Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.12.2016, 13:36   #1
goxy99
Novi član
 
Član od: 16.12.2016.
Poruke: 2
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom DVD rekorder

Nameravam da sa analogne pređem na digitalnu tv (provajder je PoštaNet). Za snimanje programa koristim dvd rekorder (kupljen 2010. godine) koji odlično funkcioniše. Pošto zbog prelaska na digitalnu tv ne bih hteo da se lišim mogućnosti snimanja programa (a pretpostavljam da stari rekorder neće funkcionisati u novim uslovima - ili možda hoće?), zanima me na šta trebam da obratim pažnju prilikom kupovine novog dvd rekordera koji će moći da podrži digitalni signal, i koji model (sa ugrađenim harddiskom) biste mi preporučili.

hvala i pozzz
goxy99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2016, 14:58   #2
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: DVD rekorder

Kada uvedes televiziju javi se ovde i napisi koji uredjaj si dobio jer od njega zavisi. Uglavnom ako dobijes uredjaj samo sa HDMI izlazom onda si u problemu jer HDMI uredjaji uglavnom imaju HDCP zastitu tako da u slucaju da nadjes neki koverter HDMI na komponentni/RCA/S-Video moze biti mrka kapa. Jedini spas ce ti biti da uredjaj koji dobijes pored HDMI ima i komponentni/RCA/S-Video tako da bi mogao da ga povezes na stari DVD rekorder bez problema (rekorderi obavezno pored RF imaju bar 1 video ulaz bio scart/komponentni/RCA/S-Video). Ako ni to nema na STB-u koji dobijes onda samo da se nadas da ce imati USB pa na njemu mozes koristiti DVR funkciju. U suprotnom pre nego sto potpises ugovor trazi da ti daju STB sa PVR funkcijom ili gore pomenutim izlazima.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku el_corona na korisnoj poruci:
goxy99 (16.12.2016)
Stara 16.12.2016, 15:26   #3
goxy99
Novi član
 
Član od: 16.12.2016.
Poruke: 2
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: DVD rekorder

Onda cu prvo da se raspitam o kom STB uređaju se radi, pa se javljam.

Ako sam te dobro shvatio, tvoj savet se odnosi na mogućnost korišćenja starog rekordera u kombinaciji sa novim STB. Ukoliko to ne bude funkcionisalo, pretpostavljam, moraću da obradujem sebe za Novu godinu novim, digitalnim rekorderom . Da li imaš neki predlog ta taj "worst case" slučaj (marka..model..)?
goxy99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2016, 15:55   #4
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: DVD rekorder

Iskreno, nemam konkretan predlog za digitalni rekorder ali bilo koji sa HDCP podrskom bi trebao da bude ok. Iskreno ne znam da li PostaNet koristi HDCP kod svoje televizije (pretpostavljam da preprodaju Telekom IPTV) ali raspitaj se i oko toga da ne bi bacio pare na neki uredjaj poput ovog kineza koji ulavnom moze da zaobidje HDCP kod gamerskih konzola, verovatno moze i kod IPTV-a ali to precizno ne bih znao da ti kazem. Nesto jeftinija verzija koja zavisi od PC-a. Jedini problem moze biti da je HDCP bypass-ovan samo za konzole kao input... U tom slucaju mozes da pojuris neki software za PC, imas brdo STB IPTV Emulatora gde mozes da gledas i snimas TV program direktno na PC-u dok STB koji dobijes od poste koristis recimo samo za normalno gledanje TV-a.

Iskreno, da razmisljam za sebe da ja uvodim IPTV i da mi je bitno snimanje sadrzaja a da necu da komplikujem sebi zivot i da pucam ko zna kolko kinte na digitalni rekorder, pojurio bih IPTV STB sa PVR funkcijom preko USB-a i nabavio bih eksterni hard disk samo za tu potrebu. STB bi morao biti 1080p/60Hz uz napredan PVR firmware.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2016, 11:17   #5
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: DVD rekorder

Mislim da POštaNet nema nikakve veze sa Telekomom i njegovim IPTV-em.

U svakom slučaju, ja preporučujem da se uzme CA modul umesto STBa (ja ga koristim, da bih imao samo jedan daljinac i da bih izbegao kablove što je vie moguće).

Što se tiče DVD rekordera... Iskreno, nisam nikada video ni jedan, niti sam čuo da ih neko koristi, tako da ne mogu da komentarišem taj deo
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
goxy99 (21.12.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
LG video rekorder problem ETR1 Video/TV softver 3 14.1.2013 14:38
DVD rekorder sa hard diskom director ŠDK - Foto i audio/video 1 9.11.2007 15:19
DVD rekorder SAMSUNG DVD-HR753 160GB ? Masha ŠDK - Foto i audio/video 0 17.8.2007 21:45
DVD rekorder Xwave R-100HX ? Masha Šta da kupim? 1 15.8.2007 12:46
Koji DVD rekorder? Serbianboss ŠDK - Foto i audio/video 3 14.1.2007 13:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com