Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2015, 22:21   #1
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom JetBrains Toolbox

Evo prilike da se jeftino nabave proizvodi ove kompanije (svako ko je čuo za IntelliJ, WebStorm, PyCharm CLion, PHPStorm itd. zna o čemu govorim).

JetBrains od 2. novembra prelazi na sistem pretplate, tzv. JetBrains Toolbox, koji će zameniti dosadašnji sistem kupovine licenci na godišnjem nivou.

Najbolja stvar, pun paket omogućava download i korišćenje svih JetBrains programa u isto vreme. Dakle umesto korišćenja IntelliJ kao ultimativne platforme za sve i svašta sada po potrebi može da se preuzme svaki IDE zasebno (i koristi u isto vreme).

JetBrains Toolbox

FAQ

Cenovnik
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2015, 10:59   #2
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

A mi što imamo džabe preko univerziteta? xD

EDIT: U prevodu ako imaš bilo koji aktivan mejl sa .edu u sebi imaš džabe jetbrains proizvode

Poslednja ispravka: Teva (4.9.2015 u 13:32)
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 11:40   #3
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

Na ovo imam samo da kažem: JetBrains PROPO.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 19:36   #4
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Na ovo imam samo da kažem: JetBrains PROPO.
Zašto tako misliš?

JetBrains proizvode (izuzev Community i EAP verzija naravno) i onako ne možeš da koristiš ako nemaš licencu koja se trenutno nabavlja na godišnjem nivou. Uopšte je nebitno da li se stvar zove "godišnja pretplata" ili "godišnja licenca", praktično se ništa ne menja osim stavke koja je po meni jako bitna i ide isključivo u korist korisnika - pretplata daje pristup svim proizvodima.

Konkretan primer. Treba da radim na Python projektu ali PyCharm nije baš toliko orijentisan na front-end kao WebStorm pa mi realno trebaju oba. Da bi licencirao oba trenutno mi treba poprilična suma novca, $99 za PyCharm + $49 za WebStorm. I završim recimo projekta za tri meseca pa ispadne da ostalih devet meseci ne koristim ni jedan ni drugi. Praktično bačene pare. Umesto toga mogu da iskoristim pretplatu. $7.90 za PyCharm po mesecu + $7.90 za WebStorm po mesecu, puta tri meseca ispada $47.

A šta ako mi recimo često trebaju različiti programi iz njihove ponude. Do sada je jedina opcija bila IDEA za $199 koja je više orijentisana na Javu i nije tako lepo profilisana za konkretne platforme (front-end, PHP, Python...). A šta ako mi zatreba CLion? Ili AppCode? Cifra se jako brzo popne na $300-400 dolara godišnje.

Ovako sa pretplatom sve to dobiješ za $149 godišnje i plus nemaš nikakva ograničenja tipa samo jedan program u isto vreme. Kako je to lošiji deal od sadašnjeg sistema?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 21:39   #5
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

Verovatno nisi dobro pročitao na njihovom blogu.

Planiraju da ukinu mogućnost da kupiš permanentnu licencu, već da samo možeš da kupiš ograničenu pretplatu. Dakle, program nećeš moći da upališ ako nisi platio reket. U komentarima na blogu bukvalno svi negoduju i najavljuju da više neće preporučivati JetBrains proizvode drugima i da će sami preći na druga rešenja. Ne zato što ne mogu da plate nego zato što neće da prihvate da rentiraju softver. Pričaju da njihove firme koje su kupile JetBrains softver (posle ubeđivanja rukovodilaca) sada sigurno neće više hteti ako licenca nije permanentna.

To što si napisao je klasičan kontra argument i takvi multipraktik ljudi su u manjini. Većina radi sa jednom tehnologijom duže vreme. Neke od kolega u firmi rade samo na PHP-u. Recimo jedan kolega je kupio PHPStorm i nije upgrejdovao 3 godine jer mu je ta verzija bila sasvim dovoljna (to jest i dalje je mu je bila bolja do bilo kog drugog rešenja za PHP). Po novom bi bio primoran da plati reket da bi mogao da nastavi da koristi softver.

Zato ljudi negodiju, jer im to ograničenje lebdi nad glavom, a imaš i indie developere kojima može da se desi da nisu pri parama trenutno a licenca će da im istekne uskoro. I šta da rade. Ovako nisu morali da brinu.

