Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2008, 17:25   #1
dakilica
Član
 
Član od: 6.8.2008.
Poruke: 47
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Pomoć oko daljeg školovanja

Zdravo svima, hteo sam da postavim par pitanja za iskusnije clanove zajednice..

Trenutno sam druga godina prirodno-matematickog smera gimnazije, 5.00 ucenik (to kazem tek toliko da se zna da razumem i shvatam matematiku), a zelim da se dalje bavim informatikom, konkretno programiranjem.
Mozda je licemerno, ali to sam odabrao jer donosi najvise para. Trud i znoj me ne zanima, na to sam spreman, ali me zanima STA bih to trebao da upisem za

zagarantovan posao (ili barem veliku potraznju)
eventualno neku stipendiju
visoku platu

Relativno sam se raspitao i imam 3 izbora:
-ETF
-PMF
-FON

S tim sto : Za PMF sam cuo da je najcenjeniji (i najtezi) ali da nema toliko posla
Za ETF da bas i nema to sto trazim
Za FON da i nije toliko cenjen, ali da se uce SVI programi (ukljucujuci C++, Pascal i Delphi, kao i Basic i Java) i da je posao skoro zagarantovan.

E sad, mozda jeste rano da razmisljam o tome, uz silne promene u Srbiji, al jbga, barem otpriiiilike da znam, i da krenem shodno tome da se sam obrazujem

Hvala unapred,
D
dakilica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2008, 19:45   #2
3*.v1ru5
Član
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Sa druge strane nisana
Poruke: 102
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko odabira daljeg skolovanja

Sto se tice PMF-a, tu ne mogu mnogo da ti pomognem - ono sto znam iz prica je da svi ponavljaju godine po par puta. Dal je istina ili ne, ne znam. Na ETF imas 2 informaticka smera: RTI (racunarska tehnika i informatika) koji je vise hardverski orijentisan, uci se elektronika i tome slicno, i SI (softversko inzenjerstvo) koji je 90% koncentrisan na softver, i to uglavnom programiranje.
Takodje, razlika je i u tome sto je na RTI moguce upasti na budzet, a SI se placa 2000e godina; mada ako si 5.00 kao sto kazes, ako uspes da upadnes na SI medju prvih 10 na listi za upis, prolazis bez placanja, tj. imaces sponzora da ti placa studije. FON, on the other hand, prve dve godine smara sa menadzmentom, nekim proizvodnim sistemima i nemam pojma cime jos, a od programskih jezika se tamo uce samo C# i Java. Ne znam otkud ti ovo za ostale.
3*.v1ru5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 3*.v1ru5 na korisnoj poruci:
Borowatz (18.2.2009)
Stara 27.12.2008, 20:25   #3
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko odabira daljeg skolovanja

Iz iskustva mogu da ti kažem da je ETF raspad da većeg nema. Za onog koji puca samo na programiranje i odmah očekuje dobro plaćen posao (nema toga kod nas ali dobro), ETF nije dobar izbor, osim ako možeš da upišeš (pomenuti) SI smer, samofinansirajući ili ako uspeš da se uglaviš u 10 prvorangiranih studenata na prijemnom. Računaj da su tih 10 većinom vukovci iz prestižnih gimnazija sa sve gomilom diploma sa takmičenja koji ni ne polažu prijemni.
RTI smer je propast živa. Nije on orjentisan više na hardver, mogu reći da je podjednao orjentisan i ka hardveru i ka softveru, nego je program i organizacija većine predmeta čista 0. Nijedan predmet nema udžbenike pa se moraš snalaziti na razne načine, učiti sa slajdova sa predavanja, audio snimaka, stranih knjiga i studentskih skripti, gledanjem u pasulj i konsultovanjem Vidovite Zorke. Dodaj na to i gomilu nepotrebnih predmeta kao što su "Teorija električnih kola", "Signali i sistemi", "Osnove telekomunikacija" koji će ti zagorčati život više nego najteži stručni predmet. Kad shvatiš da su svi zanimljivi predmeti strpani tek u zadnji semestar 4. godine, izgubiš i volju za studiranjem.
Nemoj da precenjuješ svoje sposobnosti. Imati 5.00 u srednjoj školi je trivijalno u odnosu na 10 na faksu. U to ćeš se brzo uveriti. I ja sam bio vukovac a sada sam samo prosečan student koji se nada da će završiti faks u roku od 5-6 godina.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2008, 20:39   #4
boshkodj
Veteran
 
