Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.11.2014, 12:27   #461
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: Far Cry 4

Citat:
Filip89x kaže: Pregled poruke
E, vala muka mi vise. U 90 % novih tema o igrama, samo fps, optmizicija, fps, beda, optimizacija, podesavanja, fps, bla bla bla. A Kvalitet, prica, protagonista na poslednjem mestu...
Alal vera za post, isto sam napisao na drugoj temi pa sam nasao nakon par sati da je moj post obrisan.

Uopste ne vidim konverzaciju o samom gameplayu, postavio sam pitanje prije par stranica - naravno bez odgovora, samo optimizacija, radi mi na ovoliko fpsa,ultra, high, medium, teksture su ovakve ili onakve, pregrijeva mi se laptop, leti po sobi, black screen, 2 jezgra, 3 jezgra, 100 jezgara...

Nije bitno kakva je igra, bitno je da se pokaze da li imas masinu da je igras na MAX, ili da se zalis sto ti manjka graficke snage, procesora, memorije...
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ddak na korisnoj poruci:
bokela (25.11.2014)
Stara 25.11.2014, 12:50   #462
valsorim
Novi član
 
Član od: 10.9.2012.
Lokacija: Mesto pod suncem
Poruke: 18
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Mentalitet bato,mentalitet,i meni to smeta,ispada kao trka u naoruzanju.. Mislim da je ovo jedna od najboljih PC igara izaslih ove godine,naravno posle Alien Isolation.Sudeci po mapi moze dugo da se igra kao da nema kraja,osvajanje tornjeva je puno bolje uradjeno nego u FAR CRY 3(po meni)
valsorim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku valsorim na korisnoj poruci:
bokela (25.11.2014), King91 (25.11.2014)
Stara 25.11.2014, 14:11   #463
gorgilije
Starosedelac
 
Član od: 13.2.2008.
Poruke: 2.645
Zahvalnice: 965
Zahvaljeno 1.026 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Izasao 1.4 patch -43mb
gorgilije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2014, 14:36   #464
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Prica i likovi nisu na nivou FC3,barem meni.Skoro sve mehanike i sistemi su identicni sa minimalnim promenama.Segmentiranje mape je nesto sto je trebalo da bude prevazidjeno vec odavno a narocito kod open world igara i narocito kod eksterijera.

Od Far Cry 4,pravog FC4 sam ocekivao mnogo vise.Vecu mapa sa mnogo vise razlicitih ekosistema tipa Just Cause 2.Imas grad,imas dzunglu imas tropska ostrva,imas planine,pustinju itd.Ne mora bas na toj skali ali takvog tipa mapa da bude,malo vise varijacije. Konacno da ubace neke nove sisteme,tornjevi su smorili,crafting i skill sistem da dobije bas major ovehaul.Da promene mehanike tj. da ih naprave od samog pocetka kao sto su gunplay,mehanika kretanja u kojoj koncno treba da ukljuce vidljivi 3D model,mnogo vise vozila sa novim handlingom,letilica itd.

Solidan je game ali ja sam navikao kao i svi da svaki Far Cry naslov na neki nacin treba da obara sa nogu a to nije moguce odraditi sa 2 godine developmenta.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2014, 14:50   #465
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Citat:
gorgilije kaže: Pregled poruke
Izasao 1.4 patch -43mb
I apsolutno ništa nije promenio, i dalje imam black screen prilikom ulaska u igru. Ostalo mi je još samo da isprobam 14.9 catalyst, jer 14.4 i 14.11 beta isto ne pomažu.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2014, 14:52   #466
King91
Član
 
Član od: 28.11.2013.
Poruke: 174
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Nije ni toliko losa optimizacija,npr unity je njesra cuo sam.optimizacija je gora nego u 3ci ali sta je tu je.Ako ubi nastavi ovaku krizna mecka ce brze bolje da zaigra
King91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2014, 15:50   #467
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Far Cry 4

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
I apsolutno ništa nije promenio, i dalje imam black screen prilikom ulaska u igru. Ostalo mi je još samo da isprobam 14.9 catalyst, jer 14.4 i 14.11 beta isto ne pomažu.
Igra trazi 4 thread-a na procesoru jeste retardirano al tako je obelodanjeno na kraju.

