Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.4.2021, 0:36   #21
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Mene takodje odusevljava sto igra maestralno miksuje ozbiljnu i emotivno tesku pricu sa potpunim ludilom od sporednjaka, aktivnostima itd. Da mi je neko pricao ne bih mu verovao, tek nakon igranja shvatate u cemu je stvar
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Koreli A. (24.4.2021)
Stara 24.4.2021, 1:06   #22
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Citat:
dushke kaže: Pregled poruke
Lepo rečeno.


Trenutno igram poslednji deo, Yakuza: Like a Dragon. Po meni je u rangu sa Yakuza: Zero. Relativno skoro sam otkrio ovaj serijal na PC-ju, i brzo je dospeo u sam vrh moje top liste. Takav kalibar likova, Kiryu, Majima, Ichiban Kasuga, to se vrlo retko viđa.
Hvala

Jedva cekam da igram Like a Dragon. Volim poteznu borbu. Necu sebi da spojlujem znam da je novi protagonista i da je uglavnom kao i vecina delova , dovoljno nova dovoljno stara igra . Prihvaticu sta ima da ponudi bez onog "sto nije tako, sto nije ovako ". Sad se zderem sto ne mogu ja da odem do banke proklete jer treba da uplatim na karticu a nema ko da ode trenutno tj. tokom proslog dana ( s'obzirom da se ceka dugo dugo u redu pa verovatno ponedeljak ).
Nedostaja ce mi ulicna makljaza i Kirju , sve te veze medju likovima ali mi je i drago sto je novo , imam poverenja u ljude koji prave igru a vidim da ogromna vecina starih fanova i pored skepse nije razocarana. A ta blaga skepsa je dobra stvar jer sprecava da ocekivanja probiju plafon.
I da maestralno se miksuje mnogo toga u igrama. Haruka gemplej i ako volim Haruku kao lik jako puno ,malo mi je bio odbojan gejmplej i u roku od mozda sat vremena postao mi je zarazan i toliko me uvukao u njenju pricu da je neverovatno. Za Yakuza igre moras da budes otvoren sto se gejmpleja tice da pustis igru da objasni, da das sansu i skreblujes ocekivanja mozda zato sto je i igra krajnosti , ides iz teske drame do potpuno lude situacije i sto je najvece majstorstvo ljudi koji prave igru ne izbacije te nego naprotiv, uvlaci dublje i dublje u svet .
Pre nego sto cu zavrsiti 6. deo igrao sam 3,4 sata samo bejzbol . Ajde jos jednu partiju, pa jos jednu ...A ne znam ni pravila igre , toliko pratim taj sport
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2021, 21:43   #23
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Ne mogu da verujem da Judment izlazi sa sve pa i za Stadiu ali ne za Steam.
Sta Steam (ne)radi deluje ko bezobrazluk . U ovom trenutku pravo je pitnje da li su politike Epica-a , Stadie , Sony-ja i ostalih koji placaju i bore se za ekskluzivnost ( u kobajagi doba kada je inkluzivnost bozanstvo , sto se propagandinh narativa tice ) neminovnost . izgleda da jesu i bolje bi bilo za PC svet da Steam postqane "najbezobrzniji " ali izgleda da oni racunaju da ce ih to kostati , da je nepotrebni ili jednostavno neki interni dogovor izmedju " velikih " o podeli kolaca . Voleo bih da je Steam malo agresivniji po pitanju pojave AAA naslova prvog dana kod njih u prodavnici .
No , u finalu sam Yakuza Like a Dragon i zeleo bih da izjavim sledece

Like a Dragon je i dalje Yakuza serijal i pored prelaska na novog protagonistu i novi osnovni gemplej Ryu Ga Gotoku studio nije podbacio kao sto su mnogi drugi u slicnim okolnostima. A evo sa nastavkom Judgmenta sad najavljenim imaju i dalje serijal u istom univerzumu koji se drzi stare borbe u realnom vremenu koja je ipak posebana i nema je u drugim igrama .
izuzetno me raduje sto i dalje prave i pravice takve igre u istom svetu , koji je ujedno bas ovaj nas svet smesten u Japanu .

