Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.5.2017, 12:23   #21
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Rad na krugovima za vuka se polako privodi kraju. Vreme je da se krene sa radom na zadnjem krugu. Posle toga slede 2 bonus kruga i 9 kruga za sovinu stranu price


Poslednja ispravka: mmm1987 (10.5.2017 u 19:53)
mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2017, 14:14   #22
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Nekoliko novih stvorenja naci ce se u jednom od zadnjih Neo Semidori Wolf krugova. A evo jednog od njih



mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2017, 13:22   #23
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Dreamwalker ce u introima imati glas! Za sada glas ce biti samo na Engleskom (glas dao Marsuves Black https://plus.google.com/112276107892403628531 ). Ali ukoliko zelite i glas na Srpskom jeziku mozete mi pomoci u tome. Sve sto trebate uraditi jeste da kupite Code: Evolved Voice Over bundle i time mi pomognete da obezbedim potrebnu opremu. Vise o tome mozete procitati na: https://itch.io/s/6549/code-evolved-voice-over

A za sada evo jednog introa sa Marsuves Black glasom

Dreamwalker voice - Code: Evolved cinematic trailer
mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2017, 16:00   #24
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Post Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Konacno sam imao prilike da isprobam Code: Evolved igru na vecem broju Windowsa (Windows XP, 7, 8 i 10). Rezultat nije bio sjajan. Dok je igrica na XP, 7 i 8 radila savrseno, Windows 10 i Game Maker su imali problema sa sinhronizacijom pa je dolazilo do velikog broja lagova. srecom pronasao sam resenje za ovaj problem ali mi je bilo potrebno 3 dana da ga ispravim.

O cemu se radilo? Code: Evolved je pravljen u Game Maker 8 programu (to je dosta starija verzija Game Makera) i u samom programu je bilo postavljeno da igra odrzava 100 frejma u sekundi da bi prikaz na ekranu bio sto fluidniji. Medjutim iz nekog razloga Windows 10 ne moze da sinhronizuje nista sto nije 30 ili 60 frejma i zbog toga ne stvara usporenje u igri, vec izaziva ogromne lagove.

Resenje je jednostavno. Spustio sam celu igru da radi u 60 frejma u sekiundi ali zbog toga se javio drugi problem. Iako sada igra radi savrseno i bez lagova, cela igra je usporena. To znaci da trebam rucno ubrzati animacije, kretanje, napade i sve ostalo da bi igra izgledala kao da radi u istoj brzini kao i do sada (iako je cela igra usporena). Zasto mi je za ovo trebalo 3 dana? Zato sto je igra vec do pola uradjena tako da sam morao da ispravljam tonu soba, napada i neprijatelja. Ali sada se radovi na ispravljanju bagova privode kraju i igra izgleda kao sto je izgledala i do sada (s'tim sto nema lagova na Windows 10)

Tehnicki ovo nije bila krivica Windowsa 10, vec moja jer sam koristio vec zastareli program za izradu igre. Zato cu se potruditi da sakupim sretstva i da kupim najnoviju verziju game makera (Game Maker Studio 2) tako da... Code Evolved ce najverovatnije biti zadnja igra koju sam radio u Game Maker 8.









mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2017, 15:40   #25
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Dobijam vec zadnjih nekoliko mececi mejl sa pitanjem da li imam neke uzore i sta je uticalo na pravljenje White Wolf i Code: Evolved sveta. I mislim da je krajnje vreme da odgovorim

Kao inspiracija za stvaranje sveta u kome se odvija White Wolf 1 i Code: Evolved - White Wolf 2 posluzile su 3 PSX igre.

Prva igra je Final Fantasy 7. Sam koncept Life Stream-a iz FF7 mi je oduvek bio fascinantan. U White Wolf svetu Life Energy je u sustini Life Stream iz FF7. Medjutim Life Energy funkcionise na drugaciji nacin. Same posledice zloupotrebe Life Energy su daleko stetnije. Takodje steta same zloupotrebe je vise prikazana na licnim primerima (u ovom slucaju na primeru Semidori vuka i sove) nego globalno. Svet (pa i ceo univerzum) mogu biti unisteni ali u White Wolf svetu to je jos i najbolji ishod koji moze da se desi.

