Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Sportske simulacije

Sportske simulacije Svi sportovi, fliperi i druge takmičarske igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.1.2011, 14:29   #1
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

Pošto nisam pronašao temu kaja se tiče ove igre na forumu a na PP su počele da mi stižu poruke u vezi nje, rešio sam da otvorim ovu temu tako da sva pitanja u vezi ove igre možete postavljati u ovoj temi, a tamo gde mogu i znam odgovor pomoći ću.
Za one koji ne znaju, The Hunter je trenutno najbolja simulacija lova na tržištu. Igra se pokreće sa sajta http://www.thehunter.com/pub/ odakle se skida instaler koji nije veliki. Dakle potrebna je registracija, da bi se igrao DEMO koji sadrži skoro sve elemente igre zajedno sa prvom mapom koja je i najbolja. Ja razvoj igre pratim već godinu dana, i mogu reći da se kostantno unapređuje i radi na njoj.Solidno je optimizovana i grafika je odlična.U igri se posebno vodilo računa da se unese realnost sportskog lova u virtuelno ostrvo po kome lovite. Tako su životinje jako plašljive, i inteligentne (veštački naravno), a da biste ih oborili (harvesting) na raspolaganju vam je nekoliko fora ( kamuflažno odelo, vabilice, tracking aparat-hunter mate, čeke sa pogledom na livadu, razni atraktanti i slična lovačka oprema,oružja snajperi i luk).
Plaćanje dozvola ili članstva i nije previše skupo, i radi i kod nas. Pazite, igra je 'zarazna' ja trenutno imam 30 tak sati igranja.
Neću više da vam kvarim prvi utisak u otkrivanju ove igre, ako vam osnovne instrukcije na sajtu ne pomognu imate tutorijal na YT u delovima, a i sam ću objasniti ako negde neko 'zapne', a za tehnička i ostala pitanja je tu i odlična forumska zajednica koja izlazi u susret i gde već ima puno tema otvorenih koje se bave svim aspektima igre http://forum.thehunter.com/
Pa, srećan vam lov želim
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 14 korisnika se zahvaljuje korisniku Levčanin na korisnoj poruci:
>>ScReAmEr>> (25.1.2011), Aleksandar Nenadovic (31.1.2013), allokin (23.1.2011), Boomer (9.1.2012), Bujosh (27.4.2011), gorann (22.1.2011), HSVstoned (21.1.2011), kuureee (22.1.2011), OrthodoxBabec (21.1.2011), Pinky007 (21.1.2011), Stef (12.2.2011), Stefan 5 (21.1.2011), Thaedass (23.1.2011), _Dusan_ (29.1.2011)
Stara 21.1.2011, 21:53   #2
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

Posto mi se dopao Hunting Unlimited vjerovatno probam i ovo.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 0:55   #3
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

ja se registrovao ,skinuo igru i poceo da igram i odlepio.
tri sata sam igraao ,nista nisam ubio ,ali bio sam blizu.

igra je odlicna kao i grafika.

samo nisam znao da je demo u pitanju ,nadam se da je i demo dobar za igranje.
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 11:45   #4
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