Član od: 4.7.2008.
Lokacija: Somewhere along the line
Poruke: 505
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko odabira daljeg skolovanja

Ja znam po izboru moga brata! On je prvo isao u matematicku gimnaziju u bg-u,pa je posle upisao RAF(Racunarski Fakultet) na kome ima samo informatika i samo informatika... Sada ce verovatno neki da pitaju- pa sto ti ne pomogne brat za probleme u programiranju ? Pa zato sto je poginuo pre 2 godine...Od tada sam i zavoleo programiranje!
boshkodj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2009, 20:21   #5
Martin.Tyler
Novi član
 
Član od: 4.10.2008.
Poruke: 10
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Post Re: Pomoć oko odabira daljeg školovanja

Dakilice sta god da zavrsis od faksova koji su za informatiku i programiranje ce ti dobro doci. Sta god da imas na papiru je dobro. Ono sto ce ti trebati posle skole je "nesto iza sebe". Taj odgovor sam dobio na mnogim mestima gde sam se raspitivao za posao. Sto znaci tvoj rad u praksi koji sljaka. Nije dovoljno samo nauciti neki programski jezik, preci neku knjigu, nego nesto konkretno uraditi. Bez neceg konkretnog, sto ne mora biti jako veliko mozes imati poteskoca, u stvari, sigurno ces ih imati. Tamo gde trenutno radim nam dolaze ljudi iz FaData firme, i razgovarao sam sa njihovom direktorkom, koja takodje prima potencijalne kadrove na intervju. Ona hoce da vidi da neko ima jaku vatrenu zelju da radi, i bice naucen cime treba. Naravno da pre toga moras da znas osnove, sto se najbolje pokaze tvojim radom koji ces smestiti u svoj CV. Nijedna skola te nece opremiti za posao ali ti moze dati osnovno znanje i puno puno toga, kao sto je navika na odgovoran rad i ucenje. Obrati paznju na tu rec, "Nijedna". Jedino kako moze da ti pomogne je ako svoje predavanje odrzava u sastavu sa nekom firmom gde ti radis na prakticnoj nastavi. Primer toga je FTN Novi Sad, koji saradjuje sa Micronas-om, gde ucenici rade prave stvari sa mobilnom telefonijom. Takodje sam primetio jako veliki otpor u Srbiji prema privatnim fakultetima, po mojoj preporuci i znanju izbegavati.

Puno srece u tvom radu i ne odustaj na svom putu!
Martin
Martin.Tyler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2009, 4:03   #6
Chaki
Novi član
 
Član od: 26.1.2009.
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pomoć oko odabira daljeg školovanja

Kazu da je za programiranje najbolj frizerska skola, jer tamo imas najvise vremena da se posvetis programiranju dok na fakultetima ucis pored programiranja i mnogo druge stvari, ali posto je korisno imati fakultet ipak treba upisati fax. Ima jedna sala koja kaze vezano za ovu temu, ako upises pmf zbog programiranja pretvorices se u integral, ako upises etf pretvorices se u elektron, a ako upises fon u menadzera.
Moj savet ti je fon, jer je savremen ima ekstra profesore i asistente, ali ces morati mnogo,mnogo samostalno da radis.
Chaki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Chaki na korisnoj poruci:
zlatkobar (11.4.2009)
Stara 26.1.2009, 16:56   #7
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: Pomoć oko odabira daljeg školovanja

