Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.10.2007, 23:36   #41
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Nismo mi najgori. Pomolite se vi koji imate mp3.



A ako se ne osećate dobro, napijte se.

Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
Belfegor (19.10.2007)
Stara 19.10.2007, 6:11   #42
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Ne, nije "Radovic" nego "RadoviĆ Company". Baš tako mešano.
Verujem da bi ljudima bilo manje-više svejedno, čak je bolje da je ime kraće, ali našim pokondirenim tikvama to zvuči više "svecki".

Inače, jednom dok sam radio u RTS-u, učestvovao sam u izradi reklamnog spota za jednu takvu "Company". Spikerka je pročitala reč onako kako se izgovara u engleskom, dakle otvoren izgovor glasa "o", skoro kao "a". Vlasnik firme se skoro naljutio - kako sad "kampani"?! Naravno, ljudi iz marketinške branše naučeni su da stranci nikad ne protivreče, ali ja bih mu svašta rekao, samo da sam mogao. Ako već koristi strane reče, pa ih još piše po stranom pravopisu, što da se onda tako i ne izgovaraju? Sa "posrbljenim" izgovorom će u stranim krugovima sigurno izazvati podsmeh kao da je Borat. Ostaje očigledan zaključak da je do "Company" tipična skorojevićka fora "za zaseniti prostotu".

Ja shvatam da smo mi tokom svih onih komunističkih godina "izašli iz štosa" u mnogo čemu, ali me nervira što će proći još mnogo godina dok se ne vratimo bar na nivo kakav smo imali 1941. godine. Koliko u pogledu privrede, poslovanja, odnosa poslodavac-radnik-kupac, vlast-narod, toliko i u pogledu pisma i ravnoteže naših i stranih reči.
Od vajkada narod divani o tom' ''Vidla žaba da se konji potkivadu pa zadigla nogu.''

Dok sam se igrao firmopisačkim poslovima uz koje je išlo i idejno oblikovanje znaka i naziva firme imao sam priliku da se naslušam i nagledam svega i svačega. Ono što mi je ostalo u pamćenju su, recimo, jedan naziv firme koji se sastojao od dve strane reči jedna je bila čisto latinska reč koja se može susresti u italijanskom jeziku a druga je bila engleska, naravno da delatnost te firme ni u ludilu ne bi mogli pogoditi iz naziva ali je zvučalo stranski ... u sklopu naziva je išlo privatno preduzeće na srpskom, jbg.
Druga zgoda, video sam u jednom vojvodjanskom selu, su bili neki ljudi koji su napisali na zidu naziv za mesaru делта елите, krupnim crvenim slovima, e sad nisam baš pitao odakle je bio angažovan mesar al' ne verujem da su ga dovlačili iz Amerike
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
Orvel (20.10.2007)
Stara 19.10.2007, 6:17   #43
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Nije lako govoriti Srpski!

Prvi uslov za to je dovoljan broj reči koje govornik treba da poznaje,
potom njihova pravilna upotreba u svakodnevnom govoru.

Nije mi problem da shvatim šta sagovornik priča ili šta želi da mi kaže,
njegov problem je taj kako to čini i kakav će utisak ostaviti na mene ili na okolinu.

Ne smeta mi kako se ko izražava, čak ni onaj polunemušti govor, mešavina reči i pokreta: ''Brate, opadam, frka, jbt, ludilo, itd.'' ne smetaju mi ni oni što su juče uskočili u cipele, ni ubedjeni naduvani intelektualci koji često ni sebe ne razumeju ... ni političari mi ne smetaju, njih ni ne slušam ... probao sam, pa mi izazivaju probavne smetnje ...

Spomenuto zna da bude zabavno, smešno, ponekad tužno i neukusno ali bez obzira na to kakva osećanja izaziva,
ne smatram dobrim za naš narod da svoj jezik ne upotrebljava u čistijem obliku i da se ne radi mnogo više na očuvanju istog.


Treba čitati, što češće i što više ...
mislim da nikada nećemo dobro poznavati ni jedan strani jezik,
ako ne izgradimo osnovu na kojoj ćemo ga savladati.


PS.
Ispričao bih samo jednu anegdotu, nadam se da neću skliznuti sa teme.

