Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.2.2015, 10:58   #401
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

(nastavak sa prethodne strane)

Grafika je nerealno dobra za PS3 platformu, teksture su detaljne, znaci oronulosti na svetu oko vas su odrađeni sa izuzetnom pažnjom. Modeli likova su odlično animirani, particle efekti su izuzetni, kao i predeli i fizika vode i dima. Po pitanju grafike imam utisak da su ljudi u Naughty Dog-u izvukli maksimum iz Playstation 3 konzole i u tom segmentu definitivno ne postoji bolji razvojni tim.

Zvuk i glasovna gluma su takođe odlični i zaista treba odati veliko priznanje postavci glumaca koji su odradili vrhunski posao. Pogotovo bih izdvojio Ashley Johnson koja je svojom emocijom i bojom glasa savršeno dočarala lik male Ellie. Muzika je takođe za svaku pohvalu, melanholične i mračne melodije se savršeno uklapaju i naglašavaju mračni ambijent postapokalipse i tragediju pojedinca.

Naughty Dog je stvorio igru koja je impresivna i koja briljira u svakom pogledu.

Čisto savršenstvo.


Ocena: 96
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	TLoU1.jpg
Viđeno:	46 puta
Veličina:	103,4 KB
ID:	51645   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	TLoU2.jpg
Viđeno:	45 puta
Veličina:	98,1 KB
ID:	51646   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	TLoU3.jpg
Viđeno:	42 puta
Veličina:	57,7 KB
ID:	51647  
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Atwa013 (12.2.2015), bokela (18.2.2015), filpan (12.2.2015)
Stara 18.2.2015, 14:51   #402
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Spec Ops: The Line
- Srce ratnog ludila -

Razvojni tim: Yager Development
Izdavač: 2K Games
Žanr: Pucačina iz trećeg lica (TPS)
Godina: 2012.
Platforma: PS3 (opisana verzija), Xbox 360, PC, OS X
Vodeći dizajneri: Cory Davis, Francois Coulon


Kada se sagleda današnja svakodnevnica prošarana neprestanim izveštajima iz ratom zahvaćenih područja koja neretko podseća na najmračnije periode srednjeg veka, čovek ne može a da se ne zapita o prirodi postanka svih tih horora koje ratovi sa sobom donose. Mnoga dela savremene umetnosti su se bavila tematikom prirode rata, ali u svetu igara je malo bilo onih koji su imali snage i hrabrosti da na ozbiljan i dostojan način obrade ovu temu.

Temu koja čini srce ove igre.

Radnja je smeštena u Dubai, simbol bogatstva i luksuza koji se pod naletom prirodne katastrofe pretvorio u suštu suprotnost. Vlasti u početku nisu shvatale svu ozbiljnost naleta peščanih oluja sve dok za grad i njegove stanovnike nije bilo prekasno. Vladajuća elita je u tišini pobegla iz grada koristeći sve prednosti svog bogatstva, dok je običan plebs ostavljen na milost i nemilost apokaliptičnim uslovima surove pustinjske klime. Hrana i voda su postale vrednije od zlata, a malobrojnim grupama preživelih je jedina nada pomoć spolja. Međutim, stvar se komplikuje time što peščane oluje besne svuda unaokolo, stvarajući svojevrstan izolacioni prsten kroz koji teško da išta uspeva da prođe, sem izuzetno jakih komunikacionih signala.

Ipak, kroz sve ekstremne uslove jedna jedinica američke vojske uspeva da se probije – 33. bataljon na čelu sa pukovnikom Džonom Konradom odstupa od svoje planirane maršrute povlačenja iz Avganistana i samoinicijativno priskače u pomoć lokalnom stanovništvu bliskoistočne metropole, oglušivši se o zvanična naređenja. Ono što je Konrad planirao da bude spasilačka misija posle tri meseca se pretvorilo u košmar. Iz područja pogođenog kataklizmom je stigao slab radio signal putem kog Konrad izveštava da je evakuacija neuspela i da ima previše mrtvih, ne otkrivajući detalje kako je došlo do neuspeha. Pukovnik proglašava vanredno stanje u gradu, Ujedinjeni Arapski Emirati proglašavaju Dubai ničijom zemljom, svi vidovi transportnih veza se prekidaju, a 33. bataljon biva proglašen krivim i odbačenim zbog izdaje i nepoštovanja naređenja.