Da su samo dodali ovu šemu nebi bilo problema. Ali oni planiraju da ukinu dosadašnju. E to je problem. Ne sporim da ovo može da bude dobro za neke, ali nije za sve. Ni jedna promena nije ka boljem ako nije ka boljem za sve, ili bar nije ka gorem ni za koga.

Poslednja ispravka: ivan90BG (5.9.2015 u 21:59)
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivan90BG na korisnoj poruci:
player1 (9.9.2015)
Stara 5.9.2015, 22:58   #6
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Planiraju da ukinu mogućnost da kupiš permanentnu licencu, već da samo možeš da kupiš ograničenu pretplatu. Dakle, program nećeš moći da upališ ako nisi platio reket.
Postojeću permanentnu licencu zadržavaš ukoliko ne pređeš na novi sistem. Niko ti neće oduzeti pravo da pokreneš bilo koji IDE samo zato što nisi prešao na novi sistem. Jedini nedostatak je što nećeš imati pristup novim verzijama nakon stupanja na snagu novog pretplatničkog sistema.

Izvod iz FAQ-a (https://sales.jetbrains.com/hc/en-gb)

Citat:
Does this affect existing software purchased under a perpetual license?

No. Any licenses purchased before November 2nd, 2015 remain valid and will continue working indefinitely according to the corresponding license terms.
Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
U komentarima na blogu bukvalno svi negoduju i najavljuju da više neće preporučivati JetBrains proizvode drugima i da će sami preći na druga rešenja. Ne zato što ne mogu da plate nego zato što neće da prihvate da rentiraju softver. Pričaju da njihove firme koje su kupile JetBrains softver (posle ubeđivanja rukovodilaca) sada sigurno neće više hteti ako licenca nije permanentna.
Svi znamo da su komentari na blogovima prosto puni ljudi koji imaju autoritet da donose takve odluke
Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
To što si napisao je klasičan kontra argument i takvi multipraktik ljudi su u manjini.
Nije to nikakav "kontraargument" već poznat problem za svakoga ko se našao u situaciji da bira između recimo pomenutog PyCharma i WebStorma na jednoj strani i punokrvnog IDEA. Hoćeš li da kupiš dva specifičnija alata i platiš manje ili kupiš mamuta koji sve poseduje ali zato košta kao zdrav bubreg na crnoj berzi u Pakistanu?
Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Recimo jedan kolega je kupio PHPStorm i nije upgrejdovao 3 godine jer mu je ta verzija bila sasvim dovoljna (to jest i dalje je mu je bila bolja do bilo kog drugog rešenja za PHP). Po novom bi bio primoran da plati reket da bi mogao da nastavi da koristi softver.
Reci drugaru da JetBrains od kad PHPStorm postoji nudi EAP verziju koja je potpuno funkcionalna i to "za dž" (ima čak više funkcija nego stable verzija).

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Zato ljudi negodiju, jer im to ograničenje lebdi nad glavom, a imaš i indie developere kojima može da se desi da nisu pri parama trenutno a licenca će da im istekne uskoro. I šta da rade. Ovako nisu morali da brinu.
Ko sad peca kontraargumente? Pa i indie developeri mora da plate JetBrains softver ako ga koriste zar ne? Razlika je u tome što recimo Jetbrains nudi razne povoljnosti i popuste za startup firme. Ako si indie developer dobiješ 50% popusta za sav softver. Ako si open source ili deo obrazovne institucije dobiješ sve "za dž".

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Da su samo dodali ovu šemu nebi bilo problema. Ali oni planiraju da ukinu dosadašnju. E to je problem. Ne sporim da ovo može da bude dobro za neke, ali nije za sve. Ni jedna promena nije ka boljem ako nije ka boljem za sve, ili bar nije ka gorem ni za koga.
Znaš kako, kukali su i kad je Adobe rešio da pređe na cloud. Bilo je povuci-potegni, "jao mi prelazimo na alternativna rešenja" a eno... Dve godine kasnije skoro svi ti što su kukali i dalje koriste Adobe. JetBrains je veoma specifična kompanija jer su svoj biznis model izgradili na slušanju potreba njihovih klijenata. Ako većina smatra da nešto nije fer apsolutno sam siguran da će ponuditi alternative. Ja ne mogu da se setim nijedne druge firme gde pojedinac može da ostavi feature request u njihovom trackeru i da za dve nedelje vidi taj feature u EAP verziji njihovog softvera. Softver im dobije bar po tri-četiri osveženja svake nedelje, njihove bete bolje funkcionišu bolje od stable verzija konkurencije, support je besprekoran.