Jednom prilikom sam sedeo sa jednim drugarom, koji se bavi slikarstvom, muzikom, elektronikom ... uglavnom, prilično je svetrana i zanimljiva ličnost u pitanju. Govori pet jezika, srpski jezik je naučio u sedmom razredu osnovne škole a maternji mu je madjarski jezik, uz ta dva govori nemački, engleski i švedski ... Moram napomenuti da nikada ne bi primetili, dok govori, da nije u pitanju čistokrvni Srbin i ako se obrati pažnja da se primetiti da se izražava bez napora ne koristeći strane reči.
Tom prilikom u društvu je bilo još par ljudi od kojih je bio jedan Šved koji je znao nešto malo engleskog i nemačkog na nivou kamiondžija koji putuju Evropom. E, taj Šved je u jednom momentu, posle nešto dužeg razgovora sa pomenutim drugarom, rekao nama ostalima kako je ovaj pravi švedski djavo i kako bolje poznaje njegov maternji jezik od njega samoga, na šta je ovaj odgovorio: ''Pa kako da ne znam, kada sam ja pročitao skoro sve njihove klasike na njegovom jeziku.''

Poslednja ispravka: Simke (19.10.2007 u 6:31) Razlog: primećene slovne greške ...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
player1 (12.12.2007)
Stara 19.10.2007, 7:43   #44
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
Druga zgoda, video sam u jednom vojvodjanskom selu, su bili neki ljudi koji su napisali na zidu naziv za mesaru делта елите, krupnim crvenim slovima, e sad nisam baš pitao odakle je bio angažovan mesar al' ne verujem da su ga dovlačili iz Amerike
Pa i nije bio mesar, nego kao što neko reče, meat manager.
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2007, 22:06   #45
Сухой
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Lokacija: UBI BENE, IBI PATRIA
Poruke: 290
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 56 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Je l' zna neko sta znaci "OK"? Ja znam. Pa?
Сухой je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2007, 22:14   #46
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Šta god da se desi ja se samo nadam da se srpski neće pretvoriti u nešto što će da liči na tekst koji sledi a koji sam poslao kao napomenu prilikom izricanja jedne opomene izvesnom "zaljubljeniku" u WOW
Citat:
holodoc kaže:
Ti stvarno krenuo u "raid" na bukvalno svaki "realm" na koji naletiš na ovom forumu

Smanji malo doživljaj sa "castovanjem spellova" po njemu da ti ne bih svakog sledećeg "creepa" kog "respawnuješ" poslao na "de-buffovanje" a na tebe bacio po koji "nerf" Dakle od sada, "grinding" isključivo u ovoj temi
Što je mnogo brate mnogo je Ali glavno je da je on mene razumeo
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
player1 (12.12.2007)
Stara 19.10.2007, 22:25   #47
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
Сухой kaže: Pregled poruke
Je l' zna neko sta znaci "OK"? Ja znam. Pa?
Pa,valjda "Oll Korrect" (nije greška-sa "O" sam napisao "All").
@Holodoc
Al' si mu rekao.Svaka Ti čast!
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2007, 22:29   #48
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Ljudi, sinoc na B92 doveli onu Maju iz Nis (iz prethodnog serijala Big Brother-a), pocela ona neku pricu i da ne davim sad o tome sta je pricala (a i nisam nesto pazljivo slusao) kad ono devojka poce pricu "... i tako su nama dali da previmo razne ajteme (eng. items) i tko smo mi... bla, bla, bla ... pravimo ajteme .. bla, bla ...

Mislim stvarno , ja razumem ono PR, HR Manager i tako to i nisam za to da se sve prevod ipo svaku cenu jer i ono sto Hrvati rade je smejurija (iako cisto sumnjam da se tako govori u narodu u "lepoj njihovoj"), ali ovo sa ajtemima je extremna glupost!
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku no729 na korisnoj poruci:
Orvel (19.10.2007), player1 (12.12.2007)
Stara 19.10.2007, 22:32   #49
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
Orvel kaže: Pregled poruke
@Holodoc
Al' si mu rekao.Svaka Ti čast!
Ali ovo je živa istina Stvarno imam ponekad problema da rastumačim o čemu se priča kad wow-owci počnu da biju sa njihovim vokabularom Čak sam par puta bio primoran da "vrbujem" insajdere u dotičnoj temi da mi objasne oko čega se ljudi tamo svađaju
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2007, 22:52   #50
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

@Holodoc
Ja sam malo toga razumeo.Nemoj da misliš da ti ne verujem.
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2007, 23:02   #51
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Srećom postoji rečnik termina koji može da se nađe ovde.