Američka komanda se radi sprečavanja daljih gubitaka odlučuje da umesto opsežne operacije pošalje mali, tročlani Delta izviđački tim koji ima zadatak da utvrdi šta se desilo sa 33. bataljonom i kakva je situacija sa preživelima u gradu. Vi preuzimate ulogu komadanta tog tima, kapetana Martina Vokera, čoveka koji kroz svoju vojnu karijeru i operacije u Iraku svoj život duguje pukovniku Konradu koji ga je svojevremeno spasio u okolini Kabula. Uz Vokera tim čine i poručnik Adams i vodnik Lugo koji će tokom operacije pratiti njegova naređenja.

Po dolasku u grad, tim otkriva da se sve otelo kontroli i da je 33. bataljon nakon neuspele evakuacije zaveo svojevrsnu strahovladu u Dubaiju, kontrolišući resurse i čineći zločine protiv lokalnog stanovništva. Nakon tog saznanja, Voker samovoljno menja cilj misije i usmerava delovanje ka tome da tim po svaku cenu dođe do pukovnika Konrada. I to će stvoriti tri strane u konfliktu – Konradov bataljon, lokalno pobunjeno stanovništvo koje se spontano naoružalo gerilskim akcijama i Delta tim koji predstavlja zadnju kap koja je prelila čašu ratnog ludila. Ludila koje će kroz svako poglavlje oduzimati sve više od Vokerovog razuma, zaslepljujući njegov um idejom da cilj ne bira sredstvo.

Kada pomešate ratne strahote prisutne u igri i ratnu logiku koja je surovo imuna na kolateralne žrtve, dobićete svojevrsnu kritiku današnjih ratnih dejstava kojima cena izražena u ljudskim životima nije bitna. Autori igre su nesvakidašnjim finalnim narativnim obrtom učinili da svaka žrtva bude istovremeno i vredna i besmislena i često ćete se i sami susresti sa dilemama i upitnim moralom u ratu koji je sve samo ne moralan. Naracija je svojevrstan highlight ovog ostvarenja i ona kao takva daje veliku vrednost ovom naslovu da bude odigran.

Međutim, odlična naracija je i svojevrsni plašt koji prekriva nesavršenosti igre koja se po izvođenju ne izdvaja puno od mora generičkih, linearnih pucačina. Peščane dine i pejzaž devastirane lepote Dubaija su svakako upečatljivi i lepo dizajnirani, baš kao i enterijeri luksuznih hotela kroz koje ćete prolaziti. Ipak, gameplay je problem koji sprečava igru da dođe do titule savršenstva. U igri ima dosta oružja na raspolaganju, u borbi možete davati komande svojim saborcima koji se u većini slučajeva ponašaju odlično i adekvatno situaciji, ali AI protivnika je često dosta loš. Oni će skriptovano jurišati na otvorenu paljbu, neretko će imati problema i sa pathfinding-om i generalno ne predstavljaju neki veći izazov osim na najvišem nivou težine. Gameplay se previše često i jednolično svodi na mehaniku korišćenja zaklona - pucačina u ovoj pucačini nije loše odrađena, ali joj nedostaje inovativnost i kroz repetitivnu mehaniku se često desi da je priča ono što vuče igrača, a ne izazovan gameplay. Celo iskustvo je previše skriptovano i generičko, previše kanalisano, tako da same pucačke deonice sasvim sigurno nisu ono po čemu će ovaj naslov ostati upamćen. Sve je već viđeno.

