Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.5.2008, 23:12   #21
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Nastavak. Slika 7 pokazuje kako se zove fajl u sata_ide folderu - klik na njega i open. Na slici 8 samo stisni ok. Slika 9 je bitna. Na njoj trazi ono sto ti je oznaceno na slici (Nvidia nforce 590/570/550 parallel ata controller). Nemoj da promasis - next.
Nastavak. Na slici 10 samo klikni na yes i zavrsio si. Preporucujem ti da prvo utvrdis koji od ta dva dual channel pci ide controller je nadlezan za p-ata (parallel ata) controller. To ce se videti kao na slici 11. Na slici 11 sam kliknuo na primary ide channel. Na njemu imam pata hdd (udma 6) i dvd rezac (udma 2). Ako imas parallel ata optiku (povezane su sa plocom nekim tankim ali vrlo sirokim kablovima) one ce se videti da rade ili na udma 2 ili na udma 4. Moja optika je stara i radi na udma 2. Moguce je da tvoja optika radi na udma 4, mozda na udma 6 ako je sata ali nisam siguran, pise ime optike pa ti vidi. Primera radi ako nadjes optiku na prvom na listi primary ili secondary ide channel onda se prvih 10 slika odnosi na drugi na listi dual channel pci ide controller, a ako ih nadjes na drugi na listi primary ili secondary ide channel onda prvih 10 slika primeni na prvi na listi dual channel pci ide controller. Jos jednom napominjem prvo pokusaj sa p-ata controllerom pa ako sve bude u redu ne moras da se bavis seriall ata controllerom. Ako neznas da li su ti optike pata (tanak i vrlo sirok kabl povezan sa plocom) ili (malo deblji i nekoliko puta uzi kabl crvene boje) sata, otvori kuciste i vidi. Ako optike nisu pata uslikaj sve one primary ili secondary ide channel (na properties - advanced settings) koji kontrolisu nesto a nisu svi i te koje si uslikao, koji su na listi po redu, prvi ili drugi, baci na forum da vidim.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	slika 10.jpg
Viđeno:	78 puta
Veličina:	90,5 KB
ID:	20665   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Capture_023.jpg
Viđeno:	69 puta
Veličina:	78,6 KB
ID:	20666  
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivanza na korisnoj poruci:
CrowN (5.5.2008)
Stara 4.5.2008, 1:20   #22
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Gledajuci moju sliku:
Prvi odozgo "Primary ide channel" - prisutan je samo Ultra DMA mod 6 (to je verovatno sata hard)
Ispod njega "Primary ide channel" - Ultra DMA mod 2 i Ultra DMA mod 4 (verovatno obe optike- povezane su sirokim sitnoperastim kablom od ATA harda)
Ispod su dva "Secondary ide channel" gde oba imaju sledecu sliku:

Ispada da sve sto si mi detaljno objasnio treba da primenim na prvi odozgo dual channel pci ide controller i da je to to.Jos jedna stvar..da li drajver 11.16 treba da se nekako raspakuje imam ga kao jedan fajl velicine 43.2mb?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	untitled.jpg
Viđeno:	55 puta
Veličina:	16,0 KB
ID:	20668  

Poslednja ispravka: Chemist (4.5.2008 u 1:28)
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 3:01   #23
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Gledajuci moju sliku:
Prvi odozgo "Primary ide channel" - prisutan je samo Ultra DMA mod 6 (to je verovatno sata hard)
Ispod njega "Primary ide channel" - Ultra DMA mod 2 i Ultra DMA mod 4 (verovatno obe optike- povezane su sirokim sitnoperastim kablom od ATA harda)
Ispod su dva "Secondary ide channel" gde oba imaju sledecu sliku:

Ispada da sve sto si mi detaljno objasnio treba da primenim na prvi odozgo dual channel pci ide controller i da je to to.Jos jedna stvar..da li drajver 11.16 treba da se nekako raspakuje imam ga kao jedan fajl velicine 43.2mb?
Da, dobro si me razumeo.

