Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.12.2014, 10:22   #1
worldwideweb
Član
 
Član od: 16.5.2010.
Lokacija: Omicron Persei 8
Poruke: 379
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Crn ekran posle iskljucenja iz struje

Pomaze Bog. Drugar igrao CS,dok je igrao PC zaledio. Pokusao na dugmetu da ga iskljuci bez reagovanja,nako toga iscupao ga iz struje. Sada kada se ukljuci PC sve "radi" tj. vrte ventilatori itd...ali ekran je crn. Sta moze biti u pitanju? Nesto bas ne verujem da je nesto riknulo od jednog cupanja iz struje.
worldwideweb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 11:05   #2
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Crn ekran posle iskljucenja iz struje

Kada je zablokirao komp trebao je da ga resetuje na digme na kućištu, ali ako nema reset dugme onda je trebao da ga ugasi opet na dugme na kućištu, ali kažeš nije reagovalo. Samo je trebao da zadrži nekoliko sekundi i ugasilo bi se. Vidi li on išta ili samo crn ekran to jest monitor ne reaguje? Ako vidi bios onda puko widows, ako ne vidi ništa onda je verovatnoća da je nešto crklo. Za prvu ruku probajte malo da pretresete komp izvadite komponente prebrišete vratite tako i kablove.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 13:53   #3
worldwideweb
Član
 
Član od: 16.5.2010.
Lokacija: Omicron Persei 8
Poruke: 379
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Crn ekran posle iskljucenja iz struje

Racunar je bio kod mene na kratko,prilicno je star,tezak ko aparat za varenje. Na ekranu nema ama bas nista,svetli zuta lampica umesto plave koja svetli kod mene na monitoru. Prikopcao sam moje napajanje i ista situacija,stavio sam moj HD i ista situacija,graficku koristi integrisanu jer druge nema a moja stara AGP ne pase u taj slot,a o novoj da i ne govorim. HD iz tog racunara radi na mom ali samo kao sekundarni HD,sve pokazuje normalno,mada ga u BIOS-u nema kada hocu da stavim da probam sa njega da dignem sistem.
worldwideweb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 14:24   #4
Dzungla
Član
 
Član od: 20.2.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 120
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 30 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Crn ekran posle iskljucenja iz struje

I ispisah se ja lepo i onda vidim da si bacio dodatni info

Spoiler za šta htedoh reći:

Ako ima prekidač na produžnom, iščupaj /(izvadi xD) kabl, onaj deo iz kućišta i prekini dovod struje na na njemu (produžnom, a ako nekim slučajem nema, "iščupaj", isti taj, samo na strani kod utičnice, ali u tom slučaju obrati pažnju i na ostale kablove, tj. odakle dolaze pa pogasi bar) A ako je "direkt u struju" onda obe strane redosledom ^ . Sačekajte malo pa vrati (poželjno obrnutim redosledom), prekrsti palčevee i upali ga!

Ipak, da bi što jednostavnije rešili problem, probajte prvo to da uradite sa monitorom, u zavisnosti koji je model, može čak i da se vidi da li je do njega a ima veze s naponom - ako, kada je upaljen, a računar ugašen, monitor "blinka" u normalnom slučaju, a sada ne daje sluku a drugačije se ponaša (nema blink nego statično šljašti plava ili zelena), budi siguran da je problem rešen!

Naravno, ne pokušavajte da uradite bilo šta odozgo ako se računar čuje, nego kao što Porsche reče, ugasite ga držanjem od 3+ sekundi

Ima nade još uvek da je ono sa monitorom ^, ali, iskreno, ne bi me začudilo da je jednostavno doživeo "infarkt".
Dzungla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 14:26   #5
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Crn ekran posle iskljucenja iz struje

Trebao bi da se pokaze njegov HDD u tvom biosu, ako je u pitanju PATA disk onda obrati paznju na raspored dzampera u kom su polozaju (master/slave) ako ih je vise na istoj grani (kazes stara masina)

Niste trebali cupati iz napona, vise stete nego koristi imate od toga, prvo treba pokusati sa Alt+F4, Alt+Tab, Ctrl+Alt+Del i vratiti se na desktop pa pokusatit restartovati, zatim malo restart dugme i na kraju drzati duze power dugme bi ugasilo PC.

