Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.2.2009, 3:15   #1
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Nikon najavio 35mm f/1.8 sa autofokus motorom

Citat:
TOKYO –Nikon Corporation is pleased to announce the introduction of the DX-format 35mm single-focal-length lens AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G, which offers a picture angle equivalent to a focal length of 52.5mm in FX and 35mm formats.

The AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G features a large maximum aperture of f/1.8 enabling effortless handheld shooting in dark settings, such as a dimly lit room. This lens makes it easy to create large, beautiful blur effects. And the built-in Silent Wave Motor (SWM) ensures fast, quiet autofocus, even with SLR models that do not have a built-in motor, such as the D40 series and D60.
dalje,

Citat:
dpreview says that the 35 f/1.8's MSRP will be €243/Ł199/$199. So, if the street price goes lower, then it's a definite alternative to the 50, especially for D40/D60 owners.
Radosna vest za vlasnike Nikon DSLR aparata sa DX senzorima, posebno zapostavljene vlasnike D40 koji su do sad koristili 50mm 1.8 sa manuelnim fokusom za ovu svrhu. Obzirom na to da je ovaj mali DSLR najjeftiniji na tržištu (360-375 evra kod nas) ovo će mu dati novu mladost.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
oluja (10.2.2009)
Stara 16.3.2009, 22:53   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Nikon najavio 35mm f/1.8 sa autofokus motorom

Pojavio se prvi review na netu:
http://www.photozone.de/nikon--nikko...-nikkor_35_18g
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Katmay (16.3.2009)
Stara 17.3.2009, 15:16   #3
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Nikon najavio 35mm f/1.8 sa autofokus motorom

U Refoto-u su objavili da će mu cena kod nas biti 200€.
Lepo, nije puno para (relativno), međutim, po ovim testovima, nije naročito brz autofokus, ima veće hromatske aberacije, bokeh na f/1,8 izgleda prilično gadno (dobro, uvek treba ići barem 1 f-stop od maksimalnog), a meni lično se ne sviđa što nema označene skale distanci i što je zonerica jako plitka pa se lakše može desiti da nečiji prst ipak nabode sočivo (dobro, ona i ne služi da štiti objektiv od napada prstom, ali...).
Da ne bude sve loše, sviđa mi se što se prednji element ne rotira pa je postavljanje polarizatora i drugih filtera moguće.
Ipak, treba malo više razmisliti o ovom objektivu. Normalci su kod nas (a verovatno i uopšte) malo zaboravljeni u poslednje vreme, od omasovljenja solidnih zoom objektiva. Pitanje je kome to i da li uopšte treba?
Mahom, normalce uglavnom kupuju vlasnici vrlo skupih (D)SLR aparata, a oni će teško uzeti ove iz "ekonomske" klase - pre će uzeti 50mm f/1,4, a posebna priča je što oni neće pristati na gorenavedene slabosti pa čak i kad je to kompromis za ovakvu cenu.

Poslednja ispravka: dbaja (17.3.2009 u 15:25)
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2009, 17:15   #4
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Nikon najavio 35mm f/1.8 sa autofokus motorom

Ne znam za naše, ali na stranim forumima gde ja visim čak i profesionalci imaju po jedan D40 zbog veličine senzora u odnosu na broj MP i njegove male veličine uopšte, a masa je dosta zagrejana i pored svih mana. Kad pogledaš flickr i vidiš koliko ljudi koristi D40/D40x u odnosu na ostale Nikon aparate, shvatićeš da je ciljna publika dosta šira od "stotinjak ljudi u Srbiji gde su normalci mahom zaboravljeni"...