Demo ima sve što treba za normalno igranje na prvoj mapi koja je najbolja. nedostaje samo ostalo oružje(puške revolver luk strele snajperi) vabilice, atraktanti drugo kamuflažno odelo indikator za vetar igrice za hunter mate itd... Bez svega toga možete da igrate prvu mapu sa uživanjem tako da i nije neki problem. Ono što stvarno nedostaje jesu dozvole(license) za lov ostalih životinja na ostrvu i ostalim mapama(ako kupite licencu automatski dobijate i pristup ostalim dvema mapama na onoliko koliko dana vam važi ista). Tako da ako vidite na Whiteheart island belorepog jelena, elk(severni jelen), ćurku ili kojota nećete moći da pucate bez dozvole, već samo na mužjaka i ženku običnog jelena - mule deer (buck and doe) za koga je dozvola besplatna. To u početku i nije neki problem ali posle 30 sati igranja kao kod mene zna da frustrira kad pred sniper stane grdosija od 500 kila (elk). Divlja svinja i fazan su na druge dve mape a u planu su losovi i grizliji ovog proleća se ubacuju u igru konačno Kojota još nisam video a igram 30 sati tako da taj zadatak do kraja nisam ispunio(spazio sam ga jednom ali daleko je bio,toliko o težini igre)
SAVET:
Kroz šumu se krećite polako i pažljivo, osluškujte zvukove životinja, aparat hunter mate ih sve registruje,čim čujete vidite nešto sagnite se, i životinje dođu same na nišan,ako ih uplašite odmah pobegnu(fleeing).Koristite i čeke + dvogled(B)i vabilicu(vabite samo tri puta nikako više jer pobegnu). Sakupljajte sve tragove na zemlji jer tako budžite osobine svog lika(lovca) i on postaje sve svesniji u okolini u kojoj se nalazi, tek na level 5 razlikujete pol životinje i tačnu poziciju na aparatu. Ispunjavajte i prihvatajte SVE zadatke koje vam Dock ili neko drugi ponudi odmah i odjednom! Svaka životinja ima različitu inteligenciju i nivo stresa tj plašljivost doduše ti faktori su podložni promenama kako bi igra bila interesantna stalno. Ženke su najgluplje i nisu mnogo plašljive
Prijatan lov, ako zapnete javite se ovde...
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Levčanin na korisnoj poruci:
dulezmaj (22.1.2011), kuureee (22.1.2011), _Dusan_ (29.1.2011)
Stara 22.1.2011, 16:42   #5
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

cekaj sad ,a jel prosto nemoguce ubiti nesto sem mule bez dozvole ,sta se desi ako dodje na nisan i ja opalim?

i sta mu dodje one crvene tackice sto obelezavam na mapi?
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 16:57   #6
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

heheh nije mula nego jelen, al ko će sad raspravljati o eng izrazima.
Kad nemaš dozvolu za neku životinju i poklopiš je na snajper, prvo ti se u desnom uglu ekrana kao i uvek pojavi Dock i kaže ti da si opazio tu i tu životinju ali da nemaš dozvolu da je ubiješ i da možeš da je kupiš. Ako ipak pucaš, klik i ništa se ne dogodi,Dock ti kaže da si pokušao da ustreliš životinju ali da nemaš dozvolu bla,bla,bla...
Hm , sad kapirate otkud izvor frustracija kod mene posle 30tak sati igranja.
Crvena tačka na mapi je uvedena pre nekoliko dana (poslednjim updateom servera kad i portabl čeka za drvo) i ničemu ne služi sem da ti odredi lokaciju na mapi lakše itd gde ti lakše da kažeš ubio sam jelena tu i tu tad i tad,barem joj ja nisam našao bolju svrhu...
Postoji i obeleživač mete il kako se već zove u igri koji može da se kupi i on služi za obeležavanje pozicije u igri npr kad pucaš na jelena daleko, obeležiš pucaš i raniš, posle samo dođeš na tu tačku i odatle slediš trag krvi... ne moraš da se brineš 'jao gde je bio kad sam ga pogodio kroz snajper ovde nema tragova itd'...
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Levčanin na korisnoj poruci:
kuureee (22.1.2011)
Stara 22.1.2011, 16:59   #7
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

ja vidim sebe da cu da kupim licencu.
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 18:04   #8
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

