Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.7.2006, 23:46   #1
leka
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 433
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 73 puta na 56 poruka
Angry Veliki problem sa RAM memorijom

Ovako, imam veliki problem sa, ja mislim, ram memorijom. Moja konfiguracija je sledeca: pentium III 1200, ploca Chaintech neka stara serija, 512 sd ram-a, ati 9600XT, hard maxtor 120 gb itd. Problem je sledeci: pre ovih 512, imao sam 2x128 mb, i njih sam zamenio i doplatio za 2x256mb. Onda je poceo da se javlja problem, kada ukljucim igru, i dok sam u meniju, sve normalno radi, ali kako udjem u igru da igram, cuje se bup! iz bipera, i tastatura zakuca, vise ne reaguje na komande, dok mis reaguje i dalje. Jedino sto mi tada preostane je restart racunara. Onda sam mozgao sta moze biti, cupao tastaturu, vracao, i onda mi je drug rekao da moze biti da je do memorije. Izvadio sam module, vratio ih, i igra je radila kako treba. Kasnije mi se mis pokvario, koji je inace bio na usb-u, i vratio sam stari mis koji radi na ps/2. Problem se nije javljao neko vreme, da bi se kasnije ponovo javio, i onda su mi zakucali i tastatura i mis. Onda ja opet vadim i vracam memoriju, i tako ponekad radi, ponekad moram da vadim vise puta da bih uspeo, i sad vec nekoliko dana imam instaliran splinter cell 3, i nikako ne mogu da pocnem da igram, jer udjem u igru, budem u njoj nekoliko sekundi, i onda zakuca i ja resetujem. Vise se ni bup iz bipera ne cuje, samo zakuca. Cistio sam module, ali ne pomaze. I mis i tastatura su ps/2. Znaci, da su prikljuceni na usb oboje ne bi kucali, ali to otpada jer imam samo 2 usb-a, a jedan je stalno zauzet, a drugi zauzimam stampacem po potrebi. Znaci, kucanje se uglavnom desava u igrama, samo jednom ili dvaput do sad se desilo dok sam nesto radio ovako, u windows-u. Da li se jos nekom ovo desavalo, sta da radim, koje je resenje?
Ne verujem da su moduli neispravni, jer sam mnogo igara sa njima odigrao, taj kvar se eto desava ponekad, ali kad se desi, jedva se otklanja. Vec par dana sam neuspesan. Ranije, dok sam imao starih 2x128, problem se nije javljao. U potanju je ncp memorija, na 133.
Pomoc....
leka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
YOUR PRODUCT KEY - problem sa upgrade-om WinXP boljanici Operativni sistemi 17 27.5.2006 23:23
veliki problem sa nec 4550 dvd-om uplasenko Nosači podataka 10 4.4.2006 19:18
Problem Sa Grafikom Branislav Živaljević Grafika 14 4.2.2006 17:19
Problem sa izlaznim naponom Mustek-a holodoc Kvarovi 7 2.2.2006 22:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com