Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.9.2008, 15:01   #1
Dr.Beat
Član
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 53
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom HD to TV

Kako da prebacim HD sa kompa na TV??? Ja sam ih povezao preko DVI kabla ali ne verujem da on prenosi HD format. Dakle KAKO?

Takodje bih voleo da znam sta znate o HD risiverima i za sta oni mogiu da se koriste>
Dr.Beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 17:47   #2
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: HD to TV

Full HD moras da koristis HDMI a za obican HD ready 720p mozes i DVI - VGA kablom ili sta vec imas...

Ako imas DVI - HDMI kabl to je isto ok i on moze da pusta 1080p

HD risiveri su dobri jer mozes da gledas satelitske kanale u HD rezoluciji. Neki od njih su bolji od drugih jer mozes da otkljucavas (navodno) i one kanale koji se placaja... neznam koliko je to istina...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku genius na korisnoj poruci:
Dr.Beat (23.9.2008)
Stara 22.9.2008, 19:48   #3
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: HD to TV

Citat:
Dr.Beat kaže: Pregled poruke
Kako da prebacim HD sa kompa na TV??? Ja sam ih povezao preko DVI kabla ali ne verujem da on prenosi HD format. Dakle KAKO?

Takodje bih voleo da znam sta znate o HD risiverima i za sta oni mogiu da se koriste>
Daj malo vise informacija. Koji TV posedujes, sta ima od prikljucaka....?

DVI kabal se razlikuje od HDMI kabla samo po tome sto ne prenosi i zvuk, dakle kompatibilni su i njime se moze prenositi HD video. Postoje DVI/HDMI kablovi kao i adapteri DVI to HDMI.

Satelitski HD risiveri? Znamo svasta o njima sta te konkretno zanima?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2008, 0:07   #4
Dr.Beat
Član
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 53
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: HD to TV

Ok,DVI otpada zbog prenosa zvuka posto je rec o razlicitim prostorijama. Tv je sony full HD. Dakle...moja glavna muka je da Sliku sa kompa u full HD-u prenesem nekako na TV putem tih HDMI kablova. Znaci trebam sa kompa nekako skupim i sliku i zvuk i to preko kabla na TV
DA LI JE TO MOGUCE?
Dr.Beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2008, 0:10   #5
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: HD to TV

ja sam npr uz graficku dobio konvertor dvi-to-hdmi, koji fino ustekas u graficku i onda hdmi-om spojis komp i tv. takodje, na grafickoj spojis ulaz za zvuk sa spdif izlazom na ploci, tako da taj hdmi kabl osim slike prenosi i zvuk... i to ti je to! u jednom kablu imas sve.

e sad nisi nam rekao koja ti je tacno graficka...
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sasha vukelic na korisnoj poruci:
Dr.Beat (23.9.2008)
Stara 23.9.2008, 10:55   #6
Dr.Beat
Član
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 53
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: HD to TV

OK oodprilike kapiram. Imam 8600 GT ali nisam dobio taj konverter. Da li on moze na ovoj kartici da se negde nabudzi? Da li ova kartica uopste podrzava HD tj. da li moze da ga reprodukuje na HDMI?
Malo sam glup za taj SPDIF. Jel on na ploci unutar kompa i kako da ga prepoznam tj. gde je ulaz u graficku za taj zvuk i kako njega da prepoznam?
Dr.Beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2008, 11:01   #7
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: HD to TV

nisam siguran da 8600GT to ima, nvidia malo zaostaje na tom polju. na 9600GT otprilike izlgleda ovako:
http://www.pcstats.com/articleimages...Sonic_aud1.jpg
znaci potrazi imas li takav bijeli ulaz na grafickoj, to ti je glavno. mada, ako nisi dobio konvertor dvi-to-hdmi, vec ne sluti na dobro.
onaj bijeli kraj spojis sa grafickom a crni na plocu. i lako ces vidjeti gdje ti je spdif izlaz na ploci na uputstvu, gdje imas skicirano jednostavno pise "spdif out" (znaci nije onaj spdif koji je pozadi vec bas na ploci - kod mene se npr nalazi izmedju dvije graficke oko sredine)
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2008, 11:30   #8
Dr.Beat
Član
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 53
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: HD to TV

E moj Sale,koji sam retard. Nasao sam konvertor u nekoj od 100 fioka...
Dakle jedan kraj ide u S Video a u kutiju konektujem ona tri (Y,Pr i PB/AV) za HDMI i to u TV. Jos ostaje ZVUK. OK onaj crni deo ide u maticnu a onaj beli...
Nasao sam u uputsvu za graficku njenu sliku i ma jedan deo koji pokazuje na taj deo sa slike i pise SLI Conector. JEli to to?
Dr.Beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2008, 12:13   #9
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: HD to TV

Citat:
Dr.Beat kaže: Pregled poruke
i ma jedan deo koji pokazuje na taj deo sa slike i pise SLI Conector. JEli to to?
nije. sli konektor ti sluzi da spojis dodatnu graficku karticu. pogledaj ponovno onu sliku sto sam ti dao. znaci ono bijelo je kako treba da izgleda ulaz za spdif, a ono lijevo od bijelog je sli konektor.

al, kao sto rekoh, prvo pitanje je da li ta tvoja 8600gt ima spdif ulaz i gdje se nalazi. ako ga nema, moraces nekim dodatnim kablom da preneses zvuk do televizora...
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2008, 12:39   #10
Starac Sveta
Član
 
Član od: 2.7.2008.
Lokacija: beograd
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: HD to TV

Citat:
Dr.Beat kaže: Pregled poruke
Kako da prebacim HD sa kompa na TV??? Ja sam ih povezao preko DVI kabla ali ne verujem da on prenosi HD format. Dakle KAKO?

Takodje bih voleo da znam sta znate o HD risiverima i za sta oni mogiu da se koriste>
da se ne bih ponavljao procitaj temu olimpijada u hd-u na trecoj strani ovog podforuma
Starac Sveta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2008, 13:58   #11
maverik018
Novi član
 
Član od: 16.6.2007.
Poruke: 27
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HD to TV

A gde moze da se nabavi taj SPDIF kabl, koristilo bi mi informacija vezana za Nis, i koja mu je cena otprilike?
maverik018 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2009, 10:35   #12
Raub
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Poruke: 76
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: HD to TV

Citat:
sasha vukelic kaže: Pregled poruke
nisam siguran da 8600GT to ima, nvidia malo zaostaje na tom polju. na 9600GT otprilike izlgleda ovako:
http://www.pcstats.com/articleimages...Sonic_aud1.jpg
znaci potrazi imas li takav bijeli ulaz na grafickoj, to ti je glavno. mada, ako nisi dobio konvertor dvi-to-hdmi, vec ne sluti na dobro.
onaj bijeli kraj spojis sa grafickom a crni na plocu. i lako ces vidjeti gdje ti je spdif izlaz na ploci na uputstvu, gdje imas skicirano jednostavno pise "spdif out" (znaci nije onaj spdif koji je pozadi vec bas na ploci - kod mene se npr nalazi izmedju dvije graficke oko sredine)
Gde taj kablić može da se nabavi i da li ga je moguće napraviti po sistemu Uradi Sam
Raub je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com