Za raspakivanje treba ti winzip ili winrar ili 7zip. Bilo koji od ta tri programa da imas desni klik na fajl i trazi opciju extract to (ime foldera kao fajl) ili extract to folder (ime foldera kao fajl).
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 11:48   #24
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Ja ti bas bas dosadih...sada i ovaj fajl " nForce_11.16_Unified_Remix" (crna ikona , a unutar nje oznaka Nvidia), koji sam skinuo nece da se raspakuje...kaze da nema selektovanih arhiva u naznacenom folderu...ni Zip ni Rar. Nudi mi samo da ga zapakujem, a ne da ga raspakujem.Jedino da ga kompletno instaliram?
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 16:55   #25
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Ja ti bas bas dosadih...sada i ovaj fajl " nForce_11.16_Unified_Remix" (crna ikona , a unutar nje oznaka Nvidia), koji sam skinuo nece da se raspakuje...kaze da nema selektovanih arhiva u naznacenom folderu...ni Zip ni Rar. Nudi mi samo da ga zapakujem, a ne da ga raspakujem.Jedino da ga kompletno instaliram?
Mozak mi oteko od razmisljanja i na ledja sam stavljao kosmodisk samo da isteramo ovo do kraja. Salu na stranu. Pokreni taj fajl. On se ne instalira odmah vec se prvo raspakuje. Samo next, nex, next dok ne vidis putanju gde ce drajver da ode (nudi C:\Nvidia\nForceWin2KXP\11.16). Na browse mozes da odredis neku drugu putanju ali bolje neka ide gde ti ponudi. Sledece nudi install. Slobodno klikni, to je komanda za ekstraktovanje. Na kraju odstikliraj launch nforce 11.16 unified remix da ne krene u pravu instalaciju.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 18:05   #26
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Sve je odradjeno...restartovao sam racunar, Win xp se podigao, nasao novi hardver...obe optike i to je to.Iskreno ne vidim da mi nesto brze radi, videcu narednih dana kako ide podizanje sistema. U svakom slucaju puno ti se zahvaljujem za ulozeni trud i strpljivost.Naucio sam u svakom slucaju nesto...dugujem pice kada dolazis u Nis
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	untitled1.jpg
Viđeno:	57 puta
Veličina:	19,9 KB
ID:	20682  
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 18:43   #27
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Cool Re: Racunar sporo podize winxp

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Sve je odradjeno...restartovao sam racunar, Win xp se podigao, nasao novi hardver...obe optike i to je to.Iskreno ne vidim da mi nesto brze radi, videcu narednih dana kako ide podizanje sistema. U svakom slucaju puno ti se zahvaljujem za ulozeni trud i strpljivost.Naucio sam u svakom slucaju nesto...dugujem pice kada dolazis u Nis
Rodjeni sam Nislija. Nekoliko puta godisnje zalutam u Nis. Interesuje me da li ti nakon ovog poduhvata jos uvek sporo podize windows i da li cekas minut - dva da ti se pojave ikone kao sto si napisao u prvom postu. Seti se s vremena na vreme da defragmentujes hard, i to zna dodatno da promeni stvari na bolje.

