Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2005, 1:27   #1
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Citat:
Nash Knight kaže:
Prvo, Kuzmina kolumna je klasik medju kompjuterskim kolumnama

Drugo, nemoj da cenis klasike po reputaciji, nego ih procitaj. Ja sam prestao da koristim takve fraze od kad sam se nacitao Tolstoja. Kako taj covek smaaaaaara... Dostojevskog jos nisam citao, ali imam los predosecaj
Mene Tolstoj ne smara nimalo ali Kuzmanović to itekako čini.Pročitaj Tolstoja još jednom,trebaće vremena ali se isplati a mani se "kompjuterskih klasika" tipa Kuzme koji iz "malog mozga" hoće da učine kompjuterske igre i kompjutere važnijim nego što zaista jesu.Kao kompjuteri i igrice su nešto najvažnije a kroz njih se prelamaju sve društvene nepravde i problemi. Te "šarene laže" može Kuzma da prodaje osnovcima ali iz nižih razreda ili možda nekoj deci iz vrtića.
iurisvulgaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 2:06   #2
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

"Kako nekog ubediti da sa vama odsedi 20 i vise sati da bi shvatio da je Planescape: Torment cist i nepatvoren ART?" - You know who

Ana Karenjina je za Planescape jedno ogromna gomila stajskog djubreta. Secam se da je neko tu knjigu definisao kao spoj latinoamericke serije i telefonskog imenika. Nemoj da se drzis predrasuda, i nemoj da pricas napamet. 90% svega na svetu je kaka, i to vazi i za sve medije, od knjiga do video-igara. Ali takodje imas i cista umetnicka dela. Kad npr. predjes ceo Baldur's Gate dodji ponovo na ovaj forum i kazi ponovo ono sto si rekao. Cikam te.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 14:41   #3
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
Nash Knight kaže:
"Kako nekog ubediti da sa vama odsedi 20 i vise sati da bi shvatio da je Planescape: Torment cist i nepatvoren ART?" - You know who

Ana Karenjina je za Planescape jedno ogromna gomila stajskog djubreta. Secam se da je neko tu knjigu definisao kao spoj latinoamericke serije i telefonskog imenika. Nemoj da se drzis predrasuda, i nemoj da pricas napamet. 90% svega na svetu je kaka, i to vazi i za sve medije, od knjiga do video-igara. Ali takodje imas i cista umetnicka dela. Kad npr. predjes ceo Baldur's Gate dodji ponovo na ovaj forum i kazi ponovo ono sto si rekao. Cikam te.
Iako je ovo off topic,ne mogu da prećutim ovo.

Slažem se da su delovi knjige sa Anom Karenjinom kao sapunica,ali sto puta bolja od sadašnjih latinoameričkih sapunica.
Ali obrati malo pažnju na "sporedne" likove koje je Tolstoj tako majstorski ubacio.Pogledaj samo Ljevina,i videćeš da je,kad se sagleda cela knjiga,on glavni junak,i da je to priča o preobraćaju jednog čoveka u veru.
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 18:32   #4
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
Nash Knight kaže:
"Kako nekog ubediti da sa vama odsedi 20 i vise sati da bi shvatio da je Planescape: Torment cist i nepatvoren ART?" - You know who

Ana Karenjina je za Planescape jedno ogromna gomila stajskog djubreta. Secam se da je neko tu knjigu definisao kao spoj latinoamericke serije i telefonskog imenika.
Počeli smo sa Kuzmom a završavamo sa Tolstojem.Malo preozbiljno shvataš igre čim možeš da ih porediš sa kapitalnim delima svetske literature.PC-igre i knjige ne treba porediti reč je o dvema različitim pojavama,s tim da knjige postoje nekoliko hiljada godina a pc-igre par decenija.Po meni ni najbolja igra se ne može meriti sa nekom prosečnom knjigom,igre su samo za dobru zabavu i ništa više.
Citat:
Nash Knight kaže:
"
Nemoj da se drzis predrasuda, i nemoj da pricas napamet. 90% svega na svetu je kaka, i to vazi i za sve medije, od knjiga do video-igara. Ali takodje imas i cista umetnicka dela. Kad npr. predjes ceo Baldur's Gate dodji ponovo na ovaj forum i kazi ponovo ono sto si rekao. Cikam te.
Niti pričam napamet niti se držim predrasuda ja sam čitao Tolstoja pa i Anu Karenjinu-to mi je bila obavezna literatura u srednjoj školi.Rado bih prelazio Baldurovu Kapiju ali nemam vremena zbog posla
iurisvulgaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 18:52   #5
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
iurisvulgaris kaže:
igre su samo za dobru zabavu i ništa više.
Gresis, ovaj gresis silno, sine

98% igara to rade ali ostaje onih 2% umetnosti...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2008, 2:17   #6
Hich
Član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 168
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 33 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
"Kako nekog ubediti da sa vama odsedi 20 i vise sati da bi shvatio da je Planescape: Torment cist i nepatvoren ART?" - You know who

Ana Karenjina je za Planescape jedno ogromna gomila stajskog djubreta. Secam se da je neko tu knjigu definisao kao spoj latinoamericke serije i telefonskog imenika. Nemoj da se drzis predrasuda, i nemoj da pricas napamet. 90% svega na svetu je kaka, i to vazi i za sve medije, od knjiga do video-igara. Ali takodje imas i cista umetnicka dela. Kad npr. predjes ceo Baldur's Gate dodji ponovo na ovaj forum i kazi ponovo ono sto si rekao. Cikam te.
Ovde se zaista svašta može pročitati. A kako smo krenuli uskoro će nam Kuzmina kolumna postati lektira i zameniti Anu Karenjinu,a onda nam ne preostaje ništa drugo nego da se molimo da se u Cernu stvori crna rupa i da nas sve proguta.
Hich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 14:36   #7
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
Nash Knight kaže:
Prvo, Kuzmina kolumna je klasik medju kompjuterskim kolumnama

Drugo, nemoj da cenis klasike po reputaciji, nego ih procitaj. Ja sam prestao da koristim takve fraze od kad sam se nacitao Tolstoja. Kako taj covek smaaaaaara... Dostojevskog jos nisam citao, ali imam los predosecaj
Oprosti,ali šta fali Tolstoju?I koliko god cenio Kuzmu,ne mogu da shvatim da neko misli da je bolji od Tolstoja=
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
igre, umetnost


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com