Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Pregled rezultata glasanja: DVD Mediji
Verbatim 86 71,07%
Princo 20 16,53%
TDK 13 10,74%
Memorex 13 10,74%
Platinet 4 3,31%
Digitex 0 0%
Pleomax 2 1,65%
Sky 6 4,96%
No Name 1 0,83%
Ostali 7 5,79%
Traxdata 7 5,79%
Samsung 2 1,65%
tayo juden (bilo koje ime da nosi) 13 10,74%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 121. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.6.2006, 21:40   #41
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: DVD Mediji

Posto sam do sada narezao podosta DVD-ova(preko 100)iznecu ponovo moja iskustva
Rezac je Pioneer 110D
Verbatim-njih sam najvise rezao i sam tri komada sam imao problema(od mozda 70-ak),to uglavnom na 6 ili 4x
-dva koja sam narezao moj rezac koji ih je rezao nije hteo uopste da prepozna(doduse jedan 'oce posle par ubacivanja),iako prilikom rezanja nije bilo nikakve greske ili problema
-jedan koji sam rezao za druga i koji se zalio da nece kod njega da se procita,a kod svih ostalih drugova koji su ga probali radi OK
Xwave
Narezao nekoliko komada na 6x i svi rade OK cak i posle nekoliko meseci
Platinet
Narezao ih jedno 10-ak i nisam imao nikakvih problema,svi rade do danas bez greske,jedino sto moj Pioneer nije hteo da ih reze brze od 4x iako na disku pise "certified up to 8x"
Inace to mi se samo kod njih desavalo...
Princo
Narezao ih takodje 20-ak i svi rade bez greske do danas-takodje drugovi kojim sam ih rezao se nisu zalili....
Sky
Narezao sam ih nekoliko i sa jednim je bio problem-nije bio citljiv kod druga na PS2 i na DVD rezacu-ono kobojagi disk prazan...
Inace svi Sky diskovi sto su mi rezali drugari su procitani kod mene bez greske...
Rezime:

Ja bi rekao da su se kod mene najbolje pokazali Princo i Platinet a moram da pohvalim i Xwave...
Poceo sam polako da zazirem od Verbatima-posto je veoma popularan kod nas,lako se dolazi do zakljucka da je njegovih falsifikata na sve strane...
Jesu odlicni Color Pastel i Crystal Verbatim kod obicnih CD-ova-ali sam misljenja da sto se tice DVD-ova,Verbatim nije ni priblizno kvalitetan...
Sta da se kaze kada su mi diskovi upravo ove marke najvise pucali(3 puta)
Prosto sam se iznenadio koliko Princo DVD i Platinet koje su ljudi dosta napljuvali(ko im je kriv kada imaju NEC )odskacu u odnosu na Verbatim....
Eto....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2006, 23:22   #42
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: DVD Mediji

Citat:
Covenant kaže:
Prosto sam se iznenadio koliko Princo DVD i Platinet koje su ljudi dosta napljuvali(ko im je kriv kada imaju NEC )odskacu u odnosu na Verbatim....
Imam i ja Nec i ne žalim se uopšte! Narezao sam nekih 250 DVD od čega bar 120-150 Verbatima. Ništa do sad nije puklo. Ni Verbatimi ni ostali. Zavisi to i od mašine i od stabilnosti čitavog sistema. Bar 90% diskova sam rezao na 16x (ostali nisu mogli). Često je i padao bafer kad startujem razne stvari, ali "justlink" radi besprekorno! Svi diskovi su svuda čitljivi. Čak i kad su bili rezeni na overspeed-u!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2006, 23:41   #43
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: DVD Mediji

Pa pazi-najvise me nervira toliko pljuvanje u vezi Princo diskova....
A moje iskustvo sa njima je vrlo pozitivno...
Najvise je bilo larme na Princo obicne CD-ove bez stampe-a ja eto imam gomilu takvih koje sam jos rezao na 24x i evo vec vise od dve godine rade kao podmazani....
Imao sam problem sa par Princo diskova ali oni nisu bili narezani kod mene-dakle diskovi mojih drugova....
Takodje sam narezao i tuce Princo DVD-ova i svi rade dobro
Opet ponavljam,sto se tice DVD medija Princo i Platinet(a isto vazi i za obicne Platinet CD-ove kojih sam narezao boga-pitaj-koliko i nijedan nije zakazao),pa i Xwave-od mene imaju samo reci hvale....
A preterano isfurani Verbatim i ne bas....
Inace samo da napomenem da sam te problematicne Verbatime kupovao na istom mestu-kakva slucajnost
Ajd uzdravlje!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2006, 1:38   #44
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: DVD Mediji