Od zamerki bi mogli da se navedu i dosta siromašni particle efekti u deonicama sa peščanim olujama, a i čini se da bi sam pesak, njegovo obrušavanje i generalno učešće u mehanici igre mogli češće i bolje da budu iskorišćeni tokom borbe. Možda je to mogao da bude taj inovativni faktor koji bi omogućio da The Line ispliva iz proseka.

(Nastavak u sledećem postu)

Poslednja ispravka: Yonai (18.2.2015 u 15:02)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
bokela (18.2.2015), Sh0m1 (18.2.2015)
Stara 18.2.2015, 14:52   #403
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

(Nastavak)

Muzička podloga u igri je dobra i doprinosi osećaju (pre)naglašenog američkog patriotizma koji je u ovoj igri svrsishodan za razliku od brojnih CoD i MoH naslova koji se često svode na propagandu američkih vojnih trupa. U tom kontekstu ovoj igri svakako treba odati priznanje što su njeni autori imali dovoljno hrabrosti da zađu u neke sfere na koje nijedan CoD ili neki sličan AAA pucački naslov nikad nije smeo ni da pomisli. Za razliku od tih igara gde uvek imate projektovanog neprijatelja koji je oličenje zla i gde imate anđeoskog sebe (po pravilu Amerikanca ili pripadnika nekakve kvazi NATO koalicije) koji uteruje pravdu i spašava svet, ova igra nudi dubok uvid u psihu pojedinca i u ludilo rata gde se postavlja pitanje da li je zaista cilj važniji od sredstva i kolateralne štete. Ovde ćete sresti otvorenu kritiku, hrabru kritiku koja svakoga svojom jačinom može da navede na razmišljanje i spoznaju.

Spoznaju srca ratnog ludila.

Ocena: 84
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1.jpg
Viđeno:	22 puta
Veličina:	104,9 KB
ID:	51690   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2.jpg
Viđeno:	23 puta
Veličina:	96,6 KB
ID:	51691   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	3.jpg
Viđeno:	29 puta
Veličina:	109,2 KB
ID:	51692  

Poslednja ispravka: Yonai (18.2.2015 u 16:31) Razlog: typo
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Asmodeus (18.2.2015), Atwa013 (18.2.2015), bokela (18.2.2015), JzmA (18.2.2015), player1 (18.2.2015), Sh0m1 (18.2.2015)
Stara 18.2.2015, 15:50   #404
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Lepo opisano Yonai, sve pohvale. U većini stvari se slažem u vezi opisa iskustva iz SpecOpsa. Dosta lepo si opisao dešavanja u igri, opušteno možeš da staviš ovo kao srpsku verziju opisa Plota od igre na Wikipediji
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
Yonai (18.2.2015)
Stara 18.2.2015, 16:22   #405
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Hvala generalno se trudim da opišem samo igre koje sam do kraja prešao i koje su ostavile utisak. Od pre par dana sam rešio da krenem sa kuckanjem na ovoj temi, pa dokle me volja nosi

Svakako mi je drago još ako se povrh toga nađe i neko kome je neki moj opis informativan i kome se sviđa.

Meni puna kapa ništa više mi ne treba

Nekako mu ovo dođe više kao kutak gde mogu relativno sažeto da kažem šta mislim o nekoj igri na donekle objektivan način.

