Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.7.2008, 20:37   #21
cache
Novi član
 
Član od: 19.7.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: download klipova sa google video?

A
Citat:
WIRELESS kaže: Pregled poruke
A zasto ne uzmete - prvo izbrisete private files iz mozile (ako je koristite , ako ne onda bilo koji drugi uradite isto ) i onda kad odgledate klip ili se samo baferuje odete u cash memoriju nadjete fajl (gledate po velicini , po datumu i vremenu pustanja ) iskopirate na desktop , promenite extenziju u .avi i to je to nema skidanja , barem kod mene radi , e sad ja imam one standarde codece koje mislim imate i vi pa sve lepo procita nema convertovanja pa sve lepo radi !

Sve mi je to jasno, ali nikako da nađem na računaru gde se nalazi cache memorija Firefoxa. Tražila sam u C:\Documents and Settings\moj_folder\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles...da li treba nešto prethodno da podesim u Firefoxu, jer Opera na istoj putanji (C:\Documents and Settings\moj_folder\Application Data\Opera\...) ima file cache4 u kojem se nalaze images, odgledani video file itd?
cache je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 20:53   #22
Aleksandar
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 504
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 294 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Download klipova sa google video?

Koristan dodatak za Firefox je download helper ekstenzija koja snima video sa mnogo specijalizovanih sajtova,a ima korisnu osobinu da snimi fajlove direktno iz cache-a Firefoxa,tako da ne moras rucno da ih trazis.
Aleksandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 21:00   #23
vaskotv
Član
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: Na_moru_Plavom
Poruke: 444
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 203 puta na 85 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vaskotv Slanje poruke preko MSN-a korisniku vaskotv
Određen forumom Re: Download klipova sa google video?

Ako imas stariji Firefox onda koristi extenziju Unplug, a ako imas verziju 3 onda ovo sto je naveo Aleksandar ti je najjbolje resenje.

vaskotv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2008, 21:01   #24
nikola1ns
Član
 
Član od: 16.12.2008.
Poruke: 96
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Download klipova sa google videa?

Hteo bih se pridruziti ovoj temi sa manjim (ili mozda vecim) problemom koji imam sa skidanjem fajlova sa rapidshare...Dakle,kad skidam neke filmice (recimo) koji imaju oznaku rar na kraju sve je u redu sa skidanjem,ali nece da mi se otvori,odnosno da pusti taj film koji sam skinuo...Kada mi kaze prilikom downloada da skida u winamp po defaultu onda je sve u redu i lepo ga pusta (bez obzira da li pise wmp ili avi),a skinuo sam k-lite basic gde sam odbacio divx i dvd codec i audio codece jer vec to imam sa instalacijom windowsa koji sam dobio uz lap,a posto je tu i flv i 3gp ukljucena cak i u basic paketu mogu da gledam snimke sa mobilnog,odnosno skinute sa youtuba,npr...Ipak,kada mi prilikom skidanja se otvori prozor i pise rar po defaultu,fajl se skida bez problema kao i u prethodnom primeru,ali ode u arhivu gde se otvori se prozor da je tamo i to je to-nece da pusti snimak i kad kliknem na njega otvore se prozori u kojima se traze neke stvari da bi ga pustio ili mozda promenio(mozda ekstenziju,ako se tako kaze)...Uglavnom,kako da otvorim fajlove sa rar oznakom ili iz winrara-a?
nikola1ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2008, 21:15   #25
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Download klipova sa google videa?

Ako sam te ja dobro razumeo onda ides ovako, dvaput klikni na taj RAR u kome je film i preko winrar-a ga extract-ujes na hard disk (C: , D: kakogod) i on ce ti se extract-ovati u tom winamp file-u kako ga ti nazivas. I pustis ga preko bilo kog player-a, najbolje VLC player-a.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2008, 11:23   #26
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Post Re: Download klipova sa google videa?

Citat:
nikola1ns kaže: Pregled poruke
Hteo bih se pridruziti ovoj temi sa manjim (ili mozda vecim) problemom koji imam sa skidanjem fajlova sa rapidshare...Dakle,kad skidam neke filmice (recimo) koji imaju oznaku rar na kraju sve je u redu sa skidanjem,ali nece da mi se otvori,odnosno da pusti taj film koji sam skinuo...Kada mi kaze prilikom downloada da skida u winamp po defaultu onda je sve u redu i lepo ga pusta (bez obzira da li pise wmp ili avi),a skinuo sam k-lite basic gde sam odbacio divx i dvd codec i audio codece jer vec to imam sa instalacijom windowsa koji sam dobio uz lap,a posto je tu i flv i 3gp ukljucena cak i u basic paketu mogu da gledam snimke sa mobilnog,odnosno skinute sa youtuba,npr...Ipak,kada mi prilikom skidanja se otvori prozor i pise rar po defaultu,fajl se skida bez problema kao i u prethodnom primeru,ali ode u arhivu gde se otvori se prozor da je tamo i to je to-nece da pusti snimak i kad kliknem na njega otvore se prozori u kojima se traze neke stvari da bi ga pustio ili mozda promenio(mozda ekstenziju,ako se tako kaze)...Uglavnom,kako da otvorim fajlove sa rar oznakom ili iz winrara-a?
Nemoj duplirati postove, odgovorio sam ti u drugoj temi:
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?threadid=15788
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2009, 18:43   #27
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Download klipova sa google videa?