Citat:
kuureee kaže: Pregled poruke
ja vidim sebe da cu da kupim licencu.
pazi ima logike u tvojim rečima. kupovanje kompletne licence tj membershipa na 2 ili više meseci ti omogućava da lik koji praviš(lovac) nadograđuješ i leveluješ po svim kategorijama i životinjama koje spaziš, pratiš i ubiješ. Šta meni vredi što imam 30 h igranja bez membershipa sam uspeo samo da da stignem do level 6 u praćenju pomenutig mule jelena, ali to što sam video desetine ćurki i elkova mi se ni malo nije odrazilo na level lovca po tim životinjama i njihove tragove u opšte ne mogu da 'vidim' na mapi niti imam čim da ih dozovem. To ispunjavanje zadataka koje ti Dock daje čini još težim.
Postoji mogućnost da i za sitnije pare kupiš elektonske dolare (em$) koje igra koristi i onda kupiš npr bolji sniper ili neku vabilicu ili lecencu za jedan dan ili 7 dana za neku od životinja. Mada bi ja ipak išao na full membership na nekoliko meseci, bolje se isplati i ako je skuplje. Zato su oni to tako i ponudili u kupovini. Preporučujem ti da se još malo šetaš po Whiteheart island dok ti mapa ne dosadi skroz pa tek onda kupi članstvo kojim dobijaš skoro svu opremu i oružje i ostale 2 mape i sve životinje.
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 19:12   #9
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

evo malo klipova pa nek ljudi pogledaju o cemu se radi.


LOV
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 19:22   #10
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

pridruzujem se i ja.
moram da probam ovo ali hard mi riknjava pa ne bih pre nego sto odradim bekap
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 19:46   #11
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

Levčanin

Posle koliko vremena odprilike moze da se ocekuje divljac kada krene da se baulja po ostrvu?

Koliko sam skapirao na njihovom forumu minimalno je 40min. slabo kapiram engleski ,ali mislim da sam ok razumeo?
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 19:49   #12
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

ima dosta klipova na YT pa sam izdvojio najbolje da nebiste lutali puno...
grafika je super,ali je i zvuk posebna priča i sastavni deo igre. Ako imate sorround 5.1 ozvučenje na osnovu zvuka koji dolazi iz zvučnika moći ćete da odredite položaj životinje (npr ako ste na čeki ili u gustoj šumi sagnuti da je ne uplašite) jer tek posle levela 5 na aparatu 'hunter mate' određujete pol životinje tačno i poziciju.
http://www.youtube.com/watch?v=AY_hT...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=HPFQS...eature=related

Sledeći klip bi posebno izdvojio jer prikazuje novu mapu Logger's Point , a dostupan je i u rezoluciji 1080p
http://www.youtube.com/watch?v=jvIDW...eature=related
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 19:57   #13
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

ja razmislajm da menjam kuciste i ventilatore zbog buke.
pojacano na maksimu i zvuk je cudo.
komsija me pitao ,sta se to sinoc culo ,neke koze mekecu i pucnjevi.
kaze pas mu poludeo ,a u stan drzi lovackog psa.
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 20:02   #14
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

Citat:
kuureee kaže: Pregled poruke
Levčanin

Posle koliko vremena odprilike moze da se ocekuje divljac kada krene da se baulja po ostrvu?

Koliko sam skapirao na njihovom forumu minimalno je 40min. slabo kapiram engleski ,ali mislim da sam ok razumeo?
Nisu ti njihovi kometari na forumu merodavni. Tačno je samo ono što ti moderatori tj administracija koja stoji iza igre odgovore. Razlog tome je zato što se na igri konstantno radi i dopunjuje, tako da se i ponašanje (veštačka inteligencija) životinja menja shodno ostalim promenava i novinama u igri. Tako npr kojoti su nekada bili česti po ostrvu a posle skorašnjeg updatea gotovo da ih je nemoguće opaziti i izuzetno su plašljivi, što je i normalno jer to i jeste takva životinja (ima odličan vid,sluh,njuh,inteligenciju)
Što se tiče kad se prvo životinje pojave obično čim otrčiš do neke čeke i priđeš joj polako i popneš se životinje su tu. ako nisu zvizneš vabilicom triput uzastopno na svakih pet/deset minuta i jelen ili ženka dođu ili se jave iz šume.Meni se jednom desilo da nisam ni krenuo iz kućice a jelen se javio u šumi , dakle posle 15 sekundi igranja bilo kakvo sumanuto trčanje po šumi ili livadi će sve okolne životinje kojih i niste svesni oterati daleko... u tome je i čar igre-nikad ne znaš sta se krije iza sledećeg drveta/žbuna, ili livade... Ja kad sam video prvi put krdo elkova , grdosije od po 500 kila popsovao sam i programere i ekipu i sve redno što ne mogu da se upucaju nego treba da se kupi lecenca il membership.
Ako krenem u šumu i prikradam se između drveća ili posmatram livade, oko pola sata prođe i jelen(mule deer) je tu. Ćurke isto, mada su plašljive jako kao i elkovi, i belorepi jeleni.
Inače vreme u igri ide duplo brže od pravog vremena tj 30min=1h
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 20:05   #15
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

