prave Nemci, Rusi, Englezi, Japanci ili sami Amerikanci, razvojni timovi će se uvek truditi da se prilagode
Američkom ukusu i smislu.
realnost je onakva kakvom je vidis/pravis tako je tebi sve izgleda "made in usa" i veoma lose.ali kao sto spomenuh negde ranije ne moras da gledas iskljucivo "made in usa" filmove i da igras iskljucivo "made in usa" igre zar ne?
ne svidjaju ti se "proizvodi" prilagodjeni americkom ukusu i smislu?sada je bar lako imas net trazi i naci ces ono sto te zanima a da nije "made in/for usa" veruj mi
Citat:
Jaguar kaže: Pregled poruke
Setite se samo srpske igre Will of Steel, koja je bila maksimalni pokušaj "uvlačenja" na Američko tržište nekim Američko-patriotskim temama.
a sta su po tebi trebali da rade?ciljali su ljudi na to trziste i napravili "ciljani proizvod".da su hteli da ciljaju na evropu npr. napravili bi "udri po nemcima" ili neku "slicnu" igru recimo
Citat:
Jaguar kaže: Pregled poruke
Tako dobijamo ne samo igre koje se trude da nikoga ne uvrede na planu
politike i etike, već i igre koje se trude da ne uvrede ničije veštine,
jer Američka publika zahteva naslove koje će moći da pređu bez problema.
a koja je poenta video igre?zabava i valjda da doticnu/e predjes?opet imas izbor!igraj armadillo run npr. imas hiljade nivoa koje su napravili ljudi iz citavog sveta.nema ramba,nema cia-e,nema idite u iraq itd...sve lepo logicko i neces sve preci "bez problema" s'druge strane naci ces i igre koje nisu "politicki korektne i zdrave etike"...izbor je samo tvoj
Citat:
Jaguar kaže: Pregled poruke
Primetili ste i sami, da kako dublje zalazimo u XXI vek, igre dobijaju sve kvalitetniju grafiku, dok im kompleksnost i težina opada.
ko nam je kriv?razna naucna i ne naucna istrazivanja su pokazala da "debeli" procenat stanovnistva bolje reaguje na lepo.lepsi ljudi npr. ce lakse naci posao,devojku/decka,itd...ljudi u globalu ogroman znacaj daju vizuelnom aspektu svega i svacega tako da je to logican napredak koji se odrazio i na gaming industriju isto kao i na mnoge druge sfere/industrije
p.s.uvek mozes igrati sah,tetris,go i sl. ako volis "kompleksnost" i opet s'druge strane manic minera i jet set willy-ja ako ne volis lepu grafiku...dakle i tu imas izbora
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2007, 2:12   #165
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Citat:
Jaguar kaže: Pregled poruke
Igre postaju prilagođene što široj publici, uostalom kao i filmovi,
ne samo količina golotinje, psovki i nasilja, već i same teme postaju prilagođene svima od dečaka 12 godina starosti, do 40-something domaćica koje taj film ili igru neće igrati, ali će one u svojoj kući određivati šta može, a šta ne.
a kome da prilagode igre i filmove?vanzemaljcima?ima nesto sto se zove "istrazivanje trzista" i sigurno ga nije izmislio bush
kao sto napomenuh ovde i u bar 10 tema/postova ranije: "uvek imas izbor".budi "uza" publika!iznenadices se koliko odlicnog sadrzaja ima i za "uzu" publiku!bez "o.k./u.s.a." i slicnih fazona
Citat:
Jaguar kaže: Pregled poruke
Inače, što se tiče cenzure i razloga za cenzuru, američka firma koja proizvodi
voštane bojice Crayola su tokom decenija nekoliko puta menjali imena svojih boja, kako "nikoga ne bi uvredili". Tako je boja koja se svojevremeno zvala "flesh" ( boja mesa odn. kože prosečnog belca ) postala "peach", jer zaboga,
nekoga to asocira na rasizam.
Boja pod imenom "Prussian blue" ( što je internacionalni naziv za tu vrstu plave ), takođe je morala da ode, jer je nekoga asocirala na Ruse, a u to doba
su Amerikanci vodili hladni rat protiv SSSR.
http://www.namedevelopment.com/blog/..._smith_ch.html
eh,kao i uvek navedes neke ekstreme (kao stepen kriminala u chikagu) i to sada treba da nam dokaze tvoj stav i ubedi nas da si apsolutno u pravu jer eto jednog ekstremnog primera onoga u sta nas "ubedjujes"
p.s.cenzura mora da postoji da ne bi doslo do anarhije.pitanje je samo da li se sve "stvari" pravedno cenzurisu
Citat:
Jaguar kaže: Pregled poruke
Dakle, cenzura nije samo uklanjanje krvi ili sakrivanje golotinje,
već i usmeravanje svesti javnosti na neki kolosek. Možda Jack Thompson
vodi rat protiv igara kao što su Manhunt ili GTA, ali ni on neće dirnuti igre
kao što je America's Army, koja poziva omladinu na regrutaciju - pa u Irak.
kao sto rekoh: "budi svoj,ne dozvoli da te usmere na krivi kolosek,uvek imas alternativu/drugi izbor"!bas kao i "average joe" u americi da ne ide u irak i da se ne prima na "ratne igre" a ne: "kriva amerika i njihovo trziste" pa onda i treba svima nama "ostalima" da bude "lose" ako se "primamo" i "trpimo" sve to zar ne?
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2007, 16:05   #166
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