Prema kompjuteru moras da se ponasas kao prema zenskom rodu. Da ga odrzavas da ne rsne windows (kao sto se menja zena kada je neodrzavas), kupujes bolje delove s vremena na vreme da poboljsas performanse (kao sto se zeni kupuje bolji nakit i vise kidise na tebe) i da ga nekoliko puta dnevno jases do neba i nazad (kao sto kod zene... bolje da cutim da me ne banuju).
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 19:05   #28
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Hahahaha...mislim da su se i oni slatko nasmejali tvojim komentarima.Pa ja upravo tako i radim...skoro sam menjao racunar i presao na noviju generaciju..i ulazem deo po deo...zadnji je bio hard disk, a sledece planiram neku pristojnu graficku najverovatnije asus 3650 top ili sonic+ 8600gt...otvarao sam tu temu na SK. Sto je najzesce nema ni jedne ni druge u Nisu.. Javicu ti u svakom slucaju sta je sa ovim hardom, mozda vec sutra, prekosutra.Veruj mi stari ata koji imam ne secam se kada sam ga defragmentisao, ali je cini mi je bio kao zmaj i to na ovoj novoj masini, a ja kao da poboljsam performanse i kapacitet novim...a ono
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 21:00   #29
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Ponovo ista situacija....nije se nista poboljsalo, verovatno je nesto drugo u pitanju...Jedino hard disk da reklamiram, mada testovi su ok...i on u sustini radi, ali je spor sa podizanjem windowsa.
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2008, 3:25   #30
CrowN
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Libria
Poruke: 483
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 82 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Kako misliš da reklamiraš ispravan hard? Ja još jednom moram da insistiram na tome da ti lepo proveriš da li se isti problem sa sporim podizanjem xp-a dešava kada se otkače optike. Nisi rekao da li si probao tako da digneš sistem. Možeš i da staviš oba rezača kao mastere na odvojene kablove, možda se nešto promeni.

(ne bi škodilo da daš neku zahvalnicu ivanzi, čovek se polomi trudeći se da ti pomogne)

Poslednja ispravka: CrowN (5.5.2008 u 3:34)
CrowN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2008, 7:33   #31
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Ponovo ista situacija....nije se nista poboljsalo, verovatno je nesto drugo u pitanju...Jedino hard disk da reklamiram, mada testovi su ok...i on u sustini radi, ali je spor sa podizanjem windowsa.
I ja mislim da je hard ispravan samo sto tipujem na softverski problem, mada nije iskljucen ni hardverski kao sto kaze Crown.

Probaj prvo da defragmentujes hdd ako to nisi skoro radio ili nisi uopste radio od kada imas komp. Defragmentacija slaze fajlove da ih hdd brze nadje. Nacices je u Start - Programs - Accessories - System tools - Disk defragmenter - Odaberi C particiju (ona je najvaznija jer je na njoj windows) i klikni defragment. U toku defragmetovanja pokazuju se dve slicke. U gornjoj kakva je struktura slozenosti fajlova pre defragmentacije a u donjoj pokazuje kako napreduje i kako ce izgledati struktura slozenosti fajlova kada defragmenter zavrsi. Kada je hdd defragmentovan sve na slici treba da bude plavo. Ako vidis da se u pocetku defragmentacije vide dosta crvenih polja moguce je da je to uzrok jer to pokazuje da su fajlovi razbacani i veruj mi razlike u butovanju zna da bude.

Ako to ne uspe probaj poduhvat o kome smo vec razgovarali, na preostalom standard dual channel ide controller (koji je zaduzen za hdd) i instaliraj ga kao nvidia nforce 590/570/550 seriall ata controller.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2008, 18:31   #32
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Računar sporo podize winxp

Izvukao sam ata kabli sa ploce za koji su vezane optike, defragmentisao C particiju ista situacija..spor je. Nisam li ja tu nesto zabrljao kada sam ga kupio jer sam ga najpre formatirao preko Partition magica, a onda proizvoljno preko klizaca podelio na dve particije. Zatim sam preko Ghosta isao na Disk (ata 80gb) to Disk (sata 250gb) i on je sam promenio particije i povecao mi ih srazmerno 3 puta zbog veceg sata harda 250gb...tako sam izgostovao C i D particiju.Nakon svega skidam ata hard, pokusavam da podignem Windows sa novim sata, ali slicna prica, dodje do Welkome...i tu stane, ja restarujem..ono isto. Zatim ponovo fomatiram C particiju i instaliram novi Xp...sada se podize ali usporeno..i onda sam dosao do foruma. Upravo sam instalirao i ove kontrolere za hard...za sada je obecavajuce.Mada ako i ovo upali sa ovim 11.16 drajverima...cudno mi je da ne odgovaraju drajveri sa originalnog diska i da bi uvek moralo ovako.
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2008, 21:10   #33
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Post Re: Računar sporo podize winxp

