Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Pregled rezultata glasanja: Srpski prevod za S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=52117 0 0%
Linkovi za download: 0 0%
http://www.mediafire.com/?glzzol4oyrzyz0t 0 0%
http://www.4shared.com/file/ZG7g-Wln...bian_v101.html 0 0%
Za englesku verziju igre: Kad ubacite folder "gamedata" od prevoda u glavni folder igre, potrebno je da promenite naziv foldera rus ( gamedata\configs\text\rus) u eng 0 0%
Prevodilački tim: kvare_cg; Pjanovic; purke62; Alomovica; Strelok; BooQy; strelok4556 0 0%
Glasova: 0. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.9.2009, 9:34   #141
kvare_cg
Član
 
Član od: 15.11.2006.
Poruke: 427
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 50 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

Izgleda da nisi, oci ce mi nedje na san iskopat, a ja joj velim ka Buksovci : Na san mozes, a ako mi se ovako primaknes, a ubicu te ) e to nju ludi, kad krenem da joj bacam fore sa Interneta i fore The Books Of Knjige, e sad na ovaj snimak ti je moja situacija kuci, slicna, jer ja radim

http://www.youtube.com/watch?v=H1EKkFAnyCI ))))))))))
kvare_cg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 14:50   #142
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

E ljudi, recite vi meni jedno. Koliko ja vidim, sysreq je isti kao i za prethodne naslove, pa bih ja mogao ovo i da poteram.
A da li ovo moze da se igra pre ostalih Stalkera, tj. da li su radnje povezane ili ne? Ili mora da se krene od Shadow of Chernobyl da bi se sve pohvatalo?
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 15:02   #143
kvare_cg
Član
 
Član od: 15.11.2006.
Poruke: 427
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 50 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
E ljudi, recite vi meni jedno. Koliko ja vidim, sysreq je isti kao i za prethodne naslove, pa bih ja mogao ovo i da poteram.
A da li ovo moze da se igra pre ostalih Stalkera, tj. da li su radnje povezane ili ne? Ili mora da se krene od Shadow of Chernobyl da bi se sve pohvatalo?
A bogami brate ako ti je masina iz potpisa, ne znam koliko ce ti proc izdrzat, ali probaj u svakom slucaju...

Ja sam Stalkera igrao kako je izlazio, a sad ne znam kako bi ti mogao da ga igras, probaj ovako kako je izlazio, a ozes i da pocnes od clear sky, pa SoC, pa onda ovaj
kvare_cg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kvare_cg na korisnoj poruci:
Red Dragon (30.9.2009)
Stara 30.9.2009, 15:16   #144
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

Kakav god da je sled događaja u nastavcima, ja bih igre uvek igrao onako kako su izlazile. Čak i da je ovo prequel, jadno bi bilo vratiti se posle na SOC koji ima daleko manje opcija, dodataka, oružja i svega ostalog.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Red Dragon (30.9.2009)
Stara 30.9.2009, 17:22   #145
gorgilije
Starosedelac
 
Član od: 13.2.2008.
Poruke: 2.645
Zahvalnice: 965
Zahvaljeno 1.026 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

E,kvare cg,da te pitam spominjao si spavanje u igri,kako se to radi?
gorgilije je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 17:34   #146
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Kakav god da je sled događaja u nastavcima, ja bih igre uvek igrao onako kako su izlazile. Čak i da je ovo prequel, jadno bi bilo vratiti se posle na SOC koji ima daleko manje opcija, dodataka, oružja i svega ostalog.