Dvadeset godina sam u ovom biznisu. Video sam i koristio praktično sve što postoji. JetBrains je jedina firma koja je uspela da ostavi neverovatno konzistentan pozitivan utisak na mene. Ja ću lično podržati novi sistem jer smatram da mi se neuporedivo više isplati od zasebne kupovine. Plus, kompletan ekosistem mi apsolutno odgovara. Još kad 0xDBE izađe u punom izdanju (biće sastavni deo punog paketa) neću morati više da koristim nikakve alternative za DBA. $149 godišnje je mizerna cena za ono što dobijam za uzvrat.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2015, 13:26   #7
brano88
Član
 
Član od: 1.7.2014.
Lokacija: Bijeljina
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 59 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

Katastrofa zivota mi... Sreca pa Eclipse dovoljno dobro parira Intellij-u.
brano88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2015, 10:00   #8
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

@Neutrino kolko te plaćaju da ih reklamiraš ovako? D

Inače slažem se da su JetBrains IDE rešenja odlična Iskren da budem ne verujem da će iko preći na nešto drugo čak i da dupliraju cenu jer su pomenuta IDE rešenja previše udobna i funkcionalna i neko ko radi intezivno (za pare) će pre da žrtvuje par dolara nego veći(ili manji) broj sati koji bi potrošio na tehničke gluposti u drugom IDEu.

Plus, ima narodnih verzija
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2015, 11:38   #9
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
@Neutrino kolko te plaćaju da ih reklamiraš ovako? D
Kutiju sarajevske Drine na svakih 2000 referala.
Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
Plus, ima narodnih verzija
Nah, softver im se osvežava bar dva-tri puta nedeljno. Ko je lud da drži korak sa "krekovanjem".
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2015, 16:24   #10
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

I CLion prešao na EAP program.

http://blog.jetbrains.com/clion/2015...opens-1-2-eap/
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2015, 18:20   #11
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

I AppCode dobio EAP varijantu

http://blog.jetbrains.com/objc/2015/...ap-starts-now/

Ajmo polako celu JetBrains ponudu da prebacimo na EAP. Sve "za dž"
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2015, 15:21   #12
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

Def više od jedne sarajevske drine xD
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2015, 21:05   #13
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

Ma imam ih na Twitter-u i G+-u. Tako odmah saznam najnovije vesti.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2015, 13:22   #14
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

Stigla paklica Drine tako da mogu da nastavim

I PyCharm dobio svoj EAP

http://blog.jetbrains.com/pycharm/20...5-eap-opening/
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2015, 21:15   #15
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

I na kraju razrešenje situacije oko uvođenja pretplate

http://blog.jetbrains.com/blog/2015/...-announcement/
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2015, 12:55   #16
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

