Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.12.2013, 12:58   #1
jankovitiz
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 37
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Problem sa reinstalacijom sistema

Imam problem se (re)instalacijom sistema na netbook-u Asus EEE. Naime, posto nema citac, sredio sam i bootable usb flash(Win XP), i instalacija krene, medjutim stane kada ono gore pise(ne znam sad napamet), nesto kao: Windows is preparing installation, ili tako nesto, i samo tako stoji, nece dalje. Juce sam probao da instaliram Ubuntu 12.04, isti problem. Krene instalacija, pojave se ona 2 logo-a dole, i onda crna slika i blinkajuci kursor, i samo tako stoji, nece dalje. Ja sumnjam na hdd, probao sam ga skenirati sa HDD regeneratorom, ali kaze da nema ni jednog bad sectora. Sta da radim?

PS. Vec imam XP na njemu, ali ga zelim zameniti.
jankovitiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 13:11   #2
bursac vladimir
Član
 
Član od: 20.11.2009.
Poruke: 65
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa reinstalacijom sistema

Citat:
jankovitiz kaže: Pregled poruke
Imam problem se (re)instalacijom sistema na netbook-u Asus EEE. Naime, posto nema citac, sredio sam i bootable usb flash(Win XP), i instalacija krene, medjutim stane kada ono gore pise(ne znam sad napamet), nesto kao: Windows is preparing installation, ili tako nesto, i samo tako stoji, nece dalje. Juce sam probao da instaliram Ubuntu 12.04, isti problem. Krene instalacija, pojave se ona 2 logo-a dole, i onda crna slika i blinkajuci kursor, i samo tako stoji, nece dalje. Ja sumnjam na hdd, probao sam ga skenirati sa HDD regeneratorom, ali kaze da nema ni jednog bad sectora. Sta da radim?

PS. Vec imam XP na njemu, ali ga zelim zameniti.
probaj sa win 7 32 bita ja sam pre neki dan instalirao i sve radi ok ,notebook je bio isto ASUS
bursac vladimir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 14:46   #3
jankovitiz
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 37
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa reinstalacijom sistema

Problem je sto taj Netbook ima 1gb RAM-a, tako da bas i nije pametno instalirati Win 7.
jankovitiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 16:38   #4
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Problem sa reinstalacijom sistema

Radiće i 32-bitna sedmica solidno, nije baš toliko gladna RAM-a kao što se priča. Probaj, ništa te ne košta.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 18:15   #5
jankovitiz
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 37
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa reinstalacijom sistema

Probacu, pa javljam. A koji jos Linux predlazete da probam? Posto mi je on bio prvobitni plan. Treba mi nesto na sta se moze (relativno) lako prilagoditi sa Windowsa, posto taj netbook treba sestri, a ona nema nikakvog iskustva sa nicim ocim Windowsa. Mislio sam Ubuntu(koji nece da se inst.), ili mozda Mint?
jankovitiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 19:15   #6
Stefan programer
Član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 484
Zahvalnice: 631
Zahvaljeno 72 puta na 70 poruka
Određen forumom Одг: Re: Problem sa reinstalacijom sistema

Citat:
jankovitiz kaže: Pregled poruke
Problem je sto taj Netbook ima 1gb RAM-a, tako da bas i nije pametno instalirati Win 7.
Slazem se u potpunosti.

Send from my Samsung Galaxy Tab 2 using Tapatalk
Stefan programer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 19:23   #7
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Problem sa reinstalacijom sistema

ali to nije nepremostiva prepreka, netbookovi podržavaju do 2 GB ram, tako da možeš lako da ubaciš još 1GB koji može da se kupi za manje od 1000 din...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 19:33   #8
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Problem sa reinstalacijom sistema

Citat:
jankovitiz kaže: Pregled poruke
Imam problem se (re)instalacijom sistema na netbook-u Asus EEE. Naime, posto nema citac, sredio sam i bootable usb flash(Win XP), i instalacija krene, medjutim stane kada ono gore pise(ne znam sad napamet), nesto kao: Windows is preparing installation, ili tako nesto, i samo tako stoji, nece dalje. Juce sam probao da instaliram Ubuntu 12.04, isti problem. Krene instalacija, pojave se ona 2 logo-a dole, i onda crna slika i blinkajuci kursor, i samo tako stoji, nece dalje. Ja sumnjam na hdd, probao sam ga skenirati sa HDD regeneratorom, ali kaze da nema ni jednog bad sectora. Sta da radim?

PS. Vec imam XP na njemu, ali ga zelim zameniti.
Probaj da napravis butabilni XP sa WinToFlash.

