Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi

Grafički softver i radovi Programi za pregled slika, programi za obradu vektorskih i rasterskih slika, programi za projektovanje, modelovanje i rendering, konvertori; takođe i primeri fotografija i radova

Pregled rezultata glasanja: Stara skola - Nova skola
Quark Express 0 0%
Adobe InDesign 8 50,00%
Corel Draw 7 43,75%
Adobe Illustrator 8 50,00%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 16. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.6.2007, 10:31   #1
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Thumbs up Stara skola - Nova skola

Ova nova tema nastaje kao posledica rata koji se vodi u mojoj firmi vec duze vreme... Naime, firma mog strica koja se bavi grafickim dizajnom, pripremom za stampu, kao i filmovanjem, u kojoj i ja radim je non stop podlozna svadjama radnika oko toga koji je program bolji, zasto itd... Naravno ni ja nisam izostavljen iz ovoga, cak sta sam jos i jedan od glavnih boraca za adobeov paket programa... Na temu postavljam mesto za glasanje, konkretno vezano za COREL VS ILLUSTRATOR, QUARK VS INDESIGN, i naravno mislim da nema potrebe da se prica o nekoj alternativi za Photoshop jer je porgram genijalan... Generalno me interesuje konacan ishod, sta ce ljudi odabrati izmedju ova dva programa za vektorsku grafiku, kao i ova dva za prelom itd... Kada vec glasate zelim i komentar - zasto ste tako bas glasali...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2007, 11:09   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Stara skola - Nova skola

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Ova nova tema nastaje kao posledica rata koji se vodi u mojoj firmi vec duze vreme... Naime, firma mog strica koja se bavi grafickim dizajnom, pripremom za stampu, kao i filmovanjem, u kojoj i ja radim je non stop podlozna svadjama radnika oko toga koji je program bolji, zasto itd... Naravno ni ja nisam izostavljen iz ovoga, cak sta sam jos i jedan od glavnih boraca za adobeov paket programa... Na temu postavljam mesto za glasanje, konkretno vezano za COREL VS ILLUSTRATOR, QUARK VS INDESIGN, i naravno mislim da nema potrebe da se prica o nekoj alternativi za Photoshop jer je porgram genijalan... Generalno me interesuje konacan ishod, sta ce ljudi odabrati izmedju ova dva programa za vektorsku grafiku, kao i ova dva za prelom itd... Kada vec glasate zelim i komentar - zasto ste tako bas glasali...
Glasanjem ces samo saznati koji je popularniji.
Svaki od njih je dobar na svoj nacin. Corel je (uslovno) brzi da se nesto jednostavnije odradi ali ilustrator je (IMHO) bolji sto se tice rada sa bojama (kolorni profili i uopste kontrola boja). Quark je isto tako brzi i manje memorije zahteva od indesign-a i ljudi su se navikli na njegove vrline i mane (dosta ljudi ne zeli da prelazi na nov program i opet uci njegove trikove, vrline i mane)...
Ako cenis brzinu definitivno Corel i Quark ako imas vise vremena dobices malo bolji kvalitet Adobe programima, ne zaboravi da su ipak napravljeni da rade u paketu zajedno a PDF i postscript su njihovi proizvodi...
Ono sto ljude najvise kod nas odbija od Adobeovih paketa je hardverska zahtevnost. Svake godine izadje nov paket i treba jos memorije, procesora... a Quark radi i sa mnogo manje resursa... (znam da mnogo ljudi jos uvek radi na quarku 4.2 i nema nameru da ga menja).
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2007, 15:05   #3
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Stara skola - Nova skola

Mene je i generalno interesovalo sta je kod nas zastupljenije u samoj pripremi za stampu i grafickom dizajnu... Ja hiljadu puta primim na poslu pripremu u Corelu i Quarku, ali je to jedini put kada ih palim, jer kad krecem od nule, krecem u Adobe-ovom paketu, jer u njemu imam sve sto mi je potrebno... Namerno sam stavio stara skola nova skola, jer je upravo razlika u generacijama jedan od presudnih faktora u glasanju... A sto se tice *.ps i *.pdf-a u potpunosti se slazem sa tobom... Glavni i jedini razlog koji je presudio u mome glasanju je medjusobna kompitabilnost celog paketa kako medjusobno, tako i u daljem procesu, tj nasa firma se bavi osvetljavanjem filmova, tako da su sami kolorni profili jako bitni, a bogami i dve gore poenute ekstezije...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Novi moderatori i nova organizacija Chivan Forum o forumu 2 21.2.2007 20:26
Stara ploca a nova graficka? VeDuS Grafika 6 29.1.2007 21:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com