Eto vidiš da je JetBrains ipak bio propo u očima većine svojih mušterija. Situacija se sada razvila na bolje u neku ruku čak i u odnosu na prethodni model. Može da se uzme sve što imaju za 250 sa perm licencom. Ali recimo samo IDEA košta 150 sa perm licencom. Ali ne sme da se prekida da bi dobio niže cene za sledeće godine. Ako se prekine uzastopno plaćanje onda mora da se opet plati 150 za novu verziju. Ranije je bilo početna 200, obnova 100, ali je moglo da se obnovi za 100 kad oćeš, i posle par godina. I takođe ako prekineš pretplatu posle godinu dana moraš da se vratiš na verziju softvera koju si imao kad si počeo da plaćaš. Ako je tako, bolje da je ostalo 200 i 100 kad oćeš. Odgovorili su na primedbe korisnika, ali ipak neće ostati isto.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2015, 17:31   #17
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Eto vidiš da je JetBrains ipak bio propo u očima većine svojih mušterija. Situacija se sada razvila na bolje u neku ruku čak i u odnosu na prethodni model. Može da se uzme sve što imaju za 250 sa perm licencom. Ali recimo samo IDEA košta 150 sa perm licencom. Ali ne sme da se prekida da bi dobio niže cene za sledeće godine. Ako se prekine uzastopno plaćanje onda mora da se opet plati 150 za novu verziju. Ranije je bilo početna 200, obnova 100, ali je moglo da se obnovi za 100 kad oćeš, i posle par godina. I takođe ako prekineš pretplatu posle godinu dana moraš da se vratiš na verziju softvera koju si imao kad si počeo da plaćaš. Ako je tako, bolje da je ostalo 200 i 100 kad oćeš. Odgovorili su na primedbe korisnika, ali ipak neće ostati isto.
Pa sama IDEA od kad postoji košta 199€. Godišnja obnova 99€. Po novom, sistemu je dobijaš za 89€ plus drugu godinu potpuno besplatno a obnova za treću i svaku sledeću godinu je čak jeftinija nego pre. Po kojoj uvrnutoj logici je novi sistem lošiji od trenutnog?

Ovo za dobijanje verzije sa početka pretplate kad se prekine sa plaćanjem je veoma lepo objašnjeno i više nego fer. Zašto? Pa zato što bi u suprotnom svako mogao na dva-tri meseca da plati 8€ (pretplata za jedan mesec) i da mu trajno ostane najsvežija verzija softvera. Tako nešto ne bi bilo fer prema klijentima koji plaćaju godišnju pretplatu.

Sa svim izmenama koje su uradili u poslednjih mesec dana, posebno uvođenjem EAP programa za skoro sve svoje proizvode, JetBrains je ostavio i više nego fer opcije za sve svoje korisnike. Ko hoće da nastavi da ih podržava, a apsolutno sam siguran da većina profesionalaca hoće, preći će na sistem pretplate. Ko ne želi i dalje može da koristi EAP koji je "za dž". Pa ja koji imam njihove licence već pet-šest godina 99% vremena koristim EAP verzije njihovog softvera.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2015, 17:47   #18
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Pa sama IDEA od kad postoji košta 199€. Godišnja obnova 99€. Po novom, sistemu je dobijaš za 89€ plus drugu godinu potpuno besplatno a obnova za treću i svaku sledeću godinu je čak jeftinija nego pre. Po kojoj uvrnutoj logici je novi sistem lošiji od trenutnog?
Za toliko dobijaju postojeći korisnici. Ja nisam potojeći korisnik, tako da ti je argument ništavan.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ovo za dobijanje verzije sa početka pretplate kad se prekine sa plaćanjem je veoma lepo objašnjeno i više nego fer. Zašto? Pa zato što bi u suprotnom svako mogao na dva-tri meseca da plati 8€ (pretplata za jedan mesec) i da mu trajno ostane najsvežija verzija softvera. Tako nešto ne bi bilo fer prema klijentima koji plaćaju godišnju pretplatu.
Prvo IDEA je 14 mesečno, ne 8. Kako bi to u suprotnom ljudi uzimali trajno za par mesečnih pretplata? To što sam ja naveo i to što ti pričaš ne isključuju jedno drugo. Ako platiš za par meseci i prestaneš ne možeš više da koristiš softver. Tu se ništa ne bi promenilo ako bi davali licencu za najsvežiju verziju kad platiš godinu dana.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2015, 19:05   #19
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Za toliko dobijaju postojeći korisnici. Ja nisam potojeći korisnik, tako da ti je argument ništavan.
Postaješ već naporan jer se i ne trudiš da pročitaš detalje. 89€ je cena ako poseduješ bilo koji drugi JetBrains proizvod. Ne mora da bude uopšte IDEA. Može da bude stara licenca za WebStorm od pre pet godina i opet ćeš dobiti tu povlašćenu cenu. No ajde da pretpostavimo da si potpuno nov korisnik? Prve godine nećeš platiti 89€ nego 149€. To je i dalje 50€ manje od cene koju trenutno plaćaš za novu licencu.

