Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.10.2023, 23:18   #401
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Citat:
Dantheus kaže: Pregled poruke
Nisi provalio da mu je čitav post sarkastičan.
Da, da... sve sa bar super specificnim detaljima. Bas se potrudio za taj "sarkazam".
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2023, 1:45   #402
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 627
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 177 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Samo ti ja mislim nisi shvatio da je sarkatsican. Lik je spominjao broj poligona parizer sendivca kao kvalitetu.

Inace uz sve mane igre, najgora stvar je sam "core" igre tj gameplay loop. Igra se sastoji od dungeon-akoji se nalaze razbacani po solarnim sistemima i quest giver-a koji se isto nalaze razbacani. Gameplay loop je otidji do tacke A, pokupi neki quest, taj quest je na drugoj planeti/drugom solarnom sistemu (ili na istoj lokaciji ali je fetch quest). Teleportuj se na quest lokaciju, pobij sve ispred sebe i vrati se nazad do quest giver-a. To je u sustini isti gameplay loop kao Elder Scrolls i Fallout igre ali si se u tim igrama kretao kroz svijet i otkrivao sve izmedju lokacija i cesto je samo istrazivanje bilo daleko zanimljivije od samog quest-a.

Odlican video koji opisuje sve probleme sa Starfieldom (i malo poredi sa BG3)

https://www.youtube.com/watch?v=hL6sK8w5JtA&t=6s
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jaomile na korisnoj poruci:
ogisha (13.2.2024)
Stara 10.10.2023, 19:56   #403
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Starfield

61 h playtime, i mogu reci da je ovo bez ikakve sumnje ne samo ubedljivo najgora bethesdina igra, nego i medju najgorim RPG igrama koje sam ikada igrao.

61 h ni jedan jedini interesantan lik, ni jedan jedini interesantan quest (osim prvog questa u vangardu). Samo gomila besmislenih, tupavih i do zla boga dosadnih dijaloga, koje izgovaraju netalentovani nezainteresovani "glumci",a vizuelno docarano lobotomiziranim zombijima koji cine NPC-eve u ovoj "igri". 90% "questova" su bukvalno another settlement needs your help.

Space combat je go skelet, nicega tu nema, posle par okrsaja , nemam vise zelju da gubim vreme. Generalno uopste nemam osecaj da je ovo space igra. Uopste nemam osecaj da sam u svemiru, nigde se ne putuje svemirskim brodom, vise mu dodje kao neki meni za dalje fast-travelovanje i naravno loading screen. Sto cini vecinu gameplay vremena, loading screen za loading screenom.

Combat je malo fluidniji od Fallout 4. Ali 90% neprijatelja su jedni te isti ljudski protivnici, ciji AI ne postoji, bukvalno se puskaras u jednoj prostoriji, u prostoriji pored oni sede na stolici, stoje i gledaju u zid i cekaju da udjes na vrata Ono malo zivuljki sto ima je bukvalno sve isti *****, AI braindead, muci se da dodje pravom linijom od tacke A do tacke B, a igrac ima jetpack... Oruzja su isto neinteresantna, poprilicno mrsav arsenal, sve su to pistolji,sacmare i automati, isto ko i da se radnja igre odvija u 21. veku, jebes ti taj Sci-Fi. Ali u sustini nije ni bitno, koje god oruzje da izaberes, radi posao, igra je prelaka. Mozda i najlaksi RPG ikad napravljen.

Starfield moze da se pohvali i najglupljom pricom u RPG zanru. Ja bar gluplju nisam video, moguce da ima negde...

Grafika uzas, pogotvo za 2023. Dovoljno je pogledati ono drvece u New Atlantis. ****te sta je to? Gothic 1?

Muzika odnosno soundtrack je isto... mislim... jel ova igra uopste ima soundtrack? Prvi put da mi se desi da zelim da iskljucim muziku u opcijama. Nisam ni video dal postoji mogucnost, moracu da pogledam. Nekakvi neartikulisani zvukovi, kakav crni soundtrack.