Ako uopšte svoju subjektivnost i mogu da ostavim po strani
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2015, 16:26   #406
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Ja nisam hteo da citam ceo review, jer si u FF review-u zasao previse u detalje oko price i likova, sto za posledicu kod mene pali svetlo sa natpisom "SPOILER", pa sam procitao samo drugi deo SpecOPS recenzije, koja mu dodje kao sinopsis.
Valjalo bi da se manje fokusiras na elaboriranje price, jer to ubija element iznenadjenja igracu koji treba da je igra, a mislim da su i SpecOPS i Last of Us i FF igre o kojima ne treba puno pricati na temu price, sto manje to bolje.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Atwa013 (18.2.2015), bokela (18.2.2015), Yonai (18.2.2015)
Stara 18.2.2015, 16:29   #407
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Hvala na konstruktivnoj kritici, svakako je dobrodošla da malo kanališem svoje izlive utisaka o nekoj igri. Gledao sam da vezano za priču najčešće ne odem dalje od detalja koji se saznaju iz prvih 15-tak minuta igre, mada sam svestan da znam da se zanesem

Svakako hvala na kritici
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Asmodeus (18.2.2015), zeljo (21.2.2016)
Stara 18.2.2015, 16:32   #408
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Trudi se da ne zalazis u konkretna desavanja u igri ili bar ih stavi u spojler ako ne mozes da se suszdrzis od toga zbog naglasavanja sustine koja se krije iza tih desavanja. Gledaj da das utisak o cemu se tu radi, bez da otkrivas puno. Naravno, to je vrlo nezgodno ali uz puno vezbe moze da se postigne.
Citajuci recenzije najboljih igara u SK-u mozes da steknes ideju kojim trikovima da se koristis.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Yonai (18.2.2015)
Stara 18.2.2015, 16:37   #409
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Ili pazi, mozda je bolje da se raspises ovako bez inhibicija, ali da upozoris citace u samom startu sa ogromim naptisom "SPOILERS AHEAD"??
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Yonai (18.2.2015)
Stara 18.2.2015, 16:40   #410
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Pa pazi kad mi se i ta ideja dopada

I hajde sad nađi rešenje i šta mu ga dođe bolje... evo ja otvoreno kažem da ne znam

P.S. Spec Ops sam odigrao pod uticajem dragomix-ovih pisanja na TLoU temi, hteo sam da dam igri šansu

Svakako nisam zažalio.

Poslednja ispravka: Yonai (18.2.2015 u 16:54) Razlog: P.S.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2015, 17:06   #411
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Ja jos uvek nisam odigrao nijedan ff, a podsvesno zelim da mi se dopadne jRPG zanr, pa mi je zato bio jos jaci motiv da ne citam review do kraja.
Ni SpecOps jos uvek nisam odigrao, mada dosta stvari sam cuo o igri i nazalost imam vrlo jasnu predstavu sta da ocekujem.
Btw, trenutno igram Legacy of Kain: Soul Reaver, tj. plan je da sa prijateljima igram sve delove (izuzev prvog, koga imam na PSN-u ali sam se odlucio da odgledam storyline YT video u trajanju od dva sata ), jer ga nemaju svi a trebalo bi mi puno vremena da ga predjem. To ce biti neka vrsta zajednickog prelaza, gde cemo povremeno komentarisati igru, razmenjivati utiske itd. kad se skupimo, pa mozda se nakanim da napisem po koju rec za svaki deo.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Atwa013 (18.2.2015), bokela (18.2.2015), Yonai (18.2.2015)
Stara 18.2.2015, 17:35   #412
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Ja jos uvek nisam odigrao nijedan ff, a podsvesno zelim da mi se dopadne jRPG zanr, pa mi je zato bio jos jaci motiv da ne citam review do kraja.

Meni se dopao JRPG još tada kada sam prvi put igrao FFVIII i do danas ne mogu da se oslobodim te pošasti na moju "žalost"

Samo problem je to što u tom žanru ima enormno puno kvalitetnih naslova koji traju po minimalno 50 sati igranja, tako da ću u sledeće dve inkarnacije valjda odigrati sve što planiram

I svakako nakuckaj svoje Legacy of Kain utiske ovde, garantujem da među članovima foruma ima dosta ljudi sa talentom za pisanje, samo trebaju da se aktiviraju
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Asmodeus (20.2.2015)
Stara 18.2.2015, 17:48   #413
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Hoću, kako koji deo budemo prelazili.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2015, 20:12   #414
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Sleeping Dogs
- Vreli asfalt Hong Konga -