Sjajna kombinacija je internet download manager, koji uopste ne skida video, vec ako odgledas ceo snimak, zamemorise ga ceo i ako ti se svidi samo kliknes na ikonicu iznad snimka, i za sekundu ga imas na desktopu (podrzava i Firefox). Za gledanje svih nedovrsenih video snimaka, kao i za flv najbolji je neprevazidjeni km player. Sa njim nijedan drugi player ti nece trebati. U usporedbi sa KM Playerom, VLC je jadan
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2009, 22:45   #28
volt
Banned
 
Član od: 12.3.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: download klipova sa google video?

Citat:
WIRELESS kaže: Pregled poruke
A zasto ne uzmete - prvo izbrisete private files iz mozile (ako je koristite , ako ne onda bilo koji drugi uradite isto ) i onda kad odgledate klip ili se samo baferuje odete u cash memoriju nadjete fajl (gledate po velicini , po datumu i vremenu pustanja ) iskopirate na desktop , promenite extenziju u .avi i to je to nema skidanja , barem kod mene radi , e sad ja imam one standarde codece koje mislim imate i vi pa sve lepo procita nema convertovanja pa sve lepo radi !
to je superiska, kure moje, ali nam prevedi baferuje odete u cash memoriju i kak da to pronadjem u operi, korak po korak
volt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 13:56   #29
d_drazic
Član
 
Član od: 12.12.2007.
Lokacija: Pirateland...
Poruke: 98
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: download klipova sa google video?

Мој проблем је следећи:
Користим GOM Player и врло сам задовољан. Пре сам имао и Inernet download manager који је по мом мишљењу мајка за скидање видео записа са нета. Е сад, обрисао сам га и пре пар дана поново инсталирао. ?и даље хоће да ми скине видео, али када покушам да га пустим пријављује ми грешку у видеу, тачније да немам одговарајући кодек. Иначе скинуо сам последњу верзију K-Lite Mega Codec Pack, тако да до кодека није.
Да ли ико има представу у чему би могао бити проблем?
d_drazic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 14:05   #30
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Download klipova sa google videa?

Za skidanje (ako koristiš FF ili Flock, ne znam za druge) fino radi DownloadHelper, prikazuje ti sve varijante videa koje postoje na sajtu (flv, mp4 HQ), sa njihovog sajta možeš da skineš i konverter, pa da odmah posle downloada konvertuješ u neki format koji će pustiti svaki plejer.
Inače, KMPlejer pušta video sa YT bez problema i bez dodatnih kodeka...
GOM bi trebalo da ti ponudi skidanje odgovarajućeg kodeka (bar je ranije tako bilo)
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 14:53   #31
d_drazic
Član
 
Član od: 12.12.2007.
Lokacija: Pirateland...
Poruke: 98
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Download klipova sa google videa?

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
Za skidanje (ako koristiš FF ili Flock, ne znam za druge) fino radi DownloadHelper, prikazuje ti sve varijante videa koje postoje na sajtu (flv, mp4 HQ), sa njihovog sajta možeš da skineš i konverter, pa da odmah posle downloada konvertuješ u neki format koji će pustiti svaki plejer.
Inače, KMPlejer pušta video sa YT bez problema i bez dodatnih kodeka...
GOM bi trebalo da ti ponudi skidanje odgovarajućeg kodeka (bar je ranije tako bilo)
Не знам шта је то Flock. Користим IDM, она опција што искочи изнад видеа, кад га пустиш на јутјубу или неком другом сајту.
GOM ми понуди опцију да пронађе кодек, али никад не може да га нађе. Није до кодека, јер прошли пут кад сам користио IDM уопште није оваквих проблема. Све је нормално радило. Вероватно је нешто до подешавања програма или нешто сл.
Хвала у сваком случају.
d_drazic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2009, 22:18   #32
d_drazic
Član
 
Član od: 12.12.2007.
Lokacija: Pirateland...
Poruke: 98
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Download klipova sa google videa?

Додао сам Download helper мојој Mozilli.Није лош програмчић. Али има један мали проблем. Неке фајлове (углавном са Ју Тјуба) морам да скидам по више пута, јер ми ГОМ пријави грешку и када одем на оно да он нађе одговарајући кодек, каже ми да то није до кодека.
Да ли се то још неком дешава?
d_drazic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2010, 9:38   #33
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Download klipova sa google videa?