E sad mozda i meni ono najgore. Lore i setting 25 years in the making? Ovo je bre neki imbecil smislio na WC solji za 5 minuta... naj-bland sci fi setting ikada.

Bukvalno nista pozitivno ne mogu da kazem za ovu igru, i mucim se da je zavrsim, najvise me podseca upravo na Outer Worlds, takodje smece od igre koje sam jedva zavrsio. Bar je Outer Worlds imao ok poslednji deo igre i DLC-vi su isto bili ok. Ovo... mislim jebes Starfield, ali ako Todd ostane, nista od TES 6.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
dax011 (19.10.2023), doctor (11.10.2023), Gatti.Gatozza (26.10.2023), jaomile (11.10.2023), Leonida (10.10.2023), Shobe (21.10.2023), Vlajk@ (11.10.2023)
Stara 10.10.2023, 22:57   #404
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Realno ne moze da prebaci 4/10, a i to je mnogo.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku testera na korisnoj poruci:
Ziginho (21.10.2023)
Stara 11.10.2023, 0:29   #405
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Outer Worlds ima bar zanimljiviju pricu, dobre dijaloge i bolju atmosferu generalno - nije pretencioza igra, koja hoce da bude sve a nije nista.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2023, 2:02   #406
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 627
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 177 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Uz sve mane igre, koje su vec navedene, mene najvise zanima razlog loading screen-a u besmislemnim situacijama. Ajde razumio bih loading screen prilikom uzletanja i sletanja, i prilikom putovanja u novi sistem.

Ali toliko cesto u gradovima postoje prodavnice i lokacije za koje treba loading screen a unutra jedan NPC stoji i nepomicno ceka. Apsolutno nista drugo se ne desava. Zar je to moralo da bude svoj poseban cell? Razumijem da 2011 nisu mogli napraviti gradove i sve kuce u tim gradovima da budu bez loading screen-a jer je igra izasla na PS3 i XBOX 360, ali su jako brzo izasli modovi za PC koji su sklonili te loading screens. Jeste trosilo malo vise resursa, i trebalo je malo popraviti pathfinding NPC-eva ali su sve to modovi bez problema rijesili.

U 2023 PS5 pokazuje demo-e kako nema loading screen-a u Spiderman 2, gdje bez loadinga iskace iz zgrade u open world New York, a sa druge strane u Starfield-u imam loading screen da udjem u kiosk gdje sjedi jedan NPC.

Ako je engine toliko ogranicen, jebes i modding, napravite novi ili predjite na drugi. Ne bi ni bilo potrebe za modingom tolike.
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2023, 17:13   #407
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Starfield

LOL!

https://www.pcgamer.com/starfield-le...-rpg-wyrdsong/
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2023, 18:54   #408
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.352 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Starfield

Pa i nije se nesto proslavio sa dizajnom kvestova.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2023, 22:17   #409
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Oni od Morrowinda i donekle Obliviona nisu imali krsten set questova niti ljude koji mogu da sednu i napisu nesto smisleno.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku testera na korisnoj poruci:
Bascelik (18.10.2023), dax011 (19.10.2023), mvasic (18.10.2023), Ziginho (24.10.2023), zokocx (1.11.2023), zvucnjak (31.10.2023)
Stara 31.10.2023, 13:29   #410
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Odustao sam od igre. Malo mi falilo da zavrsim glavni quest. Sacekacu neko vreme da moderi malo unaprede igru. Igra i nije toliko losa. Samo je zastarela. I na graficko i na gameplay planu. Bez inovacija. Skyrim u svemiru. Skyrim je bar imao nekog smeka.
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Geralt na korisnoj poruci:
zokocx (1.11.2023), zvucnjak (31.10.2023)
Stara 12.11.2023, 4:02   #411
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Ajd i ja da bacim komentar.