Druga igra koja je posluzila kao inspiracija je Tomb Raider. Uticaj Tomb Raider igre se ogleda u samom dizajnu nivoa. White Wolf i Code: Evolved su Metroidvania igre ali igrac nece istrazivati jedan veliki svet, vec ce istrazivati razlicite krugove (kao u Tomb Raider igrama). Na ovaj nacin igracu ce biti mnogo lakse (a i mnogo brze) da se vraca na stare lokacije i upotrebi novi item koji je pronasao. Tehnicki u ovakvim igrama tu funkciju imaju teleporti. Ali ovo je po meni bolji dizajn zato sto se itemi prilikom svakog ponovnog posecivanja kruga resetuju. Na taj nacin igrac ce moci svaki put kada igra krug da ga istrazuje kao da ga igra prvi put (za razliku od klasicnih Metroidvania gde kada igrac otkljuca sve teleporte, vrata, kovcege.. sve ostaje otvoreno).

Treca igra je po meni najbolji RPG svih vremena i sluzi mi kao inspiracija ne samo za White Wolf i Code: Evolved vec uopsteno za moj celokupni rad. Parasite Eve. Obozavam mracnu stranu biologije i uzasno brutalne naucne eksperimente. Parasite Eve je glavni razlog zasto volim da pravim mracne sci-fi fantasy metroidvanie. Toplo preporucujem Paraside Eve svim ljubiteljima teskih, "realnih", mracnih RPG-a.

Sto se samih Code: Evolved vesti tice trenutno radim na sedmom (finalnom) krugu. Posle toga ostaje jos zadnja kraljica i 2 bonus kruga i to je to sto se vukove strane price tice.

A evo i jedne slike koju je uradio digitalni umetnik Andrja Drenovakovic
https://www.facebook.com/andrijadren...?ref=bookmarks

mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2017, 12:36   #26
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Jedna od zaguljenijih zagonetki u igri. Nagrada? Ko zna

mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2017, 16:34   #27
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Post Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Trenutno radim na jednom (od nekoliko) introa u igri. Cela igra se odvija u vukovom umu. A evo kako vuk izgleda u realnosti

mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2017, 18:19   #28
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Post Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Prva polovina igre je jos malo pa gotova (Neo Semidori Wolf deo price). Tako da, vreme je da napisem nesto opsirnije o samoj igri. Zanr koji najbolje opisuje Code: Evolved jeste Metroidvania. Ali, sama igra se u nekoliko segmenta razlikuje od ostalih Metroidvania.

Za pocetak igrac ce moci da odabere jednog od dva ponudjena lika. Neo Semidori Vuka ili Neo Semidori Sovu. Ali ova dva lika se ne razlikuju samo po napadima i izgledu vec svaki od njih imaju svoje krugove i svoju pricu. Ovi likovi se cak ne nalaze ni u istom vremenu. Igrac ce moci da sklopi kompletnu sliku o svetu i dogadjajima u igri samo ukoliko igra sa oba lika. I ne samo to. Ukoliko igrac bude presao igru sa oba lika dobice bonus scenu na kraju igre.

Sto se jacanja tice, u pitanju je klasican sistem. Ubijete protivnika i dobijete EXP. Ali u ovoj igri EXP sluzi kao novac. Likovi se nece levelovati sami od sebe, vec ce igrac morati da udje u inventar i kupi EXP-om neku novu sposobnost ili poveca Hp, Mp, Atk...





Iako Code: Evolved pripada Metroidvania zanru igrac nece istrazivati ogroman svet vec ce svet biti podeljen na poglavlja. Svako poglavlje ce imati svoje KEY predmete koji ce se resetovati svaki put kada igrac pokrene odredjeno poglavlje. Na ovaj nacin igrac nece morati da prelazi ogromne deonice da bi se vratio na prethodnu lokaciju vec ce samo iz inventara moci da odabere poglavlje.



Igraci koji rese da istraze svaki nivo u potpunosti bice nagradjeni spiskom sa siframa. Sto veci procenat mape otkriju, to ce i spisak sa siframa biti veci. Sifre su oduvek bile moj omiljeni deo u starim PSX igrama. Vecina sifri nece biti od velike koristi ali ce zato biti zabavne za koriscenje (sova sa vucijom glavom, bezglavi mod, protivnici vriste, mod sa cupovima...).

Code: Evolved - Cheat code examples


Igraci koji zele vise da se upoznaju sa Code: Evolved svetom moci ce da pronalaze skrivene kristale koji ce im dodavati stranice u KNOWLEDGE delu inventara. Takodje, ukoliko igrac uspe da pronadje sve kristale bice nagradjen dodatnim bonus krugom. A ukoliko uspe da ubije 5 skrivene kraljice bice mu otkljucan i drugi bonus krug u kome ce se nalaziti jedna od najjacih sposobnosti koju stiti jedna od najacih kraljica u igri.