Ja mogu da ti pomognem u vezi FONa. 3ća sam godina.
U suštini radi se svašta. Java se dosta potencira, ali se u 3oj jadi i C#, pa ti možeš čak i u drugoj neke ispite da radiš u C#, mislim ti možeš da programiraš u čemu hoćeš, ako taj ispit ima programerski deo (praktičan deo). Jedan drug je programirao uvek u pythonu.
Veeeeeeeeeeeliko smaranje su predmeti koji su samo naglabanja (menadžment, marketing, menadžment ljudskih resursa, menadžment tehnologije i razvoja, osnovi organizacije, osnovi org proizvodnje....).
Što se tiče profesora, stvarno su korektni (osim prodekana za nastavu, koji stavlja po 2 ispita u danu ). Profesor koji drži principe programiranja, Vladan Devedžić je, koliko sam čuo, dosta cenjen.
Problem je baš iz tih PP, kako su vežbe organizovane. U učionici asistentkinja pokrene eclipse i mi gledamo preko projektora. Ona onda objašnjava šta radi, i ona razbija programiranje, ali je dosta loše objašnjava, a i te vežbe se pretvore u takvo mučenje zbog broja studenata...
Drugi problem, bar je meni bio, je to što oni od početka pretpostavljaju na tom predmetu da smo mi radili javu u srednjoj, ili bar sami kući. So not cool.
Prva godina je čisto menadžerstvo, jer osim matematike imaš samo još 2 predmeta iz računarstva, neke jadne, tipa uvod u inf. sisteme.
Kasnije već postaje bolje, u drugoj strukture podataka, diskretna matematika, programiranje... pogledaj na sajtu fona koje predmete imamo.Za ostale ne mogu da ti pomognem mnogo, moj brat ide na ETF, i mislim da bi meni on više ležao, jer se radi i hardver, ali ni za koje pare ne bih upisao etf kad su onakvi profesori.

Za RAF sam čuo samo hvale, pa ako imaš novca, možda bi mogao njega da uzmeš u razmatranje.
Ako ti treba još nešto, pitaj, ilil pp ili mail.
PS: I potpuno je tačno ovo što je rekao Chaki, moraćeš mnooooooogo sam da radiš.

Poslednja ispravka: Borowatz (26.1.2009 u 16:57) Razlog: ps
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2009, 18:12   #8
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Pomoć oko odabira daljeg školovanja

@Dakilica: nigde ne postoji apsolutno nikakva garancija posla... To su ciste gluposti... Garanciju posla imas samo ako neko hoce da te stipendira (mislim na firme)... Licno mislim da je PMF najbolja opcija.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2009, 20:25   #9
Patrick
Član
 
Član od: 12.6.2006.
Poruke: 112
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko odabira daljeg školovanja

A da li neko ima iskustva sa Elektronskim fakultetom u Nisu. Cuo sam da su rasteretili gradivo nekih nepotrebnih svari i da je fax veoma cenjen...
Patrick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 19:34   #10
srka
Član
 
Član od: 11.8.2007.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 56
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko odabira daljeg školovanja

Citat:
Chaki kaže: Pregled poruke
Kazu da je za programiranje najbolj frizerska skola, jer tamo imas najvise vremena da se posvetis programiranju...
Upravo!

Ima iskustva i sa PMF-om i ETF-om (preciznije SI smer). Stariji burazer mi je, pre par godina upisao PMF pošto je završio Matematičku Gimnaziju, jer tada SI nije postojao. Kad' sam završio srednju pojavio se SI pa je burazer napustion PMF i zajedno smo upisali SI. Ovo je čisto da znaš da ne pričam napamet.

PMF odma' zaboravi. Ima suviše matematike, nedovoljno programiranja i profesore koji vole da se iživljavaju. Jednostavno za PMF ti treba živaca da se smaraš stvarima koje ti apsolutno nisu bitne i da se kidaš sa profesorima.