Sad morate ici korak po korak da utvrdite sta je tacno izazvalo smrzavanje, pokusajte da nadjete graficku kartu za njegovu plocu i iskljucite integrisanu u BIOS-u ako dobijete sliku na monitoru. Proverite RAM memoriju.

Ne mora biti da je hardver izazvao smrzavanje, lako moze i drajver da smrzne sistem pa cak i igra koju ste igrali je mozda smrzla a da kompu nije bilo nista.

Cupanjem iz struje ste mozda ostetitili hardver.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 14:47   #6
worldwideweb
Član
 
Član od: 16.5.2010.
Lokacija: Omicron Persei 8
Poruke: 379
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Crn ekran posle iskljucenja iz struje

Da je drajver izazvao kolaps valjda bi racunar pokazao neka slova iako ne dize sistem. Starije od AGP ne mogu da nadjem pa da me ubijes. Znaci ekran je crn kao da nije ukljucen tj izgleda da nema signala jer da ima lampica bi bila plava a ne zuta iako na ekranu nema nista. Na kucistu racunara svetli samo zelena lampica za struju,crvena se ne oglasava. Nema sta da vrti na racunaru jer nema graficke,a na procescesoru je pasivan hladnjak inace cuje se neki tih zvuk da racunar "radi".
worldwideweb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 15:13   #7
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Crn ekran posle iskljucenja iz struje

Samo sam rekao da drajver moze da izazove smrzavanje sistema, sta se dogodilo sa masinom nakon cupanja kabela i naprasnog ostatka bez struje je prica za sebe jer tada vise nije samo drajver u igri vec mozda i jos nesto sto bi trebalo detektovati
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 18:55   #8
worldwideweb
Član
 
Član od: 16.5.2010.
Lokacija: Omicron Persei 8
Poruke: 379
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Crn ekran posle iskljucenja iz struje

Ma ima li odgovora sta bi sada moglo da bude? Ako je iskljuceno napajanje i HD ne znam sta drugo ostaje osim same ploce
worldwideweb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 19:24   #9
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Crn ekran posle iskljucenja iz struje

Graficka, ploca, ram... morate selektivno otkriti problem
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 19:57   #10
worldwideweb
Član
 
Član od: 16.5.2010.
Lokacija: Omicron Persei 8
Poruke: 379
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Crn ekran posle iskljucenja iz struje

Nema graficku osim integrisane,a ne verujem da je ram 99% onda da ploca ide u aut
worldwideweb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 23:55   #11
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Crn ekran posle iskljucenja iz struje

Pa ako je toliko star da ne pordzava ni AGP grafiku, verovatno je dovoljno star za kontejner za djubre.

Ja se sa tim ne bih previse zamlacivao s obzirom da za 30-40 evra mozes da nadjes polovnu (staru) masinu koja je upotrebljiva za CS.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola16789 na korisnoj poruci:
Howard1 (22.12.2014)
Stara 24.12.2014, 9:39   #12
worldwideweb
Član
 
Član od: 16.5.2010.
Lokacija: Omicron Persei 8
Poruke: 379
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Crn ekran posle iskljucenja iz struje

Ma dovoljno je star da je do sada trebao da se razgradi prirodnim putem u prirodi,a ne da tek sad ode u djubre. Covek je u standardnoj srpskoj finansijskoj situaciji pa sam hteo da ga povampirim ako je ikako moguce.
worldwideweb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2014, 10:36   #13
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Crn ekran posle iskljucenja iz struje

Ponekad obicno pomogne cupanje kabla iz napajanja,vracenje baterije na ploci na 30 tak sekundi do minut. Odnosno reset ploce.
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Plavi ekran, da l' od starosti, čega li? Purple Kvarovi 8 8.7.2009 11:12
Plavi ekran i resetovanje računara donboske Kvarovi 5 19.3.2009 16:03
Pomagajte!!! Iz igrica me izbacuje i pokazuje plavi ekran a onda se komp resetuje 22ndSAS Kvarovi 12 8.8.2008 22:53
Plavi ekran posle instalacije USB ADSL modema patche_82 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 8.6.2008 22:43
Hibernacija i plavi ekran posle paljenja? Sasa07 Operativni sistemi 4 22.11.2006 11:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com