Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2007, 0:00   #41
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Ne vidim sto bi to bio problem? Jel eksterni ili...
Nije
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2007, 0:03   #42
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

@Marko93: jeste, a kada povezuje preko USB-a, trebaju mu drajveri a to je MT882, cini mi se. @stewazy: planiras li ti da zavrsis to danas ili cemo i dalje da spamujemo po temi? Ucitaj default vrednosti u BIOS i povezi modem i komp preko Etherneta, da vidimo sta se desava i da bi znali sta cemo dalje, OK?
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
stewazy (29.12.2007)
Stara 29.12.2007, 0:04   #43
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
@Marko93: jeste, a kada povezuje preko USB-a, trebaju mu drajveri a to je MT882, cini mi se. @stewazy: planiras li ti da zavrsis to danas ili cemo i dalje da spamujemo po temi? Ucitaj default vrednosti u BIOS i povezi modem i komp preko Etherneta, da vidimo sta se desava i da bi znali sta cemo dalje, OK?
Ajd uradicu to samo da popisem sadasnje stanje
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2007, 0:24   #44
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

NE RADI I DALJE
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2007, 4:56   #45
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

A da li se promenilo sta u Device Manager-u, pod Network Adapters? Jesi dobio novu konekciju u Network Connections? Da li je sve isto tu i kada povezes kabl i ukljucis modem?
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2007, 12:04   #46
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

Ma nema uopste neteork adaptera u device manageru kada modem prikljucim putem etherneta, a samim ti nema nista u network conections - u ucontrol panelu
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2007, 16:33   #47
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

Jesi uradio sta u medjuvremenu? Kod tebe nesto nije kako treba, ili su losi drajveri ili je los BIOS na ploci. Probaj da skines novi drajver za LAN sa neta pa ga instaliraj. Ako ni to ne pomogne, verovatno bi novi BIOS ali mislim da je bolje da das tih 300 dinara i kupis mreznu kartu nego da se mucis sa tim. Ovako treba da ti stoji u Network Adapters (Realtek, ovo drugo je wireless ):
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	dmanager.JPG
Viđeno:	45 puta
Veličina:	39,7 KB
ID:	16428  
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
stewazy (30.12.2007)
Stara 30.12.2007, 16:42   #48
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Jesi uradio sta u medjuvremenu? Kod tebe nesto nije kako treba, ili su losi drajveri ili je los BIOS na ploci. Probaj da skines novi drajver za LAN sa neta pa ga instaliraj. Ako ni to ne pomogne, verovatno bi novi BIOS ali mislim da je bolje da das tih 300 dinara i kupis mreznu kartu nego da se mucis sa tim. Ovako treba da ti stoji u Network Adapters (Realtek, ovo drugo je wireless ):
Nista onda jedino da flashujem bios ili da kupim Realtek - ima ga u shopu oko 350din takodje sam skinuo najnoviji driver i opet nista
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2007, 16:51   #49
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

Ljudi kako sada da flashujem bios skinuo sam najnoviji sa sajta proizvodjaca maticne ploce i kada ga pokrenem pita koji program da koristi ???
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2007, 18:37   #50
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

Mani se flešovanja BIOS-a matične ako to dosad nisi radio, rizikuješ da skrljaš ceo sistem. Bilo koje drugo je rešenje manje bolno i opasno. Proces "flešovanja" ne sme da se prekine, a sada su nestanci struje česti...

Ja bih (ponovo) pokušao da reinstaliram LAN drajver matične ploče. Da ti kažem šta se meni desilo: kupio sam LAN karticu (ploča nema ugrađenu podršku za mrežu), instalirao je, instalirao drajver sa CD-a koji je uz nju išao. Pošto sam karticu kupio da bi "crossover" kablom povezao dva kompa, a nešto nije bilo u redu prvo sa kablom, pa... (da ne dužim), ja ti dignem posle nekog vremena ruke od povezivanja. To je bilo pre par godina. Kad sam u junu dobio ADSL, rešim da spojim modem preko do tada nekorišćene LAN kartice, kad - neće. Ispostavi se na kraju da je drajver za karticu bio loše instaliran, i kad sam napravio reinstalaciju istog - prorade! Evo ga i dan-danas šljaka.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
stewazy (30.12.2007)
Stara 30.12.2007, 20:07   #51
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Mani se flešovanja BIOS-a matične ako to dosad nisi radio, rizikuješ da skrljaš ceo sistem. Bilo koje drugo je rešenje manje bolno i opasno. Proces "flešovanja" ne sme da se prekine, a sada su nestanci struje česti...

Ja bih (ponovo) pokušao da reinstaliram LAN drajver matične ploče. Da ti kažem šta se meni desilo: kupio sam LAN karticu (ploča nema ugrađenu podršku za mrežu), instalirao je, instalirao drajver sa CD-a koji je uz nju išao. Pošto sam karticu kupio da bi "crossover" kablom povezao dva kompa, a nešto nije bilo u redu prvo sa kablom, pa... (da ne dužim), ja ti dignem posle nekog vremena ruke od povezivanja. To je bilo pre par godina. Kad sam u junu dobio ADSL, rešim da spojim modem preko do tada nekorišćene LAN kartice, kad - neće. Ispostavi se na kraju da je drajver za karticu bio loše instaliran, i kad sam napravio reinstalaciju istog - prorade! Evo ga i dan-danas šljaka.
Evo sada kada sam hteo da obrisem NIVIDIA driver pojavi mi se lista za biranje koji ostaju, a koji idu i ja obrisem, restartujem sistem, pokrenem nove Nvidia drivere i odchekiram izmedju ostalog i ehternet driver i dignem sistem pa ponovo idem na uninstal NVIDIA driver i ponovo mi se pojavi lista, a na listi nema enternet drivera kako da ga instaliram drugacije
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2007, 22:33   #52
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

Izvini, ali ja ti nisam pravi čovek za pomoć oko drajvera. Nećeš mi verovati, ali ni sam ne znam kako sam uspeo da instaliram pravi drajver za PCI LAN karticu. Petljao sam jedne večeri, nije išlo, sve mi se smučilo pa sam otišao da spavam. Znam da zvuči bez veze, ali kad sam ujutru pokrenuo komp - LAN mi je proradio.