Ne bih rekao da SoC ima manje oružja.Modovi su tu kao recimo Arsenal ili SmP koji će u narednoj verziji imati recimo preko 50 tipova automatskih jurišnih pušaka, preko 30 varijacija AK, snajperske puške, - barret m82, HK 417... Ukupno preko 100 komada samo dugih cevi.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 17:52   #147
kvare_cg
Član
 
Član od: 15.11.2006.
Poruke: 427
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 50 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

Citat:
gorgilije kaže: Pregled poruke
E,kvare cg,da te pitam spominjao si spavanje u igri,kako se to radi?
A spavanje kao spavanje, na "sigurna mjesta", to su ti odredjene baze, da li stalkera, da li Duty-ja ili Freedom-a, imas krevet, kad mu se primaknes prikaze ti da ako pritisnes F mozes da odpavas, ako oces, pojavi ti se sat koji pokazuje koliko je trenutno sati, i ti samo odredis do koliko oces da spavas, recimo u jedan kvest sam morao da cekam 3 sata nesto, da ne pominjem sad, i nisam imao nista da radim, i u tu isti zgradu odem do kreveta, odspavam tri sata, kvest zavrsen, ti odmoran, kondicija vracena, i naravno moras da jedes posle spavanja, moras da jedes najmanje tri puta dnevno vidjeces, i posle votke naravno moras da jedes, a posle dvije votke, treba da pojedes dvije porcije, da zamezi coek
kvare_cg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kvare_cg na korisnoj poruci:
gorgilije (30.9.2009)
Stara 30.9.2009, 18:24   #148
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

Citat:
kvare_cg kaže: Pregled poruke
A bogami brate ako ti je masina iz potpisa, ne znam koliko ce ti proc izdrzat, ali probaj u svakom slucaju...
Zvuci neverovatno, ali originalni Stalker nije nijednom zastucao na mojoj masini.
Mada, hvala na savetima, verovatno cu ici redom...ako se ikad nakanim da igram.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 19:03   #149
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

Inace, osnovni Stalker je jedini dobro optimizovan za slabe masine (ako se uzme onaj prvi renderer). Veoma dobro. Na mom starom racunaru je bila razlika izmedju "leti" i "secka mnogo", kad menjam izmedju njega i sledeceg rendering moda.

Pretpostavljam da je ovo posledica toga da je igra jos davno planirana da izadje (pa je radjena za jos tadasnje racunare, sa DX8 kartama).

Vec Clear Sky je mnogo zahtevniji, cak i u tom osnovnom modu. Dok u naprednim rezimima koci vise nego Crysis (mada je ovo najvise posledica lose optimizovanog Sun Ray efekta).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 20:16   #150
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

Citat:
lijenština kaže: Pregled poruke
Ne bih rekao da SoC ima manje oružja.Modovi su tu kao recimo Arsenal ili SmP koji će u narednoj verziji imati recimo preko 50 tipova automatskih jurišnih pušaka, preko 30 varijacija AK, snajperske puške, - barret m82, HK 417... Ukupno preko 100 komada samo dugih cevi.
Pusti ti modove, šta ako neko hoće da prvo odigra igru onako kako je u originalu zamišljena, a ne prvo da instalira gomilu modova i kvari pravi utisak? Ja modove nikad ne instaliram dok ne pređem igru "golu". Tek tada možeš da stekneš pravi utisak, koji modovi najčešće poprave, ali nekad i pokvare.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Pjanovic (30.9.2009)
Stara 30.9.2009, 20:42   #151
kvare_cg
Član
 
Član od: 15.11.2006.
Poruke: 427
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 50 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Pusti ti modove, šta ako neko hoće da prvo odigra igru onako kako je u originalu zamišljena, a ne prvo da instalira gomilu modova i kvari pravi utisak? Ja modove nikad ne instaliram dok ne pređem igru "golu". Tek tada možeš da stekneš pravi utisak, koji modovi najčešće poprave, ali nekad i pokvare.
Brao, i ja tako radim isto, znaci nikad nisam proba nijednu igricu sa modovima, cak iako sam ima prilike, nesto mi se to ne radi, eo sad Call of Pripyat igram iako je na ruski, ebi ga, toliko je dobra da je to za nevjerovat, da na nijedan bug nisam naisa, da mi niejdnom nije pokazala nestabilnost, questovi su samo takvikako se pozeljet mogu, lutanje po Zoni se isplati i mami te da lutas, vec sad mogu dat neku malu recenziju igre...

