Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.9.2014, 20:26   #1
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Par pitanje u vezi sa sajtom firme

Pre svega, pozdrav svima koji citaju ovu temu. Zelim da otvorim firmu za pruzanje IT usluga (izrada uskospecijalizovanog inzenjerskog softvera tj makroa za odredjene, siroj javnosti nepoznate programe, klijentela bi bila skoro iskljucivo u inostranstvu gde su mi i sada partneri). E sad, kako sam vec zaposlen ova firma isprva ne bi imala posla, radi se zapravo o gradjenju alternative postojecem poslu iz razlicitih razloga u koje sada ne bih ulazio. S obzirom na pomenuto ne bi bilo lose da je cena hostinga sto niza jer firma bi zapravo u prvoj fazi pravila cist gubitak. Evo i pitanja:

1. Da li je za firmu uopste moguce naci besplatan hosting i ako je moguce gde?
2. Sajt je prakticno gotov (99 odsto). "Tezak" je cca 1,5 MB. Nista komplikovano, glavni frejm i nekoliko podfrejmova sa tog glavnog. Koliko bi kostao hosting za tako nesto ako nema besplatnog? Koga mi mozete preporuciti? Dobija li se i neki postfah? Ozbiljnije izgleda kada firma ima postfah a ne neki webmail tipa yahoo ili gmail. (Mada je prakticnije sa webmailom).
3. Kako optimalno napraviti sajt da ga web pretrazivaci pronalaze i smestaju na prvim stranama medju rezultatima pretrage? Zavisi li to i od hostinga? Pretpostavljam da ce Google prednost dati firmama sa "com" domena pre nego sa "rs" ako neko trazi npr iz Nemacke tj sa "nemackim" podesavanjima?

Ako neki od odgovora podrazumeva reklamiranje koje nije dozvoljeno na forumu mozete mi odgovoriti i na PM. Besplatni web hosting bi mi bio i najdraze resenje ali svakako bih bio spreman i da ga platim ako upotrebljivo besplatno resenje nije moguce. Hvala.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
firma, hosting, web


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pitanje u vezi procesora i maticne, a boga mi i memorije JeSuis ŠDK - Osnovne komponente 6 10.1.2013 23:56
pitanje u vezi sa mp4 plejerom. jelena064 Foto i audio/video 0 1.6.2010 18:54
Pitanje u vezi telekom ADSL-a i lokalne mreze NinoJovic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 28.4.2010 12:38
problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje djekicen Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 6.4.2008 17:08
Pitanje u vezi sa plocom ASUS P4PE2-X gravedigger032 Osnovne komponente 3 12.3.2007 3:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com