Ako moj plan kupovine D40 prođe najkasnije do novembra, mislim da bih pre uzeo ovo nego recimo AF 50mm 1.8 sa kojim ne bih imao autofokus... osim ako ne budem lud pa ne krenem na 1.4G ali to je već druga stvar...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2009, 9:20   #5
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Nikon najavio 35mm f/1.8 sa autofokus motorom

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
...čak i profesionalci imaju po jedan D40 zbog veličine senzora u odnosu na broj MP i njegove male veličine uopšte, a masa je dosta zagrejana i pored svih mana.
Čekaj, čekaj, pa gde si video profesionalca a da nema barem 2 tela. I to drugo telo uglavnom nije neki D2* ili 1D* nego je prilično jeftiniji aparat (recimo D80, D40, 20D, 40D i slično). Profesionalci "arče" aparate i nije nemoguća situacija da odeš da radiš posao koji će doneti ogromnu zaradu a crkne ti taj preskupi aparat. Šta ćeš, odneti ga na servis a klijentu reći: yebi ga, ne mogu da te slikam?
E sad, obično oni gledaju da im bajonet kod jeftinijeg aparata bude isti kao onaj kod ultra-skupog pa da mogu koristiti iste objektive.
U toj situaciji, opet će profi pre kupiti 50mm 1,4 koji je prilično kvalitetniji.
A nisam rekao da ja nisam zagrejan za njega i pored svih tih mana.

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
...Ako moj plan kupovine D40 prođe najkasnije do novembra, mislim da bih pre uzeo ovo nego recimo AF 50mm 1.8 sa kojim ne bih imao autofokus... osim ako ne budem lud pa ne krenem na 1.4G ali to je već druga stvar...
To je opet druga situacija. Ako kupuješ aparat bez "šrafcigera" onda nema mnogo dileme. A nisam ja ni rekao da je ovaj mali toliko loš, samo sam nabrojao šta mi se na njemu sviđa a šta ne. Ja bih ipak pre pazario 50mm 1,8D (http://www.kenrockwell.com/nikon/5018daf.htm), nije nešto značajno lošiji od ove 35ice.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2009, 13:18   #6
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Nikon najavio 35mm f/1.8 sa autofokus motorom

Citat:
dbaja kaže: Pregled poruke
Čekaj, čekaj, pa gde si video profesionalca a da nema barem 2 tela.
Hteo sam da kažem da je mališa dosta omiljen i da ga zbog kvaliteta senzora preporučuju pre recimo D40x, D60 ili čak D80 u određenim situacijama (npr. ako nemaš para za D90, bolje uzmi D40 nego bilo šta od ovih između, ali da ne ulazimo u to sad)...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2009, 20:08   #7
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Nikon najavio 35mm f/1.8 sa autofokus motorom

Dpreview review:
http://www.dpreview.com/lensreviews/nikon_35_1p8g_n15/
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2009, 8:51   #8
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Nikon najavio 35mm f/1.8 sa autofokus motorom

Citat:
dbaja kaže: Pregled poruke
Lepo, nije puno para (relativno), međutim, po ovim testovima, nije naročito brz autofokus, ima veće hromatske aberacije, bokeh na f/1,8 izgleda prilično gadno (dobro, uvek treba ići barem 1 f-stop od maksimalnog), a meni lično se ne sviđa što nema označene skale distanci i što je zonerica jako plitka pa se lakše može desiti da nečiji prst ipak nabode sočivo (dobro, ona i ne služi da
sve te stvari sto se tehnikalija ticu ne mogu se ocekivati da budu bolje buduci da je to budzetsko staklo

Citat:
dbaja kaže: Pregled poruke
Normalci su kod nas (a verovatno i uopšte) malo zaboravljeni u poslednje vreme, od omasovljenja solidnih zoom objektiva. Pitanje je kome to i da li uopšte treba?
Mahom, normalce uglavnom kupuju vlasnici vrlo skupih (D)SLR aparata, a oni će teško uzeti ove iz "ekonomske" klase - pre će uzeti 50mm f/1,4, a posebna priča je što oni neće pristati na gorenavedene slabosti pa čak i kad je to kompromis za ovakvu cenu.
kupuju i vlasnici jeftinih jer i jeftini normalci ipak daju bolji kvalitet slike od jeftinih zumova i a tu je ta famozna velika blenda koju nijedan stabilisani zoom ne moze da zameni

LM mislim da je kupovina ovoga za nikonce isplativa, dobije se ekvivalent 50-ici na crop telu za najmanje novaca...
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com