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Radiće i 32-bitna sedmica solidno, nije baš toliko gladna RAM-a kao što se priča. Probaj, ništa te ne košta.
Pa imam netbook, a ima i moj brat (Atomi 1.66) i itekako Windows 7 radi sporo na 1 GB rama, mi smo ubacili 2 GB, pa se tu situacija malo popravila. Na kraju sam odradio dual boot XP i Windows 7 lite (trosi 280 mb rama / ISO 550 MB). Normalna Windows 7 ne radi najbajnije na 1 GB, jer ipak je to procesor u rangu Athlon 3000-3200 i (verovatno) single core.

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ali to nije nepremostiva prepreka, netbookovi podržavaju do 2 GB ram, tako da možeš lako da ubaciš još 1GB koji može da se kupi za manje od 1000 din...
Nece moci da ubaci jos 1 GB rama u NETBOOK (nije rekao notebook), moce samo da zameni za 2 GB modul (neka pazi da li je ddr2/3) ,a Intel Atom i ne podrzava vise sam po sebi vise od 2 GB rama
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 19:53   #9
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Problem sa reinstalacijom sistema

imam i ja atom netbook piše mi u profilu, a što se tiče memorije zavisi kako je to proizvođač rešio, ja sam ubacio još 1GB, ali u pravu si treba da proveri to za memoriju da li može da ubaci 1GB ili mora da menja za 1x2GB.. zavisi od modela do modela kako ide...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2013, 1:10   #10
jankovitiz
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 37
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa reinstalacijom sistema

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Probaj da napravis butabilni XP sa WinToFlash.



Pa imam netbook, a ima i moj brat (Atomi 1.66) i itekako Windows 7 radi sporo na 1 GB rama, mi smo ubacili 2 GB, pa se tu situacija malo popravila. Na kraju sam odradio dual boot XP i Windows 7 lite (trosi 280 mb rama / ISO 550 MB). Normalna Windows 7 ne radi najbajnije na 1 GB, jer ipak je to procesor u rangu Athlon 3000-3200 i (verovatno) single core.



Nece moci da ubaci jos 1 GB rama u NETBOOK (nije rekao notebook), moce samo da zameni za 2 GB modul (neka pazi da li je ddr2/3) ,a Intel Atom i ne podrzava vise sam po sebi vise od 2 GB rama
Da, bas sa tim programom sam napravio butabilni fles, i probao sa 3 razlicita XP-a, ali nece...
A sto se RAM-a tice, trenutno nisam nikako u mogucnosti da ga zamenim, tako da ta solucija otpada.
Stvarno me zanima sta mu to ne dozvoljava nastaviti instalaciju...
jankovitiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2013, 1:14   #11
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Problem sa reinstalacijom sistema

probaj da isključiš ACHI u biosu
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2013, 1:50   #12
jankovitiz
Član
 
Član od: 28.8.2012.
Poruke: 37
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa reinstalacijom sistema

Vec je bio iskljucen, probao sam ga i ukljuciti, opet nece.
PS. Mini napredak, sa Ubuntu instalacijom. Cim pokrenem racunar, stiskanjem nekih of F dugmica(osim F2 koji sluzi za ulazak u BIOS), uspem nekako uci u Ubuntu Setup Menu, ali koju god od opcija da izaberem( ono Try Ubuntu Live, Install Ubuntu itd), opet onaj blinkajuci kursor, s tim sto tad ne pomaze nikakvo kliktanje.

Poslednja ispravka: jankovitiz (26.12.2013 u 2:05)
jankovitiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2013, 10:51   #13
nnik321
Član
 
Član od: 28.10.2012.
Poruke: 30
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem sa reinstalacijom sistema

Jedino kako možeš saznaš u čemu je problem je da, skineš sa neta program HBCD 15 i onda njega napraviš da bude bootabilan na flash-u, e onda pomoću njega pokreneš windows XP za koji ne treba instalacija jer je PORTABLE.
Kada sve to uradiš onda u tom Windowsu probaj nešto da kopiraš i premeštaš u HDD-u, ili ga jednostavno preko tog programa skeniraj sa nekim od mnogih softwera koji nudi za proveru HDD-a.

Ako neznaš kako se koristi program, možeš lako da pronadješ tutorijale na Youtube-u.

Po mom nekom iskustvu, mislim da ti je crk'o HDD, ali naravno, treba proveriti.
nnik321 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa dizanjem sistema Indigo NT Kvarovi 3 23.2.2012 0:01
Problem sa podizanjem sistema petarrsfc Kvarovi 11 18.10.2010 15:16
Problem sa dizanjem sistema krofnica84 Kvarovi 5 22.10.2009 12:00
Problem sa Windows Vista x64 - nemoguć start sistema mOOwaTvrDOkRiLAc Operativni sistemi 4 27.11.2008 7:42
Problem sa podizanjem sistema miloskuzmanovic Kvarovi 10 18.3.2008 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com