Citat:
Covenant kaže:
Najvise je bilo larme na Princo obicne CD-ove bez stampe-a ja eto imam gomilu takvih koje sam jos rezao na 24x i evo vec vise od dve godine rade kao podmazani....
Princo bez štampe su bili prvi diskovi koji su meni dopali šaka a koji su mogli da se režu na 24x, još pre više od 4 godine na starom Nec-u 7900! Svi ti diskovi se i danas čitaju bez frke, baš pre neki dan sam jedan kopirao! I Princo DVD-i su sasvim OK. Svi koje imam rade OK i posle 2 godine, dok recimo TDK (bez štampe) i neki Bulq više nisu u potpunosti čitljivi (2/3 diska je OK a ostalo krš) posle samo pola godine od kada su narezani. Meni je Princo skroz OK!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2006, 16:57   #45
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: DVD Mediji

Zapazio sam nesto vrlo interesantno u vezi Verbatim-a
Pre koji dan sam kupio 4 komada(znaci diskovi boje bisera na 8x,sa onim DVD znakicem i 4.7 u dnu....)
Od ta 4 dva nije hteo da nareze(rezac Pioneer 110D,rezano na 4x)-tacnije,nareze ih on i sve prodje bez problema,ali kada hocu da iscitam disk,on nece uopste da ga detektuje
Takodje mi se isto desilo sa jednim Verbatim-om kada sam tek pazario rezac,a vrlo interesantno kupljen je opet na istom mestu...
Taman sam se istripovao da mi rezac otkazuje poslusnost,kada mi je palo na pamet da kupim ISTE diskove ALI na drugom mestu,po istoj ceni-inace,sam te Verbatime uvek uzimao na istom mestu...
I gle cuda-kupim ja dva Verbatima u drugoj prodavnici i narezem ih na 4x i rade apsolutno perfektno-diskove sam proverio tako sto sam ceo njihov sadrzaj kopirao na hard...
Zakljucak:ili je u pitanju bofl ili falsifikati-zato BUDITE OPREZNI kazem vam ja, kada budete pazarili Verbatim DVD-ove-kao sto sam rekao gore,Verbatim je veoma popularan kod nas i sasvim je logicno da njegovih falsifikata i boflova ima na sve strane....
PoZ svima!
P.S. Inace dva "kvarna" Verbatima koje su se korektno narezala rade bez problema-proverio sam ih takodje....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2006, 16:21   #46
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: DVD Mediji

Vidim da ljudi hvale Ritek(a to isto su ustvari Traxdata i Maxell DVD-ovi)
Kako su se oni pokazli kod vas-ako ste ih koristili,naravno
Posle svega sto mi se desilo zazirem od Verbatim-a....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2006, 20:45   #47
Surovi
Član
 
Član od: 25.3.2006.
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: DVD Mediji

tayo juden...
i tacka...

samo tesko se pronalazi kod nas, nema ga bas skoro uopste...
Surovi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2006, 17:06   #48
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: DVD Mediji

Da li neko zna gde u BG-u mogu da se nađu DVD+RW 8X diskovi?! Znam da ih je ranije bilo nešto malo, ali sad ne mogu da ih nađem nigde. Smorilo me stalno rezanje na 4x. Ako neko zna, neka ja vi na PM!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2006, 11:17   #49
srki25
Novi član
 
Član od: 18.11.2006.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: DVD Mediji

Imam oko 500 narezanih dvd !! U glavnom tri marke Verbatim, Sky i Platinet. i moram da kazem da sam najvise problema imao sa Platinet i Verbatim::Retko mi se desavalo da nemogu da narezem dvd ali pltinet pocne da gubi podatke posle godinu dana pa sam morao da ih prerezem(ono sto sam spasio).
A Verbatim e to je posebna prica sve su kopije kad narezete dvd pogledajte da li na dnu ima plave krugove koji su tamnij od cele povrsine .. tu ce vrlo brzo da pocne da gubi podatke :::
srki25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2006, 12:27   #50
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: DVD Mediji

Iako i dalje mislim da su Verbatim originali najbolji, imao sam problema najvise sa verbatimom, ali verovatno jer sam uvek naletao na kopije.I neko je vec spomenuo da su imali problema sa verbatim onim belim diskovima. Kupio sam 10 komada od toga su 4 pukla. Na dvd rezacu Pioneer 109d, imam problema u zadnje vreme da se samo zabode i blokira ceo sistem, bez obzira koji je medium unutra jednostavno mogu da se pozdravim sa diskom... Pohvalio bih ovom prilikom i Princo, dosta su dobri koliko god se drugi zalili meni nisu pravili problema.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2006, 5:11   #51
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: DVD Mediji

Ti Verbatimi koje kupujete na kilo su falševi! Plavi kružiću su samo dokaz tome! Pravi Verbatim ima Lifetime garanciju.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2006, 13:20   #52
Renee
Banned
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Forum Sveta Kompjutera
Poruke: 871
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 123 puta na 88 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Renee
Određen forumom Re: DVD Mediji

Ja koristim Verbatim
Renee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2006, 13:27   #53
Ron_Jeremy
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Lokacija: RS Krajina
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: DVD Mediji

Ja koristim MAXELL vec duze vreme i nikakvih problema nisam imao
Ron_Jeremy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2006, 20:19   #54
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: DVD Mediji

He, he. Odmah me je asocirala tematika ovog treda na jednu foru iz osamdesetih godina:
NE KUPUJTE KASETE JAPANSKE GRUPE TDK : NISTA SE NE CUJE!!!