Karakteristike igre:
  • Odabir izmedju dva lika
  • 20 nelinearnih krugova (10 za svakog lika)
  • 18 oruzja (9 za svakog lika)
  • Veliki broj kraljica
  • Dzojstik podrska i funkcionalna mapa
  • Kompleksna prica
  • Preko 30 sifre
  • 2 jezika (Engleski i Srpski)

Demo dostupan na zvanicnoj stranici https://mmmfree2dwindowsgames.blogspot.rs/

Isprobajte, podelite svoje misljenje sa mnom. Svaki komentar je dobrodosao
mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku mmm1987 na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (29.5.2017), Andross (29.5.2017), Dreamfall (28.5.2017)
Stara 28.5.2017, 23:12   #29
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Odlicno izgleda, svaka cast
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
mmm1987 (29.5.2017)
Stara 29.5.2017, 12:08   #30
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Hvala!
mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2017, 12:28   #31
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Spine Midori vise sa plafona? ... Hm... vukovo pamcenje je u stvarno losem stanju...



Midoriji u Code: Evolved su malo drugaciji od onih u White Wolf 1. Oni ne postoje u stvarnosti vec su samo rekreacija Midorija u vukovoj glavi. Medjutim, kao klon originalnog vuka iz White Wolf 1 ovaj Neo Semidori ima veoma nesavrseno secanje. Neki Midoriji izgledaju kao sto su izgledali i u prethodnoj igri a neki od njih su postali potpuno nova vrsta protivnika.

Poslednja ispravka: mmm1987 (30.5.2017 u 12:43)
mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2017, 12:28   #32
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Midoriji su bica stvorena od ciste zivotne energije. Ali posto se razvijaju u unutrasnjosti kristala (kristalizovane zivotne energije) moze doci do raznih anomalija, pa i do spajanja dva Midorija u jedno.

mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2017, 13:27   #33
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Post Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania



Prica u Code: Evolved igri je prikazana iz perspektive dva glavna lika. Neo Semidori Vuka i Neo Semidori Sove. Svaki od ovih likova ce imati svoju pricu, krugove i oruzja. I danas sam konacno zavrsio sa vukovom pricom. Sve sto je ostalo da se uradi je zadnja kraljica. To znaci da je prva polovina igre zavrsena? Ne bas. Svaki lik ima 10 kruga otvorenih za istrazivanje. Ali samo 8 kruga su vezani za pricu. Preostala 2 su bonus krugovi za igrace koji su uspeli da pronadju sve skrivene kristale i kljuceve u igri. To znaci da iako je prica sa vukom zavrsena, ostalo je da se urade jos 2 kruga za vukovu stranu igre. Sa druge strane prvi krug za sovu je vec uradjen (ovaj krug je napravljen za demo verziju igre) tako da je igra tehnicki do pola zavrsena.





Posto je igra u izradi vec godinu dana to znaci da ce igra biti u izradi jos najmanje godinu? Ne. Sve bitnije stvari u igri (oruzja, neprijatelji, prica...) su vec uradjene za oba lika tako da sve sto je ostalo da se uradi jesu krugovi i kraljice za sovu (i 2 bonus kruga za vuka). To znaci da ce igra biti zavrsena do kraja ove ili pocetkom sledece godine. Ukoliko zelite tacno da znate dokle je igra stigla sa izradom mozete pratiti Code: Evolved trello tabelu na https://trello.com/b/Dm1ACF4e/wip---games

U medjuvremenu mozete isprobati demo na https://mmmfree2dwindowsgames.blogspot.rs/ i reci mi svoje utiske. Svaki komentar je dobrodosao

Takodje zeleo bih sa vama da podelim i to da je ovo moja prva komercijalna igra (i mozda moja prva igra koja ce se naci na Steam) ali ne brinite. Bice veoma niska indie cena













mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2017, 12:28   #34
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Smile Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Posto je Neo Semidori Wolf deo price zavrsen mislim da bi trebao da napravim neki Code: Evolved Wolf trailer


Poslednja ispravka: mmm1987 (6.6.2017 u 14:49)
mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2017, 14:45   #35
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Post Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Neo Semidori Vuk deo igre je jos malo pa zavrsen tako da uskoro krecem sa radom na Neo Semidori Sova delu igre. A u medjuvremenu pogledajte Code Evolved Wolf trejler

Code Evolved Wolf trailer
mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2017, 12:21   #36
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Smile Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Jedna od nekoliko FINAL BOSS skica napravljenih na pocetku izrade Code: Evolved igre. 8 meseci kasnije ova kraljica izgleda dosta mocnije u finalnoj verziji igre

mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2017, 12:56   #37
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Post Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Zadnji krug (sto se vukove strane igre tice) je zavrsen. Sada ide tezi deo. Pravljenje zadnjeg introa.

