Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.8.2011, 10:42   #1
zoca
Član
 
Član od: 2.5.2009.
Poruke: 204
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 64 puta na 42 poruka
Određen forumom Jel su ovo lopovi ???

Ljudi pomagajte,imam bezicni internet i jako lose radi,imam 2mb brzinu i sa 2 pada 0 -10,20 kb.Provajder kaze da je sve u redu od njega do mene,
a u kompu imam umrezena jos 2 neka kompjutera,evo slike
http://imageshack.us/f/837/snap2011080416h07m54s00.jpg/
Zoka pc sam ja a taj konj i taj drugi komp nemam pojma ko su,imam antenu na krovu i ispod antene ruter iz kojeg ide kabal do mog kompa,
koja su ta 2 druga kompjutera i kako ja njih vidim??Prosle godine sam tu imao 5-6 drugih kompjutera,a sad samo ova dva,jel me ovo kradu ili je nesto drugo u pitanju????

Poslednja ispravka: zoca (6.8.2011 u 10:59)
zoca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2011, 10:59   #2
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

Neko ti zestoko srche tvoj internet(zato shto je wireless). E sad, ja nisam upoznat toliko sa wireless-om, ali mislim da bi tvoj ruter morao da ima opciju da se postavi password na tvoju konekciju(wpa/wep2 standard).

Ne znam koliko bi pomoglo da postavish password na svoj nalog na kompu(unutar control panel-a).

U svakom sluchaju sachekaj da ti josh neko odgovori.

EDIT: Pogledaj ovu temu: http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=32280
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wastelander na korisnoj poruci:
zoca (6.8.2011)
Stara 6.8.2011, 11:10   #3
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

Nije u pitanju krađa (najverovatnije da nije, nisi nam rekao koji je tačno sistem povezivanja na net) već loša podešavanja mreže i korisnika kod tvog provajdera u kome je dozvoljeno da se klijenti međusobno "vide". Ovo se ne praktikuje iz nekoliko razloga od kojih je sigunost i stabilnost mreže najbitniji. Isključi sva moguća šerovanja na svom kompu, a ne bi zgoreg bio i neki firewall, a provajderu skreni pažnju na činjenicu da vidiš i druge računare. Nakon što to srede moguće je da će i net proraditi bolje pošto je moguće da se dosta lokalnog bandwith-a troši na razmenu fajlova ili gaming u LAN-u...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
zoca (6.8.2011)
Stara 6.8.2011, 11:11   #4
zoca
Član
 
Član od: 2.5.2009.
Poruke: 204
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 64 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

Hvala na odgovoru,imam TP Link ruter,vidim po netu da postoji ta zastita wpa,ali nigde da nadjem kako da stavim tu sifru i gde,ili na svoj kompjuter,ako neko zna kako i gde pomozite
zoca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2011, 11:17   #5
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

Jedno kratko pitanje za GoranaSTX:

Da li je moguce da se wireless osigura od kradje protoka ukoliko se na user account-u unutar control panela postavi pasword na trenutno korisceni i administratorski nalog, kao i iskljuchi guest account?
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2011, 11:21   #6
zoca
Član
 
Član od: 2.5.2009.
Poruke: 204
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 64 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Nije u pitanju krađa (najverovatnije da nije, nisi nam rekao koji je tačno sistem povezivanja na net) već loša podešavanja mreže i korisnika kod tvog provajdera u kome je dozvoljeno da se klijenti međusobno "vide". Ovo se ne praktikuje iz nekoliko razloga od kojih je sigunost i stabilnost mreže najbitniji. Isključi sva moguća šerovanja na svom kompu, a ne bi zgoreg bio i neki firewall, a provajderu skreni pažnju na činjenicu da vidiš i druge računare. Nakon što to srede moguće je da će i net proraditi bolje pošto je moguće da se dosta lokalnog bandwith-a troši na razmenu fajlova ili gaming u LAN-u...
Provajder kaze da mi je neko najverovatnije usao u kompjuter,poslao sam mu istu ovu sliku,a u zescoj sam svadji sa njim,i nista mi ne odgovara od tada,a ruter mi je TP LINK WA 501 G,ide kabal iz trube(antene) u ovaj ruter,a iz rutera kabal kod mene u kompjuter
zoca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2011, 11:25   #7
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

Citat:
Wastelander kaže: Pregled poruke
Jedno kratko pitanje za GoranaSTX:

Da li je moguce da se wireless osigura od kradje protoka ukoliko se na user account-u unutar control panela postavi pasword na trenutno korisceni i administratorski nalog, kao i iskljuchi guest account?
Nema to mnogo veze jedno sa drugim, zaštita wireless-a od krađe zavisi od tehnologije tj. od načina na koji se internet dobija kroz wireless mrežu.


