Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.2.2020, 11:31   #1401
Guerrinus
Član

Član od: 31.12.2017.
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 85 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Caldera je sjajan gradic a mozes se komotno useliti u Ghorak manor, medju onim orcima, a tu je i Creeper. Cak mozes ukrasti bilo sta bez kazne. Samo nemoj pobiti orke jer je jedan clan deo jednog vrlo zanimljivog kvesta..

U sustini Morrowind uvek igram uz blagi roleplay. Nista spektakularno ali dovoljno da se unesem u pricu I opravdam pojedina ogranicenja. Recimo posto volim lawful good paladine, nikada ne kradem, podmicujem niti ubijam nevine ljude. Sa solidnom pozadinom karaktera igra je zanimljivija.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
Laskaris (25.2.2020)
Stara 25.2.2020, 13:44   #1402
Laskaris
Deo inventara foruma

Član od: 28.5.2010.
Zahvalnice: 455
Zahvaljeno 776 puta na 634 poruka

Pa naravno da roleplay treba igrati, inace se zanr ne bi zvao tako. Combat system mu je jbni rollplay ali ok, za to vreme valjda je bilo jos prihvatljivo. Mada su podjednako stare igre imale bolji sistem - Gothic npr.
Ja u igri lupam samo quicksave (ok, autosave se radi automatski pri odmaranju) i ne vracam se nazad posle neke odluke - ucinio sam onako kako sam smatrao da treba (roleplayed) i nema nazad, zivim sa posledicama svojih odluka.
Ako bi se igralo bas ono lawfull good - nema sanse proci lep broj thieves guild kvestova. Ja gledam da ne kradem u igri, osim kad bas bas moram, da ne ubijam nevine. OK, ubio sam par "nevinih" ali u okviru kvestova, ne mogu da kazem da mi se to dopalo - zato sam se i zalio na rigidan sistem dodeljivanja kvestova. Od jednog lika dobijas kvestove samo sekvencijalno. Nenasilni pristup prema "nevinim" NPC-ovima je, da bi se zavrsio kvest, cesto nemoguc. Onaj prefrigani kajit se pravi lud oko onih dwemer artefakata - da bi nenasilno resio kvest neophodne su nestvarne (za taj nivo tako rano u igri) stealth vestine. Ne resis taj kvest moras da trazis u istoj gildi kvestove na tri druga mesta do kojih jos treba i stici a preslab si u igri. Najlakse je (bar na pocetku) ufurati se u mages guild - kvestovi su dosta jednostavni, nekonfliktni i primereni ranom razvoju lika. Thieves guild kvestovi su za nizi stepen razvoja lika veoma zahtevni da bi se igrao lawfull good pristup... (a i kontradiktorno je ebg, lawfull good a krades)

Poslednja ispravka: Laskaris (25.2.2020 u 19:12)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2020, 14:31   #1403
Guerrinus
Član

O tome sam bas pisao na prethodnim stranama, igram Morrowind maltene od izlaska a nikada nisam ni prisao thieves guildu, kamoli se uclanio. Jednostavno nemam potrebu za kradjom i slicno jer igra nudi toliko prostora.

A u situacijama kada treba da iznudim novac (recimo u onom baru u Suranu) koristim high speechcraft i personality. Sa visokim personalitijem cesto me i banditi ne napadaju ili im treba vise vremena da postanu agresivni.
Isto tako nikada nisam koristio enchant, pravio spellove, razvijao alhemiju..
Stara 27.2.2020, 9:02   #1404
Laskaris
Deo inventara foruma

Član od: 28.5.2010.
Zahvalnice: 455
Zahvaljeno 776 puta na 634 poruka

Heh, Thieves guild kvest kada treba ukrasti onaj bodez u sedistu mages guild-a Ald'Ruhn-u je malo cudan. Otisli svi, treba da ukrades bodez u chestu koji je lock level 75... to je sve ok ali je totalno bez veze da ovaj kvest izgleda nema neki vremenski limit. Mages guild ostaje prazan i posle deset dana. Hoce li se carobnjaci vratiti ikada ili se ceka da uspesno ukradem taj bodez pa da se vrate? Ako je tako zaista je prilicno tupavo. Da ne pominjem da se tako blokira dobijanje svih kvestova od mages guild-a iz Ald'Ruhna. Jos nisam naisao ni na jedan jedini kvest koji mozes da "fejlujes". Moras da ga resis na neki nacin ili je progres po toj kvest grani (dobijanje sledeceg kvesta od te osobe) blokiran. Mogli su da stave bas da neki bude i takav, bilo bi uverljivije. Pathfinding cudovista je cesto presmesan, imaju tendenciju da se zaglavljuju na liticama, oko saobracajnih znakova...