Bilo koji I3 (zbog HT-a iako su dualcore) ili stari quadovi Q8300 serije i slicni ce je pokrenuti tvoj nece zato sto imas 3 jezgra iako igra ne koristi sva 4 jezgra kolko sam cuo max usage je 3 za fc4.

Other than "Far Cry 4," "Watch Dogs" also performs quite poorly on the said CPUs. It was also reported that "Dragon Age: Inquisition" and "Call of Duty: Advanced Warfare" did not work in dual-core processors at first, but game developers managed to resolve the issue through an update with fixes. There is no word yet whether or not Ubisoft will release a patch that will make "Far Cry 4" work in the same way.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Vladimirus86 (25.11.2014)
Stara 25.11.2014, 16:23   #468
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: Far Cry 4

Spoiler za .:




Meni je igra super fun, zaletim se sa litice, izletim iz auta mid-air, auto ekplodira ispod mene a ja sa wignsuitom lepo klizim kroz vazduh!

Sto se tice likova, Pagan Min je jedina svetla tacka, svi ostali su jednodimenzionalni, bledunjavi.

Igra jeste preslikani FC3, ali meni ne smeta, jos uvek mi je zanimljiva, mada mi se cini da mi brze dosadjuje od FC3. Nadam se da se FC nece pretvoriti u AC i da ce novi deo doneti potrebne promene, ali po ovome sto radi Ubi nekako mi se cini nemoguce.
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2014, 22:28   #469
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Far Cry 4

Prvo da odgovorim onima koji mnogo pricaju da ne treba pricati o tome kako igra radi.Kolege forumasi sto kazete da je to ne bitno da li ste ikada kupili automobil koji jedva ide,tako reci kotrlja se,a lepo izgleda?Da li ste ikada seli na motor koji ekstra izgleda,ima sve ono sto je proizvodjac zamislio,a kada das gas on se ugasi ?Ljudi ne komentarisu igru i fps zato sto im je vazno da se hvale drugarima kakvu masinu imaju,zato sto ih vise fascinira to kako masina radi nego sama igra,nego zato sto proizvodjaci igara daju povoda za takvim komentarima,pocev od nebuloznih sistemskih zahteva koje izbace,do lenjosti u optimizaciji,mnostu bagova i slicnih gluposti koje ne dozvoljavaju coveku da sedne i igra bez razmisljanja pa je onda sasvim i normalno da ljudima predje u naviku da komentarisu kako sama igra radi jer sve u svemu u zadnje vreme izlaze sami krsevi i jednostavno nam je postalo muka od svega toga.Hvala na paznji,a da li ce moderatori izbrisati post nije me briga,dva puta necu kucati....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku SAJEVAC na korisnoj poruci:
Sh0m1 (26.11.2014), Stenmark (26.11.2014)
Stara 26.11.2014, 1:24   #470
Dragon4God
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 125
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 17 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Izasao fix za dual core procesore Igrica radi extra
High settings sa masinom iz profila sa rezolucijom 1440x900

Poslednja ispravka: Dragon4God (26.11.2014 u 11:20)
Dragon4God je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dragon4God na korisnoj poruci:
Vladimirus86 (26.11.2014)
Stara 26.11.2014, 2:10   #471
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Far Cry 4

Evo da dodam jos nesto.ja bi vrlo rado voleo da napisem nesto o call of duty aw,ali sta cu kad mi igra zbog svojih bagova ne dozvoljava da je uopste igram.Ja ovu nisam ni probao,kod drugara nesto malo odigrao ali cu uskoro...Svejedno tek ako mi sama igra dozvoli da je odgiram recicu nesto i o njoj..
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2014, 2:23   #472
Extreme Player
Član
 
Član od: 24.12.2006.
Lokacija: Pezo$
Poruke: 341
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 108 puta na 50 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Extreme Player
Određen forumom Re: Far Cry 4

I dalje save game problem stoji kod mene i neće da ode. Pokušavao sam svašta, mazio ga, pevao mu lepe pesmice, te uspavanke pred spavanje, kuvao mu čaj i kafu u toku dana, davao slatkiše. Sh#t got serious, pa sam kupio tamnjan i doneo svete računarske relikvije, i gledajući u mesec pojao nekakve sablasne stvari... To je jedna druga priča o kojoj nećemo sad. Fcol, naučio sam da odglumim prvu scenu sa busom i narednu za stolom.