Citat:
zoca kaže: Pregled poruke
Provajder kaze da mi je neko najverovatnije usao u kompjuter,poslao sam mu istu ovu sliku,a u zescoj sam svadji sa njim,i nista mi ne odgovara od tada,a ruter mi je TP LINK WA 501 G,ide kabal iz trube(antene) u ovaj ruter,a iz rutera kabal kod mene u kompjuter
Kako se povezuješ na net? Imaš li neko korisničko ime ili kako upališ komp imaš net? Kada je montirana oprema, da li si provajderu javljao MAC adresu svog rutera?
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2011, 11:28   #8
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

U svakom sluchaju, verovatno je adsl najsigurniji.
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2011, 11:47   #9
Drmika
Član
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Šašinci ...brm...brm... Novi Sad
Poruke: 67
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Drmika
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

ovde je neka velika zabuna, on je nakachen sa ap koji je u klijent modu, sto znachi da su ti racunari koje vidi racunari koji su isto nakacheni na datu baznu stanicu na koju se on kachi.... ili je neko eto sa njegovog rutera odvukao utp kabal do sebe kuci ocde u kradji neta nema ni govora. sa svojim provajderom si trebao lepo i pitati ih koliko trenutno po mikrotiku vuchgesh neta. postoji sansa da imash nesto od visura sto srche tvoje podatke ili tako nesto probaj meriti protok sa netlimiterom ili dumetrom
Drmika je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Drmika na korisnoj poruci:
zoca (6.8.2011)
Stara 6.8.2011, 11:48   #10
zoca
Član
 
Član od: 2.5.2009.
Poruke: 204
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 64 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Kako se povezuješ na net? Imaš li neko korisničko ime ili kako upališ komp imaš net? Kada je montirana oprema, da li si provajderu javljao MAC adresu svog rutera?
Imam net odmah,bez ikakvog imena,e sad ne znam sta je ta MAC adresa???
zoca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2011, 11:55   #11
Drmika
Član
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Šašinci ...brm...brm... Novi Sad
Poruke: 67
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Drmika
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

mac adresa ti je fizicka adresa rutera tog tplinka, pise ti na njemu, ali ti je nebitna. tvoj provajder koristi access list kako bi lorisnicima pustao ili gasio internet putem te mac adrese. Na tom principu radi i moja mreza. samo stavka koju niko ovde spomenuo nije je tvoj signal ka AP. morao bi se ulogovati na svoj ap. ili nazvati provajera pa da ti kazu koji ti je signal.
Drmika je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2011, 11:56   #12
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

Nema veze, kao što rekoh, najverovatnije je problem do setup-a provajdera (što oni neće tako lako priznati, probaj da im sugerišeš da uključe "client isolation" na Mikrotik-u ili šta već koriste...)
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2011, 11:58   #13
zoca
Član
 
Član od: 2.5.2009.
Poruke: 204
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 64 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

Citat:
Drmika kaže: Pregled poruke
mac adresa ti je fizicka adresa rutera tog tplinka, pise ti na njemu, ali ti je nebitna. tvoj provajder koristi access list kako bi lorisnicima pustao ili gasio internet putem te mac adrese. Na tom principu radi i moja mreza. samo stavka koju niko ovde spomenuo nije je tvoj signal ka AP. morao bi se ulogovati na svoj ap. ili nazvati provajera pa da ti kazu koji ti je signal.
Ovo mi je najbitnije,da znam jel me kradu ili ne,posto provajder tvrdi da je kod njega sve ok,a ja skoro dve godine nemam net kako treba,imam punu brzinu pa pa onda ne mogu stranu SK da otvorim pola sata,a sta je AP to tek ne znam
zoca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2011, 12:11   #14
Drmika
Član
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Šašinci ...brm...brm... Novi Sad
Poruke: 67
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Drmika
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

vidi niko ti ne krade net od komsija i tako tih pricha, a sad sta je posredi sa provajderom to iskreno ne bih znao reci. ali spor internet uzrok moze biti los signal od tebe do njihove bazne stanice, opterecenje njihove bazne stanice (to zavisi od ljudi neki ce to priznati, a neki nece)
Iskreno svi odma krive provajera, slucajno sam admin(volonter) na jednoj povecoj wifi mrezi, mozda sam jedan od retkih, ali svoj obraz ukaljati necu ako je problem do nas recu, ali isktreno najveci problemi su bili zbog mikrolokacije, variranja u signalu, loseg signala i savrseno ubrzanih racunara koje je bash juche komshija tata-mata ubrzao.
Drugarski savet je ne svadjati se sa provajderom, vec lepo razumno prichati. medjutim to je jako retko u zemlji Srbiji... posle mog molim, prvo mi se nachestitaju nove godine... ma najteze je sa ljudima raditi
Drmika je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Drmika na korisnoj poruci:
zoca (6.8.2011)
Stara 9.8.2011, 2:53   #15
strajo
Starosedelac
 
Član od: 17.1.2008.
Poruke: 1.373
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 250 puta na 160 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku strajo
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

Zašto mislite da nije krađa u pitanju? Zocin ruter ima Wifi, ako nema password, šta sprečava komšiju da se nakači?
Na njegovoj slici taskbar mu govori da nema interneta, a vidi ove ljude, možda su sa wifi mreže...