Poslednja ispravka: Laskaris (27.2.2020 u 9:12)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2020, 15:01   #1405
mvasic
Starosedelac

Član od: 3.12.2005.
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 669 puta na 394 poruka
Određen forumom Morrowind

Meni je Moon and Star quest jedan od najboljih questova u istoriji cRPG.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2020, 15:28   #1406
Bascelik
Starosedelac

Član od: 19.5.2009.
Zahvalnice: 805
Zahvaljeno 1.107 puta na 598 poruka

Ovaj?
Spoiler za Quest:

Isto.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
mvasic (27.2.2020)
Stara 27.2.2020, 17:57   #1407
mvasic
Starosedelac

Određen forumom Morrowind

^Taj
Stara 28.2.2020, 16:02   #1408
Guerrinus
Član

Koliko sam tumarao Vvardenfellom u potrazi za pecinom, ali isplatilo se na kraju. Definitivno u tom trenutku cela prica dobija na dramaticnosti.

Moji omiljeni kvestovi:

Dreams of a White Guar - tako mali ali sladak detalj koji obogacuje igru bajkovitoscu..

The Necromancer of Vas - opet, nista posebno ali ona mlada dunmerka clanica Buoyant Armigera sa kojom saradjujemo u ciscenju dungeona od nekromansera mi je bas kul. Voleo bih da je duze u igri I da je potencijalni follower..

Battle at Nchurdamz - Gde lovimo onog daedrota sa zenskom ratnicom koja ima jedinstveni dijalog. (ovog bi verovatno bilo vise da je Bethesda imala vise vremena na raspolaganju).

Mysterious Killings in Vivec - Ovaj kvest me je bas istripovao prilikom prvog igranja. Malo igre detektiva, misteriozni ubica..

Ima jos mnogo toga, ovo mi je prvo palo na pamet. Za razliku od vecine meni su kvestovi u Morrowindu najomiljeniji.
mvasic (28.2.2020)
Stara 25.6.2020, 17:58   #1409
Guerrinus
Član

Da malo odmorimo dusu od sve te drame oko neizvesnosti nadolazecih igara, konzola, outrage histerije i drugih nezeljenih simptoma moderne gejming industrije.

Prikaz Markata, kamenog grada poznatog nam iz Skyrim-a, u sklopu projekta Skyrim: Home of the Nords.

https://m.youtube.com/watch?v=9fwPIHQATQ8&t=148s

I od Project Cyrodiil, prezentacija trgovackog gradica Brina Cross.

https://m.youtube.com/watch?v=m05RCaHithU

Prava milina, melem za dusu makar i ovako kroz trejlere.
mvasic (25.6.2020)
Stara 7.8.2020, 4:09   #1410
Guerrinus
Član

Moj skrinšot, Iščupan sa jedne stare teme na redditu. Ništa posebno, ali rekoh da podelim. Koristio sam purple haze enb, nije bio loš.

Sećam se ove scene kao da je bilo juče. Ja, vitez-u-pokušaju, u nalickanom čeliku, stojim kraj jezera Amaya, a u daljini tornjevi Arkngthand-a, prve Dwemer tamnice koju posećujemo u igri tražeći onu prokletu dwemerovsku kutiju slagalicu... To su krvavi ali slatki počeci iskustva zvanog Morrowind.

