Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2011, 16:36   #1
altec.gs
Starosedelac

Član od: 4.12.2010.
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Post Sennheiser HD 201

Nakon duzeg dvoumljenja o slusalicama koje trebam da kupim, nakon citanja mnogih recenzija, odlucio sam se da okusam srecu sa ovim.

Narucio ih u Teh**Man**i za 25e. Dobio popust 5% na kupovinu preko interneta, tako da su ukupno izasle 2375 dinara.

Pa da krenem:

Ovo su slusalice.

PS: Posto trenutno nisam u mogucnosti da postavim slike slusalica, privremeno cu staviti neke sa net-a.

Dizajn:

Cele slusalice su napravljene od plastike koja ne izgleda jeftino(bar po meni). Lepo su dizajnirane. Crna mat plastika sa sivom alueffect plastikom.

Slusalice su fullsize zatvorene(closed circumaural design) , sto im daje dobru izolaciju buke.

Udobnost:

Padding je uradjen od vestacke koze(tako izgleda barem) i malo je pretvrd za moj ukus. Ali za ovu cenu je dobro uradjen.

Posto su ovo fullsize sluske, ima mnogo mesta za usi, i nakon duzeg nosenja ne bole(usi).

Mana je sto je sva tezina/pritisak koncentrisana na gornji padding pa malo smeta, ali nije nista alarmantno.

Tezina je mala(160g).

Overall: Veoma udobne slusalice. Za svoju cenu naravno.
Ocena udobnosti 4 od 5.

Zvuk:

Slusalice su stereo, deklarisane na 108db "jacine".
Za mene su dosta glasne, a ja inace slusam glasno muziku.

Odziv frekvencija je deklarisan na 21Hz - 18kHz. Malo nerealno ali, ajd.

Sa zvukom sam odusevljen , bukvalno da ne poveruje covek sta moze da se napravi za male pare.

Visoki tonovi su jasni i koliko toliko detaljni, srednji tonovi cisti a bass je dovoljan.

Odma da se razumemo, ko misli da kupi slusalice za plasenje ljudi u autobusu na svaki bass u pesmi , neka gleda negde drugde. Bass uopste nije jak, samo je prijatan i prirodan. Odnosno precizan.

Mane:

Jedina stvar koja mi jako smeta na njima je to sto nemaju potenciometar za kontrolu zvuka!
I mikrofon.
I dijamant kao poklon.

Cena/vrednost:

Za 25e nema boljih slusalica za nekog ko hoce kvalitetan zvuk. Garantujem.

Moja preporuka za audiofile na tight budzetu.

Poslednja ispravka: altec.gs (29.12.2011 u 16:48) Razlog: Svasta nesto
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku altec.gs na korisnoj poruci:
Aibo (31.12.2011)
Stara 29.12.2011, 16:58   #2
Beagle
Drug Član

Član od: 12.7.2006.
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Sennheiser HD 201 test/review

Moje je misljenje da su precenjene. Dobre jesu, ali nisu 25 evra dobre. Visoki tonovi zaista jesu dobri, ali bas je mnogo operisan (prosecnom slusaocu rock/blues muzike ipak trebaju malo puniji nizi tonovi - lakse je smanjiti ekvalajzerom ono cega ima, nego budziti ono cega nema), a plastika mi deluje bas nezno.

Njihova realnija cena bi trebala biti 18~20 evra u maloprodaji, i onda ne bih imao zamerke (mada, to je vise do lopovluka uvoznika, posto preko grane i ne kostaju vise od 20 evra).

Sto se tice tvojih zamerki, i bolje je sto nemaju potenciometar. Isti imaju tendenciju da se pokvare, pa slusalice pocnu da "divljaju" pri pojacavanju i smanjivanju i javlja se sum. Mikrofon je uslovno mana (samo bi ti smetao ako bi ih koristio u sprezi sa mp3 plejerom).
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 17:15   #3
altec.gs
Starosedelac

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Moje je misljenje da su precenjene. Dobre jesu, ali nisu 25 evra dobre. Visoki tonovi zaista jesu dobri, ali bas je mnogo operisan (prosecnom slusaocu rock/blues muzike ipak trebaju malo puniji nizi tonovi - lakse je smanjiti ekvalajzerom ono cega ima, nego budziti ono cega nema), a plastika mi deluje bas nezno.