Dragi Ubi, i sva ostala "smećad" koja ste ispilila iz istog modenog kalupa, pokvarićete nešto što je na dobrom putu da postane sledeća priznata umetnost, stoga okanite se rabote i varanja, vratite se vašim mamičkama i osnovama materije života.

Ne pišem često po forumu, samo pomno pratim dešavanja, medjutim ovog puta morao sam iskazati nezadovoljstvo i apsolutni bojkot.

Poslednja ispravka: Extreme Player (26.11.2014 u 2:41)
Extreme Player je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Extreme Player na korisnoj poruci:
nameless1 (26.11.2014)
Stara 26.11.2014, 2:46   #473
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Heh, šta ja da kažem, imao sam Far Cry 4 na računaru od prošle nedelje, jedno 40gb koji ničemu nisu služili osim da zauzimaju mesto na hardu jer sam čekao famozni fix za black screen.
Kada sam ga napokon dočekao, problem se nije rešio, opet sam imao black screen, pa rekoh možda je do drajvera. Posle 3-4 izmenjene verzije katalista problem je i dalje istrajavao. A onda mi je neko pametan rekao da mi se black screen pojavljuje zato sto imam trojezgarni a ne četvorojezgarni procesor (ko mi je kriv kad ne čitam ).
Shvativši da od igre nema vajde, zbog Ubijevih specifičnih specifikacija, lepo sam je obrisao pre 2-3 sata, svih 40 i kusur gigabajta, srećan sto više neću morati da kidam živce oko toga.
Pre pola sata sam video da je izašao fix za one koji nemaju četvorojezgarne procesore, tako da sada idem da izvrsim harakiri u drugoj sobi a vi mi ostajte zdravo.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2014, 2:49   #474
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Far Cry 4

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Heh, šta ja da kažem, imao sam Far Cry 4 na računaru od prošle nedelje, jedno 40gb koji ničemu nisu služili osim da zauzimaju mesto na hardu jer sam čekao famozni fix za black screen.
Kada sam ga napokon dočekao, problem se nije rešio, opet sam imao black screen, pa rekoh možda je do drajvera. Posle 3-4 izmenjene verzije katalista problem je i dalje istrajavao. A onda mi je neko pametan rekao da mi se black screen pojavljuje zato sto imam trojezgarni a ne četvorojezgarni procesor (ko mi je kriv kad ne čitam ).
Shvativši da od igre nema vajde, zbog Ubijevih specifičnih specifikacija, lepo sam je obrisao pre 2-3 sata, svih 40 i kusur gigabajta, srećan sto više neću morati da kidam živce oko toga.
Pre pola sata sam video da je izašao fix za one koji nemaju četvorojezgarne procesore, tako da sada idem da izvrsim harakiri u drugoj sobi a vi mi ostajte zdravo.
Budi hrabar .
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2014, 3:26   #475
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Citat:
Extreme Player kaže: Pregled poruke
Fcol, naučio sam da odglumim prvu scenu sa busom i narednu za stolom.
Hehe, ziva istina.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2014, 11:34   #476
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Jel je patch sredio stuttering i mouse acceleration?

Izvini gospodaru Ddak jer pricam opet o tehnickim aspektima igre...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
ddak (26.11.2014), sale94 (26.11.2014)
Stara 26.11.2014, 11:56   #477
Dragon4God
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 125
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 17 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Jel je patch sredio stuttering i mouse acceleration?

Izvini gospodaru Ddak jer pricam opet o tehnickim aspektima igre...
Patch 1.4.0 verovatno jeste, ja igram na high settings, bez stuttering-a, a za misa ne znam, posto igram sa dzojstikom

Poslednja ispravka: Dragon4God (26.11.2014 u 17:43)
Dragon4God je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dragon4God na korisnoj poruci:
Leonida (26.11.2014)
Stara 27.11.2014, 14:05   #478
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Far Cry 4

Evo nekih mojih prvih utisaka . Glavni negativac u igri Pagan Min je verovatno i najbolji lik u igri by faaaar (iako sam rekao da izgleda gay na onim prvim slikama) Daleko bolji od Hoyta i Jackala.

