Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.6.2008, 10:59   #1
Atm0lifter
Novi član
 
Član od: 23.4.2008.
Lokacija: <nBg>
Poruke: 21
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Atm0lifter
Određen forumom Glupi MKV i jos gluplji DVD

Svi koji skidate bilo kakav HD sadrzaj sa neta znate da oni uvek dolaze u .mkv formatu koji je eto necitljiv u vecini DVD plejera, a meni plazma zvrji neiskoriscena jer sam je za tu namenu i kupio da bih ko covek mogao da gledam filmice Postoji li neko programce da convertuje iz .mkv u neki citljiv format (koji su uopste citljivi na samsung dvd)...hvala unapred!
Atm0lifter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atm0lifter na korisnoj poruci:
DragonSlayer (12.6.2008)
Stara 12.6.2008, 11:33   #2
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Glupi MKV i jos gluplji DVD

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=30004
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2008, 12:37   #3
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Glupi MKV i jos gluplji DVD

Ne znam odakle ti je palo napamet da probas da pustis MKV u DVD playeru? MKV je jedan open-source kontejner koji u opste nije standardizovan, pa iz tog razloga nema hardversku (standalone) podrsku. Logicno je da DVD player pusta samo DVD diskove sto znaci MPEG2 rezolucije do 720x576, ali kao sto sam znas sada postoje plejeri koji pustaju DivX, NeroDigital MP4, sve u svemu ni jedan od tih formata nece biti reprodukovan ukoliko je rezolucija prelazi SD (standard definition) sto znaci svi oni jednostavno padaju u vodu kada je HD.

MKV ripove koje ti skidas su verovatno 720 i 1080 formata, sto su dosta vece rezolucije u odnosu na klasican SD i DVD.

Konverzijom MKV u citljiv format za tvoj DVD, neces postici ama bas nista, mislim nema nista od uzivanja na tvojoj plazmi, odnosno ja ti preporucujem da za taj film ne trosis vreme konvertujuci ga iz MKV u DVD ili DivX (ako ti player podrzava) vec da lepo skines ili kupis/iznajmis iz DVD kluba u DVD/DivX formi. Posto konvertovanjem iz MKV-a moras da smanjis rezoluciju, pa kvalitet nekada moze biti i dosta los, jer ja bar ne znam one click soluciju koja to odradjuje maximalno dobro.

Poenta price je da DVD player+Plazma ne mogu da ti pruze uzitak i da moras da se zadovoljis sa klasicnim DVD filmovima, jer konverzijom iz mkv-a u DVD dobijas potpuno istu stvar.

Ukoliko zelis da uzivas u FullHD-u moraces da prikljucis plazmu za neki PC koji mora imati dual core procesor i neku DVVA graficku da bi reprodukcija MKV i ostalih HD sadrzaja.

Ili da pazaris neli BluRay player, mada ni bluray playeri ne podrzavaju MKV jer nije standard, pa bi taj MKV morao konvertovati u BluRay Program stream sto se moze lako odraditi, odnosno samo promena kontejnera.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NenadN na korisnoj poruci:
Atm0lifter (12.6.2008)
Stara 12.6.2008, 13:00   #4
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Glupi MKV i jos gluplji DVD

Možeš MKV da prebaciš u DVD sa programom ConvertXtoDVD.
Ili kupi ovo...
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2008, 17:12   #5
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Glupi MKV i jos gluplji DVD

Citat:
Atm0lifter kaže: Pregled poruke
Svi koji skidate bilo kakav HD sadrzaj sa neta znate da oni uvek dolaze u .mkv formatu koji je eto necitljiv u vecini DVD plejera, a meni plazma zvrji neiskoriscena jer sam je za tu namenu i kupio da bih ko covek mogao da gledam filmice Postoji li neko programce da convertuje iz .mkv u neki citljiv format (koji su uopste citljivi na samsung dvd)...hvala unapred!
Nema resenja za pustanje .mkv-a na standalone playerima.
Ili da kupis BluRay player, pa konvertujes u format koji moze da pusta, ili povezi PC preko HDMI-a na TV i tako pustaj .mkv(znaci, direktno sa PC-a).
Jbg, HD je skupa stvar.
TV, player, filmovi, zvuk...
Celokupni jump sa SD-a na HD se ne zasniva samo na prostoj promeni TV-a, ima tu jos gomila stvari...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2008, 21:40   #6
Atm0lifter
Novi član
 
Član od: 23.4.2008.
Lokacija: <nBg>
Poruke: 21
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Atm0lifter
Određen forumom Re: Glupi MKV i jos gluplji DVD

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Nema resenja za pustanje .mkv-a na standalone playerima.
Ili da kupis BluRay player, pa konvertujes u format koji moze da pusta, ili povezi PC preko HDMI-a na TV i tako pustaj .mkv(znaci, direktno sa PC-a).
Jbg, HD je skupa stvar.
TV, player, filmovi, zvuk...
Celokupni jump sa SD-a na HD se ne zasniva samo na prostoj promeni TV-a, ima tu jos gomila stvari...
pa jos malo mi stize radeon 3870 sa HDMI portom pa cu onda komp povezati direkt na njega...hvala na pomoci
Atm0lifter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Smešni, interesantni tekstovi o raznim geek temama NjegovaWisost Cvet kompjutera 286 20.2.2010 13:18
glupi windows daco kralj Operativni sistemi 1 28.4.2007 9:35
Glupi Spyware :( N!KSY Operativni sistemi 6 6.12.2006 18:48
internet radio i glupi media player nighthawk Aplikativni softver 0 14.11.2006 23:45
Glupi Warcraft Gerovit Kvarovi 15 11.10.2006 23:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com