Razvojni tim: United Front Games (Vankuver, Kanada)
Izdavač: Square enix
Žanr: Open-world akcija
Godina: 2012.
Platforma: PS3 (opisana verzija), Xbox 360, PC, PS4 (remaster), Xbox One (remaster)
Vodeći dizajner: Roger Donaldson


Kao neko ko je odrastao gledajući filmove Brus Lija i Džeki Čena, ne mogu da kažem da nisam godinama potajno priželjkivao igru koja bi donela duh i uzavrelost Hong Konga. Grad koji je oduvek plenio svojim specifičnim dalekoistočnim šmekom koji je neraskidivo vezan sa kult borilačkih veština doživeo je svoje virtuelno izdanje u Sleeping Dogs-u, open-world igri kojoj je malo falilo da sticajem okolnosti ne ugleda svetlost dana.


Razvoj igre je otpočeo 2007. kada je Activision angažovao u to vreme mali kanadski studio United Front Games za rad na open-world ostvarenju. Kako je razvoj napredovao, tako se javila ideja da se nova igra uklopi u postojeći True Crime serijal pod nazivom True Crime: Hong Kong. Igra je inicijalno zamišljena kao undercover cop saga sa GTA gameplay formulom - mnogi elementi i ideje su ubacivani u igru da bi Activision iznenada na kraju razvojnog procesa napravio zaokret, odustao od naslova i prodao prava Square Enix-u. Prepoznavši potencijal, novi izdavač je finansirao kompletiranje igre, uz odluku da se ona preimenuje zbog licencnih problema sa originalnim imenom. Sve je završeno i krimi saga u Hong Kongu je konačno ugledala svetlost dana.

Nakon prvog susreta sa igrom, nemoguće je ne primetiti sveprisutan dalekoistočni šmek kojim ona odiše. Počevši od divno dizajniranih ulica fiktivnog Hong Konga, preko muzike, zvukova, i prolaznika na ulici koji govore na kantonskom kineskom, pa do protagoniste koji svojim likom i delom predstavlja svojevrstan omaž starim, dobrim legendama kung-fu filmova.

Igra vas stavlja u ulogu Vei Šen-a, čoveka rođenog u Hong Kongu koji se vratio u rodni grad nakon izvesnog vremena provedenog u Sjedinjenim Državama gde je bio pripadnik policije. Vođen željom za osvetom zbog smrti sestre, Vei prihvata ulogu “krtice” sa ciljem da podrije i uništi centralu Trijade koja se bavi najrazličitijim mutnim radnjama uključujući i kontrolu velikog dela svetskog tržišta narkotika. Na svom putu, Vei će početi od najnižih nivoa u hijerarhiji, postepeno napredujući ka svom cilju. Neretko će i sam morati da “uprlja ruke”, a i da se suoči sa svim opasnostima koje dvostruka igra nosi sa sobom.

Sa stanovišta samog izvođenja, evidentno je da je u pitanju GTA klon, ali ono što ponajviše izdvaja ovaj naslov iz mora drugih je jedinstveno okruženje dalekoistočnog megapolisa. Grad je izuzetno detaljno realizovan i veoma živ; zone za pešake su pune pijačnih tezgi i prodavnica gde svako hvali svoju robu u jedinstvenoj pijačnoj atmosferi. Sveprisutan kineski govor odaje utisak autentičnosti, baš kao i jedinstven spoj kineske tradicije i moderne arhitekture i blještavosti grada. Kada se spusti noć, sve vrvi od šljaštećih reklama, a i pijace dobijaju na živosti uz žamor, odlične ambijentalne zvuke i velike gužve. Trud kreatora igre je očigledan, a zanimljivo je da su neki od dizajnera proveli desetak dana u Hong Kongu kako bi u autentičnom okruženju osetili tu atmosferu koju su sa velikim uspehom dočarali u igri.

