Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.9.2020, 20:39   #41
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Praktično podeljeno je 8 titula na 4 sina. Svako je dobio po dve. Pošto si na confederate partition ukoliko neko od njih stiče pravo da claim-uje neku veću titulu dobijaju je automatski. Ako pređeš na partition zakon onda neće kreirati nove titule tako da bar o tome ne moraš da brineš.

Ja sam krenuo u Irskoj i kada sam osvoji Dablin tamo ima dva prazna slota gde sam izgradio još dva zamka. Znači taj county sada ima 3 zamka a u nasleđivanju se računaju kao jedan. Dakle glavni grad uvek selite u provincije sa najvećim brojem slotova za imanje.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2020, 21:24   #42
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Ko odredjuje kom detetu ide koja Titula iste tezine? RNG? Voleo bih da moze malo sa time da se manipulise a ne ovako mora da gledam u pasulj da vidim koje ce dete sta da dobije. Znam da ima onaj tab Succession ali nikada se ne zna kada ce vas zence ponovo obradovati i onda dzabe planiranje. Inace igra bas ima neogranicen replayability, po treci put krecem kao Alfred i po treci put potpuno razlicite stvari se odigravaju. U ovom prelazu brat umreo pre nego sto je stancnuo naslednika i sleteo mi Wessex u krilo pre prve ingame Nove Godine. Blagoslovena deca Ragnara
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2020, 10:27   #43
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Pa imaš tačno naznačeno ko šta nasleđuje. Ideš tamo gde su zakoni o nasleđivanju i u dnu strane imaš glavnog naslednika a ispod njega ako klikneš dobiće listu svih naslednika i šta ko od njih nasleđuje.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2020, 14:07   #44
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Ma znam to, nego ko odredjuje ko ce da dobije koju Titulu (iste tezine), predpostavljam RNG. Uglavnom postadoh kralj posto sam zauzeo vecinu County Titula Wales Kingdom. I sada mi nista nije jasno. Elem, igra me obavestila da kao kralj mogu da drzim max dve Duchy titule inace vazali ima da se ljute. Dooobro, podelih ja tri Duchy titule vazalima i odoh da vidim u Succession Tab ko dobija sta od moja dva sina. Dakle, ja kao Kralj imam:

1 Kingdom Title
2 Duchy Title
6 County Title
1 Barony Title (nemam pojma kako imam ovu baroniju, moguce kako je u Wessexu tj. deo Hampshire County da sam je dobio kad mi je na pocetku igre brat preminuo i da do sada nisam obratio paznju na to)

Od toga stariji sin dobija sve sem jedne Duchy Title dok, jelte, mladji sin dobija tu jednu Title. WTF? Mislim kako to kada je u pitanju Confederate Partition Succession Law. Da li ima negde neki tutorijal koji objasnjava kako zaboga funkcionise ta podela titula. Da se razumemo meni ovo odgovara jer sve odlazi primarnom naslednuku (nazalost mladji sin je genijalac ovaj prvi nije imao ni tutora ni nista al jbg danak neiskustvu) pa se nece mnogo parcati ali jednostavno nista mi nije jasno. Da li je nesto drugacije jer sam sada kralj a ranije sam bio Petty King iliti Vojvoda...
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2020, 12:10   #45
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Teritorije se dele tako da većinu teritorija dobija onaj koji je vojvoda kralj .... Dakle ako jednom vojvodi pripada tri county a on je vojvode gde ima tri county dobiće sve tri, ako nasleđuje dve dobiće dve od te tri.

Ovaj tvoj primer je bug 100% tako da najbolje da pošalješ save game devsima. Osim ukoliko nemaš posebne zakone na nivou vojvodstva i tome slično.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2020, 17:58   #46
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Mjok sve je default. Dzaba sada da saljem odavno je to overwrite-ovano, tatko je upokojen ihaj Ne, nego mi je ceo taj sistem sa titulama sasav Ne znam da li je to stvarno bilo tako ali u ovoj igri Baron je Bog Otac Polovina novca kojeg dobijas (makar ja trenutno) dolazi od 8 poseda, konkretno zamaka jelte, koji su u stvari Baronije u okviru Grofovija. Trecina Levija (jbt koji cudan naziv prvi put sam se u ovoj igri susreo sa njime) dolazi iz tih Baronija.