Ajde da napravimo trogodišnji presek troškova za novog korisnika. 199€ za prvu licencu + 2 puta po 99€ za obnovu = 397€ po trenutnom sistemu. 149€ + 119€ + 89€ = 357€ po novom sistemu. Znači čak i ako si nov korisnik uštedećeš 40€ plus svake sledeće godine štediš po još 10€ na obnovi.

Ajde sad da uporedimo postojeće korisnike. 99€ (prva obnova) + 2 puta 99€ = 297€ po trenutnom sistemu. 89€ + druga godina besplatna + 89€ = 178€ po novom sistemu. Ne znam za tebe ali mene su u školi učili da je 178 manje od 297.
Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Prvo IDEA je 14 mesečno, ne 8. Kako bi to u suprotnom ljudi uzimali trajno za par mesečnih pretplata? To što sam ja naveo i to što ti pričaš ne isključuju jedno drugo. Ako platiš za par meseci i prestaneš ne možeš više da koristiš softver. Tu se ništa ne bi promenilo ako bi davali licencu za najsvežiju verziju kad platiš godinu dana.
Ja prelazak na novi sistem posmatram iz ugla već postojećih korisnika jer sam i sam jedan od njih. To znači da bih po novom sistemu već trebalo da imam bar četiri "stalne" verzije. Kada bi po prestanku pretplate ostajala poslednja verzija mogao bih na svakih šest meseci da uplatim po 14,90€ i voila. Imam najnoviju verziju za 29,80€ godišnje umesto za 89€. To možda za mene deluje super ali sa takvim planom JetBrains bi propao za godinu-dve.

I na kraju svako treba da odluči za sebe da li želi da podrži odluku JetBrainsa da pređe na novi biznis model. Ja lično ću učiniti to ali ne zato što je novi model za mene povoljniji već zato što ne želim da JetBrains kao kompanija propadne. Mislim, ko ne želi da ih podrži i dalje može da nastavi da koristi EAP ili čak piratske verzije ali ako JetBrains propadne za koju godinu neće više biti ni EAP-a ni piratskih verzija.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2015, 20:51   #20
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

* Po starom sistemu, platim sad 200, kad istekne jedna godina imam najsvežiju verziju. Od tada prođe godina neplaćanja. Onda platim 100 dobijem novu verziju i još godinu dana apdejta. Dakle 3 godine od početka korišćenja imam najsvežiju verziju za stalno. Ukupan trošak je 300.
* Po novom. Dam sada 150. Za godinu dana moram da dam još 120 da se nebi vration na verziju s početka, pa opet za godinu dana još 90 da se ne bi vratio na onu drugu. I onda prestanem da plaćam. To je 360 dato za 3 godine, a ostajem na verziji koja je bila 2 godine od početka plaćanja.
* Ako po novom preskočim jednu godinu, biću na godinu dana starijoj verziji još godinu dana (koja će do tada postati 2 godine starija). Plaćam opet 150 nanovo, i na kraju treće godine sam na verziji staroj godinu dana i dao sam 300. (nadam se da se vidi da je stara varjanta bolja)

Znači ovde poredim krajnji rezultat (u smislu kolko sam platio i na koju verziju imam pravo zauvek), ako preskočim jednu godinu plaćanja po starom sa oba slučaja po novom. Naravno, ako ne preskočim ništa po starom, dajem 400, ali je krajnji iskod (na koju verziju imam pravo zauvek) isti kao da sam dao 300, a jedino što sam izgubio je što u drugoj godini korišćenja nisam imao apdejtove. E to je fleksibilnost starog modela.

Zakasnim li da uplatim sledeću godinu gubim popust i vraćam se na godinu dana staru verziju. Ta varjanta mi onda lebdi stalno nad glavom.

MIslim da možemo da se složimo da se ne slažemo

Poslednja ispravka: ivan90BG (19.9.2015 u 21:10)
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Tutorial - kako sklopiti nov kompjuter Win32 Modovi 67 23.8.2013 0:49
[Android] Koji Sony telefon uzeti? La.Prestige Aparati i oprema 40 4.8.2013 14:19
Linux lošije iskorišćava hardware od Windowsa? rudar Slobodni softver 35 2.8.2011 0:56
Samsung T220 crkla podrška za HDCP, ličilo na "gremslinski" problem zokocx Kvarovi 1 23.6.2011 23:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com