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Izvukao sam ata kabli sa ploce za koji su vezane optike, defragmentisao C particiju ista situacija..spor je. Nisam li ja tu nesto zabrljao kada sam ga kupio jer sam ga najpre formatirao preko Partition magica, a onda proizvoljno preko klizaca podelio na dve particije. Zatim sam preko Ghosta isao na Disk (ata 80gb) to Disk (sata 250gb) i on je sam promenio particije i povecao mi ih srazmerno 3 puta zbog veceg sata harda 250gb...tako sam izgostovao C i D particiju.Nakon svega skidam ata hard, pokusavam da podignem Windows sa novim sata, ali slicna prica, dodje do Welkome...i tu stane, ja restarujem..ono isto. Zatim ponovo fomatiram C particiju i instaliram novi Xp...sada se podize ali usporeno..i onda sam dosao do foruma. Upravo sam instalirao i ove kontrolere za hard...za sada je obecavajuce.Mada ako i ovo upali sa ovim 11.16 drajverima...cudno mi je da ne odgovaraju drajveri sa originalnog diska i da bi uvek moralo ovako.
Originalni drajveri za harddisk controllers je pravljen za ahci mode i samo u tom slucaju ce hdd raditi stvarno kao Sata II i da pici punom brzinom. Ovaj drajver za s-ata je ustvari pravljen za ploce sa starijim s-ata controllerom odnosno Sata I. Ne sekiraj se, on nece da ti uspori performanse tvog hdd-a od trenutne (mislim na rezultate koje dobijas u hdtach i realnom radu) iako imas Sata II hdd. U device manager idi na properties i sata controllera i pata controllera i tamo gde pise kojom brzom pici (udma 6 hdd, optika udma 2 ili 4) ima neka opcija gde pise nesto kao let bios sellect transfer mode. Ako je to stiklirano, odstikliraj - OK i onda ce da ti ponudi restart kompjutera. Uradi to za svaki controller posebno i za svaki controller posebno restartuj kompjuter. To sto odstikliras ponekad zna isto da doprinese performansama hdd-a i optike jer po default-u brzina hdd-a i optike se odredjuje prema onome sto windows detektuje od biosa a vrlo cesto se desava da nedetektuje pravilno.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2008, 22:05   #34
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Računar sporo podize winxp

Odstiklirao sam sve to i sa ovim drajverima radi slicno kao i sto mi je radio sa ata hardom...odmah otvori desktop i ikone.Koju sam razliku uocio izmedju originalnih drajvera sa diska i drajvera 11.16?
Drajveri sa originalnog diska ne podizu Windows sve dok se potpunosti ne ucitaju svi programi.... i tek onda se pojave ikonice i moze odmah da se radi...nakon 1 min.
Drajveri 11.16 odmah otvore Windows i ikone, ali opet mora da se saceka skoro minut da bi svi programi bili dostupni...jer neki od njih ne funcionisu dok se ne podigne u potpunosti Windows.
Sve u svemu slicno je, mada ovo drugo je ipak bolja varijanta, bar za oko.U svakom slucaju vise sam ocekivao od sata diskova.
Neka ide ovako...sta da se radi...ti se Ivane namuci pored mene...hvala ti jos jednom,a poziv za pice i dalje vazi
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2008, 23:25   #35
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Računar sporo podize winxp

