Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.10.2008, 12:12   #21
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Meni je nekako ipak draze da je igram na xBox... mislim... veci mi ekran i atmosfera mi je jezivija u sobi nego u kancelariji tako da... super stvar
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2008, 5:17   #22
Dr Zoidberg
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: Futurama
Poruke: 1.317
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 358 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Anime je extra, uvod u pricu, jeziv maksimalno, pravo przenje A sutra bi valjda treblo da se skine, pa cu vam javim utiske [mislim na igru :P]
Dr Zoidberg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2008, 14:20   #23
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Strip nije loš, zainteresovala me je cela ta priča oko religije, to može da potpomogne jezivoj atmosferi u igri. Videćemo. Btw, Downfall nije anime, to je američki animirani film (naravno uglavnom odrađen jeftinijom korejskom radnom snagom, k'o The Simpsons i većina američkih animiranih serija/filmova). Vidim da puno ljudi kaže da je anime u pitanju, čak se negde u prodaji tako i reklamira. Ono je anime koliko i Lolek i Bolek.
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2008, 14:52   #24
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Pa u crtaću nema baš mnogo priče oko religije, taj deo je nekako ne ispričan. Sve se svodi na jezive scene i klanja puna krvi, doduše, to je odlično odrađeno. Inače, igra počinje gde se crtać završava, tako da bi trebalo da se odgleda pre igre. Dobar je.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2008, 19:34   #25
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Talking Re: Dead Space

Ja sam poceo da igram igru Medjutim imam nekih jezickih (nemacki ili francuski) problema Pocetna spica je prelepa Ide neka romanticna pesma milozvucna a okolo po svemiru oko brodova lebde raskomadana tela ! Igra odmah udara na srce,znaci odmah ide akcija ! Atmosfera je fenomenalna Vise me vuce ovo da igram nego Far Cry 2 posto vise volim horor Pogled iz TPS je odlican,skoro kao da je FPS Ovo bi moglo da bude horor remek delo,videcemo
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2008, 21:21   #26
Ziginho
Član
 
Član od: 12.1.2007.
Lokacija: КиМ
Poruke: 285
Zahvalnice: 260
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Upravo sam odgledao ovaj crtać (ako se tako može nazvati ) i moram priznati da je poprilično jezivo
Iskreno,posle ovoga nisam siguran da ću da odigram ovu igru!Mislim,prosto ne volim sve te kreature,životinjke i sličnu živinu koja iskače iz mraka spremna da te pošteno isprepada !
Onome ko odigra ovu igru želim puno zabave...ja mislim da ću da je preskočim!
Ziginho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 2:10   #27
Dr Zoidberg
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: Futurama
Poruke: 1.317
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 358 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Evo odigrao sam prvih dva chaptera i mogu vam reci da je igra odlicna ! Grafika je veoma pristojna, senke su odlicno uradjene [posto dosta uticu na gameplay ] Zvuk je perfektan, 5.1 podrska daje celu novu atmosferu igri [ako nemate 5.1 sistem ili 5.1 slusalice, propustate mnogo]

A sada malo o gameplay-u, igra se iz treceg lica, tj on je dosta priblizen, tako da je nesto trece/prvo lice Okretanje karaktera je sporo i to upravo daje dodatni adrenalin kada vas okruze gomila onih zombi/aliena. Mozete nositi do 4 oruzija, ima shopova da se kupuje oruzije, armor itd... Ima radionica da upgardeujete oruzija/armor itd... Municije ima u dovoljnoj kolicini, nikad vam nece zafalit ali nikad necete imati tonu municije, ako se rasipate i masite, ostacete ubrzo bez metkova i mrtvi U tom slucaju mozete da mlatite oruzijem ko palicom i da tresnete cudoviste na zemlju i da ga gazite nogom
Sada prava poslastica su sobe u vakumu i bez grafitacije, u vakumu imate kao neki timer koji vam meri kiseonik, i zvuk je zaglusen, samo se cuje vase disanje i pucanje vase puske Sobe bez gravitacije su extra, potpuno mozete da se setkate u sve tri dimenzije, se kacite na plafon itd... Jedina mana je jer je nisanjenje iznad glave ne moguce, pa ce tako biti veoma tesko snalaziti se u tim prostorijama kada vam dolaze cudovista iz svih pravaca :P
Gameplay bez gui-a je odlican i samo doprinosi strasnoj atmosferi.