Sam gameplay je iz trećeg lica, kontrole su fluidne, kontrola kamere je jako dobra. Kroz misije ćete na raspolaganju imati najrazličitija oružja i prevozna sredstva, ali ono što je pravi highlight jeste goloruka borba. Tu igra naprosto briljira, na raspolaganju će vam vremenom biti mnoštvo udaraca, borbe su zabavne i izazovne i sa porastom “naslaganih” protivnika ćete neizbežno doživeti Brus Li déjà vu. Po ovom pitanju igra je veoma uporediva sa igrama Shenmue i Yakuza, open-world klasicima dalekoistočnog šmeka. Interfejs je lepo i nenametljivo dizajniran sa dominantnom crvenom bojom i motivima crvenog zmaja.

Sadržaja u igri ima zaista puno, tu su razne random sporedne misije, brojni collectibles-i i trofeji, mnoštvo stvari na koje možete da potrošite novac i razne totalno sporedne aktivnosti koje pružaju dobru zabavu. Ukoliko ste skloni perfekcionizmu, bez problema ćete provesti nekoliko desetina sati u potrazi za svime što igra nudi. Ja sam npr. kao strastveni ljubitelj Texas Hold’em-a uspeo da nađem nešto što mi je sigurno donelo dosta zabave u chillout atmosferi dalekoistočne kafane.

Još jedna svetla strana igre su odlični RPG elementi. Iskustveni poeni se dobijaju u pet kategorija, a način sticanja istih je za svaku kategoriju različit. Uz iskustvene poene možete otključavati nove kung-fu udarce, povećavati health, sticati ugled koji vam donosi bonuse kod kupovine raznih item-a, učiti nove tehnike baratanja oružjem… Napredovanje je jako dobro balansirano i odlično integrisano u gameplay.

(Nastavak u sledećem postu)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Asmodeus (20.2.2015), sale94 (19.2.2015)
Stara 19.2.2015, 20:14   #415
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

(Nastavak)

Međutim, da ne bude sve sjajno i bajno pobrinuo se grafički aspekt igre. U originalnoj verziji teksture oblakodera i predela u daljini su mutne i nejasne i deluju nalepljeno i isprano, baš kao i teksture pojedinih objekata i građevina. Modeli prolaznika često znaju da ostave utisak manjka poligona, a prisutno je i naglo nestajanje/pojavljivanje objekata u daljini, što je najčešće primetno tokom brze vožnje. Međutim, čak i nakon konstatacije da grafička prezentacija igre ima svojih mana, to ni najmanje ne utiče na atmosferu i doživljaj prilikom igranja.

Što se same priče tiče, oni kojima ne leži tematika i dalekoistočni setting sigurno mogu naći zamerke u vidu klišea i “već viđenog”, ali ako spadate u grupu onih koji vole zlatno doba kung-fua imaćete samo reči hvale prošarane nostalgijom. Vreli asfalt Hong Konga je odlična podloga za ovakav tip igre i njeni kreatori su takvo okruženje iskoristili na veoma dobar način.

Sleeping Dogs ima svojih mana, prvenstveno sa tehničke strane u pogledu grafike, ali to ne menja činjenicu da je ovo svakako ostvarenje koje vredi odigrati.

Ocena: 86
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	SD01.jpg
Viđeno:	19 puta
Veličina:	102,1 KB
ID:	51717   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	SD02.jpg
Viđeno:	17 puta
Veličina:	100,9 KB
ID:	51718   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	SD03.jpg
Viđeno:	19 puta
Veličina:	100,9 KB
ID:	51719  
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Asmodeus (20.2.2015), sale94 (19.2.2015)
Stara 19.2.2015, 20:20   #416
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Jako si blag Yonai podseca me na moj neki sistem u glavi kada bih morao da dajem ponaosob ocenu.
U sustini sve sto mi se veoma svidi po necemu il me drzi fokusiranim celo vreme a da mi ne proizvede efekat da se jedva nateram da ukljucim kolko je dosadno ne zarazno.