Koliko samo obožavam ovaj predeo. Simpatični, mirni gradić Pelagiad je odmah iza mene, uljuljan u plodnim brdima Askadije. Pelagiad je delić carstva koje još uživa u blagostanju, ne sluteći šta mu se sprema. Valjda sva carstva tako padaju. Pobogu, pa ovde i obična imperijalna straža nosi kvalitetan čelični oklop kojem bi 200 godina kasnije pozavideli svi legati. Napred je kamen-šuma Balmora, naizgled miran grad, a gnezdo uličnih kriminalnih sindikata i narkomana. A istočni put, tik uz jezero vodi ka sunčanim plantažama Surana. Ni kolosalni, slanim vetrom oprani kantoni Viveka nisu daleko ka jugu. Uz široke stepe Grazelandsa čiji pozlaćeni talasi udaraju o obronke Crvene planine, ovo je moj omiljeni region. Zato sam, nakon skromne večere u Halfway taverni u Pelagiadu, često voleo da kampujem tu kraj jezera Amaya, i osmatram zvezdano prostranstvo. I razmišljam, šta dalje?

Jer kako opisati osećaj kad igraš jednu igru deceniju, dve? Kada uhvatiš sebe u traganju za još jednim nepoznatim kutkom igre, brdašcem, drvetom, bilo čime što će izgledati novo. Džaba modovi, oni pružaju samo trenutno, varljivo zadovoljstvo. Stojim tu na obali, dok osluškujem Kunthara, brata norda, kako recituje "ABCs for Barbarians". Kaže stigao je u Pelagiad samo da prenoći, a ovde je već mesec dana, uglavnom provodeći dan u skupljanju alhemijskih sastojaka pokraj jezera. Plodne njive i dunmerke su ipak primamljivije od legionarske postave u Gnisisu i deljenja sobe sa gnusnim orcima.

A ja čekam narednu noć i njen zvezdano-rumeni odsjaj u jezeru, u kom se Maser nemo ogleda. I pitanje šta dalje. Pobiti po stoti put patetičnu bandu krijumčara tu u pećini Mannammu, napiti se sujamme u kući zemaljskih naslada u Suranu (oh Runa) ili junački tragati za jedinstvenim artefaktima po bizarnim ruinama inficiranim daedrama, a koje ću gomilati u Cosadesovoj kući dok mu se na nos ne popnu. Ili, možda, kreirati novog lika i roleplay-ovati bijednog siromaha, paupera, koji egzistira proseći po masnim ulicama Vivek sitija?
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
Andross (7.8.2020), bokela (7.8.2020), Dovahkiin (7.8.2020), makiem (8.8.2020), Mandragora (7.8.2020), mvasic (7.8.2020), Skenderevo (7.8.2020), voodoo_ (7.8.2020)
Stara 7.8.2020, 11:45   #1411
Andross
Kekule Mekule

Član od: 8.12.2005.
Zahvalnice: 566
Zahvaljeno 1.065 puta na 560 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross

Lepo je sto i dalje mozes romanticarski da pristupis igri, meni je jako tesko da u nekom trenutku ne krenem sa power-play. Poslednji prelaz mi je trajao oko 70 sati (dakle main questovi, sve gilde i daedric shrines, jako sitno side questova) a imao sam Daedric Katanu od prvog levela, Creeper min max golda, Boots of Blinding Speed / Resist magicka fazon i znao sam sve sta treba i gde treba napamet. Za normalan prelaz bi mi bar duplo duze trebalo

Ali secam se pre 15ak godina kada sam prvi put krenuo Morrowind sa Knightom, pobegao iz skole da bih igrao, napolju pada kisa a ja tumaram po mocvarnom Bitter East regionu i gle cuda, kao da je igra znala sta se desava u pravom svetu, salje kisu i grmljavinu. Trcanje do Balmore gde svako malo heroj ostane bez daha i pada u nesvest, tumaranje po Ashlandsu na 20om nivou gde sam i dalje bio slabasan u poredjenju sa danasnjim inkarnacijama jer nisam imao pojma gde da pokupim bolju opremu i artefakte, te cari otkrivanja novih mesta potpomognute ogranicenom draw distancom, zbog koga je polako otkrivajuce renderovanje neke ruine daleko vise nagradjujuce nego u novijim naslovima gde je vidis iz neke zapizdine.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Guerrinus (7.8.2020)
Stara 7.8.2020, 13:48   #1412
Skenderevo
Starosedelac

Član od: 20.11.2010.
Zahvalnice: 3.589
Zahvaljeno 946 puta na 517 poruka

@Guerrinus, lep osvrt na blagodeti Morrowinda, podsetio si me na jednu sjajnu analizu ove igre na forumu.