@ ivke76

Pazi, na Americkom trzistu se zaradjuje ubedljivo najvise novca zato sto tamo ljudi jednostavno imaju vise para i piraterija je u potpunoj ilegali. Ljudi kupuju originale jer ne zele da surfuju satima po netu ne bi li mozda nasli ono sto traze (igru, program itd.). I sam verovatno znas kakva je situacija sto se tice piraterije kod nas, a mozes da zamislis kako je u nekim zemljama azije.
Zbog toga je Americko trziste najprofitabilnije i zbog toga se vecina istrazivanja kakve bi igre ljudi voleli da igraju vrse tamo i onda nastaju vecinom igre po njihovom ukusu.
Kao sto si rekao, uvek postoji izbor i srecom poslednjih godina evropske kompanije prave sve vecu konkurenciju americkim a mi igraci ostajemo na slatkim mukama.
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2007, 17:06   #167
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Na Wikipediji se može naći nešto informacija o istorijatu cenzure u video igrama, i o tome kako se u kojoj zemlji vrši cenzura.

Citat:
Several high-profile tragedies relating to video games in recent decades have helped fuel controversy.

* On April 20, 1999, American high school students Eric Harris and Dylan Klebold killed 13 people and themselves in the Columbine High School massacre. The pair had been fans of the Doom and Wolfenstein 3D video games.
* In November 2001, 21-year-old American Shawn Woolley committed suicide after what his mother claimed was an addiction to Everquest.
* On June 7, 2003, 18-year-old American Devin Moore shot and killed three police officers after grabbing one of the officers' weapons following an arrest for the possession of a stolen vehicle. At trial, the defense claimed that Moore had been inspired by the video game Grand Theft Auto III.
* On June 25, 2003, two American step brothers, Joshua and William Buckner, aged 14 and 16, respectively, used a rifle to fire at vehicles on Interstate 40 in Tennessee, killing a 45-year-old man and a wounding a 19-year-old woman. The two shooters claimed to have been inspired by Grand Theft Auto III.[12] This is also similar to the ending of Stephen King's novella Apt Pupil.
* In October of 2004, a 41-year-old Chinese man named Qiu Chengwei stabbed 26-year-old Zhu Caoyuan to death over a dispute regarding the sale of a virtual weapon the two had jointly won in the game Legend of Mir 3.
* In August 2005, the four-month-old daughter of a South Korean couple died after being left unattended for five hours while her parents played World of Warcraft at an Internet cafe.
* In August 2005, a 28-year-old South Korean man died after playing Starcraft for 50 hours straight.
Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mrka Kapa na korisnoj poruci:
ledilo (13.8.2007)
Stara 13.8.2007, 20:53   #168
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Citat:
Pelagijska Argosija kaže: Pregled poruke
@ ivke76