Zoco jel ti radi lampica skroz desno na ruteru, i ako radi jel samo svetli ili treperi?
strajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku strajo na korisnoj poruci:
zoca (9.8.2011)
Stara 9.8.2011, 10:20   #16
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

zocin ruter jeste wireless, ali nije ADSL (što i piše u prvom redu prve poruke), već radi u client modu i preko njega je povezan na bežičnu mrežu kroz koju ostvaruje pristup internetu.

Krađa takvog interneta je malo komplikovanija stvar i nije je baš lako izvesti, a krađa sa ADSL WiFi rutera se i ne može nazvati krađom, ako je njegov vlasnik ostavio nezaštićen pristup iz bilo kog razloga...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2011, 12:46   #17
zoca
Član
 
Član od: 2.5.2009.
Poruke: 204
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 64 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

Citat:
strajo kaže: Pregled poruke
Zašto mislite da nije krađa u pitanju? Zocin ruter ima Wifi, ako nema password, šta sprečava komšiju da se nakači?
Na njegovoj slici taskbar mu govori da nema interneta, a vidi ove ljude, možda su sa wifi mreže...

Zoco jel ti radi lampica skroz desno na ruteru, i ako radi jel samo svetli ili treperi?
To nije bilo trenutno interneta toga trenutka,zato je zuti trouglic bio,a lampice rade sve, neke trepere neke ne,ruter mi je na krovu (ne mogu da se setim bas tacno koja je koja)
Ma problem je do provajdera,svaki dan mu saljem slike sa brzinom njegovog interneta,sinoc sam poceo da snimam video sa camtasia studiom,pa cu i to da mu posaljem,inace covek se ne javlja na tel,javlja se njegova zena,klinac i tako.On nece da razgovara inace,zadnji put je rekao da mi je oprema u redu i da je nesto do mog kompa,da mi je neko usao u komp.Donosio sam lap top od burazera i ista je situacija

Ja mislim da je on ta 2 mb pustio za nas 2-3 i da mi delimo taj net(ako je to moguce), kad se pojavi ovaj konj onda ga ja ugasim sa internetom,dok njega nema i imam nesto od neta..
zoca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2011, 14:57   #18
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

I ja imam isti problem od kad sam uveo net. Imam isti net i isti problem,samo sto kod mene nije kradja,provereno. Zvao sam ga 1000 puta i samo kaze pokusacemo nesto,i onda nesto cacka ali bez napretka. Imam net 10 min pa onda ne mogu nista da otvorim pola sata,pa mlo radi malo ne. imam net od mb a ne mogu da cetujem na fb kako treba,ne mogu da pricam na skajpu,samo govor,video ni ne pomisljam. Ne znam sta vise da radim
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2011, 15:24   #19
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

Nema ovde mnogo mudrosti , taj nazovi provajder je lepo uzeo net primera radi 10 mbit/s i lepo opet primera radi sebi dodelio 5 mbit/s a ostatak prodaje odnosno dao rutere i jedan access point na koji svi kace , ko prvi krene da skida nesto ostali mogu da duvaju u frulu .
Nema nikakvih teorija zavere i hakerisanja . Takvih ima koliko hocete po unutrasnjosti . Moj drugar je na tu foru lepo ziveo vise 3 godine .
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2011, 21:16   #20
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Jel su ovo lopovi ???

Gospodo menjajte providera. Ja sam na wirelessu već nekih 6 godina i iskusio sam svašta i jedno znam sigurno jačina signala ne znači i automatski dobar internet. Meni je bio signal i 15% a internet radi kao lud. Seva grmi a internet radi kao lud.
Na primer bio sam do skora na DoNet i to 50m do bazne stanice wirelessom i do 2-3sata što radi (95KB) i to je sve posle počne da pada brzina i do ponoći kilobajt dva sa čestim pucanjem i ja odma sms provajderu, sve dok se nije pojavio MadNet tada sam prešao kod njega. Ovde se ispoljila druga priča. Brzina mi je 1 MB danju a dva noću. Ali šta se dešava kada oni čačkaju lepo se vidi kako brzina opadne na 728 kbp/s i tu je stokirana i neće da mrdne gore samo dole, a noću samo megabajt ipo. Sada su završili sa čačkanjem i od danas brzina mi je ponovo onako kako treba. Ono što je dobro nema nikakvog pasvorda direktno si na internet plug and pray.
Medjutim kako može da ti neko krade internet kada net radi po principu ip adressa i ne mogu dva računara imati iste adresse. Ja imam dva računara pa opet ih ne mogu u isto vreme držati na netu već iz jednog mora da izvadim kabal inače iskače ono adress conflikt. I ne mogu da pristupim softverski tom wireless uređaju već to može samo onaj serviser tako da nema nikakve krađe.
Tako da mislim da je samo u pitanju provider kada on otvori slavinu internet teče čim je zatvori neće da povuče čak ni noću kada je saobraćaj slab.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Lopovi i lopovi. Samo ko manje vara za snagu. rapsod ŠDK - Ostale komponente 13 8.6.2008 23:29
Parčence duše - prateća tema uz: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858 Simke Brbljaonica 392 1.6.2008 23:55
MS 405 player kvar i lopovi iz Radijusa NjegovaWisost Kvarovi 14 18.6.2007 20:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com