Sve sto je rekao dosad je totalno epic, i spada u onaj najopasniji profil kriminalca kod kojeg ne znas da li je ozbiljan ili ne menja to u sekundi, nesto slicno kao Dzoker samo manje insane a obojica su sadisti teski.



Nejasan mi je odnos jos izmedju njega i glavnog lika, ovaj mu zna kevu verovatno su se muvali dok ovaj jos nije bio rodjen sta li. Epic mi je scena kada lize pepeo iz Urne.

My son ovo my son ono, pobijem mu 20 ljudi on me mrtav ladan pita kako sam, on je Vaas u ovom delu sto se mene tice.

Glavni lik je smor kao i u fc3 doduse ovde je kao imao tezu pricu, i oce da ispuni majci zadnju zelju i prospe njen pepeo u tom mestu. I na putu do tamo presrecu ih ljudi od Pagana i uvlace ga *War*.

Svi me gledaju kao sto su u fc3 kao, nekog odabranog baju svi znaju odakle sam i sta sam a ja najmanje znam sta se desava.

Grafika je odlicna ono i na medium i nize, meni radi na custom medium presetu 720p na 25-30 fps-a stim da za razliku of fc3 ovde ima zastajanja dosta kad se vozis ili kad je prenaseljeno sto je i normalno.

Fc3 je radio na full medium 2xAA 1440x900 40fps al na Dx9 ovaj ima samo 11.


Spoiler za Slika 1:







Spoiler za Slika 2:



Pozitivne stvari

1. Lepsi i bolji Ui za craftovanje bolje objasnjeno takodje.
2. Skill trees su podeljeni na 2 dela zasebna Tiger i Bear pa ne moras da zrtvujes, nekoliko poena na nezeljene skills da bi dosao do onog sto trazis.
3.Pagan Min i sve u vezi njega.
4. Velik izbor oruzja.
5.Voznja je ostala ista.
6.Overall mehanika nije mnogo uzdrmana.

Mnoge stvari su dumbed down.

1. Ekstremno mnogo para dobijas iz kofera/dijamanti po 12 000 sam dobijao odjednom.

2. Zivotinje su nesto gluplje nego u fc3 vecina paunovi se ni ne krecu, tapiri se krecu ko puzevi i ne napadaju jeleni su sporiji i krecu se pravoliniski, jedino lisice dosad sto sam video napadaju kako treba.
Ubio sam dosad Jarceve, jelene lisice, tapire, vukove, svinje i jednog krokodila.

3. Laksa je na hard nego fc3 na normal.

4. Ranije si morao da oslobadjas tornjeve za nova oruzja to sam voleo, sada prvo selo prvi trader ti otvara maltene 50x oruzja sve na gotovs za kintu koja nije problem ima je mnogo.


5. BORDERS ovo mi tolko smeta hteo sam da kampove razaram od starta ali neee predjem 1250 metara i onda provalim da mi igra odbrojava sekunde i da moram da se vratim teo nehteo, znaci slobode nema od starta toliko ko u fc3 al sta ce biti kasnije to cu videti tek.

6. Los glavni lik i sporedni likovi me ne odusevljavaju al video sam ih par samo.

7. U ovom delu si primoran da rasturas kampove sto moze nekom da smeta, da bi uopste dobio nove questove sporedne, pre si mogao da ih otkrivas tragajuci prosto kampovi su bili dobra opcija al ne obavezna.

Poslednja ispravka: sale94 (27.11.2014 u 20:00)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Atwa013 (27.11.2014), Dragon4God (27.11.2014), gorgilije (27.11.2014), Vladimirus86 (27.11.2014)
Stara 27.11.2014, 14:27   #479
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Far Cry 4

Instalirao, probao, obrisao.. Mozda je do mene, ali meni ovako nesto dosadilo... More slicnih igara
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shonkas na korisnoj poruci:
Leonida (27.11.2014)
Stara 27.11.2014, 17:09   #480
levoje
Novi član
 
Član od: 25.12.2012.
Poruke: 1
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 4

Igra radi bez ikakvih problema i sa dvojezgarnim procesorima, npr. kao sto je moj iz profila. Samo treba da pronadjete i skinete "Extreme Injector Dual Core Fix".
levoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com