Njihova realnija cena bi trebala biti 18~20 evra u maloprodaji, i onda ne bih imao zamerke (mada, to je vise do lopovluka uvoznika, posto preko grane i ne kostaju vise od 20 evra).

Sto se tice tvojih zamerki, i bolje je sto nemaju potenciometar. Isti imaju tendenciju da se pokvare, pa slusalice pocnu da "divljaju" pri pojacavanju i smanjivanju i javlja se sum. Mikrofon je uslovno mana (samo bi ti smetao ako bi ih koristio u sprezi sa mp3 plejerom).
Gledao/slusao sam razne modele do 2500din, i ove mi najbolje zvuce. Mada si u pravu da bi cena mogla biti manja(2000din optimum).

Sto se tice potenciometra, pre ovih imao sam(imam i dalje) A4Tech HS-50 slusalice, vec jedno 3-4godine.Potenciometar jos uvek radi kao i prvog dana.

Sto se tice zvuka, meni je dobar. Ja slusam sve moguce vrste muzike(rock[gnr, queen, bon jovi, aerosmith,pink floyd,..], metal, klasicna muzika, pop, domaci rock, itd.) i sasvim lepo ispunjavaju ove uslove. Veoma su univerzalne.

Imam neki utisak da ce se zvuk popraviti s vremenom, odnosno da sluske imaju odredjeni brake-in period.

Sto se tice plastike, jbg za 25e, sta ocekujes?! Koliko je dugotrajna vreme ce pokazati.

Overall, svidjaju mi se slusalice i nisam se pokajao para.

Svakako uskoro (2012.) nameravam da kupim Sennheiser HD558/98, ali ove su prvenstveno kupljene zbog lose udobnosti onih A4Tech kineza(usi ti otpadnu posle 2h na glavi, kontra ovome zvuk je prilicno dobar)..

Poslednja ispravka: altec.gs (30.12.2011 u 10:25)
Stara 29.12.2011, 17:40   #4
Beagle
Drug Član

Rekoh, da su skinuli malo cenu, ne bih imao nikakvih zamerki . Mada, kod nas je izbor srednje zalostan, situacija je "daj sta das"

A potenciometri su sarena kategorija. Negde valjaju, negde ne. Ako ga nema, onda ne moze ni da se pokvari
Stara 29.12.2011, 21:58   #5
HSVstoned
Deo inventara foruma

Član od: 29.9.2009.
Zahvalnice: 1.589
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka

Ma kakvi bre potenciometri, gde si ih jos video na ozbiljnim slusalicama
Jedno vreme sam razmisljao o ovom modelu, zna se odavno da trazi jaci izlaz-integruse bas i ne gotivi, a iz citajuci razne review-e i savete po forumima odlicio sam se za ove moje.
Koja je realna cena za hd 201.. pa meni je realna ta koliko si platio. Jeste da kod nas divljaju sa cenama ali eto..

Nisu savrsene, a i kako da budu savrsene za 25e ali kapiram da su dovoljne za veliki broj ljudi.

Nadam se da ce trajati sto duze

e da, jesi ih testirao na integrisanoj ili nekoj boljoj zvucnoj?