Odigrao sam navodnih 48 sati i zaista ne znam sta da kazem, osim da je tezak buckuris koji mora da se przi na jakoj vatri barem jos dve godine3.

No, prvi utisak uopstte nije sto ce bilo koga oboriti s nogu, sve sve je vec vidjeno milion puta. Ono sto prvo primetih na pocectku jeste da je igra skrojena za veci monitor i rezoluciju, a engine kao takav je, e tu mozemo da se svi kolektivno samoubijemo jer kukali su na njega od davnina i to sa pravom, ali za ovu
abominaciju, sad bi trebalo da se dotera giljotina, jer su je unakazali i nasvirali do krajnjih granica u boji i geometrijama i na kraju nisu uspeli nista znacajno, to je evidentno na svakom koraku, ovaj engine je specifican i prepoznatljiv, i ma sta god sta radili sa njim nemoguce je ne primetit irusvaj koji se razliva pred ocima. Kad se prebacim na bilo kojiu drugu igru nakon ove, ja kunem se da doslovno progledam na oci. Kao da ga isprali varikinom i omeksivacem pa je dobio ovakav izgled..

Drugo, zvuk. Lose, ne pricam o soundtrack nego generalno los kvalitet zvuka, zvuk izgleda da su reciklirali pa i ovde ubacili iz svojih drugih igara.

Menu, jedan, drugi , treci, sesti... deseti. Svaka je tragedija.U firmi sa toliko love i izbora da ovako sklepa menije, neki miks fuseraja, diletanizma i sveoste qurcobolje. Od ovih opcija na stolu pri kreiranju menija za gradnju broda je ocigledno radila grupa praktikanata jer sam video isturena odeljenja nekih zavucenih indie kompanija koje su nadaleko bolje resenje intuitivnije resili problem.

Kako gameplay funkcijonise, to putovanja sto oni zovu i istrazivanje jeste cisto loading iz memorije jednu od hiljAdu predspakovanih imena i njegovo kreiranje pred tvojim ocima onakokao prezentacija i daje ti tek iluziju da stvarno negde drugde. Prosao sam preko 100 planeta, imam utisak da sam zaista bio na 20-30, jer razlike je ponekad tesko primetiti. Taman pomislim da sam video sve kad izlete lokacija koja je onako bas disktitivna, moguce da nisam jos naleteo na ovaj, ali je problemsto je moguce da sam vec video, jednostavno kad prodjes 100 planeta tesko je setiti se da li vec video topografiju na ovoj ili ne jer je brojna distanca prevelika.Grandiozna nocna mora.


Obilato se tokom igre pojavljuju cringe momenti, antiklimax, a i ucine potrebu za daljim investiranjem u igru sve manje.
Ode Junacina na neku napustenu fabriku robota, dupke puna raskomadanih leseva, otkinudih udova i pomahnitalih robota, krv i rasutih creva gdse hoces i koliko hoces, a kad hoces da vidis u dnevnik sta se ovde zbilo, dobijes kratak pasussic o neslaganju izmedju kolega ciji je uzrok sve ovo, sklepano pisanije da je pisala neka brkata woke tetkica studenkinja, koliko retardirano zvuci.Ona babetima sto luta brodom u penziji medju priratima, krvolocima infektivnim monstrumima u vakumu svemira, al ona uzela metlu seta po brodu i daje ti mleko i kesk. Retardirano. Da ne pominjem da da je ima i na drugim likacija, potpuna ista na drugim lokacijama i istim replikama.

Tu je i jos problema sa igrom, na sta god da nabasas kad ti dostave lokaciju i otvore mapu, sve sto ces da iskusis zavisi iskljucivo od tvog levela. Cela igra pomno prati tvoj level i tako se prilagodjava. lOKACIJE NA MAPI bilo kakve i bilo gde, naznaceno sa ''napusteno'' su uvek iste, sa istim vrstom neprijateljeim i njihovim brojem i postavkom samo je razlika u tvom levelu i shodno tome odredjuje sta ces pokupiti.