Ukoliko zelite da znate koliko je tacno Code: Evolved igra zavrsena i dokle sam stigao sa izradom igre mozete posetiti trello tabelu na https://trello.com/b/Dm1ACF4e/wip-games

mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2017, 13:33   #38
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Post Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Code: Evolved DEMO je prepravljen, ispoliran i sve linkove za skidanje mozete naci na https://mmmfree2dwindowsgames.blogspot.rs/

Sta je drugacije u ovom novom demou?

- Windows 10 lagovanja ispravljena. Ovo je bio veliki problem jer je igra bila takoreci neigriva na Windows 10 sistemu. Vise o tome mozete procitati na http://www.indiedb.com/games/code-ev...olf-2-seatback

- Dodati glasovi u vecim cut-scenama. Glasovi su za sada samo na engleskom jeziku. Ono sto ce biti interesantno za sve igrace koji su verovali da u uvodnoj sceni prica Dreamwalker jeste da ce sada imati prilike da cuju pravi glas naratora. U pitanju je digitalni entitet sa kompjuterizovanim zenskim glasom. Glas Dreamwalkeru je dao Marsuves Black https://plus.google.com/112276107892403628531 dok je zenski glas uradjen kompjuteski http://www.oddcast.com/home/demos/tts/tts_example.php

- U ovom demou sifre su dostupne. Iako ce igrac moci da koristi sve sifre koje ce biti dostupne i u zavrsnoj verziji igre samo mali broj sifri ce biti prikazani u Cheat Code listi u ovom demou. Vise o siframa mozete saznati iz sledeceg videa:

Cheat code examples


- Kontrole su takodje poboljsane i sada je kontrolisanje lika daleko fluidnije. Takodje igrac sada moze pucati dijagonalno iako lik stoji blizu nekog zida.



Pored svega ovoga u ovom novom demou je ispravljeno i nekoliko manjih bagova. Isprobajte novi demo i recite mi svoje misljenje. Svaki komentar je dobrodosao







mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2017, 12:48   #39
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Post Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Danas sam zavrsio sa crtanjem sprajtova i planiranjem kadrova za zadnji intro. Nazalost nista od toga ne mogu da pokazem zbog spojlera. Sada sve sto trebam da uradim jeste da spojim sve ovo u igri i kraj za vukovu stranu price bi trebalo biti zavrsen do kraja nedelje

mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2017, 15:22   #40
mmm1987
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Lokacija: Paracin
Poruke: 166
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 36 puta na 23 poruka
Post Re: Code: Evolved - Domaca metroidvania

Zadnji Code: Evolved - Vuk intro je zavrsen. Sada mogu da krenem sa radom na bonus krugovima za vuka (2 bonus kruga) i posle toga sve sto ostaje da se uradi jeste Sovina strana price (9 kruga). Tokom testiranja vukovog dela price javio se masivni lag na Windows 10 sistemu (opet). Ovoga puta sam uspeo da pronadjem glavni razlog za to ali mi i dalje nije jasno zasto samo Windows 10 nije mogao da ucita igru kako treba... nije ni bitno. Sada sve radi kako treba



Ovo iskustvo sa Windows 10 sistemom je bila dobra stvar jer sam saznao da i White Wolf 1 igra ima isti gresku u kodu tako da... White Wolf 1 ce biti doradjen (bolja animacija na vuka, bolje kontrole, manji hp na odredjenim neprijateljima...) i apgrejdovana verzija igre ce biti otpremljena na GameJolt i Itch.io do kraja sledece nedelje









mmm1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dark, fantasy, indie, metroidvania, sci-fi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Win Firewall error code 0x80070424 & error code 0x6D9 Ekiman Zaštita 2 22.4.2012 5:45
Remote code --ComputerBoy-- Foto i audio/video 1 28.12.2011 11:04
source code Katalogera Filmova kovacevicdr Programiranje 0 20.1.2010 19:36
QR code pharaon.92.bc Aplikativni softver 14 15.12.2008 23:08
USB programi (Portabilne aplikacije) oluja Aplikativni softver 24 17.12.2007 22:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com