Poslednja ispravka: HSVstoned (29.12.2011 u 22:26)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
kefalo (19.1.2012)
Stara 29.12.2011, 22:57   #6
Belfegor
Starosedelac

Član od: 3.12.2006.
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka

E sad...kasno ste krenuli sa temom posto sam do skoro jurio sluske i na kraju izbor pao na X Wave HD 350. U sustini su mi trebale slusalice ispod 2k tako da mi je cena u potpunosti odgovarala, a za muziku mi nisu potrebne nego za gaming, prvenstveno BF3 i da im precnik bude sto veci da ne cujem spoljne zvukove, naravno udobnost...probao i nisam zazalio

Pre njih sam imao Jetionov model jedno tri godine dok nisu crkle.
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 0:14   #7
doctor
Deo inventara foruma

Član od: 14.3.2008.
Zahvalnice: 4.000
Zahvaljeno 3.006 puta na 2.101 poruka

Imao sam i ja taj Jetion i go*no je naspram 201, ipak ime ume da znači nešto. Sad što se tiče slušalica na mojoj integruši zvuče OK a na pišljivoj Nokiji 2700 MP3 fajl 192+ Kbps ima fantastičan bass (slušam dubstep, dnb...) i slušalice sa fonom obaraju s nogu (i mid i treble zvuci su OK, možda je treble malko slabijeg kvaliteta ali je daleko od lošeg), s obzirom na to kakvu cenu imaju. Tako da, ako ih imate, trebalo bi da dokupite i neku zvučnu za komp (eventualno i sa pojačalom za sluške), ja isto to planiram ASAP, samo da pazarim laptop i još neke sitnice...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 10:22   #8
altec.gs
Starosedelac

Određen forumom Re: Sennheiser HD 201

Nisam toliki laik da kupim ove slusalice bez zvucne kartice.

Vozim ih na ASUS Xonar DG zvucnoj. PS: Ovo je stvarno odlicna zvucna kartica!

Glasnoca je duplo veca sa zvucnom nego bez.
Kvalitet zvuka duplo bolji. (provereno).
Stara 30.12.2011, 11:29   #9
LoshMeeBre
Starosedelac

Član od: 18.2.2006.
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka

Na dobre sluske se ne stavljaju potenciometri zbog distorzija signala. A ove sluske svakako nisu lose. Ja im (za taj novac) zameram sto jako lose izoluju spoljasnju buku za zatvorene circumaural slusalice (napomena izolacija ne znaci da treba da pojacas na maximum da ne bi cuo okolinu) i sto je bass bas anemican

Ali za 2.5k covek ne moze nesto posebno da se zali. Ali ako doda jos 2 hiljade dinara vec moze da nadje neke zaokruzene modele

@Doctor: TI hoces da kazes da je tebi najbolja stvar kod HD201 slusalica bass? Ili sam lose razumeo? Predlazem ti da pozajemis od nekog HD202, HD205, AKG k81 da poslusas, mozda ti se promeni misljenje Inace sve te sluske su ispod 50e

Poslednja ispravka: LoshMeeBre (30.12.2011 u 11:36)
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 11:57   #10
altec.gs
Starosedelac

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
Na dobre sluske se ne stavljaju potenciometri zbog distorzija signala.
Onda ispada da ove i slicne slusalice nisu dobre.
Stara 30.12.2011, 12:39   #11
LoshMeeBre
Starosedelac

Član od: 18.2.2006.
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka

Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Correct! Ne kazem da potenciometri strasno degradiraju zvuk, ali uticu. Slusalice koje si ti naveo su namenjene prevashodno za igranje igara i moraju biti udobne za to. Ove slusalice nemaju potenciometar ni mikrofon, zapitaj se zasto.
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 13:36   #12
Beagle
Drug Član

Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Ih, nasao si da poredis gejming firmu sa audiofilskom. Proizvodi za igrace su podredjeni njima, pa neces sigurno prekidati partiju CS-a samo da bi smanjio ili pojacao zvuk. Audiofilu nije tesko da to obavi na pojacalu ili softverski, jer ga niko nece "ubiti" zbog toga.

Pogledaj neke od KOSS, AudioTehnica, Grado ili AKG slusalica pa vidi da li imaju potenciometre.
Stara 30.12.2011, 13:46   #13
altec.gs
Starosedelac

Savreno dobro znam zasto slusalice tipa Sennheiser HD598 itd. nemaju potenciometar.

Kao druga stvar , tesko da su HD201 audiofilske slusalice(iako su najbolji izbor za nas do 25e).

