Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.12.2013, 20:04   #1
djoLLo
Novi član
 
Član od: 21.11.2009.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Plavi ekran smrti

Pozdrav. Nakon mnogo lupanja glave i čupanja kose, setio sam se da ću možda ovde naći odgovor koji tražim, hvala bogu na srpskom.
Imam pitanje hardverskog tipa (ne tako važno), i još jedno glavno, o čemu govori naslov. Oprostite mi ako sam temu napravio u pogrešnom odeljku.

1. Da li još neko ima Asusov lap top x55a? Naime, kupio sam ga novog pre 2 meseca, i računar se ne čuje dok je upaljen (dakle kuler je u redu), ali se čuje kako "cvrči" dok obradjuje podatke i sl. (pretpostavljam da je do HDD-a). Nisam se brinuo jer sam ga novog kupio, ali sve više ljudi mi govori kako tu nešto nije u redu, pa sam želeo da uporedim sa još nekim ko ima isti model, da znam da li da ga nosim u servis.

2. Kao što naslov govori, počeo je da mi se pojavljuje plavi ekran, i Windows 7 ne može da se butuje... Ni u kakvom modu. Kada se pali pritisnuo sam F8 i probao baš sve ponudjene načine butovanja, i svaki se završi isto - plavi ekran na delić sekunde i onda restart.
U Safe modu krene spisak učitavanja drivera, stigne do CLASSPNP.SYS (ako sam dobro zapamtio), tu malo zastane i opet plavi ekran, restart (a čini mi se da posle toga nema više drivera za učitavanje)
Kada sam ga pokrenuo tako da se ne restartuje nakon greške, uspeo sam da pročitam šta piše na tom plavom ekranu - UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME.
Proverio sam odakle kreće boot, i to je baš iz direktorijuma system32, ne mogu sad da se setim naziv .exe fajla.

Da li je moguće popraviti ovo bez obaranja sistema? Nemam repair disk niti disk sistema jer sam sistem dobio uz računar, u servisu. Računar je, već pomenuti, Asus x55a.

Čudno je, kada pokrenem Ubuntu (imam dual boot), mogu da pristupim svakoj particiji Win 7, čak i sistemskim fajlovima u system32.
Probao sam da izvadim bateriju da bi mi se bios restartovao, ali naravno, nikako ne mogu da pristupim biosu (uvek onom meniju gde pita na koji način da pokrene Win 7)
I na kraju da napomenem da sam testirao HDD na greške i preko onog Windowsovog (Logistics nešto, beše?), a i preko Memtest84 koji se dobija uz Ubuntu, i ne postoji ništa loše na hardu.

Zaboravih da napomenem da je do svega ovoga došlo kada sam otvorio običan Excel fajl (nešto za faks), i tada je računar počeo da radi užasno sporo, a taj excel fajl nisam mogao da zatvorim, pa sam ga ugasio na dugme i ponovo upalila, i tada je krenulo ovo.

Poslednja ispravka: djoLLo (25.12.2013 u 20:46) Razlog: Poslednji pasus
djoLLo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Plavi Ekran Smrti.... xfzaero Kvarovi 24 21.11.2013 17:55
Plavi ekran smrti HITNAA POMOCC POTREBNA Fika98 Kvarovi 2 10.6.2013 8:45
Plavi ekran smrti (BSOD) Legend Killer Kvarovi 77 25.5.2011 14:21
Plavi ekran smrti... Gordon Freeman Operativni sistemi 15 24.1.2008 19:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com