Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.4.2021, 2:38   #1
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Huawei HA35 port forward (TCP/UDP)

Pozdrav svima, imam pitanje vezano za port forward na pomenutom ruteru.
Za potrebe igranja sa prijateljima u DCS World potrebno je da uradim port forward na portu 10308, i sve sto sam do sada pokusao i nasao na Internetu nije urodilo plodom.

Da samo pomenem da sam ranije vec bio podesio i da smo drustvo i ja vec igrali neke misije zajedno, medjutim odjednom je prestalo da funkcionise, zasto, ne znam ni sam.

Ovako izgleda port forward kako sam ja trenutno podesio (moze biti da nije dobro).

Mapping sam nazvao DCS, Aplikaciju DCS Port, Host je moj racunar Ethernet, na ovom ruteru moze samo da se odabere ime racunara, na starom HG531 cini mi se, morao sam unositi IPv4

Klik na thumbnail da se uveca slika




Ovako izgleda DCS Port (aplikacija) koji sam podesio

Klik na thumbnail da se uveca slika



Sa ovakvim podesavanjima sve je radilo ranije, medjutim odjednom vise ne radi, ne znam zasto i zbog cega.
Site port checker mi javlja da mi je port 10308 closed, i ne samo on nego svi common ports.

Pokusao i da uradim enable DMZ za moj racunar, i dalje su portovi zatvoreni.
Da li sam podesio port ispravano?
Da li je mozda problem do dinamicke IP adrese?
Da li je nesto do telekoma?
Ili je problem do igre (patch ili slicno)

Da li ima neko zaobilazno resenje? (Ocaj)

Zahvalan za bilo kakav odgovor.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2021, 17:21   #2
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Huawei HA35 port forward (TCP/UDP)

Reseno: Odgovor dobijen od strane Telekom podrske

Telekom Srbija nije u mogucnosti da na hibridnom ruteru sa 4G mrezom poput ovog otvori bilo koji port jer se mesaju tehnologije, te su svi portovi zakljucani nekim polisama oko CG Nat, ja se ne razumem u ove termine ali sam valjda ispravno preneo sta mi je rekla ova devojka koja me je zvala.

Opcija je da mi se zameni ruter koji nema ogranicenja vodi ka tome da mi se smanji protok sa trenutnih 50 na 20 sto je limit lokalne centrale, sto sam naravno odbio.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telekom Huawei H168N v3.1 Port Forwarding mcdhappy80 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 25.4.2017 17:20
Huawei 520s... otvaranje portova Mickie Komunikacioni uređaji i umrežavanje 22 21.12.2010 20:00
Port forward Kopernikus orbit Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 4.7.2009 13:51
Port forwarding na zaključanom Huawei HG510 ruteru Dr.X Komunikacioni uređaji i umrežavanje 39 31.5.2009 0:53
Kako uraditi port forward na AirLive 5470 Maverick Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 5.4.2009 21:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com