Nego, sistem mi je cudan zato sto ti mozes da imas titulu Vojvode ali da licno ne drzis Grofovije u okviru te titule i ti nemas nista, mislim imas 25% Levija i 15% taksa... Odnosno onaj baja koji drzi te tri Grofovije (tehnicki baroniju sa zamkom u sve tri) je jaci od tebe , nekako mi je to ono, uvrnuto


Moram im odati priznanje da svet izgleda poprilicno zivo. Vladari se medjusobno sibaju sve u sesnaest, gledam kako se ovi malcki grofovi mlate medjusobno, neke Vojvode idu u Sveti Rat protiv nevernika pa malo svrljaju po kontinentalnom delu Evrope. Odusevio sam se kada sam provalio, trenutak kada sam od Viteza stvorio Vazala pa mi je njegov prozor sa karakteristikama bio otvoren, da cim nekome dodelis zemlju a pre je nije imao odmah dobije svoj Lifestyle odnosno NPC Vazali postanu jednaki igracu.
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2020, 9:27   #47
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Na papiru je jači. Ali ne zaboravi da je taj vojvoda kraljev vazal i da će ga kralj braniti . Mada to nasleđivanje definitivno nije u redu, nešto se tu s*****o u igri kod tebe.

Ovo sa levijem je bilo i pre ali pre smo mogli vrlo brzo da idemo na primogenituru i onda nam odnosi sa vazalima nisu bili preterano bitni jer jednom kada dođete do 7-8 poseda to je game over za vaše vazale. Sada non stop trebamo dobre odnose i non stop ulažemo u odnose (sway mi je non stop aktivan) samo da nakrcamo što više vojske. Novac posle početka prestane da bude problem jer nove građevine se otključavaju dosta sporije u odnosu na CK2 a i nemate interes da baš svuda unapređujete građevine zbog sistema nasleđivanja. Ja na silu trošim na ekonomske građevine kod vazala ali to se onda okrene da zarađujem još više pa trenutno imam 5k zlata i razmišljam da u sledećem krstaškom ratu pošaljem gomilu plaćenika od te love.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2020, 13:07   #48
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Sta znam, ionako sam se odrekao starijeg sina posto nije dobio Genius Trait (i za koga se kasnije ispostavilo da nije bio ni moj ) tako da je sve ostalo mladjem. Nego, primetio sam da me se dosta ljudi plasi. Ne znam kako funkcionisu odnosi kada je neko homoseksualac, ali moj jedini muski naslednik je gay medjutim to mu ne smeta da dobija decu. Sad, da li je to zato sto me se plasi ili ne, ne znam. I ostala deca, cerkice me se plase. ne znam zasto, nisam mucio i ubijao zatvorenike, moooozda sam ubio jednoag ali ne mogu se setiti, ne sprovodim nikakakv teror, onaj merac za strah mi je na 0. Jedino sto sam radio se krljao sa Nordijcima i tu je bilo prilicno krvavih bitaka, mozda je zbog toga?

Primetio sam da mi dolaze neki nabudzeni Prowess likovi otkada sam podigao licni prestiz. Sada da li je do toga ili zato sto mi je Marshal zaduzen za pronalazenje novih vitezova i obucavanje trenutnih ne znam. Igra bas ima dooosta mehanika ispod haube
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2020, 15:39   #49
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Dread može da bude i pasivan. Lične osobine ili od skilova. Ja sam imao vojvodu od Raške koji je imao minimum dread 40. Kako sam ih držao pod konac samo svojom pojavom boktemazo.

Mislim da prowess takođe igra ulogu. Kao ristekpa i ti fazoni.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2020, 18:33   #50
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Pa to ti kazem, minimalni dread mi je 0, mislim on mi je konstantno 0 ni ne radim nista sto bi ga podiglo a prowess i martial su mi po 12, znaci trubica. Zato gledam zasto me se plase, ono deca me se plase a ne radim nista sto bi povecavalo dread. Jedino sto mi pada napamet je to sto sam se bas dosta sibao pa posto poznat Illustrious (a i to nije nesto). Nemam pojma, kao da nesto utice a nije nam prikazano ili sam prevideo nesto.
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2020, 23:51   #51
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Ja mislim da ne izaziva samo dread strah. Zavisi i od prestiza, ja mislim i ratova, mozda cak i neke vere. Ali nisam sto posto siguran.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2020, 18:07   #52
miloszmaj
Član
 
Član od: 13.4.2008.
Lokacija: BEOGRAD
Poruke: 147
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Crusaders Kings III

Malo je zahtevna ova igra jbga.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
miloszmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2020, 0:32   #53
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Дајте неки савет за Властимировиће и Рашку...
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2020, 7:16   #54
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Odma mazni komad Duklje cim pocnes da igras, daleko su slabiji od tebe. Da osvojis county kao CB, niposto sveti rat. Onog momenta kada dobijes rat predji na pravoslavlje. Sprecava Bugare i Vizantiju da te prikolju i smiruje pobunu krstjana. Potom lagano prevodi narod na pravoslavlje, razvijaj tehnologiju, sklapaj saveze, cuti i cekaj dobre prilike da nekom maznes teritoriju.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sonebrate na korisnoj poruci:
batakpudla (21.9.2020)
Stara 21.9.2020, 19:49   #55
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Čekaš raspad nekog u susedstvu ili građanski rat pa da mu otkineš teritoriju. Treba biti brz i imati CB unapred odrađen.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2020, 23:29   #56
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Ono sto me trenutno buni:

Ja ne mogu da objavim rat nekome ko je vec u ratu....Dok AI to moze meni da uradi bez problema

Ne kapiram........
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2020, 0:40   #57
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Никада нисам пробао наркотике, али мислим да је ова игра најприближнија томе. Навукао сам се као ненормалан и кад не играм о њој мислим данима...