Ichiban je drugaciji lik od Kirjua a opet jako slican. Nosi crveno odelo i belu kosulju dok je Kirju nosio belo odelo i crvenu kosulju. Novi heroj je impulsivniji , otvoreniji i slobodniji u ponasanju gotovo suprotan od legendarnog " zmaja " i njegovog magnetnog stoicizma . Boje njihovih odela su suprotna kombinacija ali samo odelo je gotovo isto, jedno je trenutna verzija onog starijeg .

Ne mogu jos da poredim ovu dvojcu tj da li ce se novi popeti na visine starog u svakom smislu jer ce to biti moguce tek posle druge igre . Ko je igrao proslih 7 delova i sad ovaj novi u jednom momentu u igri jasno je da Ichi "nije jos tu" ali na putu je . Ko je voleo prosli ciklus sva je sansa bice vise nego zadovoljan pa cak i ako ne voli novi stil borbe .

I ako je potezna i dalje u osnovi luda makljaza na ulicima . I dalje opasni momci cepaju kosulje sa sebe i otkrivaju impresivne iz tradicije Japana nastale tetovaze na ledjima, lude situacije , neocekivani likovi , odlicna produkcija price i dramaticni vise nego realni momenti koji su univerzalno ljudski sta god i ko kod bili . Naravno i gomila sporednog jako zanimljivog sadrzaja .

Mnogo bi teksta zahtevalo da se kaze sve vazno o igri i nema pootrebe jer ima jako malo losih stvari koje bih mogao da navedem. Igra nije izazovna u pocetku, borbe su lake ali srecom i ako sporo ipak se menja i ostaje jos mnogo mnogo borbi koje su dosta bolje po tom pitanju , no trebalo je brze podici izazov .
e sad na finale ...

Poslednja ispravka: Koreli A. (8.5.2021 u 21:52)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
dushke (9.5.2021)
Stara 8.5.2021, 21:48   #24
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Citat:
Koreli A. kaže: Pregled poruke
Ne mogu da verujem da Judment izlazi sa sve pa i za Stadiu ali ne za Steam.
Sta Steam radi deluje ko bezobrazluk .
O čemu ti pričaš, kakav bezobrazluk Steama? Lost Judgement ne izlazi za PC uopšte.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2021, 0:50   #25
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
O čemu ti pričaš, kakav bezobrazluk Steama? Lost Judgement ne izlazi za PC uopšte.
Ironija ... kazem mozda bi Steam trebao da bude bezobrazan ( kao sto mnogi opisju ponasanje Epic-a) i agresivan kad su upitanju eksluzive i pojavljivanje naslova prvog dana kod njih ako ne eksluzivno onda bar da ne bude cesto jedina veca izostavljena platforma .

Pa ako je Epic bezobrazan sto placa ekluzive , Steam je bezebrazan sto ne placa . Posto mnogi tvrde kao i ja , da to sa ekluzivama nije lepo , stvari izgledaju ocito drugacije . Nije lepo od Steam-a pa i bezobrazno prema svojim korisnicima to sto ne radi - ne bori se za naslove

Dakle pitanje je samo da li ce biti bezobrazan prema korisnicima recimo konzola (ako plati prava na ekluzivnost ili bar spreci ekluzivnost na drugim platformama) ili prema nama, koji koristimo prvensveno Steam a isklucivo PC .

Ne volim Epic kao aplikaciju ali mi je doneo igre ( svojim takozvanom bezobraznom politikom) koje inace ne bili na PC bar koliko znamo .
Ja bih bar voleo da je Steam malo aktivniji , ovako je Stadia obezbedila Judgment a na Steam-u nema .

Kapitalizam je takav , bezobrazluk je neizbezan samo pitanje je prema kome .

I nisam rekao da izlazi za PC nego za Stadiu ali ne i na Steam . Posto ostale Ryu Ga Gotoku Yakuza igre , kada su radjeni slicni remasteri dolazile su na Steam i ocekivalo se da i ova izadje .
Uvek se masovno kuka kao i sad da nije lepo sto nema Judgment za Steam i ako mnogi mogu da igraju na PC-iju samo sto nece streaming cak i veliki procenat nece druge lunchere . Samo sto su zalbe molbe i protesti uvek upoceni na pojedinacne kompanije umesto na na neki nacin bezobrazluk Steam-a - nema politiku da dovodi naslove svojim korisnicima kao i svi ostali tj eksluzivno ili bar prvog dana .