Nije mi tesko da zamislim da je neko zaista ozbiljno izgovorio ovu recenicu.

Koristim Verbatim, s vremena na vreme dodje do neke "greske u rezanju" (Nero 6) i onda ga bacim.
Mislim, sta je 30 dinara ako vecina rade OK.
E sad u onu njihovu Lifetime varanity bas i ne verujem.
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2006, 17:16   #55
Kum Ruzvelt
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 212
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: DVD Mediji

E pa za ovih 10-ak meseci koliko trosim rezac intenzivno, sprzio sam oko 1000 komada Verbatima, od toga 70% na x16, i ni jedan nije pukao (imalo je par "probusenih" - kao da ih je laser progoreo na jednom ili vise mesta, ali i ti su mogli da se citaju, samo ne i da se kopiraju). Osim toga, imam jedan Verbatim CD na koji sam poceo da narezujem sitnice jos pre 7 godina, i dan danas je citljiv, otvoren, i povremeno recnem neki jpg sa mladencima kad mi flash nije pri ruci. Cemu dalja prica? E da, mislim da moj Nec 3540 ima velikog uticaja na navedene podatke, jer, prateci rasprave na ovom i slicnim forumima, nekako mi se cini da se problemi sa medijima mnogo vise pojavljuju u istoj recenici sa imenom - Pioneer, nego sa bilo kojom drugom firmom. Jednog dana cu uzeti da brojim...
Kum Ruzvelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2006, 17:25   #56
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: DVD Mediji

Citat:
Kum Ruzvelt kaže:
E pa za ovih 10-ak meseci koliko trosim rezac intenzivno, sprzio sam oko 1000 komada Verbatima, od toga 70% na x16, i ni jedan nije pukao (imalo je par "probusenih" - kao da ih je laser progoreo na jednom ili vise mesta, ali i ti su mogli da se citaju, samo ne i da se kopiraju). Osim toga, imam jedan Verbatim CD na koji sam poceo da narezujem sitnice jos pre 7 godina, i dan danas je citljiv, otvoren, i povremeno recnem neki jpg sa mladencima kad mi flash nije pri ruci. Cemu dalja prica? E da, mislim da moj Nec 3540 ima velikog uticaja na navedene podatke, jer, prateci rasprave na ovom i slicnim forumima, nekako mi se cini da se problemi sa medijima mnogo vise pojavljuju u istoj recenici sa imenom - Pioneer, nego sa bilo kojom drugom firmom. Jednog dana cu uzeti da brojim...
E pa vidish, pre par dana mi je drugar narezao neshto na Verbatim DVD 16x.Disk je imao kruznicu tamnije boje na donjoj strani diska.Sve od pocetka pa do kruznice je bilo necitljivo (ali je rezac prepoznavao podatke), sve posle nje je OK.
Disk je narezan na NEC 3540 (ili 3550) modelu tako da ovo shto pricash za Pioneer nikako ne stoji.
Problem je shto su Verbatim DVD spindle (sa shtapa) kod nas uglavnom "fake".
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2006, 17:55   #57
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: DVD Mediji

Pa nema to veze dali je na stapu nego ko je uvoznik.Jednostavno nadjes radnju gde nisu laznjaci i kupujes stalno odatle.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 3:30   #58
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: DVD Mediji

Citat:
nebojsa986 kaže:
Pa nema to veze dali je na stapu nego ko je uvoznik.Jednostavno nadjes radnju gde nisu laznjaci i kupujes stalno odatle.
A jel'?
E pa bash u radnji gde sam ranije kupovao original Verbatim DVD spindle, sad dobijam fake shit diskove.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 3:52   #59
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: DVD Mediji

Ljudi, to može da se proveri iz programa (DVD identifier npr.). Tako ćete znati da li su diskovi fake ili pravi!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 4:29   #60
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: DVD Mediji

Citat:
Rocker kaže:
Ljudi, to može da se proveri iz programa (DVD identifier npr.). Tako ćete znati da li su diskovi fake ili pravi!
Moze da se proveri Manufacturer ID , ali to opet nishta ne znaci jer fake diskovi imaju isti Manufacturer ID kao i originalni koje kopiraju.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com