Zaista je neverovatno sta @Dovahkiin propusta, a jos se prozvao po karakteru iz TES serijala
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
Guerrinus (7.8.2020)
Stara 7.8.2020, 14:56   #1413
Guerrinus
Član

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
@Guerrinus, lep osvrt na blagodeti Morrowinda, podsetio si me na jednu sjajnu analizu ove igre na forumu.

Zaista je neverovatno sta @Dovahkiin propusta, a jos se prozvao po karakteru iz TES serijala
Uh, 'ladno si pronašao taj post. To je moj stari nalog za koji sam odavno zaboravio da postoji. Lelujam periodično na sk forumu od tamo neke 2005-te, ali sam imao lošu naviku zaboravljanja passworda i mejla, lude godine. E, u tom periodu sam se baš ložio za medalju.

Andross - I ja patim od slične boljke. Hteo, ne hteo, već na nekom 20 i kusur nivou postajem nezaustavljiv, osim ako se baš ne potrudim sa roleplayom. U poslednje vreme mi se jako igra kao najobičniji pauper sa malim apartmanom u Viveku, koji životari od skupljanja biljaka, radova po plantaźama i slično, a glavni cilj mu je da jednog dana odradi kompletno hodočašće za Tribunal hram.
Ili kao monah pacifista sa defanzivnim magijama i pesnicama samo kada je život u opasnosti.
Stara 7.8.2020, 15:30   #1414
Skenderevo
Starosedelac

Član od: 20.11.2010.
Zahvalnice: 3.589
Zahvaljeno 946 puta na 517 poruka

Citat:
Guerrinus kaže: Pregled poruke
To je moj stari nalog za koji sam odavno zaboravio da postoji.
Auh, kakav twist

Ta poruka sto si napisao pod nickom Abaris mi cesto padne na pamet kada riplejujem Morrowind. Oduvek sam osecao tu nekakvu teskobnu atmosferu prilikom spartanja po Vvardenfellu, samo nikada nisam bio sposoban da to prenesem u reci kao ti u tom postu.

Stvarno je steta u sta se pretvorio TES serijal. Oblivion je, i pored svih svojih dobrih strana, ne skok s konja na magarca, nego skok s konja na jednocelijsku amebu, u poredjenju s Morrowindom.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
Guerrinus (8.8.2020)
Stara 7.8.2020, 16:35   #1415
Dovahkiin
Starosedelac

Član od: 23.6.2012.
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 356 puta na 240 poruka
Određen forumom

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Ja se evo kanim da opet krenem Skyrim a muka mi nešto...

Citat:
Guerrinus kaže: Pregled poruke
Uh, 'ladno si pronašao taj post. To je moj stari nalog za koji sam odavno zaboravio da postoji.
A ti fino kolega da zapamtiš taj password od tog akaunta. Nemamo takvog TES fana, tj analizatora a budući da ti i ja željno iščekujemo High Rock kao provinciju sledećeg TES-a, imaćemo da pričamo o mnogo čemu kad dođe vreme i ako nam se želja da sledeći TES bude tamo ostvari

Inače, mene tako jednom mesečno sigurno, kad sam slobodan uhvati po nekoliko dana TES hajp, i to baš
ono. Onda čitam Lore kao lud

Poslednja ispravka: DeCoy (7.8.2020 u 18:48)
Dovahkiin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dovahkiin na korisnoj poruci:
Guerrinus (8.8.2020)
Stara 8.8.2020, 6:18   #1416
Guerrinus
Član

Dovahkiin - Kod mene je još gora situacija, ostao bez kompa a još nisam uzeo novi jer hoću jaču mašinu za Starfield i šta još ne. A slobodnog vremena na pretek ovih dana (osim što sam novopečeni otac), pa me hvata opet ta nostalgija.