Ja koristim, uglavnom, Nuclear Coffee VideoGet. Program nije besplatan ali sam dobio licencu tokom promocije na GiveAwayOfTheDay. Program radi i konverziju fajlova. Ono što mi je smetalo je to što originalno ne postoji integracija u IE i derivate u tom smislu da dodajete desnim klikom klipove na listu a onda da ih skidate sve. To sam dodao sam na uobičajeni način, pomoću VBScripta i malo čačkanja po registry-ju.

Ako naletite opet na licenciranu verziju na GAOTD (ja dugo nisam pratio šta tamo ima), vredi skinuti VideoGet.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2010, 21:36   #34
DexaPoli
Novi član
 
Član od: 12.4.2010.
Poruke: 22
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Download klipova sa google videa?

Mytube exploler sa njim mozes sa utube,googla i yahoo-a
DexaPoli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2012, 19:19   #35
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Download klipova sa google videa?

Uzmi na mozillu instaliraj downloadhelper i miran si.
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2012, 19:57   #36
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Download klipova sa google videa?

Odlican sajt za skidanje videa i online konvertovanje u zeljenom formatu. Potrebno je samo omoguciti Javu.

http://keepvid.com/
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2012, 16:30   #37
nikollla
Član
 
Član od: 28.4.2011.
Poruke: 122
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 34 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Download klipova sa google videa?

Koristio sam razne programe za skidanje klipova sa youtube-a i sa nijednim ne dobijam potpuno isti kvalitet slike kao što je dok gledam klip direktno sa youtube-a. Znači recimo u youtube downloader ili keepvid namestim tamo da mi skine klip u 720p i sve on odradi kako treba ali kad skine i pustim klip ima razlike u kvalitetu u odnosu kad pustim klip na youtube na 720p i gledam direktno sa njega. Nije neka velika razlika ali je uočljiva i meni smeta.

Jel postoji nešto što bi skinulo klip sa youtube-a sa nikakvim gubitkom kvaliteta slike ili to jednostavno tako mora?

ps: valjda može ovde pitanje s obzirom da je reč o downloadu klipova iako nije vezano za google video
nikollla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2012, 18:31   #38
archos
Član
 
Član od: 31.5.2011.
Poruke: 43
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Download klipova sa google videa?

Citat:
nikollla kaže: Pregled poruke
Koristio sam razne programe za skidanje klipova sa youtube-a i sa nijednim ne dobijam potpuno isti kvalitet slike kao što je dok gledam klip direktno sa youtube-a. Znači recimo u youtube downloader ili keepvid namestim tamo da mi skine klip u 720p i sve on odradi kako treba ali kad skine i pustim klip ima razlike u kvalitetu u odnosu kad pustim klip na youtube na 720p i gledam direktno sa njega. Nije neka velika razlika ali je uočljiva i meni smeta.

Jel postoji nešto što bi skinulo klip sa youtube-a sa nikakvim gubitkom kvaliteta slike ili to jednostavno tako mora?

ps: valjda može ovde pitanje s obzirom da je reč o downloadu klipova iako nije vezano za google video


Ako koristis Firefox skini ovo https://addons.mozilla.org/fr/firefo...ownloadhelper/ iskidas video sa bilo kojega sajta i mozes odmah da konvertujes Od ovoga nema nista bolje pozdrav
archos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2014, 2:14   #39
nimd4
Član
 
Član od: 18.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 37
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Download klipova sa google videa?

Ima ih, sada, mali milion (programa, za owo); ali, meni je najjaci: JDownloader @

Kod:
http://www.jdownloader.org/download/offline
(JDownloader 2 BETA)



Edit: Btw., relativno je komplikovana instalacija, u poredjenju sa drugim programima..

*err i treba mu Java, takodje.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	jd2beta.jpg
Viđeno:	55 puta
Veličina:	68,0 KB
ID:	50215  

Poslednja ispravka: nimd4 (1.10.2014 u 2:22) Razlog: Attachment naprawi od .PNG - JPEG, pa sam dodao screenshot @postimg
nimd4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2021, 13:10   #40
Gladiator
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 75
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Download klipova sa google videa?

Ima li neki preko Brave pretrazivaca da moze skinuti sa svakog sajta
Gladiator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
download flash video, google video

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Skidanje klipova sa Youtube u AVI jonathan Internet tehnologije 55 1.9.2010 12:11
FAQ: Kako skinuti fajlove sa Rapidshare.com? ZoNi Aplikativni softver 118 2.11.2009 19:50
Scroogle scraper - Google pretraga, ali sa većim stepenom privatnosti nighthawk Zanimljive Web lokacije 4 6.8.2008 13:16
Kombinovani download Suad Novic Video/TV softver 6 21.6.2008 18:13
Download zabavnih (i ostalih) klipova sa sajtova gde to ne moze dzambo Aplikativni softver 11 2.1.2007 16:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com