Ako volite horrore i dobre pucacine, obavezno probajte, necete zazaliti
Dr Zoidberg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dr Zoidberg na korisnoj poruci:
branko999999999 (29.10.2008), toxic (29.10.2008)
Stara 29.10.2008, 17:43   #28
Srdjan Novitovic
Veteran
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 708
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 92 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Nabavio sam igru najzad,sutra pocinjem da je igram, a Far Cry 2 sam vec poceo.Najzad posle toliko vremena neke dobre igre i za PC.
Srdjan Novitovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 19:31   #29
Srky93
Član
 
Član od: 21.9.2008.
Poruke: 293
Zahvalnice: 138
Zahvaljeno 92 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Citat:
Srdjan Novitovic kaže: Pregled poruke
Nabavio sam igru najzad,sutra pocinjem da je igram, a Far Cry 2 sam vec poceo.Najzad posle toliko vremena neke dobre igre i za PC.
pa verovatno se isplatilo cekati.dosao je far cry 2,fallout 3,ceka se CoD5,lotr:conquest,GTA IV...
Srky93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 23:32   #30
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Eh muke moje... Prvo skinem losu verziju igre koja ne radi, onda skinem okej verziju, sa tim sto je na nemackom A pisalo ENG
Pokrenuo sam igru, sa svim na max (jedino ne mogu da nadjem AA, verovatno ga ni nema u opcijama) igra nikad ne ide ispod 30 fps, tako da sam zadovoljan kako mi radi. Grafika je stvarno dobra, nije nista breathtaking, znaci standardno dobro Igrao sam 15ak minuta, sama igra deluje interesantno, samo se nadam da nece sve vreme da se odvija u onakvom okruzenju, jer me malo podseca na Prey, pa pocne da smara nakon duzeg igranja...

E sad, pitanje: jel mogu nekako da se ubace naknadno fajlovi za engleski jezik? I jel zna neko gde ima da se skine to, ako ima uopste?
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 0:43   #31
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Smile Re: Dead Space

Isti problem imam i ja ! Stao sam sa igrom zbog toga ! Dok ne nadjem resenje Ja mislim da igra nije kao Prey,bolja je
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 1:08   #32
MiroslavNW
Član
 
Član od: 28.3.2006.
Lokacija: Zitiste
Poruke: 207
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Ljudi jel mogu ja uopste da pokrenem ovo cudo sa ovom mojom kantom
MiroslavNW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 1:08   #33
Pega022
Novi član
 
Član od: 18.3.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 25
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Jedno pitanje kako da predjem ovaj prvi zadatak kada moram da manuelno popravim spravu?
To je prvi zadatak u igri.
Hvala
Pega022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 1:31   #34
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Citat:
MiroslavNW kaže: Pregled poruke
Ljudi jel mogu ja uopste da pokrenem ovo cudo sa ovom mojom kantom
Graficka i memorija ti podrzavaju minimalne zahteve, ali te procesor kolje. Minimum je neki P4 na 2.8 ghz, a to celeronche koje imas je ekvivalentan nekom P4 na 2.2 ghz, ako i toliko
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 1:45   #35
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Smile Re: Dead Space

@ MiroslavNW

Ubaci jos 1GB ram Koliko toliko da pomognes procesoru Ne moze da skodi ! Sad je otprilike minimum za vecinu novijih igara 2 GB rama kad je memorija u pitanju ! Kod mene je frejmrejt 30 !
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 1:48   #36
Dr Zoidberg
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: Futurama
Poruke: 1.317
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 358 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Pentium D 940 (4Ghz OC)
8800 gts (650/1000Mhz)
2gb geil 667mhz

Sa ovim na max 1680@1050 bez seckanja itd... Eto pa vi vidite
Dr Zoidberg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 2:01   #37
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Citat:
MiroslavNW kaže: Pregled poruke
Ljudi jel mogu ja uopste da pokrenem ovo cudo sa ovom mojom kantom
Radiće, nije nešto zahtevna.

Inače, prvi utisak mi i nije baš najbolji. Sama igra i nije loša, ali kamera je užasna. Treće lice, ali se ne nalazi u sredini, već skroz na levoj strani, a pokreti su spori i neprecizni. Neda ti da se uživiš. Uspeo sam da odigram po 15 minuta u par navrata, ali mi pripadne muka zbog tupave kamere i moram da pauziram. Izgleda kao neuspeli pokušaj kamere iz GoW-a. Crtać mi se više dopao
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 2:15   #38
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Talking Re: Dead Space

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Radiće, nije nešto zahtevna.