EDIT
E ovuda se treba provuc, mada i nije tesko


Poslednja ispravka: kvare_cg (30.9.2009 u 20:49)
kvare_cg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 21:10   #152
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

^ Ево још једног ''Зона'' узела под своје :d Ја богме лутам откад је и први Сталкер изашао. Никако да баталим...
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 21:16   #153
kvare_cg
Član
 
Član od: 15.11.2006.
Poruke: 427
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 50 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
^ Ево још једног ''Зона'' узела под своје :d Ја богме лутам откад је и први Сталкер изашао. Никако да баталим...
I ja vala od prvog STALKERA igram ga konstantno
kvare_cg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 22:22   #154
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

Vi bi trebali da posetite Ukrajinu, sa sve Stalker odelima, i nikad da se ne vratite .
Ako ste toliki fanovi, nadam se da ste pogledali film Stalker (reditelj Tarkovski iz 1979 godine) .
Ova igra je odlican spoj tog filma i Cernobiljske eksplozije nuklearnog reaktora . Film jeste malo vise filozofski i mozda malo tezak za gledanje, ali za prave Stalkere... .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 22:43   #155
miloshbg
Član
 
Član od: 27.3.2008.
Poruke: 480
Zahvalnice: 431
Zahvaljeno 70 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

@pjanovic
u kom smislu je film tezak za gledanje? pojasni malo, cisto da znam dal da se upustam u to ili ne...
miloshbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 22:46   #156
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

OFF:
težak u tom smislu da kamera snima likove koji spavaju čitavih 20 minuta
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 22:49   #157
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Pusti ti modove, šta ako neko hoće da prvo odigra igru onako kako je u originalu zamišljena, a ne prvo da instalira gomilu modova i kvari pravi utisak? Ja modove nikad ne instaliram dok ne pređem igru "golu". Tek tada možeš da stekneš pravi utisak, koji modovi najčešće poprave, ali nekad i pokvare.
Utisak je subjektivna stvar Pogotovu pravi.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 23:39   #158
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

Citat:
miloshbg kaže: Pregled poruke
@pjanovic
u kom smislu je film tezak za gledanje? pojasni malo, cisto da znam dal da se upustam u to ili ne...
Tezak u smisli da nije akcioni film, vec vise filozofski, kako je priroda reagovala na ljudske grehove, stvaranjem anomalija. Sama rec ZONA je pozajmljena iz ovog filma, anomalije, Stalker (vodic kroz zonu). Veoma slicno kao u igri, ali opet i veoma drugacije , nema cudovista, nema pucanja, nema akcije .
Pa neces izgubiti ako ga pogledas, 2 sata (ne)kvalitetnog programa , ako ti se ne svidi, nikom nista.

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
OFF:
težak u tom smislu da kamera snima likove koji spavaju čitavih 20 minuta
Kolega shrafko nije Stalker .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
miloshbg (1.10.2009)
Stara 1.10.2009, 0:44   #159
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Tezak u smisli da nije akcioni film, vec vise filozofski, kako je priroda reagovala na ljudske grehove, stvaranjem anomalija. Sama rec ZONA je pozajmljena iz ovog filma, anomalije, Stalker (vodic kroz zonu). Veoma slicno kao u igri, ali opet i veoma drugacije , nema cudovista, nema pucanja, nema akcije .
Pa neces izgubiti ako ga pogledas, 2 sata (ne)kvalitetnog programa , ako ti se ne svidi, nikom nista.