Ja sam počeo da čitam tes lore negde 2002/2003 nakon prvog prelaska Morrowinda. Internet je tada, a pogotovo na selu, još uvek bio novina. Kupiš nekoliko sati na kartici i moliš se Bogu/duhovima predaka da radi veza, a žuriš jer treba kasnije stići na basket. I onda sam, nekako, pronašao sajt imperial library koji i danas postoji. Tu sam provodio sate iščitavajući članke, uz naravno samu igru gde sam čitao sve knjige i dijaloge.

Inače u tom ranom periodu Morrowind zajednica je bila pravi mali kult. Naivni, bezazleni ali ipak kult. Fanovi su otvarali blogove, one što danas izgledaju arhaično i nezgrapno, posvećene karakteru iz igre, te bi svakodnevno zapisivali svaki korak, uz prateće skrinšotove. Likovi su bukvalno živeli i disali Vvardenfell, pišući prave male romane. I rani modovi su nekako imali dušu (na tebe gledam i smešim se, Beli Vuče od Lokken Planine), a moderi su čak kreirali i dečje modele, nešto što je Bethesda, lenjo, uradila godinama kasnije tek sa Skyrimom.

E i rani dani reddita su bili zanimljivi, dosta nas fanova se tamo okupljalo, pevajući himne i hvalospeve u slavu Morrowinda, te s razlogom postavši poznati kao Morrowind elitisti, na koje su noviji fanovi zgraženo gledali kao na sektu religijskih fundamentalista. Eej, bre, pa jel znaš šta je Morrowind bio godine gospodnje 2002?

A tamo negde 2013/14 sam ozbiljno planirao da pokrenem youtube kanal posvećen isključivo Morrowindu (možda sam i o tome već pisao ovde..). U planu je bila i Morrowind serija, smeštena u igri, a već sam imao 1. epizodu snimljenu, trajanja oko 35 minuta. Radnja se vrtila oko zombi apokalipse, inspirisana playstation survival horror igrama. Prva epizoda je bila smeštena u Seyda Neen, glavni junak over-the-top paladin Stendara a kasnije bi mu se pridružili Fargoth i još neki likovi. Projekat je ipak bio preambiciozan. Skoro mesec dana sam radio prvu epizodu. Snimao scene da izgledaju sinematski, iz više uglova, a neke scene u enterijeru bih namerno snimio da liče na cut-scene iz Resident Evil-a. Čupao sate i sate audio zapisa iz Morrowinda i Obliviona, spajao i kombinovao u prave, smislene dijaloge, plus sam radio glas glavnom liku i jednom dunmeru (samo da bi me kasnije nedelju dana bolelo grlo). Da ne pričam tek koliko je trajalo editovanje. Krajnji rezultat je ipak bio zadovoljavajuć. Kolaž horora, komedije i akcije, uz audio efekte (npr. zvuci oružja i magija su iz Obliviona, zvuci zombija iz RE2), autentičan dijalog, velika akciona scena na kraju epizode (zamisli hordu zombija kako napada Seyda Neen). A onda sam shvatio da je jedan život prekratak da snimim čitav serijal i obrisao tu epizodu.

Pored toga snimio sam nekoliko kraćih filmova, kao One Night in Suran, u kojem pijani nord troluje čitav grad Suran i završava se tučom u baru.

A planirao sam i serijal ozbiljnijih analiza igre, kao što mnogi youtuberi danas rade za Skyrim, tragajući za sitnim, interesantnim detaljima. Tu sam tek svašta otkrio, možda bih mogao kasnije da napišem par otkrića.
bokela (11.8.2020)
Stara 8.8.2020, 11:40   #1417
Dovahkiin
Starosedelac

Član od: 23.6.2012.
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 356 puta na 240 poruka

@Guerrinus
Vidi se iz aviona da si TES fanatik, baš kao i ja, zapravo veći Ali moje vreme je počelo sa Oblivionom, nažalost ili nasreću Morrowinda, no važno je da je počelo.
Ne znam šta da ti kažem, hvala ti što pišeš sve te postove za nas i nastavi tako, tj ako imaš nekih informacija kad god uhvatiš slobodno vreme piši.