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Odstiklirao sam sve to i sa ovim drajverima radi slicno kao i sto mi je radio sa ata hardom...odmah otvori desktop i ikone.Koju sam razliku uocio izmedju originalnih drajvera sa diska i drajvera 11.16?
Drajveri sa originalnog diska ne podizu Windows sve dok se potpunosti ne ucitaju svi programi.... i tek onda se pojave ikonice i moze odmah da se radi...nakon 1 min.
Drajveri 11.16 odmah otvore Windows i ikone, ali opet mora da se saceka skoro minut da bi svi programi bili dostupni...jer neki od njih ne funcionisu dok se ne podigne u potpunosti Windows.
Sve u svemu slicno je, mada ovo drugo je ipak bolja varijanta, bar za oko.U svakom slucaju vise sam ocekivao od sata diskova.
Neka ide ovako...sta da se radi...ti se Ivane namuci pored mene...hvala ti jos jednom,a poziv za pice i dalje vazi
Ma nije frka. Nesto si me podsetio da te pitam. Vidi u task manager u performance koliko ti butuje megabajta windows u memoriju nakon tog 1 minuta cekanja ako nista ne pipas (aktivira se na desni klik na start meny ili ctrl+alt+del). Kod mene je normalno kada podigne oko 230 do 250 megabajta u Ram. Meni smrdi na to da to sto cekas minut da svi programi budu operativni jeste upravo previse programa koji su ti ukljuceni da se aktiviraju pri butovanju. Ako zateknes blizu 300 megabajta onda je to to, mora nesto da se iskljuci nepotrebno. Postoji laksi nacin i tezi nacin, ali da vidimo da li je to to. Ako bude kao kod mene ili cak i manje onda te tu kolje procesor. Ja imam Amd X2 4000+ 2.1 ghz (dva jezgra) kome tih 250 megabajta u memoriji ne predstavljaju nikakav problem. Windows xp butuje za manje od 30 sekundi a vistu 32bit sp1 za 40 sekundi (800 megabajta u memoriju).
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 0:34   #36
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Računar sporo podize winxp

Procesor, kao i ploca su novi .....Athlon 1620LE i Ga-M56S-S3...1gb rama
Primetio sam da prilikom paljenja racunara duze se zadrzi i pri verifikaciji Dmi Pool Data..oko 5 sekundi, ranije je i tu bio brzi....sa ata diskom.
Cim se pojavi desktop, ikonice odmah otvorim task manager..rezultati su sledeci:
u prvih 10-20 sekundi oko 315mb.....procesor od 67-100% opterecen
u narednih 40 sekundi oko 260mb....procesor 0% opterecen...miruje sve vreme
u toku narednih 5-10 sekundi 337mb........procesor 60-100% opterecen
nakon ovoga ostaje oko 337mb....procesor 0-2% opterecen.
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 9:05   #37
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Računar sporo podize winxp

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Procesor, kao i ploca su novi .....Athlon 1620LE i Ga-M56S-S3...1gb rama
Primetio sam da prilikom paljenja racunara duze se zadrzi i pri verifikaciji Dmi Pool Data..oko 5 sekundi, ranije je i tu bio brzi....sa ata diskom.
Cim se pojavi desktop, ikonice odmah otvorim task manager..rezultati su sledeci:
u prvih 10-20 sekundi oko 315mb.....procesor od 67-100% opterecen
u narednih 40 sekundi oko 260mb....procesor 0% opterecen...miruje sve vreme
u toku narednih 5-10 sekundi 337mb........procesor 60-100% opterecen
nakon ovoga ostaje oko 337mb....procesor 0-2% opterecen.
337 mb!? To je mnogo. To ti koci boot. Ploca ti je ok - bolja od moje ali procesor, sto nisi uzeo sa dva jezgra. Za grafiku izbegni ati jer vrlo cesto zeza na nforce plocama vec idi na geforce. Idi na Start - Run - otkucaj msconfig - idi na startup (tu se vidi sta sve se pokrece a da nije windowsovo) uslikaj makar nekoliko puta ako je lista duza - baci sliku na forum da ne bi iskljucio nesto to ti treba. Neki programi se startuju uz windows bezveze a mogu da rade i bez toga. Kada izlazis iz tog prozora izadji na cancel ukoliko se nista ne menja u njemu.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 11:52   #38
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Računar sporo podize winxp