Moj savet: ostavi problem da prespava, pa sutra rano kreni lagano.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
stewazy (31.12.2007)
Stara 31.12.2007, 5:26   #53
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

Kod tebe je problem sto Win ne prijavljuje hardware, tj. Ethernet adapter. Lako je instalirati drajvere kada je uredjaj prepoznat. Probaj u Control Panel-u da pokrenes Add Hardware i vidis da li ce da bude prepoznat. Eventualno, ako ga ni tada ne nadje, ponudice ti listu uredjaja. Tu izaberi mreznu kartu i kada ti bude trazio drajvere, ponudi mu te za tvoju LAN (ako su ti drajveri u jednom fajlu, moraces da ih raspakujes, tj. nadjes posebno).
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
stewazy (31.12.2007)
Stara 31.12.2007, 17:41   #54
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Kod tebe je problem sto Win ne prijavljuje hardware, tj. Ethernet adapter. Lako je instalirati drajvere kada je uredjaj prepoznat. Probaj u Control Panel-u da pokrenes Add Hardware i vidis da li ce da bude prepoznat. Eventualno, ako ga ni tada ne nadje, ponudice ti listu uredjaja. Tu izaberi mreznu kartu i kada ti bude trazio drajvere, ponudi mu te za tvoju LAN (ako su ti drajveri u jednom fajlu, moraces da ih raspakujes, tj. nadjes posebno).
KAda biram hardware u listi nigde nema network adaptera pa sam onda isao na add new hardware devide i tamo izaberem network adaptere i tamo pishe
Manufacturer - Microsoft i network adapter bla bla i onda ja ubacim CD i idem no ono from disk i on instalira i evo slike
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	untitled.jpg
Viđeno:	22 puta
Veličina:	62,8 KB
ID:	16461  
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2008, 5:36   #55
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

Citat:
stewazy kaže: Pregled poruke
KAda biram hardware u listi nigde nema network adaptera pa sam onda isao na add new hardware devide i tamo izaberem network adaptere i tamo pishe
Manufacturer - Microsoft i network adapter bla bla i onda ja ubacim CD i idem no ono from disk i on instalira i evo slike
Pomagajte please
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2008, 12:47   #56
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

Mrezna ti je iskljucena u BIOS-u.Obicno postoji opcija Integrated peripherials u BIOS-u i tamo stavka LAN ili MAC interface i nju moras staviti na enable.Koju plocu imas ako se ne snadjes da mozemo da ti kazemo gde da ukljucis mreznu kartu?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
stewazy (2.1.2008)
Stara 2.1.2008, 12:58   #57
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

Citat:
Mario Pavicevic kaže: Pregled poruke
Mrezna ti je iskljucena u BIOS-u.Obicno postoji opcija Integrated peripherials u BIOS-u i tamo stavka LAN ili MAC interface i nju moras staviti na enable.Koju plocu imas ako se ne snadjes da mozemo da ti kazemo gde da ukljucis mreznu kartu?
Eee ono MAC interface sam chitao negde na ploci i to kada kuljucim onda mi se pojavi LAN nesto i to da ukljucim pa onda da probam add new hardware PS imam K8NE-Deluxe
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2008, 13:10   #58
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

Jeehaw proradio je ukljucio sam onaj MAC interface i tu onboard LAN nesto i pepoznao ga je kom i ubacio sam drivere i radi!!!

Hvala vam puno na pomoci!!
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2008, 13:21   #59
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

To bi trebalo da je ukljuceno kada si ucitao default podesavanja u BIOS. Besan ti taj BIOS!
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2008, 20:47   #60
nemanja.pavlovic
Novi član
 
Član od: 8.7.2008.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje na net preko LAN kartice

pomagajte ako neko zna.imam bezicni internet i povezao sam moj kucni i laptop preko ukrstenog lan kabla i podesio parametre (ip adresu i onu podmreznu masku 255...) u obadve lan kartice.racunari su umrezeni i pojavljuje se ikonica da je povezan laptop na internet u mreznim vezama.sve mi dobro radi pri prebacivanju sa jednog na drugi kompjuter ali laptop nece na internet nikako ali prijavljuje da je povezan.na laptopu mi je sp3 a na desktopu sp1.pomagajte ako neko zna.HVALA
nemanja.pavlovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
povezivanje 4 kompa preko switcha? Dudka Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 7.1.2014 18:54
Umrežavanje dva računara i povezivanje preko ADSL modema Jotke85 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 18.8.2009 0:40
Povezivanje kompjutera na TV nikola87 Video/TV softver 26 7.8.2008 10:15
Ne uspevam da dobijem sliku preko DVI izlaza sa SapphireX1650PRO AGP na LG L204wt ? sstefan Grafika 0 27.10.2007 13:16
Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :( polarnimeda Kvarovi 56 5.2.2007 13:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com