Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafički softver i radovi Programi za pregled slika, programi za obradu vektorskih i rasterskih slika, programi za projektovanje, modelovanje i rendering, konvertori; takođe i primeri fotografija i radova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.3.2009, 0:27   #1
Jokara
Član
 
Član od: 31.5.2006.
Poruke: 72
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Corel i vizitkarte?

Napravio sam u Corelu vizit kartu 5x9cm, sve lepo doterao kako mi se dopada, ali me muči jedan problem: kako da tu jednu kartu rasporedim na A4 format (stane ih 10) u pravilnom redu tako da ih mogu seći jednim potezom makaza ili noža? Za vizitke koristim odličan program "Belltech Business Card Designer" kojim označim tačke sečenja što mnogo olakšava završni rez, ali mi sada treba da su na ćirilici koju nevedeni program ne podržava pa sam morao da se prihvatim Corela sa kojim nisam baš previše vešt. Jedino što sam uspeo je da kopiram ručno tu jednu vizitku pa ih zalepim na 10 mesta na A4 format što je, priznaćete, veoma neprecizno i teško ih je rezati. Pretpostavljam da ima neka automatizacija za to što meni treba.
Jokara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 1:11   #2
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Corel i vizit karte?

Imas opciju koja se zove "Snap to guidelines" i nalazi se u meniju View (po difoltu nema precicu na tastaturi). Pomocu te opcije svi objekti se automatski "lepe" na pomocne linije kad ih dovoljno priblizis. Pomocne linije (isprekidana plava linija) se razvlace tako sto kliknes (i ne pustas klik) na lenjir i povuces misa. Namestis da ti linija ide po sredini papira i slazes. Tu ti jos moze pomoci i opcija "Snap to objects" (alt + z) kako bi svaku sledecu vizitku lepio i na pomocnu liniju i na prethodnu vizitku. Zbog sto vece preciznosti, pozeljno je koristiti sto veci zum (tockic na misu).
Da bi posao jos brze obavio mozes koristiti i duplikate, levi klik na vizitku (ne pustas) desni klik i pomeri misa da bi dobio duplikat. Postavis je kako treba, selektujes obe vizitke i ponovis postupak sve dok ne slozis sve. Za otprilike 6 sekundi, pos'o gotov.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Jokara (15.3.2009)
Stara 15.3.2009, 15:35   #3
Jokara
Član
 
Član od: 31.5.2006.
Poruke: 72
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Corel i vizit karte?

Već kad sam počeo, može li još jedno pitanje? Mogu li se obeležiti uglovi koji označavaju mesto gde treba početi sa rezanjem sa svake strane svih vizitki poslaganih u nizu? To se u programu koji sam neveo zove "Show crop marks" i Show corner marks" koji mnogo olakšavaju rezanje kartica.
Jokara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 18:45   #4
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Corel i vizit karte?

Mozes, to se podesava u Print preview ali onda je princip izrade vizitki malo drugaciji. Pogledaj ovaj tutor gde je postupak izrade objasnjen korak po korak.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Jokara (15.3.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Corel DRAW12 - automatski download? ekvi Foto i audio/video 1 15.11.2008 0:45
Tutorial za Corel Painter X 10.0.046 DobroslaV Grafički softver i radovi 2 7.12.2007 14:52
Alternativa za COREL R.A.V.E. Cheguevara 2D radovi 1 10.3.2007 14:09
kako odraditi vertikalni scanline efekat? (corel paint shop pro x, ili neki drugi) sasha vukelic Grafički softver i radovi 2 12.1.2007 17:57
Iz photoshopa u corel? exciter Grafički softver i radovi 11 2.9.2006 0:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com