ma cekao sam na ceki ,ali nista ,meni se slabo da sad pojavljivalo.
mada nisam puno igao ,nesto vise od 3h.
sutra cu da odvalim 10h ,veceras sam umoran ,a igra trazi koncetraciju i strpljenje.


ovo je dobarsnimak ,naslov govori sve.

krdo
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2011, 13:45   #16
dulezmaj
Veteran
 
Član od: 17.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 971
Zahvalnice: 795
Zahvaljeno 503 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

igrica je odlicna ali samo 1 licenca je malo bas malo....da su makar ogranicili broj ubijenih zivotinja na 10 ili tako nesto da su smislili a ne ovako navukoh se kao ludak i sada moram da trazim neku 2, igricu da skinem...jos nesto zvizdanje na t(po defoltu) cemu sluzi??
i ovo sto ste diskutovali ja sam 1. krenuo kroz sumu smorio se 5h igrao nista nasao nisam onda stao u sumicu na neki kamen cucnuo i vabio jelena i dodje ludak i tras....3 komada sam s*****o za nepunih 15 min a setanjem se nista ne dobija osim zadihanog lovca
dulezmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2011, 13:48   #17
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

eeeeeeee pa to i jeste fora da te navuku.

a valjda je i to poenta da se ne kreces puno nego da cekas i polako se kreces.
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2011, 14:26   #18
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

čitate li vi moje postove... ako praviš buku, životinje se razbeže.
Najveću buku praviš kada trčiš (caps lock) - nećeš ništa uloviti,
malo manju hod , najmanju saginjanje(ctrl) i tako se šunjaš... koristiš kombinacije svega ovoga kada prilaziš lokacijama gde je plen i bingo. za pola sata odstrel je tu. može i da se zalegne, odlična fora ako si daleko i iznad tada si gotovo nevidljiv. U svim ovim položajima puška je stabilnija pa je i odstrel na daljinu lakši sem u uspravnom. Može da se koristi i space taster=lovac zadrži dah i na moment puška je stabilna skroz.
najzanimljivija stvar zbog koje treba dozvola jeste lov na divlje svinje i fazana.
evo kako to izgleda http://www.youtube.com/watch?v=E1gYrC--Nlo
pošto uskoro ubacuju losa i grizlija u igru a i još neke stvari ja se nadam da će nešto od sadržaja postati FREE mada mrka kapa.
Zvižduk služi da se pozove lovački pas-verni pomoćnik (hehheh šalim se, služi da se rastera divljač u okolini, npr ćurke i fazani polete kad zvizneš a jeleni pobegnu u šumu)
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Levčanin na korisnoj poruci:
dulezmaj (23.1.2011)
Stara 23.1.2011, 16:04   #19
liverpool
Član
 
Član od: 18.10.2008.
Poruke: 237
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

Jel ovo online igrica??Ako jeste,jel free?? )
liverpool je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2011, 16:05   #20
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: The Hunter (najbolja simulacija lova trenutno)

jeste online i free je.

napred liverpool ,alelelellelle.
juce pobeda.
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Multi] Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto? Fiky Programi za mobilne telefone 104 4.11.2010 16:12
Trenutno najbolja konfiguracija za IGRICE od 50000!!! Dacha23 Šta da kupim? 8 19.1.2010 20:46
Najbolja simulacija vozica ? Dr Zoidberg Upravljačke simulacije 4 30.8.2008 21:11
Najbolja simulacija Bokile Simulacije vožnje 16 14.8.2007 19:07
Šta mislite, koja je najbolja Formula 1 simulacija? Kostarum Rex Persia Simulacije vožnje 4 11.1.2006 3:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com