Dakle ovo nije nikakva kritika ili pohvala na račun ljubitelja WOW-a već jednostavno činjenica da određenoj grupici ljudi odgovara da komunicira na određeni način koji će njihovu komunikaciju učiniti efikasnijom. Okolina možda neće shvatiti to ili će jednostavno učiniti ono što im diktira priroda - da napadaju nepoznato
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (19.10.2007), Orvel (19.10.2007), Sale013 (19.10.2007)
Stara 19.10.2007, 23:18   #52
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Dakle ovo nije nikakva kritika ili pohvala na račun ljubitelja WOW-a već jednostavno činjenica da određenoj grupici ljudi odgovara da komunicira na određeni način koji će njihovu komunikaciju učiniti efikasnijom.
Koliko god da glupavo zvuči autsajderima, ovakav način komunikacije je mnogo efikasniji nego da se svi termini prevode. Slične razgovore vode i frp-ovci. Koliko samo glupo zvuči prevoditi svu tu terminologiju na srpski. Problem je i tu što kod nas ne postoji ni jedan prevod ni jednog jedinog frp setting-a, što normalno prouzrukuje da ljudi čitaju originalne knjige pravila na engleskom. Postoji jedan nesrećni pokušaj crnogorskog frp-a, vala, ono ko je pročitao, tome tek ništa nije jasno. Radi se, prosto, o lakšoj komunikaciji. Naravno da ljudi koji nisu u tim vodama ne razumeju ni reč od onoga o čemu se razgovara. Sve prema potrebi. Kad se priča o nekim drugim temama nevezanim za frp, to su sasvim pristojni razgovori; hvala bogovima, ima još elokventnih ljudi u ovoj turbo folk rupčagi.
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2007, 10:12   #53
Сухой
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Lokacija: UBI BENE, IBI PATRIA
Poruke: 290
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 56 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
Orvel kaže: Pregled poruke
Pa,valjda "Oll Korrect" (nije greška-sa "O" sam napisao "All").
Pa, i ne piše se Korrect, nego Correct.
''OK'' potiče iz američkog građanskog rata. Kada bi se neka jedinica(četa, npr.) vračala iz akcije, ako su vojnici nosili tablice na kojima piše velikim slovima ''OK'', odnosno ''0K'', to znači ''zero (0) Killed''. Znači da nisu imali gubitaka, niko nije poginuo. To bi značilo ''u redu''.A nula (zero) se u engleskom jeziku često čita kao O, ''0K'' postalo je ''OK''. To se ustalilo u narodu u Americi, i posle rata.
Interesantno je da se u Engleskoj do kraja drugog sv. rata, uopšte nije koristio termin ''OK''. Na žalost, i mi smo počeli da govorimo OK, valjda neko misli da je pametniji, ako žna da kaže ''by the way'', nego da zna da akcentuje reči sopstvanog jezika...
Сухой je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Сухой na korisnoj poruci:
galebns (20.10.2007), no729 (20.10.2007), Pelagijska Argosija (20.10.2007), Spawn BG (20.10.2007)
Stara 20.10.2007, 10:44   #54
JohnnyB
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 213
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Upotreba stranih reči se javlja u bilo kom jeziku (pa i sami Englezi koriste, recimo, francuske izraze - odatle i ono silno zezanje kad Del Troter lupeta na francuskom), i to, samo po sebi, nije opasno. Strašno je koristiti strane reči tamo gde nema potrebe - gde već postoji svoja ili strana odomaćena reč, a najtužnije je ne voditi brigu o svom sopstvenom jeziku i površno njime vladati. Ko zna maternji jezik, može malo da primeni i tuđi.
Ne kaže se bez razloga da ako želiš ubiti jedan narod, ubij mu prvo jezik...

Nije strašno toliko koristiti strane reči u nekom razgovoru u kojem je lakše to objasniti stranom rečju (neko je pomenuo daunlod i apgrejd), već je strašno preterivati u tome i koristiti van svake razumne mere. Nažalost, jedan takav primer imamo i u SK. Ne bih otvarao raspravu o tome jer već postoji topic u temi "Ja, igrač", ali izdvojio bih Kuzmu kao vrhunski primer kako ne bi trebalo da se radi. Dešavalo mi se nekoliko puta da moram da se zamislim nad rečenicom da bih svatio šta je ustvari hteo da kaže.