ETF SI s druge strane nudi nešto više, ali... Nije sve kao što izgleda. Veruj mi i ja sam mislio kad platiš 2000e valjda je to nešto, posebno na ETF-u, pa još kad' pogledaš program i zvučne nazive predmeta, misliš "brate ovo je ekstra!" E pa nije Tu te čekaju na zicer. Prvo profesori su toliko nezaiteresovani da je to jednostavno nepodnošljivo, posebno kada se uzme u obzir da primaju 3x veću platu od ostalih na ETF-u samo zato što drže predmet na SI-u. Drugo, pretrpan si hardverom jer je katedra za elektroniku ubedljivo njjača na faxu pa jednostavno mora da ima što veći broj predmeta kako bi ostvarili onu 3x veću platu. Treće, uslovi su generalno loši. Manjak učionica je tu glavni problem ali i nedostatak adekvatne literature dosta uniče na loše uslove. S druge strane, ako si spreman dobro da , smer je relativno lak i završićeš ga u roku (ako preživiš ).

E sad da me ne razumeš pogrešno. Nisam hteo samo da pljujem po smeru, samo hoću da kažem da nije sve onako kao što izgleda i da ne očekuješ previše od fakulteta. Fax služi da te upozna sa materijom da znaš šta sve postoji, kako se šta radi, gde da tražiš literaturu, ... ne da te osposobi za neki ozbiljan i dobro plaćen posao. To moraš da naučiš sam. Ovo je pravilo koje važi za, skoro, sve fakultete u Srbiji. Zato ako si početnik u programiranju i ne znaš mnogo o tome preporučujem da upišeš fax. Lepo da naučiš o čemu se tu u stvari radi, pa posle da sedneš i naučiš nešto i da radiš . S druge strane ako već imaš pozamašno znanje i dosta ideja, batali ćorava posla. Upoši najlakši faks koji možeš da završiš ležeči, čisto zbog diplome, a programiranje usavršavaj samostalno. Moraš da shvatiš jednu stvar. PROGRAMIRANJE UČIŠ SAM I TO CEO SVOJ ŽIVOT. Na faxu mogu da te nauče osnovne tehnike, da ti daju dobru podlogu i to je sve. U ovom poslu stvari se menjaju preko noći. Nove tehnike, novi programski i skriptni jezici niču kao pečurke posle kiše. Na primer, .NET. To je tehnologija u povoju koju te niko ni na jednom faksu kod nas neće naučiti. Možda neke osnove osnova i to je sve. Zato su .NET programeri u Srbiji veoma traženi i ektremno dobro plaćeni. I ovo znam iz iskustva jer je moj brat od strica je jedan od njih i trenutno ne može da digne glavu od posla.

Brate al' sam se raspisao

Nego da zaključim, meni, na primer, SI nije nudio ono što mi treba pa sam ga batalio posle druge godine, završio vojsku i sad otvaram sopstvenu softversku firmu. 2000e nije nimalo uticalo na moju odluku jer iako nisam bio među prvih 10 obezbedio sam sebi (i bratu) stipendiju do kraja školovanja. Ja bih ti toplo preporučio RAF (naravno ako imaš sredstava ili znaš nekog ko ima , a volja ne da ti ih ustupi). Program je od prilike isti, profesori takođe (bar su bili u moje vreme ) ali su uslovi MNOGO bolji. Nemoraš da se cimaš za literaturu jer je na RAF-u dobijaš za razliku od ETF-a gde za većinu predmeta literatura ne postoji pa moraš da se krpiš sa nekom stranom ili kako se već snađeš. Profesori zainteresovaniji iz prostog razloga što je RAF privatni fakultet pa vrlo lako mogu da popiju nogu. Jedino štu su malo skuplji.