Питање око наследства, на који начин дати што више земље будућем владару? Имам ситуацију као у скринoвма и занима ме да ли постоји могућност да све пребацим на првог наследника? Знам за фору да пребацим главни град у област коју иначе не би наследио и онда му и она следује.

batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2020, 20:00   #58
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Nema fora pogotovo na početku igre. Namerno su napravili takvu igru da bismo non stop "kretali ispočetka" : )

Možeš da pređeš na partition čisto da igra sama ne pravi titule posle smrti vladara. U suprotnom ako taj drugi dobije automatski titulu vojvode on će biti nezavisan od tebe.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2020, 13:08   #59
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Izasao prvi pec

https://forum.paradoxplaza.com/forum...notes.1428193/
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2020, 21:12   #60
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Citat:
batakpudla kaže: Pregled poruke
Дајте неки савет за Властимировиће и Рашку...
evo ti moju pricu za njih.

Posto prvi put igram bilo koji Crusader, zezao sam sa mehanikom igre u startu sa Vlastimirovicima i dozvolio sam da Vizantija uzme Duklju i Podrinje.
Desno Bugarsko carstvo, dole Vizantija.... jedino gde sam mogao nesto da se rasirim - opleti po Bosni i Hrvatskoj. Svo vreme sam drzao Vizantiju u dobrom raspolozenju prema meni sto je rezultiralo napadom Vizantije na Dubrovnik i raspadom Hrvatske sto sam iskoristio da uzmem veci deo Bosne i Dalmacije.
Sa Bugarima sam se shibao non stop neki raid i onda u nekom momentu, ne znam kako mi se to omaklo, Vizantija oplete po meni da mi otme Rasku oblast. To mi je neprihvatljivo jer sav novac ide iz nje tako da sam pokusao kroz sejvove da se spasim ali nije vredeo. Kao spas - zakleo sam se na vernost Bugarskom caru, da mu budem vazal, koji me je sa 8k vojnika odbranio od Vizantije koja je imala oko 12k vojnika.
Bugarski car mi je kao vrednom podaniku dao Kosovo i Sumadiju tako da sam lepo prosirio svoju oblast. Uzivao sam pod Bugarima i budzio svoje teritorije.
Vizantija je ukupno 7 ratova pokretala protiv Raske u narednim decenijama i 6 ratova su se zavrsili njihovim slomom, i u tih 6 ratova sam satro Bugarsku vojsku sa nekih 8k na jedva 2k vojnika.
Neposredo pred sedmi napad Vizantije, sam ubio bugarskog cara kroz zaveru, i pokrenuo totalni gradjanski rat u Bugarskoj, gde na vlast dolazi neko dete i bugarska ima jedva 700 vojnika.
E onda napadne Vizantija sa 14k na mojih 2 hiljade vojnika i konacno izgubim Rasku. Morao sam opet reload.....
Pokrenuo sam pokret za nezavisnost protiv bebe cara bugarskog i odmah dobio bez rata jer nisu imali nista vojske.
Cim sam stekao nezavisnost odma sam se zakleo na vernost Vizantiji
Car me nagradi i preda mi na upravljanje Podrinje i Duklju.
Formiram Kraljevinu Srbiju i resim da sada iznura tovarim Vizantiju koja je iskoristila raspad Bugarske i prilicno im otkacila teritorija.
E onda sam ne znajuci dobro mehaniku igre napravio sebi zesce probleme. Formirao sam zupaniju Duklju, Bosnu,Zahumlje, a zupanija Raska vodi Srpsko kraljevstvo. Medjutim sada mi se zupanije napadaju medjusobno, non stop neki rat u kraljevstvu. Spao je priliv novca, spala je kolicina vojske... nem pojma sta da radim, vazali se samo rokaju medjusobno i kvare generalni napredak. Tako da videcu sta dalje, probacu da zupaniju Rasku prosirim na konto ovih drugih zupanija ako moze. Ali definitivno je zanimjivo i nikad ne znas sta moras da odradis da bi spasio lozu.
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kings of Lorn: The Fall of Ebris Exia Akcione igre 5 9.6.2019 2:39
King's Bounty-Warriors of the North wega Strateške igre 110 20.3.2014 14:40
Cruader kings 2 Multiplayer Praventore Online susreti 2 9.3.2012 10:04
King's Bounty: Crossworlds Juraj Strateške igre 69 17.10.2010 14:39
King's Bounty: Armored Princess draske73 Strateške igre 312 13.2.2010 16:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com