Inače, prvi utisak mi i nije baš najbolji. Sama igra i nije loša, ali kamera je užasna. Treće lice, ali se ne nalazi u sredini, već skroz na levoj strani, a pokreti su spori i neprecizni. Neda ti da se uživiš. Uspeo sam da odigram po 15 minuta u par navrata, ali mi pripadne muka zbog tupave kamere i moram da pauziram. Izgleda kao neuspeli pokušaj kamere iz GoW-a. Crtać mi se više dopao
Meni je kamera ok ! Sto rece jedan lik na nekom forumu " Cudovista ti se bukvalno unose u lice"
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 2:54   #39
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Dead Space

Kamera je u fazonu Resident Evil 4, samo je meni problem što sama lokacija kamere nije tačno iznad (ili približno) ramena lika već dosta dalje ali je pogled zumiran, tj. ima čudan FOV. Na početku mi je bilo čudno ali sam se navikao. Jeste malo nepregledno ali su zato ubacili one popup prozorčiće kada se približite nekom predmetu.
Vizuelno vrlo impresivna igra (sama grafika ali i ideja o dizajnu menija u vazduhu, nice, mada suviše potseća na Doom 3) a na mom kompu radi stvarno sjajno. Postoji balans između broja poligona, shader efekata, dobrog osvetljenja i naravno samih performansi, to mi se stvarno dopada. Zvuk u igri je sjajan, evo do sad (1:46 AM) sam igrao sa isključenim svetlima u sobi, slušalicama itd... dobar osećaj, puno sitnih ambijentalnih zvukova, šaputanja, gnjecanja itd.
Došao i do prvog zero-g dela, zabavno je .
Nervira me ragdoll fizika leševa, iako je možda na početku zabavno "šutirati" udove i glave okolo, više smeta nego što koristi, pomalo uništava atmosferu u igri. K'o da je Isaac superhuman pa šutira mutirane leševe kao da su od stiropora. A svo to gaženje po leševima daje onaj gnjecavi zvuk, ume da dezorijentiše, često pomislim da je neki od necromorpha u blizini. Verovatno su to sve tako i ostavili .

Za sad je igra ok, možda sam očekivao malo više ali tek igram Act 2, verovatno postaje zanimljivije i napetije u kasnijim nivoima.
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 18:12   #40
Srdjan Novitovic
Veteran
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 708
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 92 puta na 59 poruka
Talking Re: Dead Space

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Radiće, nije nešto zahtevna.

Inače, prvi utisak mi i nije baš najbolji. Sama igra i nije loša, ali kamera je užasna. Treće lice, ali se ne nalazi u sredini, već skroz na levoj strani, a pokreti su spori i neprecizni. Neda ti da se uživiš. Uspeo sam da odigram po 15 minuta u par navrata, ali mi pripadne muka zbog tupave kamere i moram da pauziram. Izgleda kao neuspeli pokušaj kamere iz GoW-a. Crtać mi se više dopao
E ovako,ako su ti pokreti misem neprecizni,postoji jedno lepo resenje.Ovo je za sve koji su zainteresovani za ovu igru a smeta im lag koji pravi mis pri kretanju u igri!!! Paznja: Morate iskljuciti V-sync i pri tom ukljuciti triple buffering,a ako zelite V-sync mozete ukljuciti manuelno iz samog programa za vasu graficku.Takodje povecajte rezoluciju prema mogucnostima vaseg racunara posto je nativna rezolucija tj default 800x600.Posle toga pokreti ce biti precizniji i laksi!!!Aj pa javite utiske jel bolje!!
Srdjan Novitovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dead space

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Space Slike Dr Zoidberg Brbljaonica 169 8.11.2009 16:47
Dead Reefs Shlaymara Avanturističke igre 19 3.11.2008 16:53
Space Siege DeCoy Role-Play 9 1.9.2008 22:19
Space Impact Kappa Base dodgeme Igre za mobilne telefone 1 25.3.2008 11:26
Unpartitioned space problem fingerprint Slobodni softver 17 6.8.2007 13:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com