Nadam se da sam bio jasan i da će to ovo moje skromno mišljenje pomoči u izboru ... bla bla bla
srka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 19:44   #11
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Pomoć oko odabira daljeg školovanja

Citat:
dakilica kaže: Pregled poruke
Trud i znoj me ne zanima,... ali me zanima... zagarantovan posao... (za) visoku platu
Za to je formula jednostavna: batali školu, što manje čitaj (može samo da ti odmogne u naporima da ostvariš ovo što si naveo), i - postani političar!
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Eni (7.2.2009), Game fever (22.3.2009), Ketchua (7.2.2009)
Stara 16.2.2009, 13:30   #12
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Pomoć oko odabira daljeg školovanja

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Za to je formula jednostavna: batali školu, što manje čitaj (može samo da ti odmogne u naporima da ostvariš ovo što si naveo), i - postani političar!
To se uvek moze . Nego kad smo vec kod ovoga kako upoznati nekog iz microsofta (U Srbiji) koji bi vam dao stipendiju za programiranje .Rekoh da ne otvaram novu temu
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2009, 23:14   #13
srka
Član
 
Član od: 11.8.2007.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 56
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko odabira daljeg školovanja

Microsoft ima svoju kancelariju u Srbiji. Najbolje bi bilo da se obratiš njima. Inače Microsoft finansijski podržavaju SI na ETF-u, čak šalju ljude u Redmond.

Evo par linkova:
I Uroš ide u Redmond!
Studenti SI idu u Google
srka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2009, 23:42   #14
MEGATRON
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: sk.rs/forum
Poruke: 438
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 83 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MEGATRON
Određen forumom Re: Pomoć oko odabira daljeg školovanja

ako imas para lepo upises privatni Singidunum Univerzitet (godina je 1500e cini mi se), smer FIM (Fakultet za poslovnu informatiku i menadzment)
i kad zavrsis taj faks onda si "diplomirani inzenjer za poslovnu informatiku i menadzment - programiranje, projektovanje i 3d dizajn".
Jes da kod nas jos uvek "uglavnom" vlada onaj stereotip "privatni fax=njesra" ali ce se uskoro izjednaciti po znacaju sa ovim drzavnim fakultetima,
tako da ce poslodavci imati vise obzira prema nama "privatnicima" , sto
samo znaci - dobar posao, dobra zarada.
MEGATRON je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 2:05   #15
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Pomoć oko odabira daljeg školovanja

Da li to govoris iz prve ruke? Ja o Singidunumu samo najgore mogu da kazem, posto imam dosta prijatelja tamo. Jedan od njih ima prosek 9.nesto a knjigu je poslednji put video u srednjoj skoli. Toliko o izjednacavanju znanja.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 4:49   #16
MEGATRON
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: sk.rs/forum
Poruke: 438
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 83 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MEGATRON
Određen forumom Re: Pomoć oko odabira daljeg školovanja

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Da li to govoris iz prve ruke? Ja o Singidunumu samo najgore mogu da kazem, posto imam dosta prijatelja tamo. Jedan od njih ima prosek 9.nesto a knjigu je poslednji put video u srednjoj skoli. Toliko o izjednacavanju znanja.
da, govorim iz prve ruke, ali nisam napisao "izjednacavanje znanja" vec "znacaja" misleci na diplomu naravno.
znaci nema mucenja i silnog ucenja na faxu, laganica se prolazi, das soma i po jbg i dajes uslov za sl godinu 99%.
kad steknes zvanje diplomiranog inzenjera za informatiku boli poslodavca da te ispituje teoriju znanja na intervjuu, kazes ko si sta si, pokazes diplomu i primljen si/nisi primljen.naravno neophodno iskustvo stices na faxu tj preko praksi u razlicitim firmama sto naravno ima znacaja prilikom prijavljivanja na konkurs za odr. posao...
opet kazem jos uvek vlada ono "drzavni imaju prednost" ali ne tako suvereno kao ranije..
dobijaju se poslovi i preko privatnih fakulteta jos kako...sve sto ti treba je "zvaka", dzaba ti sva znanja ovog sveta ako to nemas.