Kolega shrafko nije Stalker .
Film Stalker je nešto što je spoj genijalne režije i scenarija .Scenrijo su radili bardovi SF žanra Boris i Arkadije Strugarski, a film režirao Tarkoski,Šta reći?Film je fenomenalan, ali ako neko očekuje "Umri muški" 16 nemaa toga, nego što reče neko, kamera, emocije, miterija i to je to.Zona, misteriozna Zona.
Što se tiče modova, igra koja nema modove je u principu, zabava za jedom i nikad više.Retki su veliki naslovi koji nisu imali gomilu modova,Ne zato što je igra loša, već što je igra intrigantno dobra pa čoveka povuče da se poigra sa nekim stvarima koje bi mu igru učinile još intersantnijom.odnosno , čovek dobije neku kreativnu inspiraciju, i onda ne popravlja nesavršeno, već gradi nešta svoje.Krativnost koja je indukovana dobrom igrom a ne zato što je neko razočaran realizacijom.Moderi su krivii za Counter Strike i Enimy Teritory.Dobro, to je MP ali navodim primer kako je mogućnost sa experimentisanjem dovela do nekih sad već legendarnih gamerskih ikona.
Stalker nije bio previše frendly za modovanje, naprotiv.Ali Stalker je inspirativan sam po sebi, pa je to rezultiralo angažmanom ogromnog broja non profit entuzijasta, koji su uspevali da proniknu u razne zavrzlame kodova i da naprave fenomalne modove sa kojim se ovaa franšiza samo može da ponosi kao retko koja.
Apsolutno se slažem da igru treba prvo odigrati u originalnoj verziji, ali posle toga ako tu igru zavoliš, a ne odigrati neke modove je proust, tebi na štetu.Ati modovi te manje više povuku da se i ti baciš na modovanje, što je dodatno novi pozitivni element, odnosno , kreativnost a ne samo konzument.Igra koja ima toliko modera ne može da tako lako prođe u zaborav.
Lijenština pomenu novi Arsenal mod, koji treba tek da izađe, a prehodna verzija imlpementira u igru preko 200 komada novog oružja.E sad, nije fora samo u novom oružju, prvi Stalker ih nijeimao previše, a bogami ni premalo, ali ima i potpuno drugih priča od originalne,čak i novih mapa, tako da Zona postaje mesto za kreativan rad, pa sad, ako znaš , znaš.A ima ih koji stvarno znaju, da imam utisak da su apsolutni profi..A oni koji su plaćeni da prave Stalkera oni jako dobro prate modersku scenu, to sam se uverio.Novi Stalker CoP je to kako vidim iz komentara, apsolutni dokaz.
Što reče kvare_cg, sve što mi je smetalo u prva dva ovde je ispravljeno i dodato nešto novo koje me zasad ostavlja bez daha i prikuje za komp po cenu razvoda.
Nisam odigro i nisam kompentan da komentarišem novi Stalker, ali ovo mislim za ovu igru, koju kvare_cg izgleda nehotično zove igrica.Nije igrica, već nešto malo jače.

Poslednja ispravka: purke62 (1.10.2009 u 0:56)
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku purke62 na korisnoj poruci:
goranagf (1.10.2009)
Stara 1.10.2009, 1:14   #160
kvare_cg
Član
 
Član od: 15.11.2006.
Poruke: 427
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 50 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat

Nije igrica, nije igra, vec citav jedan fiktivni svijet i splet dogadjaja, koji se granici sa realnoscu, i ima potporu u realnosti, da je to nesto strasno...

EDIT

Spoiler za Pripyat:
U Pripyatu cete dozivjet najbolje napucavanje u zivotu

Poslednja ispravka: kvare_cg (1.10.2009 u 2:14)
kvare_cg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
call of pripyat, cop, pripyat, radiation, s.t.a.l.k.e.r., stalker


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
CoD 6: Modern Warfare 2 Isko Akcione igre 3416 2.5.2019 13:07
Najbolji način za igranje Call Of Duty 2 preko Interneta! Guterill Online susreti 64 16.2.2010 4:20
Call of Duty Real-Time Card Game (kartaška igra sa tematikom drugog svetskog rata) Liquid Nitrogen Brbljaonica 9 7.6.2008 12:56
Call of Duty - Nema teksta u meniju ForceWare Kvarovi 15 28.8.2006 19:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com