Deseto, gomila misija toliko glupih i neinteresatnih da ne zanm kako mi se mozak nije osusio. Tipa, picim kilometar ka strukturi koju jos nisam video dosad, dok sam se iskobeljeao zbog kretenske grafitacije(za koje mislim da je namerno kako se igrac ne bi sarao lakse svuda i razotkrio predstavu) i tu nadjem neku amazonku kako se seta i sve sto mi nudi jeste neki bounty da joj pomognem!? I to je sve!? Ili oni sto kopaju uljne skrilje pa me salju da im skeniram sta ima u rudniku...E u moru toga ima i onaj biser Entagled koji svi hvale, ali treba doci dotle.

Sve u svemu, igra je jedna teska nedovrsena brljotima koja cvari u sopstvenoj corbi punoj kontradiktornosti, onih koji zeleli nesto da postignu i onih koje zabole, onih koji su strucni i onih koji to nisu, oni koji znaju sta rade i oni koji zapravo ne, onima kojima je zapravo stalo i onima kojima nije i to je evidentno na svakom koraku dizajna igre.

Kapiram da budze iz MS vrse pritisak na menadzemt da bude sto profitabilnija moguca pa se iz toga vrse raznih kompromisi, te se doslo do ideje daj da damo narodu ono sto trazi, ali jos, jos, jos proverenih stvari bez ikakve invetivnosti, bez rizika i potencijalom da napravimo nesto novo, ma bezi bre , recikliracemo sve , ama bas sve sto publika trazi i voli samo ovaj put to pomnozi sa x1000 i odeni u ga novo ruho u vidu space settinga i to je to. Tako je lova sigurna, jer kad ti kompanija naraste kao Bethesda pa jos pod MS svaki dolar od svakoga mora da legne jer su too big to fail.
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2023, 0:03   #412
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Ju ju, sta napisa, savrsen krindz. Izvinjavam se, bilo je rano jutro i pod dejstvom dozvoljenih supstanci. No, da ne bude da se vatam na bandwagon sa ostalima u smaranju, igra svakako ima svoje momente, ako bi trebao ocenu lupiti, neka bude 7/10 max.
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2024, 12:57   #413
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Starfield

Lol, izgleda da Starfield dolazi na PlayStation, sa još drugih ekskluziva od kojih će prva verovatno biti Hi-Fi Rush već ovog tromesečja. Oni ne znaju šta hoće...
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2024, 18:47   #414
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 998
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Da su makar ubacili neku zaraznu mehaniku pa da znaš zašto trošiš vreme na prvih desetak sati koliko je navodno potrebno igri da "klikne" ali jok. Terao sam 3 ipo sata, igra nit smrdi nit miriše, bi mi dosadno... Možda bih se i naterao da sam dao novce na ovo ali pošto sam igrao preko Game Pass-a...
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2024, 15:24   #415
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Nisam ocekivao da mi bude omiljenija od, na primer, Skyrim ili Fallout 4, tako da mi je sasvim fino legla u nekih dvadesetak sati do sada. Kad ne igram, razmisljam kako cu da gradim outpost, na primer, tako da obecava, bar sto se mene tice.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2024, 17:40   #416
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Skoro 50 sati igre, lvl 18, nasao rekon odecu za stealth i modified Orion sa optikom i sad uzivam u sneak'n'snipe 3xXP
Osim predjenog pocetnog nisam jos na kvestovima glavne price, prvo malo da predjem sporedne i kvestove fakcija. Neki su zanimljiviji od drugih, naravno.
Stare boljke su tu: capslock move (resava se starim lekom), kompanjoni koji smetaju (mada ne toliko na vratima kao pre), a desava se i da nestane glava posle skidanja stealth odece (load zadnjeg save resava).
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows XP Starfield screensaver @ Windows 7/64 Devet1 Operativni sistemi 4 15.8.2013 22:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com