@Сухой: Preteče me sa objašnjenjem (+rep)


Poslednja ispravka: JohnnyB (20.10.2007 u 10:48) Razlog: link ka akciji
JohnnyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyB na korisnoj poruci:
player1 (12.12.2007)
Stara 20.10.2007, 11:21   #55
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
Сухой kaže: Pregled poruke
Pa, i ne piše se Korrect, nego Correct.
''OK'' potiče iz američkog građanskog rata. Kada bi se neka jedinica(četa, npr.) vračala iz akcije, ako su vojnici nosili tablice na kojima piše velikim slovima ''OK'', odnosno ''0K'', to znači ''zero (0) Killed''. Znači da nisu imali gubitaka, niko nije poginuo. To bi značilo ''u redu''.A nula (zero) se u engleskom jeziku često čita kao O, ''0K'' postalo je ''OK''. To se ustalilo u narodu u Americi, i posle rata.
Moja varijanta je starija
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2007, 12:17   #56
Mare[Bg]
Član
 
Član od: 11.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 356
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Potpuno se slažem da, što je više moguće, treba koristiti srpske reči. Naravno da postoje neki izrazi gde je bolje koristiti strane reči, i smatram da je to u redu sve dok je u nekim granicama. Nego mene brine to što se latinica sve više koristi, a došlo je do te mere, da sam primetio da neki čak ne umeju ni da se potpišu ćirilicom. To smatram nepismenošću. Što se mene tiče, latinicu koristim samo za računarom, zbog lakšeg snalaženja, dok za sve ostalo koristim ćirilicu.
Mare[Bg] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2007, 12:28   #57
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
Сухой kaže: Pregled poruke
''OK'' potiče iz američkog građanskog rata. Kada bi se neka jedinica(četa, npr.) vračala iz akcije, ako su vojnici nosili tablice na kojima piše velikim slovima ''OK'', odnosno ''0K'', to znači ''zero (0) Killed''. Znači da nisu imali gubitaka, niko nije poginuo. To bi značilo ''u redu''.A nula (zero) se u engleskom jeziku često čita kao O, ''0K'' postalo je ''OK''. To se ustalilo u narodu u Americi, i posle rata.
To je jedno od više objašnjenja koja su u opticaju.
Istina je da u stvari niko ne zna tačno kako je izraz OK nastao.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2007, 12:30   #58
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Lightbulb OK

Oko ovog OK: ima mali milion teorija o poreklu izraza, i ne bih smeo da se kladim ni na jednu od njih. Bilo kako bilo, reč je stara, a kod takvih čovek nikad nije sasvim siguran odakle su se pojavile.

Evo šta kaže John Ayto, "Oxford Dictionary of Slang" iz 1999. godine:

O.K., OK, ok, okay, okey (1839) Orig US, abbreviation of orl korrect, used in 1839 by the Boston smart set (see A.W. Read in American Speech (1963) and subsequent discussions). The term was picked up or developed independently as a political slogan (1840) by the supporters of "Old Kinderhook", Martin van Buren, born at Kinderhook, NY

Poslednja ispravka: zoran845 (20.10.2007 u 13:12) Razlog: naslov
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Orvel (20.10.2007), Pelagijska Argosija (21.10.2007)
Stara 20.10.2007, 12:30   #59
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
Što se mene tiče, latinicu koristim samo za računarom, zbog lakšeg snalaženja,
Па пази кад се навикнеш, онда немаш проблема.

@no729
Ма, прави се важна, пошто видим да је сад у моди блебетати свашта на енглеском и изигравати како си "интелектуалац" и "модеран".

Што се мене тиче употреба страних речи је сведена на минимум, јер ипак схватам да ће ме неко боље разумети на српском него на српско-енглеском.
А има ту и помало "психички" елеменат. Ја рецимо , више волим корситити реч "рачунар" него "компјутер" јер некако звучи озбиљније (а у суштини је иста реч само преведена на српски)
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2007, 13:01   #60
PCmaster
Član
 
Član od: 4.5.2007.
Lokacija: Novi Pazar, Srbija
Poruke: 267
Zahvalnice: 365
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

trebamo bre koristiti fond reci srpskog jezika!!! kada cujem hrvate kako kazu u tenisu bas juce: ljubicic nije uspeo djokovicju riternirati (umesto vratit) lopticu...... c, c,c,c,c,c
PCmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
BeoCity aDSL - prevara na srpski način griva Internet usluge 32 13.7.2012 16:38
Srpski jezik! Renee Operativni sistemi 12 18.2.2009 13:17
Travian srpski server (početak s1) B@NE Mrežne igre 107 8.2.2009 20:24
Srpski T9 PDarko Aparati i oprema 1 14.6.2007 2:38
srpski zagor Belfegor Cvet kompjutera 11 25.5.2007 9:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com