Pazi, na Americkom trzistu se zaradjuje ubedljivo najvise novca zato sto tamo ljudi jednostavno imaju vise para i piraterija je u potpunoj ilegali. Ljudi kupuju originale jer ne zele da surfuju satima po netu ne bi li mozda nasli ono sto traze (igru, program itd.). I sam verovatno znas kakva je situacija sto se tice piraterije kod nas, a mozes da zamislis kako je u nekim zemljama azije.
Zbog toga je Americko trziste najprofitabilnije i zbog toga se vecina istrazivanja kakve bi igre ljudi voleli da igraju vrse tamo i onda nastaju vecinom igre po njihovom ukusu.
Kao sto si rekao, uvek postoji izbor i srecom poslednjih godina evropske kompanije prave sve vecu konkurenciju americkim a mi igraci ostajemo na slatkim mukama.
vecinom si u pravu ali nemoj ziveti u zabludi da "average joe" nema pojma sta je torrent,news,dc++ i ostalo + jedan od najbrzih interneta na svetu = ne bas puno kupljenih originala porastom brzine interneta piraterija nije samo problem kine,rusije i slicnih zemalja + sto se mmo based igre verovao ili ne najvise igraju u azijatskim zemljama a sem guild warsa i par low budget projekata nema besplatnih mmo igara

za columbine i ostalo:
naravno da ce "optuziti" igre nece sigurno reci da su se poubijali zbog jednostavnosti nabavke oruzja u usa i nasilnih filmova/muzike npr.
to je samo odraz modernih vremena u kojima zivimo pa je lakse "optuziti" nesto novo i ujedno probati sakriti puno toga "starog" sto moze izazvati iste i jos gore stvari (religija/ideologija/politicka ubedjenja npr.)
meni licno je mnogo vise "krvava" bila low budget horror-metal-blood-gore-devil-death era od ere video igara a to se nesto i ne pominje kao razlog nasilnog ponasanja bar ne u istoj meri kao video igre
kao sto rekoh: mora biti cenzure ali na zalost kao i sve ostalo na svetu nije uvek bas "najpravednija"
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivke76 na korisnoj poruci:
Pelagijska Argosija (14.8.2007)
Stara 13.8.2007, 20:54   #169
Alek92
Veteran
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 618
Zahvalnice: 629
Zahvaljeno 33 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Citat:
Mrka Kapa kaže: Pregled poruke
Na Wikipediji se može naći nešto informacija o istorijatu cenzure u video igrama, i o tome kako se u kojoj zemlji vrši cenzura.
sve sami Ameri i Azijati. Poznato je da Ameri imaju neotporan mozak i da Azijati imaju poteskoca nakon sto se navuku na neku MMORPG igru. Meni je to sasvim normalno. Jedino sto mi ne ide u glavu je KAKO DVA MALOLETNA DECAKA MOGU DA SE DOCEPAJU PUSKE!?
Alek92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2007, 20:58   #170
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Citat:
Alek92 kaže: Pregled poruke
KAKO DVA MALOLETNA DECAKA MOGU DA SE DOCEPAJU PUSKE!?
tu upravo i lezi problem a ne u video igrama
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2007, 22:06   #171
Alek92
Veteran
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 618
Zahvalnice: 629
Zahvaljeno 33 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Citat:
ivke76 kaže: Pregled poruke
tu upravo i lezi problem a ne u video igrama
dakle, cenzura = pogresno.
Alek92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2007, 8:56   #172
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Po meni, neke stvari bi trebalo cenzurisati. Recimo teletabise za koje su psiholozi rekli da loše utiču da djecu. Ili turbo folk mice cice....
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2007, 10:38   #173
Alek92
Veteran
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 618
Zahvalnice: 629
Zahvaljeno 33 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Po meni, neke stvari bi trebalo cenzurisati. Recimo teletabise za koje su psiholozi rekli da loše utiču da djecu. Ili turbo folk mice cice....
cenzurisati? ne. ubiti? da. Pogotovo sve one "sisoguze" sto se vrte po Grand-u.
Alek92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2007, 11:56   #174
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Po meni, neke stvari bi trebalo cenzurisati. Recimo teletabise za koje su psiholozi rekli da loše utiču da djecu. Ili turbo folk mice cice....
Neverovatno mi je da su samo kod nas teletabisi proglaseni sa "stetne" po decu... oni se i dan danas emituju na skoro svim decijim televizijama (osim Disney chyannel-a naravno) u evropi. Konkurencija podmetnula losu pricu u medije? Kako regulisati takve mahinacije u medijima a izbeci cenzuru?
Turbo folk cice postoje svuda u svetu u raznim oblicima samo sto velike i "ozbiljne" TV kuce izbegavaju produkciju takvih show programa da bi zadrzale stecenu reputaciju (a time i ozbiljne oglasavace koji mogu da plate skupe reklame). Kod nas turbo folk privlaci najvise oglasavaca... mozda zato sto su najjace firme kod nas proizvodjaci piva...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2007, 12:58   #175
Alek92
Veteran
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 618
Zahvalnice: 629
Zahvaljeno 33 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Turbo folk cice postoje svuda u svetu u raznim oblicima samo sto velike i "ozbiljne" TV kuce izbegavaju produkciju takvih show programa da bi zadrzale stecenu reputaciju (a time i ozbiljne oglasavace koji mogu da plate skupe reklame). Kod nas turbo folk privlaci najvise oglasavaca... mozda zato sto su najjace firme kod nas proizvodjaci piva...
Sve to vuce jedno za drugim. Najveci probelm su prognanici iz Hrvatske (medju kojima sam i ja). U najvecem broju slucajeva, slusaju folk muziku i kunu se u Pink televizuju. Nemate pojma koliko sam srecan jer moji nisu takvi.
Alek92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2007, 13:51   #176
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Kod nas turbo folk privlaci najvise oglasavaca... mozda zato sto su najjace firme kod nas proizvodjaci piva...
Ja imam utisak da tamo uglavnom reklamiraju razne preparate za sve i svasta (a ne pivo). Nisam siguran, jer ne gledam.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2007, 14:02   #177
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Citat:
Alek92 kaže: Pregled poruke
Sve to vuce jedno za drugim. Najveci probelm su prognanici iz Hrvatske (medju kojima sam i ja). U najvecem broju slucajeva, slusaju folk muziku i kunu se u Pink televizuju. Nemate pojma koliko sam srecan jer moji nisu takvi.
Problem? Ne vidim nikakvu razliku izmedju domacih i prognanih turbo folkera... Baviti se statistikama koliko je kojih je jos veca glupost. Zasto se baviti uopste takvim deobama? Onog trenutka kad u zemlji poraste standard, najbogatije firme pocnu da se reklamiraju i u ozbiljnim emisijama, kojima postane bitno da zadrze reputacijom takve oglasavace, stvari ce poceti da se menjaju. Jednostavno ljudi ce imati izbor izmedju emisija koje zrace nekim kvalitetnom, sadrzinom ili ispranim forama koje plasira turbo folk... Naravno da ce turbo preziveti i ostati sa nama ali bar ce dobiti alternativu i (nadam se veci) deo stanovnistva koji zeli vise od toga.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2007, 15:51   #178
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Citat:
Alek92 kaže: Pregled poruke
cenzurisati? ne. ubiti? da. Pogotovo sve one "sisoguze" sto se vrte po Grand-u.
Tako je, ako neko ne sluša muziku koju ti slušaš treba ga ubiti..
Ja na primer ne slušam te stvari ali mi ne smetaju.. A pogotovu mi ne smetaju "sisoguze" neće ni tebi smetati kad porasteš
TV program treba da bude što raznovrsniji da bi svako mogao da gleda nešto što ga zanima! Ja nikad ne gledam onaj grand, ali ne bih izlazio na ulicu da protestujem da ga ugase jer neki ljudi to vole. Nije moja obaveza da se bavim nečim što ne volim.
Ne možeš cenzurisati nešto što ti ne voliš
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2007, 16:38   #179
djuricdjordje
Član
 