Poslednja ispravka: VojaM (18.2.2009 u 13:26) Razlog: nećemo da psujemo, pa makar "sakriveno"
MEGATRON je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 12:25   #17
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Pomoć oko odabira daljeg školovanja

Ah, misinterpretacija. Na poslu dipl.ing. za informatiku zvaka moze da te zadrzi svega par meseci, a kad vide da ne znas (ako ne znas), ne mogu ti pomoci ni sve zvake ovog sveta. Ne kaze se dzabe "Znanje je moc".

Poslednja ispravka: VojaM (18.2.2009 u 13:27) Razlog: Za --> Na
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 13:15   #18
MEGATRON
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: sk.rs/forum
Poruke: 438
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 83 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MEGATRON
Određen forumom Re: Pomoć oko odabira daljeg školovanja

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Ah, misinterpretacija. Za poslu dipl.ing. za informatiku zvaka moze da te zadrzi svega par meseci, a kad vide da ne znas (ako ne znas), ne mogu ti pomoci ni sve zvake ovog sveta. Ne kaze se dzabe "Znanje je moc".
hehe pa dobro sad, nije bash da ne uchish nishta ovde, taman posla, i ovde ti fakultet obezbedi knjige koje je pozeljno ishchitavati i nauchiti dosta iz toga. + prakse koje dosta znache za iskustvo a svaka traje po mesec i vise dana.
samo kazem da se lakse dolazi do diplome, tj profesori su tolerantniji i vlada nizi kriteriujum, samim tim je i manji pritisak na studenta prilikom polaganja ispita, eto.
mada ja vishe iskreno volim da sednem i dobro zagrejem stolicu.
MEGATRON je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MEGATRON na korisnoj poruci:
Ketchua (18.2.2009)
Stara 18.2.2009, 15:06   #19
kish
Član
 
Član od: 29.7.2006.
Lokacija: In My Tree
Poruke: 248
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 44 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kish
Određen forumom Re: Pomoć oko odabira daljeg školovanja

Citat:
MEGATRON kaže: Pregled poruke
...kad steknes zvanje diplomiranog inzenjera za informatiku boli poslodavca da te ispituje teoriju znanja na intervjuu, kazes ko si sta si, pokazes diplomu i primljen si/nisi primljen...
Pa... ja sam od ljudi koji su zavrsili moj fax (PMF) cuo drugaciju pricu: Najbitnije je iskustvo i test koji ces raditi kod poslodavca, a dipoloma je potrebna cisto "onako" radi birokratije. Po meni je to i sasvim logicno. Da sam ja poslodavac radio bi po istom principu.
kish je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kish na korisnoj poruci:
Borowatz (18.2.2009)
Stara 18.2.2009, 15:22   #20
MEGATRON
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: sk.rs/forum
Poruke: 438
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 83 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MEGATRON
Određen forumom Re: Pomoć oko odabira daljeg školovanja

Citat:
kish kaže: Pregled poruke
Pa... ja sam od ljudi koji su zavrsili moj fax (PMF) cuo drugaciju pricu: Najbitnije je iskustvo i test koji ces raditi kod poslodavca, a dipoloma je potrebna cisto "onako" radi birokratije. Po meni je to i sasvim logicno. Da sam ja poslodavac radio bi po istom principu.
tako je, ali taj test se zove probni rad, koji traje vise dana...kompletno ocenjivanje radnika da osnovu probnog rada je najbolja solucija kojoj mnoge kompanije danas tezhe.
MEGATRON je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mala pomoć Otherside Grafički softver i radovi 4 7.3.2009 1:41
SMF pomoć SK fan Klijentske aplikacije 4 9.2.2008 17:16
koju agp grafičku kupiti ati 9800 xt ili 7300 gt agp pomoć Iilija64 ŠDK - Grafika 13 25.10.2007 18:01
Pomoć oko napajanja Otherside ŠDK - Ostale komponente 16 7.10.2007 17:10
[Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć Geomaster Konzole 30 10.9.2007 14:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com