Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.8.2015, 19:08   #21
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Virtualne masine

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ne spadam u grupu Apple zealota koji ne vide dalje od Apple logotipa ali za bilo kakav ozbiljan iOS razvoj iz ličnog iskustva ne preporučujem hackintosh. Za ulazak u Apple vode kad su strpljenje i slobodno vreme na preteku u redu ali za bilo šta ozbiljnije zaista samo Apple oprema. Polovan iMac ili čak MacMini na koji zaista jako malo ljudi obraća pažnju i iskustvo će biti neuporedivo bolje nego na hackintoshu.
Kakav je realno Mac Mini za ozbiljni razvoj iOS aplikacija? Ili je ipak bolje nabaviti polovan klasični Mac?
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2015, 19:18   #22
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Virtualne masine

Sasvim solidno bi završio posao, ali gledaj da preskočiš 2014. modele pošto dolaze bez mogućnosti proširenja RAM memorije. Dakle u startu moraš da odlučiš koliko ti je dovoljno, jer je Apple odlučio da RAM module zalemi na ploču (jedna od najvećih mana). Takođe bi bilo poželjno da dodaš i eksterni HDD za Time Machine Backup, kao i SSD sa kojim OSx prosto leti.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2015, 0:03   #23
user928
Član
 
Član od: 13.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 184
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Virtualne masine

Samo da se nadovezem na hackintosh pricu, sko imas noviju gigabyte maticnu i neku noviju grafiku, i nekih 5 do 10 dana slobodnog vremena moguce je da namestis
user928 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2016, 13:59   #24
tijana 258
Novi član
 
Član od: 8.10.2015.
Poruke: 15
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Virtualne masine

Da li je ikom uspelo da napravi neku alikaciju ili da uspe da isprogramira ono sto je hteo na os x-u na virtualnoj masini?
tijana 258 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2016, 23:14   #25
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Virtualne masine

Testko
Ja sam imao virtuelnu masinu na konfi iz potpisa, i nije se bas nesto proslavila..
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2016, 10:02   #26
Necro
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 156
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 30 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Virtualne masine

Ja sam u virtuelnoj mašini napisao Hello world aplikaciju i sve se na tome završilo. To što sam pokrenuo u virtuelnoj mašini je bilo dovoljno za pisanje hello world aplikacije a da li je dovoljno za nešto više (praćenje nekog kursa) ne znam jer nisam probao. Ako bi me interesovalo da li bih mogao da učim iOS programiranje preko Virtuelne mašine prvo bih pokušao da potražim odgovor na internetu putem nekog pretraživača. To i vama preporučujem.

OSX sam pokrenuo preko virtuelne mašine na laptopu Thinkpad x201:

i5 prve generacije (za laptopove)
8 GB RAM
Kingston v300 SSD

Kod druga sam probao na istom procesoru i običnom hard disku i bilo je nepodnošljivo sporo. Dakle prema mom iskustvu običan hdd nije dovoljan ali SSD koji ne spada među bolje je odradio posao. Vidite takođe da i procesor nije nešto posebno jak.

Softver koji preporučujem za pokretanje OSX-a u virtuelnoj mašini je Vmware. VirtualBox je ovdje mnogo slabiji. Nisam instalirao OSX u virtuelnoj mašini već sam koristio gotov image. Prilikom pokretanja je bilo potrebno izvršiti neka podešavanja ali to je daleko od onoga što se radi prilikom instaliranja. Image koji sam ja koristio je bio od nekih Rusa pa je čitav operativni sistem bio na ruskom. Zbog toga sam morao da nađem opciju koja mijenja jezik i nakon toga sam prebacio OS na engleski. Takođe se sjećam da je postojao neki programčić koji ubrzava OSX kada se pokrene nakon podizanja OSX-a. Šta sam sve koristio sam totalno pozaboravljao. Sjećam se da OSX nisam uspio da podignem iz prve. Bilo je povuci-potegni ali sam praćenjem uputstava sa youtube i torent trekera uspio da ga pokrenem.

Da li će OSX u virtuelnoj mašini biti dovoljan za ono za šta vama treba stvarno ne znam. Ponavljam - izguglajte odgovor. Ono što mogu sa sigurnošću da tvrdim je da može da se napiše hello world aplikacija jer sam to jedino i isprobao
Necro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2017, 10:25   #27
mcdhappy80
Član
 
Član od: 15.6.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Arrow Re: Virtualne masine

Da bi inistalrao Hackintosh potrebna ti je i specifična hardverska konfiguracija.
Čak i nakon uspešne instalacije pitanje je da li će sve raditi i na koji način.
Savet je da utrošeno vreme na ovo uložiš u učenje nekog desktop Linux-a ili kupiš originalni Mac računar.
mcdhappy80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2017, 14:40   #28
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Virtualne masine

Iskreno, mislim da ako imas Intel procesor sa nekom ATX plocom, tesko da ne mozes da instaliras Mac. Uspesno sam instalirao i Sierra i El Capitan. Laptopovi su daleko veci problem od desktop masina jer ima jako jako mali broj laptopova kojima sve radi iz prve, pogotovo wireless.
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HDD za WIN i upgrade masine ? acony Šta da kupim? 9 4.7.2015 12:17
Upgrade masine do 150 evra forTz.LoGiTeCh^ Ostale komponente 18 20.10.2014 8:36
Sklapanje tihe masine Vladimiros ŠDK - Konfiguracije 22 27.10.2013 12:36
Dilema oko nove masine Zmajodkaraburme ŠDK - Osnovne komponente 7 10.1.2013 15:46
Upgrade masine za multitasking Vlad Cepesh ŠDK - Osnovne komponente 4 18.11.2012 2:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com