Član od: 17.4.2006.
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Citat:
Alek92 kaže: Pregled poruke
cenzurisati? ne. ubiti? da. Pogotovo sve one "sisoguze" sto se vrte po Grand-u.
Ово нико не потенцира али је народна музика данас строго цензурисана.Ниједна од радио станица које су добиле националну фреквенцију не емитује народни српски мелос(Индекс,Б 92,Радио С),а од ТВ станица,то једино ради Пинк,али се то не може назвати народном музиком.
Гуши се све изворно што потиче из овог народа,а намеће се и форсира нешто страно.
djuricdjordje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2007, 16:49   #180
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: 8/2007 „Cenzura je bolest”

Citat:
djuricdjordje kaže: Pregled poruke
Ово нико не потенцира али је народна музика данас строго цензурисана.Ниједна од радио станица које су добиле националну фреквенцију не емитује народни српски мелос(Индекс,Б 92,Радио С),а од ТВ станица,то једино ради Пинк,али се то не може назвати народном музиком.
Гуши се све изворно што потиче из овог народа,а намеће се и форсира нешто страно.
U principu si u pravu, ali jedino RTS ima obavezu da to cini kao nacionalni servis. Pink je IMHO gori od stanica koje izvorni narodni melos totalno ignorisu. Zato sto nudi jednu fabrikovanu, skrnavu i vulgarnu verziju necega sto samo podseca na nasu narodnu muziku.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 8/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 180 20.8.2007 13:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com