Ma nemoguce je da neki od programa koce racunar pri podizanju.Gotovo da je prazan.Najveci programi su mi office i photoshop, ostalo su antivirusni, kodeci, plejeri....uglavnom minijaturni programcici.Mozda sam napravio preveliku C particiju...100gb?Sto se tice graficke dvoumim se izmedju asus 3650top i palit sonic+8600gt. Po testovima na netu su gotovo identicne, ali ati je za skoro 15 eura jeftiniji, kosta 63 eura, deluje kao najbolja kupovina...3dmark06 je oko 5400..za obe.Ti me sada pokoleba i za graficku
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 15:12   #39
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Računar sporo podize winxp

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Ma nemoguce je da neki od programa koce racunar pri podizanju.Gotovo da je prazan.Najveci programi su mi office i photoshop, ostalo su antivirusni, kodeci, plejeri....uglavnom minijaturni programcici.Mozda sam napravio preveliku C particiju...100gb?Sto se tice graficke dvoumim se izmedju asus 3650top i palit sonic+8600gt. Po testovima na netu su gotovo identicne, ali ati je za skoro 15 eura jeftiniji, kosta 63 eura, deluje kao najbolja kupovina...3dmark06 je oko 5400..za obe.Ti me sada pokoleba i za graficku
Nema to veze sa velicinom particije. Ista situacija bi bila i da si imao particiju od 500 gb a hdd od 1 tb. Ima veze sa time koliko je zauzeta RAM memorija kada se windows ucita. Postupi po mom predhodnom postu, potpisujem da sam upravu. Neki programi imaju u startu ukljuceno da se pale sa windowsom i time povecavaju zauzetost Ram memorije i usporavaju paljenje windowsa. Za njihov normalan rad to cak nije ni potrebno i mogu da rade i kada ih ti pokrenes na tvoj zahtev. Samo neki programi moraju da se pale sa windowsom (npr. antivirus, firewall). Prvo izbaci slicke na forum da ne ugasis pogresnu stvar. Koji antivirus koristis i da li ga redovno azuriras definicijama? Kod mene kada bih sve ostavio kako jeste bez iskljucivanja ni jednog programa da se pali sa windowsom ram memorija bila bila zauzeta oko 300 mb. Za grafiku samo prenosim iskustva drugih, mada ima primera da ati graficka radi na nforce ploci bez problema, ali ako je uzmes imaj u vidu rizik da li ce da radi ili ne. To sto pise za 3dmark06 5400 poena taj rezultat zavisi od procesora koji je koriscen za test a najcesce je neki mnogo jak. Primera radi za moju graficku 9600gt pise da moze da prebaci 10000 poena u 3dmark06 ako imas procesor intel core 2 duo 9850 koji radi na 3 ghz (koji je prava zwer sa dva jezgra) a ja postizem sa mojim procesorom oko 7500 poena.

Poslednja ispravka: ivanza (6.5.2008 u 15:19)
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 17:22   #40
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Računar sporo podize winxp

Upravo sam instalirao sp3 finalnu verziju, mada na desni klik misem na My computer ne pise koja je verzija...cini mi se da racunar zivlje radi...mada i dalje je usporen pri startovanju. Avp mi je Symantec, imam ga preko godinu dana i mislim da mnogo manje koci racunar od Kasperskog koga sam ranije imao.Bazu azuriram na par dana.Evo slika startup:
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	untitled2.jpg
Viđeno:	42 puta
Veličina:	19,0 KB
ID:	20749   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	untitled3.jpg
Viđeno:	30 puta
Veličina:	17,1 KB
ID:	20750  
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja Simke Forum o forumu 1244 28.8.2009 14:36
Nov računar za 250-300 evra? PixelTerror Šta da kupim? 5 11.12.2007 18:07
Pravljenje 2D igara, probao C# + SDL Sporo.... hcusto Pravljenje igara 5 11.3.2007 11:47
SUSE 10 i WinXP, tim redom... Damiao Slobodni softver 9 12.6.2006 15:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com