Kao treca stvar, meni je lack of potenciometra mana na ovim slusalicama. Moja stvar. Da su u pitanju skuplje slusalice, ovo ne bi bila mana. Na ovima po meni jeste.
Stara 30.12.2011, 15:55   #14
doctor
Deo inventara foruma

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
@Doctor: TI hoces da kazes da je tebi najbolja stvar kod HD201 slusalica bass? Ili sam lose razumeo? Predlazem ti da pozajemis od nekog HD202, HD205, AKG k81 da poslusas, mozda ti se promeni misljenje Inace sve te sluske su ispod 50e
Ne, ne želim to da kažem, nego da uz podešavanja ekvilajzera i kvalitetniji izvor zvuka (znači nešto što nije integruša) bas postaje odličan Malo iznad "prirodnog"
Stara 20.1.2012, 0:54   #15
DoooX
Veteran

Član od: 23.8.2010.
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 170 puta na 125 poruka

Jel se isplati uzeti Xonar DS umesto Xonar DG konkretno za ovaj model slusalica ? Ima li razlike neke bar ?
DoooX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2012, 16:57   #16
altec.gs
Starosedelac

Citat:
DoooX kaže: Pregled poruke
Jel se isplati uzeti Xonar DS umesto Xonar DG konkretno za ovaj model slusalica ? Ima li razlike neke bar ?
Ne.
Za slusalice je mnogo bolja Xonar DG karta zbog ugradjenog pojacala za slusalice.
Zvuk koji daju je odlican(ja licno ne mogu da primetim razliku izmedju DS i DG).
Stara 28.1.2012, 18:50   #17
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma

Član od: 3.12.2005.
Zahvalnice: 998
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic

Koristim ih i ja kupio sam ih u Frankfurtu za 19€, od prednosti bih naveo , kvalitetan i čist zvuk, a mana je što su previše tihe pogotovu ako se koriste na telefonu ili mp3/mp4 plejeru I PREDUGAČAK KABLI kao da ću ga koristiti za pecanje
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2012, 2:38   #18
doctor
Deo inventara foruma

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
...a mana je što su previše tihe pogotovu ako se koriste na telefonu ili mp3/mp4 plejeru...
Ovo zavisi od plejera/telefona. Kod mene na 2700 rade fantastično dok na MS Industrijal plejeru rade tek jedva dovoljno jako (čak mi na telefonu rade bolje nego na integruši na kompu).

Poslednja ispravka: doctor (29.1.2012 u 3:00)
Stara 11.2.2012, 22:10   #19
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma

Član od: 3.12.2005.
Zahvalnice: 998
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic

Neznam, meni se čini da su mi i na kompu nedovoljno glasne (zvučna integruša: Realtek HD Audio ALC892 na matičnoj iz profila) pogotovu kad pustim neki tiši film ili neki youtube klip slabijeg audio kvaliteta, skoro se jedva čuje da su za nekih 20% glasnije bilo bi OK , ovako nisam u potpunosti zadovoljan, ali ipak to su najjeftinije sennheiser Headphones, i za taj novac manje-više je ok, dok naprimer Earphones Sennheisser MX365 koje sam kupio za 15€ daju odličan kvalitet zvuka a i nemogu na maksimalnom volume-u da ih koristim jer se čuju baš dosta jako
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2012, 3:24   #20
doctor
Deo inventara foruma

Šta ćeš 201 zahtevaju jak output
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sennheiser ili... Sheeshmeesh Zvuk na računaru 10 30.4.2018 19:13
Sennheiser cx175 bubice, problem ? mgkilla Zvuk na računaru 4 1.3.2013 10:29
[Slušalice/mikrofon] Sennheiser PXC450 Deusdies Opisi, recenzije i testovi 0 10.1.2012 15:14
Veliki problem sa Transcend plejerom - Sennheiser sluške ne rade a druge rade kefalo Zvuk na računaru 7 3.2.2011 23:45
Sennheiser slušalice do 100 eura, gde i kako? maksbi Zvuk na računaru 3 1.2.2009 23:44

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:05.