Mora bar da ima min 8/10 80/100 ukupno .

Valjda zato sto vise pokusavam da nadjem dobro da potisnem lose a ne da vadim iskljucivo lose da bih unistio potpuno celu sliku o nekoj igri.

Naravno ima izuzetaka ono Ravens Cry slucaj cough*.
Takvo nesto zasluzuje svaku mogucu osudu, srecom malo takvih sam video koje bi zasluzile 0/10 ili 4/10 .
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Yonai (19.2.2015)
Stara 19.2.2015, 20:25   #417
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Ovim do sada opisanim igrama sam napisao opis zato što ih volim i zato što sam ih prešao, ali sam se ipak trudio da sagledam i negativne strane i da ih iskažem kroz tekst, što je u nekim slučajevima uticalo i na smanjenje ocene. Po tom pitanju mislim da sam bio realan koliko god sam mogao.

Čekaj samo da dođem do igara koje ne volim sa razlogom... već imam par kandidata za odstrel
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
sale94 (19.2.2015)
Stara 19.2.2015, 20:37   #418
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Mozda se i ja ohrabrim da uradim jednu recenziju za igru na moj nacin jer vidim da je niko nije ugrabio. (jos bar)


Ne bi mi bila prva al nisam jos pisao bas u ovoj temi.

A i moram malo da razradim fore da ne bude corny i ponavljanje iz tudjih recenzija. Sto ce biti tesko izvodljivo zbog tematike.

I subjektivnost moram da potisnem, maksimalno to ce biti jos teze u ovom slucaju.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Yonai (19.2.2015)
Stara 19.2.2015, 20:43   #419
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Samo napred Sale ja sam sigurno skoro godinu dana "merkao" ovu temu, ali nisam imao hrabrosti da napišem išta jer sam mislio da nemam da kažem išta što bi moglo nekome da bude korisno.

Pa eto, ipak sam skupio hrabrost i prelomio, počeo sam da pišem, mada i dalje imam dileme oko kvaliteta i korisnosti mojih opisa. Ipak, znaš kako ja gledam na sve ovo? Ovde otvorim dušu i bude mi lakše jer sam napisao svoj stav o igri koju sam prešao. Ako je review nekome koristan - super, a ako nije - opet je super jer u pisanju ima nečega i za sopstvenu dušu.

Nešto kao win-win situacija, možda ne koristi, ali svakako ne može da škodi. Plus, osetiš se dobro jer si nekim malim delom ispunio sebe pisanjem o nečemu što ti je hobi

Poslednja ispravka: Yonai (19.2.2015 u 20:57) Razlog: typo
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
sale94 (19.2.2015)
Stara 20.2.2015, 3:13   #420
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Ja je mjerkam već ne znam ni sam koliko, ali jednostavno me mrzi da nešto napišem.
Čak kad su na Igrorami tražili recenzente, ja im poslao pola recenzije i rekao im evo pogledajte sviđa li vam se ovo dovde ... oni mi odgovorili da se od čitavog teksta samo može vidjeti kakvo je nečije recenziranje, a ja ništa (doduše, tada sam zaista bio u frci nehumanoj).

Sad oću da plačem od smijeha dok ovo kucam kakav sam kreten ispao, eeeee bravo ja
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JzmA na korisnoj poruci:
sale94 (20.2.2015), Yonai (20.2.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
opisi igara, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Direct x test - restart ? miksajlo Kvarovi 2 27.1.2007 18:59
Test mašina 1 & Test mašina 2 Anak1n Tekstovi u SK 29 14.5.2006 10:48
online internet test, i neki otvoreni portovi bebeys Internet tehnologije 0 28.4.2006 14:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com