Poslednja ispravka: Koreli A. (9.5.2021 u 1:11)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
dushke (9.5.2021)
Stara 9.5.2021, 8:58   #26
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Boli ih stojko da plaćaju ekskluzive, kao da u ponudi nemaju mali milion igara, ne mogu ljudi za života da stignu da odigraju trećinu od onoga što ih zanima. A i ne treba im takva "popularnost" Epica. Inače mislim da je ovo 100% Stadia ekskluziva i da su zbog toga rekli da nemaju u planu PC izdanje "u ovom trenutku".
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2021, 0:07   #27
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Izaci ce i to za PC, ne brinite nista.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Koreli A. (12.5.2021)
Stara 25.7.2021, 2:00   #28
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Izaci ce i to za PC, ne brinite nista.
Rekao pa porekao

Po nekim glasinama Judgement PC verzija otkazana (a samim tim i moguci nastavci) jer agencija glavnog glumca ne zeli da igra bude dostupna na PC-ju jer zeli da zastiti imidz svojih klijenata (verovatno aludirajuci na mogucnost modova, ripovanja i skidanja sredstava, fajlova itd. iz igre)

Kakvi balvani, ocigledno im niko nije rekao da je skoro sve ovo moguce uraditi i na konzolama (minus bizarni esktremi PC modova )....Sada neko u inat treba da sprda sa njima, ripuje i pravi parodije gde stigne

Sega zeli ali nece da rizikuje dalje nastavke bez dodatnog profita sa PC platforme.....Kakva steta.....

https://kotaku.com/report-judgment-s...sag-1847271300
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Koreli A. (26.7.2021)
Stara 26.7.2021, 1:06   #29
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Kad sam citao clanak sa GD pre neki dan sa informacijama bas kao sto ti navodis ovde pade mi napamet da nije vreme da se produzuju neki ugovori pa sad malo prenemaganja ili mozda glumac trazi jos para ili agancija a verovatno svi traze jos .
Ovako nema smisla , fali tu mnogo informacija nije samo "liknes" njegovog velicanstva glumca , boli njih uvo za liknes samo kolika je koverta , prava ili figurativna sve jedno .
Ne cita mi se kotaku mozda su ubacili nesto iznebuha " a samo da vam kazemo u vezi dzendera " , salu na stranu mozda kazu nesto ili neko navodi negde situacije sa drugim glumcima u slicnim situacijama agencije u pitanju. Ako ne moze da iskopa ta politika od ranije onda je mozda "Sapkowski sindrom " .
-Molim vas drugovi ja nisam znao da ce to tolko nula da ima , nemojte molim vas, ajde ajde jos 18 milki sta je to danas
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2021, 4:32   #30
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Ta agencija je toliko luda da brani postavljanje fotografija svojih clanova na internet cak I ako su upitanju najave novinskih izdanja.

dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2021, 16:16   #31
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Sto rece Dex, ta agencija nije normalna sto se tice ovakvih stvari i vrlo je verovatno to slucaj. Japan je generalno lud sto se tice tih briga o privatnosti, imidzu i ostalom.

Sto se tice glumca, Takuja Kimura je legenda vec duze vreme u dobrom delu azije, para i projekata ima koliko hoce, velicina koverte je vec dovoljno pozamasna samim tim sto je u igri, jos i u nastavku. To da li ce igra izaci za PC ne bi menjalo velicinu te koverte.

Tako da, pre ce biti da je tacno ovo sa agencijom, nije prvi put da se takve stvari desavaju u Japanu kada je u pitanju "zastita imidza".
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Yakuza 2 Meho Krljic Konzole 3 17.1.2015 13:10
Vasih TOP 40 PS3 igrica Soniboj Konzole 4 14.1.2015 11:01
Yakuza za pc? bruno O igrama uopšte 3 22.9.2006 18:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com