Primera radi, ona tvoja analiza kada si objavio da su Blades agenti neka vrsta kompasa za gravitiranje ka sledećoj regiji u novoj TES igri je itekako logična.

Međutim, ono što meni nije jasno, a verovatno i druge kolege to bolje znaju, to je da u svakom TES-u imamo po jednog Dedričkog princa kao "negativca", uz ostale koji su u igri.

Tako u Oblivionu imamo Mehrunes Dagona. A koji je u Morrowindu?
U Skyrimu... Čekaj. U Skyrimu imamo Alduina (firstborn of Akatosh) ali on nije vezan za Dedre... Skroz sam zbunjen ovde

Ovo pitam jer sam na netu pronašao neke informacije da bi Dedrički princ Peryite - Lord of Pestilence (gospodar kuge) koji ima oblik "opet" zmaja - Oblivion ima zmaja Martin Septima, u Skyrimu sve vrvi od zmajeva - mogao biti glavni antagonista u TES-u 6, i da bi glavna priča mogla da uključi neku vrstu epidemije. Priča bi mogla biti baš dark fantasy.
Dovahkiin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dovahkiin na korisnoj poruci:
Guerrinus (8.8.2020)
Stara 8.8.2020, 12:38   #1418
mvasic
Starosedelac

Teoretski, Dagoth Ur je božanstvo. Koristeći moć Heart of Lorkhan, postaje bog. Svestan je sna Anu, medjutim ne može da mu se potpuno prepusti. Zbog toga se njegov slomljen, traumatizovan um ocrtava u snu Anu.

Generalno, to bi ga činilo bližim Aedri, nego Daedri, ali opet, to je najbliže jednom od ta dva što se pojavljuje Morrowindu.

Tribunal takodje koristi Heart of Lorkhan da postanu božanstva.
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Guerrinus (9.8.2020)
Stara 8.8.2020, 14:59   #1419
Andross
Kekule Mekule

Član od: 8.12.2005.
Zahvalnice: 566
Zahvaljeno 1.065 puta na 560 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross

Dagoth Ur ima bozanske sposobnosti ali nije bog jer ta bozanstvenost nije njegova vec od srca. Tribalove moci su na isti kalup, sa tim da je Vivec spoznao CHIM i Amaranth, prvi praktikuje dok se na drugi ne usudjuje. Sotha Sil je napravio novi svet i time ispunio svrhu njegovog postojanja. Almalexiu niko nije peglo pa je prsla.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Guerrinus (9.8.2020), mvasic (8.8.2020), Schwabsteiger (10.8.2020)
Stara 8.8.2020, 16:00   #1420
Guerrinus
Član

Malo je komplikovano to oko dedri. Recimo u Morrowindu, protagonista Nerevarine je izabranik Azure. Ako ništa, u Morrowindu je dedrički princ na našoj strani, da ne kažem dobar.

To oko Peryitea i kuge je vrlo moguće, samo što postoje mišljenja da se naziv Redfall ne odnosi na TES6. Problem je što događaj pod tim nazivom se već odigrao, to je eksplozija Crvene planine koja se odigrala između Morrowinda i Obliviona. Razmišljao sam šta bi drugo moglo da znači, pa čak dovodio u vezu sa Maserom, velikim crvenim mesecom. U Skyrimu čitamo o "void nights", događaj od 100 godina pre igre kada su oba meseca nestala. Čudna i misteriozna knjiga za koju se mnogi pitaju šta treba da predstavlja. Široka je to sad tema, ali recimo Kirkbride je autor Landfall-a, apokrifnog teksta koji se delom odigrava na Masseru, samo što su vrlo, vrlo male šanse da Bethesda preuzme nešto od toga jer bi to pretvorilo šesticu u bizarnu naučnu fantastiku i više bi ličilo na Starfield.

Drugo značenje je propast imperije, crvene legije. Cela četvrta era ima prizvuk kraja imperije. Ko zna, i nećemo ni znati do izlaska igre za nekih 5 godina tako da je sve uzalud.
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
elder scrools, morrowind

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:30.